Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    moj drug metalika

    Летећи Полип

    Posts : 11088
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Летећи Полип Tue Sep 07, 2021 8:22 pm

    Pff. Okej, ekseri.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    bela maca

    Posts : 11009
    Join date : 2014-10-28

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by bela maca Tue Sep 07, 2021 8:23 pm

    btw kakvi crni roditelji, nema suludije ideje od toga da su roditelji tih nekih klinaca sa kojima sam razmenjivala kasete imali pojma šta je to, to su bili "oni vaši drekavci" i to je bilo to


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by boomer crook Tue Sep 07, 2021 8:30 pm

    Летећи Полип wrote:
    Erős Pista wrote:
    Zaista nisi u pravu za metal, kao ni za strane muzicke kanale koji su kod nas krenuli vec krajem osamdesetih, sa 3K, i to u skoro svakom domu sa TV antenom. A pre tezgi sa diskovima su bile tezge s polovnim plocama i piratskim kasetama. A pre toga radnje sa domacim izdanjima stranih albuma - ja sam tako poceo sa kupujem muziku, u Jugotonovoj prodavnici u centru grada, koja je bila super snabdevena.

    Naravno, tacno je da su kod nas sve potkulture, pa i metal, bile znatno manje brojne nego u UK, ali su tada bile brojnije i klasno raznolikije nego danas.


    Ne kažem da te kulture nisu bile prisutne, već kažem da one ovde nisu bile raširene među lowest middle class. Morao si da budeš u gornjim delovima middle class da bi te to zakačilo. Kada kažem middle class ne mislim samo na lovu, nego i na obrazovanje i socio kulturnu pozadinu. 

    U tom smislu većina vas ovde, barem u kulturnom smislu, nije je bila lowest middle class. A materijalno su u Jugi svi bili lowest middle class. Ovo se Boomeru naročito odnosi na tebe. Ne može keva da ti ima veliki komplet Eriha Froma, i da kulturno bude lowest middle class jebote.

    al pamtis ko mamut. mada ne mislim da je smo mi bili lowest middle class i zapravo je to tesko odrediti gde pocinje a gde staje. mozemo o tome pricati anegdotalno. npr. moji saucesnici u frpu su bili deca medicinskih sestara, zubarskih tehnicara i daktilografa. i da imao sam osecaj da su oni cak i kada imaju vise socijalno nize od moje keve koja je zavrsila faks.
    ficfiric

    Posts : 34050
    Join date : 2012-02-10

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by ficfiric Wed Sep 08, 2021 10:07 am

    Morao si da budeš u gornjim delovima middle class da bi te to zakačilo. Kada kažem middle class ne mislim samo na lovu, nego i na obrazovanje i socio kulturnu pozadinu


    Iskopao sam sliku prvog metalca za koga znam iz osamdesetih. Slika je iz nekog klipa gde je neki majmun snimao alkose pred prodavnicom. Lik odavno nije ziv.

    Stariji je pet-sest godina od mene. Kad sam bio bas klinac, bio mi je komsija, ziveo je na prizemlju pa smo i mi napolju mogli cuti ono sto je slusao.  Desavalo se i da izadje na prozor pa da nama klincima pusta muziku. Posto smo tad imali 6-7 godina, nije pokusavao da nas navlaci na metal, pustao nam je Bitlse i tako to.


    Ako je on bio visa klasa u bilo cemu od nabrojanog, e jbg. Sirotinja od oca siotana

    moj drug metalika - Page 28 Ozi10


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Mon Sep 20, 2021 12:22 am



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Fri Sep 24, 2021 11:20 am



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by fikret selimbašić Mon Sep 27, 2021 7:01 pm

    Prije trideset pet godina poginuo Klif Barton.



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by fikret selimbašić Wed Dec 01, 2021 6:58 pm

    Legendarni britanski metal bend Iron Maiden dolazi u Beograd 24. maja 2022. godine.

    Kako se navodi u saopštenju, Mejdeni su na svoju turneju „Legacy Of The Beast 2022“ dodali još šest evropskih gradova, uključujući i koncert u beogradskoj „Štark areni“ 24. maja naredne godine.
    Ulaznice će biti puštene u prodaju 6. decembra u 10h na ovom linku. Takođe, biće organizovana ekskluzivna pretprodaja za članove fan kluba Iron Maiden.
    Specijalni gosti na beogradskom koncertu biće „Lord Of The Lost“.
    Bend će, pored višedecenijskih hitova, izvoditi i pesme sa novog studijskog albuma „Senjutsu“.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Wed Dec 01, 2021 7:46 pm

    Jel idemo Erešeeee
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Wed Dec 01, 2021 7:48 pm

    da slušamo pesme sa sranje albuma najgoreg ikadaaaaa
    kolomast

    Posts : 125
    Join date : 2017-03-11

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by kolomast Wed Dec 01, 2021 7:52 pm

    Gledo sam IM na Sigetu pre 10-tak godina, celih 10 minuta, neka deca sviraju, pre punk negoli beli hard, npustio i otisao da jedem madzarsko prase   moj drug metalika - Page 28 1844795956
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Thu Dec 02, 2021 7:20 am

    fikret selimbašić wrote:Legendarni britanski metal bend Iron Maiden dolazi u Beograd 24. maja 2022. godine.

    Kako se navodi u saopštenju, Mejdeni su na svoju turneju „Legacy Of The Beast 2022“ dodali još šest evropskih gradova, uključujući i koncert u beogradskoj „Štark areni“ 24. maja naredne godine.
    Ulaznice će biti puštene u prodaju 6. decembra u 10h na ovom linku. Takođe, biće organizovana ekskluzivna pretprodaja za članove fan kluba Iron Maiden.
    Specijalni gosti na beogradskom koncertu biće „Lord Of The Lost“.
    Bend će, pored višedecenijskih hitova, izvoditi i pesme sa novog studijskog albuma „Senjutsu“.

    Cousin Billy wrote:Jel idemo Erešeeee

    Cousin Billy wrote:da slušamo pesme sa sranje albuma najgoreg ikadaaaaa

    moj drug metalika - Page 28 658766951

    Meni album skroz okej moj drug metalika - Page 28 2304934895


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by fikret selimbašić Fri Dec 03, 2021 11:46 am


    moj drug metalika - Page 28 AKedOLTfM9xByzF-gvOtGrus8H6x-odi03v_-2rSPw=s48-c-k-c0x00ffffff-no-rj

    Sayes Tofb

    1 year ago (edited)
    Slusam ovo prividja mi se Zan Klod van Dam kako sa znatne udaljenosti pesnicom gasi svijecu.. Brus vilis dok u Yugo-u pici po Njujorku gradu.. prividja mi se Stalone kako vrelim nozem zatvara rane..prividja mi se Bret Hofman..a ne, to je Kole Lokomotiva!1!1! Nema labavo! PS. Seo, znas sta ti je cinit.



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Fri Dec 03, 2021 12:04 pm

    moj drug metalika - Page 28 3579118792 moj drug metalika - Page 28 3579118792 moj drug metalika - Page 28 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Sat Dec 04, 2021 2:23 pm

    [size=32]PARAĆINSKI PENZIONERI VOLE AJRON MEJDEN! Posle saznanja o besplatnom prevozu, više od 300 se prijavilo ZA ODLAZAK NA KONCERT[/size]

    Samo 24 sata od objave da će za sve svoje članove obezbediti besplatan prevoz na koncert svetske atrakcije Iron maiden 24. maja sledeće godine u Beogradu, Udruženju svih penzionera iz Paraćina javilo se preko 300 članova, kažu u tom uduženju.



    https://informer.rs/vesti/srbija/657156/paracinski-penzioneri-vole-ajron-mejden-posle-saznanja-besplatnom-prevozu-vise-300-prijavilo-odlazak-koncert
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by fikret selimbašić Sat Dec 04, 2021 3:27 pm

    Robert Knjaz, voditelj gledanih i zaista kvalitetnih emisja na HTV, ode prije dvadeset i kusur godina u London da uradi još jednu reportažu i da malo vidi svijeta. Pričao je nakon povratka da mu je jedan od najjačih utisaka iz Londre to što je po pabovim viđao kako ljudi od 50-60 godina priđu džuboksu, ubace kovanicu a onda iz džuboksa začuješ The Clash ili nešto slično. Treba javiti Knjazu da je London došao i na ove prostore:tm:.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Sat Dec 04, 2021 4:22 pm

    moj drug metalika - Page 28 3579118792 moj drug metalika - Page 28 3137070404


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Mon Dec 06, 2021 1:21 pm

    Malo skup drug Maiden, parter 5.500
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Mon Dec 06, 2021 1:40 pm

    Ohoho... Daj duzimamo što pre, dok penzosi ne razgrabe na popustu...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Mon Dec 06, 2021 1:50 pm

    moj drug metalika - Page 28 3579118792
    Kupiću nedelju dana pred koncert, pre bih sada kupio dogecoin nego kartu za masovan događaj
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Mon Dec 06, 2021 3:32 pm

    ja sam kupio za maj u pešti neke karte
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Zus Mon Dec 06, 2021 6:44 pm

    Ja u februaru 2020 kupio za RATM za Prag za sept 2020. Prc moj drug metalika - Page 28 AQoUezVTJmUeAAAAAElFTkSuQmCC


    Last edited by Zus on Mon Dec 06, 2021 6:50 pm; edited 2 times in total
    bela maca

    Posts : 11009
    Join date : 2014-10-28

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by bela maca Mon Dec 06, 2021 6:48 pm

    ja za snuff, mart u sloveniji
    :fingers crossed:


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by fikret selimbašić Mon Dec 06, 2021 7:07 pm

    moj drug metalika - Page 28 6ZX0esR


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Notxor Mon Dec 06, 2021 7:10 pm

    Trebalo i ja da gledam Louis CK 24. maja u Kopenhagenu, ali eto...


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  

    moj drug metalika - Page 28 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 4:50 am