Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Moje liste

    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by Indy Tue Dec 23, 2014 12:46 pm

    +1
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by Somlói Galuska Tue Dec 23, 2014 12:48 pm

    Pogledaću ga u nekom trenutku, deluje interesantno.
    boomer crook

    Posts : 37289
    Join date : 2014-10-27

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by boomer crook Tue Dec 23, 2014 12:53 pm

    ja bas gotimiv elejn pejdz. jos od onog kanadskog virusologa koji s niskim budzetom sprecava pandemije a kome je ona cerka.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by Somlói Galuska Tue Dec 23, 2014 12:56 pm

    I ja je gotivim, mada mi je to s virusologom težak krš od serije. Moje liste - Page 2 1143415371  Slatka a opasna!
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by Ferenz Tue Dec 23, 2014 1:01 pm

    Uh, sad tek vidim koliko filmova nisam stigao da gledam. Hvala ljudi!
    boomer crook

    Posts : 37289
    Join date : 2014-10-27

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by boomer crook Tue Dec 23, 2014 1:57 pm

    Anđe'o wrote:I ja je gotivim, mada mi je to s virusologom težak krš od serije. Moje liste - Page 2 1143415371  Slatka a opasna!

    ma totalni i na svaki nacin. trbusasti kanadski seks simbol koji spasava svet.
    avatar

    Posts : 9
    Join date : 2014-11-25

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by keitel Tue Dec 23, 2014 7:30 pm

    Odgledao većinu filmova iz uvodnog posta. Ne dijelim opšte oduševljenje Faradijem i Koenima, a Blue ruin mi se tek nije dopao. Ostalo je nalik onome što bih i sam izdvojio, uz svježe odgledani Gone girl.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by Somlói Galuska Tue Dec 23, 2014 7:41 pm

    Samo ovim filmom ili Koenima uopšte?
    avatar

    Posts : 9
    Join date : 2014-11-25

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by keitel Tue Dec 23, 2014 7:45 pm

    Ovim filmom, a i Koenima u poslednje vrijeme, generalno. Ali pod utiskom suda javnosti ostavljam mogućnost da mu dam još jednu šansu.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by Somlói Galuska Tue Dec 23, 2014 7:54 pm

    Ja moram da priznam, kada pogledam unazad, da su mi svi omiljeni Koeni (Barton Fink, Big Lebowski, Fargo, pa i Raising Arizna) u prošlom veku. U ovom mi je ovaj najviše legao, više i od No Country for Old Men. Mada  nema ni jednog koji mi nije bar ok, možda True Grit, to mi se baš nije dopalo. A Serious Man je čudan film, koji nekako nisam skapirao.
    avatar

    Posts : 9
    Join date : 2014-11-25

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by keitel Tue Dec 23, 2014 7:59 pm

    Tako nekako. Btw, sjajan avatar, jedna od mojih omiljenih scena u filmu uopšte.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by Somlói Galuska Tue Dec 23, 2014 8:02 pm

    Napkin....napkin..... Moje liste - Page 2 1143415371
    boomer crook

    Posts : 37289
    Join date : 2014-10-27

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by boomer crook Tue Dec 23, 2014 8:49 pm

    meni je serious man genijalan film. doduse tu sam prilicno specijalan.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by Erős Pista Tue Dec 23, 2014 8:57 pm

    Ja počeo da ga gledam, pa zasp'o Moje liste - Page 2 1949538119


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 37289
    Join date : 2014-10-27

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by boomer crook Tue Dec 23, 2014 9:10 pm

    gledaj. cist levinas.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by Erős Pista Tue Dec 23, 2014 9:18 pm

    Znam da je extremely Jewish.

    Pogledaću, obavezno. Meni su Koeni uvek bar dobri, ko ne i odlični.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18904
    Join date : 2014-12-12

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by beatakeshi Tue Dec 23, 2014 10:07 pm

    Koliko vidim ovde se slabp gledaju neameriči filmovi. Cccccccccc....
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by Somlói Galuska Wed Dec 24, 2014 12:29 am

    timur chevket wrote:meni je serious man genijalan film. doduse tu sam prilicno specijalan.

    Ne, ja zaista ne želim da kažem ništa loše o tom filmu, jednostavno nisam razumeo, pretpostavljam da je stvar u jevrejstvu, koje jednostavno slabo poznajem. Doduše dosta sam davno gledao, jedva da se i sećam šta se u filmu sve dešavalo, ali onda sam imao takav utisak.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by Somlói Galuska Wed Dec 24, 2014 12:33 am

    beatakeshi wrote:Koliko vidim ovde se slabp gledaju neameriči filmovi. Cccccccccc....

    I ovde i tamo. Mislim da to jeste jedan određen problem, generalno uzev i šire od oba foruma - da ljudi prosto prihvataju nešto što je ipak samo određena vrsta stilizacije, globalno gledano, a ostalo najčešće ne žele da vide. Ali to je sad mnogo opširna tema, realno bez pravog odgovora.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by Indy Wed Dec 24, 2014 2:35 am

    beatakeshi wrote:Koliko vidim ovde se slabp gledaju neameriči filmovi. Cccccccccc....
    Pa daj neki topik, preporuke. Gde o tome da saznam, sigurno ne u Australiji.
    avatar

    Posts : 18904
    Join date : 2014-12-12

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by beatakeshi Wed Dec 24, 2014 11:45 am

    Roy Anderson - meni otkrovenje, poslednji film, ovaj koji je osvojio Veneciju je krš ali prethodna dva http://en.wikipedia.org/wiki/Songs_from_the_Second_Floor i
    http://en.wikipedia.org/wiki/You,_the_Living
    neka neobična, originalna mešavina kasnog Bunjuela i Pazolinija, ma ima tu svašta.
    A Levijatan (http://www.imdb.com/title/tt2802154/) me je šokirao. Ne mogu da zamislim da neko tako nešto napravi u Srbiji (makar na nivou narativa).
    I bombonica http://en.wikipedia.org/wiki/The_Blue_Room_%282014_film%29 - minjončić od 75 minuta.

    Usput pogledao sam onu Vivian Maier - teško je posle Sugarmana napraviti nešto slično. Ipak zanimljivo, žena je izuzetan fotograf, svetska klasa.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by Mr.Pink Wed Dec 24, 2014 1:32 pm

    beatakeshi wrote:Koliko vidim ovde se slabp gledaju neameriči filmovi. Cccccccccc....


    netocno, barem u mom slucaju. ja bas slabo gledam amerikanstinu. svaki put kad me neko predje da nesto pogledam novije u fazonu sam >


    Moje liste - Page 2 Mostro_roberto_benigni_roberto_benigni_011_jpg_dhke
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by Somlói Galuska Wed Dec 24, 2014 3:13 pm

    beatakeshi wrote:Roy Anderson - meni otkrovenje, poslednji film, ovaj koji je osvojio Veneciju je krš ali prethodna dva http://en.wikipedia.org/wiki/Songs_from_the_Second_Floor i
    http://en.wikipedia.org/wiki/You,_the_Living
    neka neobična, originalna mešavina kasnog Bunjuela i Pazolinija, ma ima tu svašta.
    A Levijatan (http://www.imdb.com/title/tt2802154/) me je šokirao. Ne mogu da zamislim da neko tako nešto napravi u Srbiji (makar na nivou narativa).
    I bombonica http://en.wikipedia.org/wiki/The_Blue_Room_%282014_film%29 - minjončić od 75 minuta.

    Usput pogledao sam onu Vivian Maier - teško je posle Sugarmana napraviti nešto slično. Ipak zanimljivo, žena je izuzetan fotograf, svetska klasa.

    Što je krš ovaj poslednji, isti đavo kao i Du Levande, praktično nastavak tog filma (onaj prvi iz trilogije nisam gledao, imao na hardu, al' nisam mogao da nađem engleski prevod, al' gledaću pre ili kasnije).
    Veliš valja taj Blue Room? Nešto sam bio skeptičan prema rediteljskom umeću Almarica, mada možda bih mogao da pogledam, hm. Meni od evropskih ove godine za sada Dva dana, jedna noć
    avatar

    Posts : 18904
    Join date : 2014-12-12

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by beatakeshi Wed Dec 24, 2014 8:16 pm

    Ovaj treći je neduhovit, nategnut, neinspirativan. Zanimljiv je njegov prvi film http://www.imdb.com/title/tt0065955/?ref_=nm_flmg_dr_10 - češki film na švedski način
    Glede Amalrica, odlična mu je i Turneja http://en.wikipedia.org/wiki/On_Tour_%282010_film%29
    boomer crook

    Posts : 37289
    Join date : 2014-10-27

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by boomer crook Wed Dec 24, 2014 9:38 pm

    braca darden su odlicni.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Moje liste - Page 2 Empty Re: Moje liste

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun Sep 08, 2024 3:36 am