Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Na trpezi

    disident

    Posts : 15086
    Join date : 2016-03-28

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by disident Sat Mar 23, 2019 7:29 pm

    Licna furuna na ugalj jbg #imasemozese


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by dimitrije iz čakova Tue Mar 26, 2019 8:54 pm

    Ostao skuvan močing (kako se to ono još zove?) od nedeljne supe, sad napravio divan lovački sos (izrendao šargarepu, skuvao sa lovorom u malo supe, bzm bzm u blenderu, puter, senf, kašika brašna, mleko, jedan štrc limuna) i pored skuvao kupovne njoke

    Oh. Uh. Ah.


    _____
    zvona i praporci
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Tue Mar 26, 2019 10:12 pm

    ja sam danas poslom išao u obrenovac u prihvatni centar, preko puta postoji već neko vreme pakistanski restoran za migrante. nisam očekivao ništa a dobio sam raskošnu pakistansko indijsko pendžabsku narodnu hranu iz tipične drumske mehane na putu muzaffarabad - chandigarh, neobično sočivo, chanu (leblebije), alu gobi (krompir sa karfiolom), kari sa piletinom, grašak sa mlevenim pilećim mesom, pileću džigericu u nekom sosu, bubac sa nečim, samose, krompir kebabe, dal-tortilje, parate, chantije, halve itd. može da se cirka pivo i paki ortaci će biti srećni da razmene par rečenica na engleskom. ima i masala čaj.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by Filipenko Tue Mar 26, 2019 11:44 pm

    Jbt dobio si 15 jela. Jesi siguran da su dali tebi, ili su ti dali da nahranis nekoliko migrantskih porodica, na sta si im ti samo rekao "Da, kako da ne" i pozurio nazad na selo zvano Vracar da se pohvalis forumu pakistanskim kulinarskim divotama?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Wed Mar 27, 2019 12:01 am

    nisam ništa dobio, sve je pošteno plaćeno. za pare je zadužena sprska gospođa.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Wed Mar 27, 2019 5:38 am

    Opet Tajvanac, restoran uz moj tokijski ofis. Set za ručak, sve zajedno 1,000 dinara.

    Na trpezi - Page 31 2019tokyotaiwan01

    7 stvaru kompletu:

    Kineska supa (polutečna) od jaja, pirinač, pržena svinjetina sa povrćem, ljuto-kiseli sos sa tofu, pržena govedina, kupus/celer salata i gore, iznad desnog ugla, "karage" pohovana piletina.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Fri Mar 29, 2019 4:45 pm

    presovane glave i jezici 

    pizdarija 

    Na trpezi - Page 31 55764167_10157022016591904_809421565144858624_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent-sof1-1


    ovo kad izbacim kotkuce reakcije su kao na cuvenoj gozbi u temple of doom
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Fri Mar 29, 2019 4:52 pm

    danas drugi dan moje legendarne musake od jagnjetine i sočiva koju sam juče osmislio.

    prvo se (odvojeno) obare sočivo i krompir isečen na ploče

    na tiganj idu cluk, bluk, patlidžan u kockicama, mlevena jagnjetina, 100% melasa od nara, sveže bilje, kumin, cimet, biber, paradajz pelat, čašica porto vina, sočivo. dodavati ovim redom i ukrčkati.
    u vatrostalni pekač red krompira, red mešavine, red krompira, red mešavine.

    zapeći rendanim sirom (mocarela, prevreli beli i recimo gauda), ili klasična varijanta kiselo mleko i jaje, ili bešamel.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Fri Mar 29, 2019 5:28 pm

    ja upravo ubacio u rernu teleću kolenicu od 2 kile


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sun Mar 31, 2019 1:12 pm

    Japanska sarma, u restoranu u Tokiju. Nisam ja jeo, kolega

    Na trpezi - Page 31 2019japanskasarma01

    Supa vrlo ukusna. Ništa kao kraj novembra kada ulazi po paviljonima na Novom Beogradu mirišu na 6 sati kuvanu sarmu sa kožurama i miris kiselog kupusa i osrednjeg blagostanja.

    Japanci tvrde, sarma im je došla od Rusa.

    Da ste vi, moji Srbi, znali sarmu ovako da upakujete, servirate i prodate, bili bi ste više na lestvici nacionalnog kulinarstva po svetu.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by Filipenko Sun Mar 31, 2019 1:27 pm

    Pa sto je ti, Japanac, nisi upakovao i prodao je, kad si vec tamo, i obogatio se?
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sun Mar 31, 2019 1:29 pm

    Filipenko wrote:Pa sto je ti, Japanac, nisi upakovao i prodao je, kad si vec tamo, i obogatio se?

    Od sarme? Koju nikada nisam voleo da jedem. Od nje ste vi mogli da napravite kulinarsku umetnost, kao na slici iz mog posta a niste.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by Filipenko Sun Mar 31, 2019 1:48 pm

    Da ubacimo dva koluta sargarepe i zelenu travku u porciju? Posto iskreno ne vidim nikakvu razliku izmedju te sarme i sarme koju kupujem dva puta nedeljno u Sač Maču, 100 koraka od jazbine mi. Sem sto je ova ovde sigurno ukusnija, jer ima i brda suvog mesa umesto zamotanih ostataka nogu, usiju i creva u formi kobasice.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sun Mar 31, 2019 1:56 pm

    Filipenko wrote:Da ubacimo dva koluta sargarepe i zelenu travku u porciju? Posto iskreno ne vidim nikakvu razliku izmedju te sarme i sarme koju kupujem dva puta nedeljno u Sač Maču, 100 koraka od jazbine mi. Sem sto je ova ovde sigurno ukusnija, jer ima i brda suvog mesa umesto zamotanih ostataka nogu, usiju i creva u formi kobasice.

    Da znate kako se to prodaje svetu, vi bi ste to prodali i oparili se.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sun Mar 31, 2019 2:29 pm

    Ček da dodam ovo. U Norveškoj sam viđao pakovanja ćevapa, na pakovanju je pisalo "Originalni ćevapi iz Dubrovnika". Ni reči o Srbiji.

    Tu se zatajilo.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Sun Mar 31, 2019 3:19 pm

    Filipenko wrote:Da ubacimo dva koluta sargarepe i zelenu travku u porciju? Posto iskreno ne vidim nikakvu razliku izmedju te sarme i sarme koju kupujem dva puta nedeljno u Sač Maču, 100 koraka od jazbine mi. Sem sto je ova ovde sigurno ukusnija, jer ima i brda suvog mesa umesto zamotanih ostataka nogu, usiju i creva u formi kobasice.

    Sač Mač? Kad si se preselio u pusto tursko? Dobrodošao u grad pravih vrednosti.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sun Mar 31, 2019 5:22 pm

    dobar je Holy Smokes, vrlo sam zadovoljan.

    Na trpezi - Page 31 6-B699-F9-C-2720-46-DE-8-B15-46-F0-CE8-CF6-F4
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4343
    Join date : 2016-09-29

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sun Mar 31, 2019 5:34 pm

    Kondo wrote:


    Sač Mač? Kad si se preselio u pusto tursko? Dobrodošao u grad pravih vrednosti.

    dijagonalno od novog merkatora


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by Filipenko Sun Mar 31, 2019 7:41 pm

    Iz Jugoslavije u Tursku samo kad se mora. A što se mora, teško je.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Mon Apr 01, 2019 5:00 am

    Pad Thai, kućna radinost, sa spagetama ili fusilima umesto nudli od pirinča. Ko ne jede to svaki dan ne bi primetio razliku.

    Špagete

    Na trpezi - Page 31 2019padthaimacaroni01

    Na trpezi - Page 31 2019padthaimacaroni02

    Fusilli testenina

    Na trpezi - Page 31 2019padthaimacaroni03
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Tue Apr 02, 2019 1:29 pm

    Bilo je i ranije, post#705 o shorompo, kineske puslice sa mlevenom svinjetinom i supom unutra.

    To se kuva na pari, u drvenim sitima, to nije pribor koji naša domaćinstva imaju.

    Na trpezi - Page 31 2019shorompo00

    Da vam Yoyogi pokaže kako to može "partizanski" ako ih već vidite zamrznute po kineskim radnjama (u moje vreme, jedini kineski restoran je bio "Peking", tu su diplomate vodile svoje goste na ručak ili firme, kada firma plaća a kineskih radnji nije bilo).

    Zamrznuto pakovanje iz čuvene kineske radnje iz Yokohama Chinatown.

    Na trpezi - Page 31 2019shorompo01

    Umesto tih drvenih posuda za paru, treba vam šerpa sa običnom vodom i cediljka. Kao za špagete. Može i plastična.
    U nju stavite listove salate, na njih zamrznuti šorompo.

    Na trpezi - Page 31 2019shorompo03

    Na trpezi - Page 31 2019shorompo04

    Poklopite, od kada voda ispod provri, 10 minuta.

    Na trpezi - Page 31 2019shorompo05

    Evo ih, kuvani, sa supom unutra

    Na trpezi - Page 31 2019shorompo06

    Cela večera od večeras, tonkatsu + shorompo

    Na trpezi - Page 31 2019shorompo07
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Sat Apr 06, 2019 2:52 pm

    Pri kraju mi je krčkanje kraljevske kapame po varijaciji starog recepta:

    https://www.coolinarika.com/recept/kapama-sa-jagnjecim-mesom-i-zeljem-na-starinski-nacin/

    9 veza divljeg zelja, 4 velike veze mladog cluka, 1 veza mladog bluka, 1 veza mladog pluka, 1 veza sremuša, 1 veza mirođije

    kilo jagnjetine

    ostalo sve po receptu, uključujući i nabrašnjavljivanje mesa što radim 1 u 10 godina.

    savršeno...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sat Apr 06, 2019 3:19 pm

    ovde pileća tikka masala, naan iz gvozdenog tiganja, čatni od jagoda, pirinač...
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sat Apr 06, 2019 3:19 pm

    Kako se, Kondo, nabavlja to divlje zelje?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Sat Apr 06, 2019 4:02 pm

    Creepy Uncle wrote:Kako se, Kondo, nabavlja to divlje zelje?

    treba da znaš kod koje babe kupuješ. ova moja je toliko matora, smezurana i potamnela da sam siguran da nema energiju da gaji nesto sto je prakticno korov. u principu divlje zelje je manje od gajenog i ume da izgleda neuglednije, ali mu je stabljika manja i tanja tako da se moze vizuelno prepoznati mada ako nisi sa sela postoji mogucnost zaheba. 

    sad babe koje gaje zelje kenjaju da divlje beru cigani pored puta i preprodaju drugim babama, da po njemu piša ko stigne itd itd. mislim mene ovakva argumentacija još više tera od takvih. takođe ima slučajeva da je to gajeno zelje posejano pre 20 godina i da u međuvremenu raste kao divlje. 

    ukratko, mislim da nema neke narocite veze tako da se mozes slobodno opustiti oko toga.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Na trpezi - Page 31 Empty Re: Na trpezi

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 20, 2024 2:33 am