Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Radio-televizija Vojvodina

    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Wed Jun 22, 2016 2:02 pm

    takodje 47 posto  gradjana u vojvodini podrzava ulazak u eu, sto je nize nego u Beogradu i nize nego u celoj Srbiji.
    ficfiric

    Posts : 34201
    Join date : 2012-02-10

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by ficfiric Wed Jun 22, 2016 2:03 pm

    A koliko si gledao njenih emisija?

    Ja se ne secam kad se ona bavila autonomijom Vojvodine. Evo, par random tema sa sajta: RTB Bor, smrad u Backoj Topoli, mediji u kampanji, panama, zemljoradnici iz Gakova, poseta vlade Srbije Rusiji, migranstka kriza...

    Zasto bi uopste u ovim temama sagovornike razdvajala na zagovornike i protivnike autonomije?


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Wed Jun 22, 2016 2:23 pm

    Gledao sam vecinu, taj smrad samo ne znam o cemu je... .


    Naravno da nisu sve emisije o tome, to je jasno, ali u tom kontekstu postoje, gde su EU integracije aksiom i gde je Vojvodina (odnoso njen tobooze obespravljen polozaj) aksiom.

    Ona zna da napravi hjuman increst stori kao skoro niko drugi i takve emisije stvarno budu efektne. Ako me pitas da l mi je zao sto ce siguirno biti profesionalnno , zanatski gore kad naprednjaci postave svoje budale. Zao mi je.. .
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Wed Jun 22, 2016 2:24 pm

    al ce ti srce ipak zaigrati kad pocnu patriotske i nacionalisticke bajke
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Wed Jun 22, 2016 2:35 pm

    suvare nemoj se nervirati, evo predstavi se organizatorima podrzirtv kao simpatizer/clan lsv i pitaj ih na koji protest sad treba da ides, zbunjen si i to
    ficfiric

    Posts : 34201
    Join date : 2012-02-10

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by ficfiric Wed Jun 22, 2016 2:35 pm

    Smrad u BT je zbog fabrike.


    Normalno je, kad se bavi nekom odredjenom temom, da usput pomene i kako ce se to odraziti na neke druge ciljeve, bez pretresanja da li su ti drugi ciljevi ok ili ne. Glupo bi bilo da skace sa teme na temu a bilo bi glupo i da ne kaze nista.

    Sasvim je normalno kad se prica o (lupam sad) reformi sudstva da se pomene i uticaj na otvaranje poglavlja, bez ulazenja u sitna crevca da li Srbija treba da ide u EU ili ne. Prosto, to nije tema emisije.


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Tue Jun 28, 2016 4:48 pm

    ako ovo prodje pojescu tablu sa znakom rtv 




    Grupa novinara i urednika Radio-televizije Vojvodine, uz pomoć advokatske kancelarije Beljanski, uputiće tužbu direktno Evropskom sudu za ljudska prava, pozivajući se na presedan i slučaj Manole protiv Moldavije.


    U tom slučaju se Evropski sud za ljudska prava proglasio nadležnim, bez obzira na to što nisu iscrpljene domaće sudske instance“, potvrdio je za Danas predsednik Nezavisnog društva novinara Vojvodine Nedim Sejdinović. On je naveo da će za taj slučaj od izuzetne važnosti biti i „slučaj Arežina“, jer je, kako navodi, evidentno da je cilj smene Arežine preuzimanje kontrole nad uređivačkom politikom i instrumentalizacija javnog servisa od strane Srpske napredne stranke.
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Tue Jun 28, 2016 10:32 pm

    Radar
    7 mins ·
    Uskoro! Novi Radar On Line o upodobljavanju vojvođanske sa republičkom vladom i kako je nekada antiratna i građanska LSV ozvaničila saradnju sa onima protiv kojih se 26 godina borila!






    Evo prilike da se potvrdi ona jednostranost o kojoj sam govorio. Bas me interesuje oce biti neki sagovornik koji ce da kaze da je to nacionalistka i etatisticka stranka, te da je SNS prirodni saveznik.
    Lucky908

    Posts : 348
    Join date : 2014-11-11

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Lucky908 Tue Jun 28, 2016 10:34 pm

    diktotar wrote:ako ovo prodje pojescu tablu sa znakom rtv 




    Grupa novinara i urednika Radio-televizije Vojvodine, uz pomoć advokatske kancelarije Beljanski, uputiće tužbu direktno Evropskom sudu za ljudska prava, pozivajući se na presedan i slučaj Manole protiv Moldavije.


    U tom slučaju se Evropski sud za ljudska prava proglasio nadležnim, bez obzira na to što nisu iscrpljene domaće sudske instance“, potvrdio je za Danas predsednik Nezavisnog društva novinara Vojvodine Nedim Sejdinović. On je naveo da će za taj slučaj od izuzetne važnosti biti i „slučaj Arežina“, jer je, kako navodi, evidentno da je cilj smene Arežine preuzimanje kontrole nad uređivačkom politikom i instrumentalizacija javnog servisa od strane Srpske napredne stranke.

    Biće neobično ako Strazbur uzme u obradu "slučaj RTV" pre nego što budu iscrpljeni svi pravni lekovi predviđeni našim zakonodavstvom, s obzirom da je to jedan od dva glavna uslova za admissability na tom sudu: da su iscrpljene sve sudske instance i da nije proteklo više od 6 meseci od datuma poslednje presude.   
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Tue Jun 28, 2016 10:38 pm

    pa da, ne znam da li si procitao vise, oni se i pozivaju na presedan neki kada je u pitanju bio moldavski javni servis, pa je sud prihvatio nadleznost bez obzira sto nisu probali sve u domacem sudstvu. 

    medjutim, nevezano za to, igrom slucaja ucestvujem poslovno kao predstavnik jedne zainteresovane strane u tuzbi koja je skoro predata tamo. sveze informacije o kapacitetu samog suda i donekle promeni nacina odlucivanja o preuzimanju nadleznosti, uopste ne idu u prilog bilo kome iz nasih krajeva. tome treba dodati da su poceli da odbijaju podneske cak i zbog banalnih tehnickih gresaka.
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Tue Jun 28, 2016 10:43 pm

    ovaj slucaj je inace u pitanju, na koji se podrzirtv poziva

    http://merlin.obs.coe.int/iris/2009/10/article1.en.html
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Tue Jun 28, 2016 10:45 pm

    dap, pitao sam i ja svoje ljude ™ na tu temu... Slucaj je analogan prakticno sa Moldavskim , dobro su smislili autonomasi , ako istraju moci ce tuda naprave problem vlasti.


    Inace, tu presudu protiv moldavije , treba kopirati i udarati borisa dzonsona njome u glavu dok ne pokrene clan 50
    Lucky908

    Posts : 348
    Join date : 2014-11-11

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Lucky908 Tue Jun 28, 2016 11:14 pm

    diktotar wrote:ovaj slucaj je inace u pitanju, na koji se podrzirtv poziva

    http://merlin.obs.coe.int/iris/2009/10/article1.en.html

    Ovo je Strazburu bio osnov za odstupanje od admissability pravila:

    As Moldovan law did not provide any mechanism or effective domestic remedy to challenge at the national level the administrative practice of censorship and political control over TRM, the Court also rejected the Moldovan Government’s objection that the applicants had not exhausted the remedies available to them under national law, as required by Article 35 para. 1 of the Convention. On that basis, the Court found a violation of Article 10 of the Convention.

    Ne znam kako kod nas stoje stvari sa tim, mi ipak imamo kakav-takav Zakon o informisanju koji, pretpostavljam, pokriva i cenzuru u medijima. Moldavci izgleda nisu imali ni to. Ali, treba se uzdati u Beljanskog, koliko čujem odličan stručnjak.
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Tue Jun 28, 2016 11:23 pm

    ono sto sam cuo od ovdasnjih advokata je da im je najveci problem nedostatak iskustva sa proceduralnim stvarima kod tog suda, koji kazu ima neke svoje specificnosti. takodje sam cuo da se za najvidjeniju kod nas za poslove pred tim sudom, smatra neka bg adv kancelarija, ali sam zaboravio koja, ako se setim napisacu.
    Lucky908

    Posts : 348
    Join date : 2014-11-11

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Lucky908 Tue Jun 28, 2016 11:41 pm

    Ne znam za adv. kancelarije, ali se sećam da je u dosta predmeta, pro-bono i savetodavno, nastupao Beogradski centar za ljudska prava, još u vreme Vojina Dimitrijevića. Bilo bi genijalno da im ova akcija sa RTV uspe.
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Veletin Wed Jun 29, 2016 12:20 am

    kao i za sva ostala sranja u državi,
    i ovde je najodgovornija demokratska stranka


    Narodna skupština Republike Srbije bira članove Saveta Regulatornog tela za elektronske medije

    Savet Regulatornog tela za elektronske medije bira članove Upravnog odbora RTV

    Upravni odbor RTV

    -imenuje i razrešava Generalnog direktora RTV, dvotrećinskom većinom glasova
    ukupnog broja članova, a obrazloženu odluku o imenovanju donosi nakon sprovedenog
    javnog konkursa i čini je dostupnom javnosti;

    -imenuje i razrešava glavne i odgovorne urednike i direktora programa,
    dvotrećinskom većinom glasova ukupnog broja članova, a obrazloženu odluku o
    imenovanju donosi na predlog Generalnog direktora nakon sprovedenog javnog
    konkursa i čini je dostupnom javnosti;


    Narušavanje postupka izbora članova Saveta RRA od strane Skupštine (2003)
    i kasniji politički sporovi u vezi sa tim, osporili su legalnost izbora i blokirali kasniji
    rad Saveta. Izbor Saveta završen je tek u drugom pokušaju, u maju 2005. godine,
    nakon zakonskih promena koje su potkopale njegovu autonomiju i ugrozile ustavno
    načelo pravne sigurnosti.14 Sama činjenica da je četvoro, od ukupno devet tada
    izabranih članova Saveta radilo u prošlosti na istoj radio-stanici, odmah je “stvorilo
    sumnju” da to telo može na najcelishodniji način da izvrši regulisanje stanja u oblasti
    radiodifuzije. Iako je od strane aktuelne političke elite ovaj zakon najpre ocenjen kao
    neprimenljiv, ubrzo se, nakon navedenih izmena i dopuna iz maja 2005. godine,
    nastavlja faza ubrzanih izmena i dopuna u drugoj polovini 2005. i tokom 2006.
    godine. Tako je u sledećem krugu amandmana na Zakon o radiodifuziji iz avgusta
    2005. godine, dodatno oslabljena nezavisnost Agencije u odnosu na političku vlast.
    Politički uticaj se i danas neposredno manifestuje kroz izbor kandidata za
    članove Saveta Agencije. Tako je Narodna skupština još jednom, po ko zna koji put
    od momenta donošenja zakona, u aprilu 2011. godine, za člana Radiodifuzne
    agnencije, izabrala kandidata koji nije ekspert za medije, kako je to predviđeno
    Zakonom o radiodifuziji već član koji je blizak vladajućoj političkoj stranici. Za člana
    ovog važnog i navodno nezavisnog državnog organa izabran je u javnosti potpuno
    nepoznat „stručnjak za medije“, diplomirani pravnik, čija su dva prethodna zaposlenja
    bila u gradskoj upravi grada Kragujevca, tačnije u gradskoj Apotekarskoj ustanovi i
    Zdravstvenom centru, koji je inače član vladajuće Demoratske stranke. U radnoj
    biografiji ovog, sada već člana RRA, istaknuto je da se kao mlad bavio
    novinarstvnom u jednom časopisu i na lokalnom radiju. U članu 24 Zakona o
    radiodifuziji je izričito predviđeno da se za člana Saveta Agencije predlaže lice koje
    uživa ugled istaknutog medijskog stručnjaka, stručnjaka za oglašavanje ili istaknuti
    stručnjak u oblasti od značaja za rad agencije, te je očigledno da novoizabrani član
    Saveta Agencije ne ispunjava ni uslove za kandidata člana Saveta Agencije, ali se još
    jednom desilo, da svaka vlast nastoji da u ovo telo postavi svog „zastupnika“

    http://centarzamedije.fpn.bg.ac.rs/content-files/MDI%20SERBIA%20april%202012.pdf
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Wed Jun 29, 2016 1:02 am



    Posto vas suverenitet Moldavije iz nekog razloga ne potresa.. Evo same emisije.

    Nekoliko komentara :

    1. Ovo osvetljenje nije laskavo, nesto bi tu moglo se uradi
    2. To je emsiija bez ikakve dubine, al ono beggars can't be choosers... U jednom momentu su nas terali da se pravimo da su Oljina " a kako ja to da objasnim nepismenom liku iz pizdinaca koji nije cuo da je tito umro" pitanja dobro novinarstvo.. pa sta sad
    3. Kao sto je validno da se ima ovakva agenda, validno je i da se ne zeli takva agenda. Da l su mogli da ne budu idioti, pa da postuju proceduru, ali aj se ne pravimo da je to neka emisija s javnim interesom na umu. To je emisija za autonomase i skroz je ok da vise unitarna administracija ukine takvu emisiju....(samo je prvo trebalo iskucati resenje Arezini)... Nije vise unitarna administracija pala s Marsa, gradjani u Vojvodini su je izglasali, a za point of view tog znacajnog dela gradjana u Vojvodini  ovakvi ljudi nikad nisu marili.


    4. Nastavicu da gledam, sad nema kocnica ,mogu vise da opljunu to je dobro. Ako bude trebalo nesto da se donira i to cu duradim.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by kondo Wed Jun 29, 2016 1:27 am

    zastitnik gotama wrote:Ako bude trebalo nesto da se donira i to cu duradim.


    zahvalio bi ti se u njihovo ime, ne mora.

    bounce


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by 1088 Wed Jun 29, 2016 3:02 pm

    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Wed Jun 29, 2016 3:11 pm

    kontratribina u fajgeljovom nuzniku. svaka cast onima koji su se zahvalili na pozivu.
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Wed Jun 29, 2016 11:00 pm

    objava podrzirtv pocinje sa "Naša heroina Milica Kravic..." zena inace smenjena tv voditeljka i spikerka na pozorisnim protestima u ns. 


    da li je jos nekom glup ovaj narativ, tipa heroina, junaci, vitezovi i sl gluposti? 
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Wed Jun 29, 2016 11:01 pm

    meni.
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Wed Jun 29, 2016 11:03 pm

    ma jbt ko da sam otvorio kurir da procitam kako su nasi kriket orlovi sampioni samleli i pregazili sao tome i principe
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by ♏ Wed Jun 29, 2016 11:57 pm

    Što nisu heroine i Aska/Asja/kakoveć i ona treća, njih nisu otpustili?
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by mstislaw Thu Jun 30, 2016 12:05 am

    Asja (trenutno) ne radi na RTV-u. Ti verovatno misliš na Sanju i Milanu, ali koliko znam, ni one, a ni Milica nisu otpuštene.

    Radio-televizija Vojvodina - Page 10 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 12:30 pm