Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Franjo, care!

    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Sat Oct 28, 2017 2:14 pm

    Baš lep intrevju.

    Komentari, očekivani:




    • Franjo, care! - Page 6 5831ef8bac1faa9d8c26
      PrskatorVlado:
      Pofukani po običaju jugoslaveniše, a ovaj bradati mesopust suptilno srbendiše

    • Franjo, care! - Page 6 734ad070b24c357cc199
      Viking1986:
      eto nakon malo pohvala na članak mate mijića večernji me odmah vrati u surovu stvarnost ! I ide velikosrpska propaganda opet .. zašto ga niste pitali što misli o izjavama patrijarha irineja ?! I ovaj je poznat po velikosrpskim težnjama i tezama o "srpskoj dalmaciji " što je nedavno pisalo u slobodnoj dalmaciji i odmah naišlo na veliko odobravanje "Hrvatskih" ljevičara i antifa parazita koji su ga prozvali čovjekom mira ?! Majko naša što mi moramo trpit u slobodnoj Hrvatskoj za koju je toliko krvi proliveno protiv ovih bradatih ..

    • Franjo, care! - Page 6 Dbb41044b57b3d526080
      jimdo:
      I Adolf je bio ljevicar.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8054
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Daï Djakman Faré Sat Oct 28, 2017 2:47 pm

    koji mrak u ostalim komentarima, ta hajlajtovana 3 su potpuno reprezentativna.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Agdw Hmlkh

    Posts : 1031
    Join date : 2014-10-28

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Agdw Hmlkh Fri Mar 30, 2018 7:08 pm

    Vatican scrambles after pope appears to deny existence of hell

    The Vatican has scrambled to clarify comments made by Pope Francis to a well-known Italian journalist that appeared to deny the existence of hell.

    The Holy See issued a terse statement saying a lengthy article published in La Repubblica on Wednesday by Eugenio Scalfari, 93, the newspaper’s founder, was “the fruit of his reconstruction” and not “a faithful transcription of the Holy Father’s words”.

    While the Vatican conceded that Scalfari, an atheist who struck up a friendship with Francis in 2013, had held a private meeting with the pontiff before the Easter weekend, it said an interview had not been granted.

    During the meeting Scalfari asked the pope where “bad souls” go, to which he was quoted as responding: “They are not punished. Those who repent obtain God’s forgiveness and take their place among the ranks of those who contemplate him, but those who do not repent and cannot be forgiven disappear. A hell doesn’t exist, the disappearance of sinning souls exists.”

    The Vatican said the “literal words pronounced by the pope are not quoted” and that “no quotation of the article should be considered as a faithful transcription of the words of the Holy Father”.

    Scalfari is said to pride himself on not taking notes or recording high-profile interviews. But this is not the first time he has been accused of misrepresenting the pope: in 2014 he was rebuked by the Vatican for an article saying Francis had abolished sin.

    The friendship has been criticised in the past, with Scalfari once saying that it was the pope who asked for the meetings as he liked to “exchange ideas and sentiments with non-believers”.

    The Catholic church’s teachings affirm the existence of hell and its eternity, saying “the chief punishment of hell is eternal separation of God”.

    Pope Benedict XVI said in 2007 that hell “really exists and is eternal, even if nobody talks about it much anymore”, while in 1999 Pope John Paul II announced that hell was “the ultimate consequence of sin itself … rather than a place, hell indicates the state of those who freely and definitively separate themselves from God, the source of all life and joy”.


    Pope faces indigenous Canadians' anger over refusal to apologize for past abuse
    Read more
    The controversy came as Pope Francis washed the feet of 12 prisoners at Rome’s Regina Coeli prison on Holy Thursday. Among the inmates were two Muslims, an Orthodox Christian and a Buddhist. He told them: “Everyone has the opportunity to change life and one cannot judge.”

    It was the fourth time since becoming pope that he held mass in an Italian prison. “I am a sinner like you but today I represent Jesus … God never abandons us, never tires of forgiving us,” he added.


    _____
    The thing that so pleases me about DMT is that, you know, a lot of people will not take a psychedelic like LSD and Psilocybin or something because it lasts hours and hours and inevitably when dealing with things that last that long you're gonna end up dealing with 'your stuff'. Your anxieties, your fears, your this & that..  A lot of people dont care for that sort of thing, whether that's good or bad is another issue. With DMT -it lasts four minutes- and how *lost* can you get in an examination of childhood trauma in four minutes, especially when you've got hundreds of elves tugging at your coatsleaves?
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Sat May 05, 2018 2:02 pm

    Finally, I cannot but speak of the serious risks associated with the invasion, at high levels of culture and education in both universities and in schools, of positions of libertarian individualism. A common feature of this fallacious paradigm is that it minimizes the common good, that is, “living well”, a “good life” in the community framework, and exalts the selfish ideal that deceptively proposes a “beautiful life”. If individualism affirms that it is only the individual who gives value to things and interpersonal relationships, and so it is only the individual who decides what is good and what is bad, then libertarianism, today in fashion, preaches that to establish freedom and individual responsibility, it is necessary to resort to the idea of “self-causation”. Thus libertarian individualism denies the validity of the common good because on the one hand it supposes that the very idea of “common” implies the constriction of at least some individuals, and the other that the notion of “good” deprives freedom of its essence.
    https://press.vatican.va/content/salastampa/en/bollettino/pubblico/2017/04/28/170428h.html

    Franjo, care! - Page 6 3137070404


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Wed Jul 25, 2018 1:25 pm

    http://www.politika.rs/scc/clanak/407936/Papa-smenjuje-kardinala-Josipa-Bozanica

    Даље се наводи да није тајна да папа Фрањо није био задовољан начином на који се води Црква у Хрватској, пре свега због конзервативних бискупа који су својим десничарењем, а нажалост и подилажењем пораженим идеологијама, често компромитирали Цркву.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 25, 2018 1:46 pm

    Ili neka nađu novinare koji znaju srpski ili neka (protiv čega nemam ništa protiv) prenose test u originalu. Ne samo Politika, nego i svi ostali. Prebacuju iz ijekavskog u ekavski, sve ostalo ostave, izgleda ko neki izmišljeni jezik. 

    /paće
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Wed Jul 25, 2018 1:49 pm

    Franjo, care! - Page 6 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Ferenc Puskás Wed Jul 25, 2018 1:50 pm

    Sad kad shvati da u Cro ne može naći crvenog popa, pa im dovede kakvog Urugvajca.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 25, 2018 1:56 pm

    Pa ne bukvalno, nervira me to što je stav, i ovde i tamo - nisu to isti jezici. I onda krene prevođenje. I onda ne umeju da prevedu. Lakrdija.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Ferenc Puskás Wed Jul 25, 2018 2:01 pm

    KinderLad wrote:Ili neka nađu novinare koji znaju srpski ili neka (protiv čega nemam ništa protiv) prenose test u originalu. Ne samo Politika, nego i svi ostali. Prebacuju iz ijekavskog u ekavski, sve ostalo ostave, izgleda ko neki izmišljeni jezik. 

    /paće
    Sad si me natjerao da pročitam i ništa nisam našao čudno. Šta je privuklo tvoju pozornost? :usvakomodnasčučiPaće:
    Inače u cro medijima brižljivo kroatiziraju srpske izjave da im ne daj bog ne promakne koji utisak ili tačka.




    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Wed Jul 25, 2018 2:07 pm

    kompromitirali > kompromitovali
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 25, 2018 2:10 pm

    otto katz wrote:
    KinderLad wrote:Ili neka nađu novinare koji znaju srpski ili neka (protiv čega nemam ništa protiv) prenose test u originalu. Ne samo Politika, nego i svi ostali. Prebacuju iz ijekavskog u ekavski, sve ostalo ostave, izgleda ko neki izmišljeni jezik. 

    /paće
    Sad si me natjerao da pročitam i ništa nisam našao čudno. Šta je privuklo tvoju pozornost? :usvakomodnasčučiPaće:
    Inače u cro medijima brižljivo kroatiziraju srpske izjave da im ne daj bog ne promakne koji utisak ili tačka.



    promakne im, vrlo retko ali video sam "doprinijeti" ili da+prezent, a mislim da sam jednom pronašao i lubenicu, ali jako davno. Ređe nego u srpskim, gde je smešan "prevod" skoro svakodnevna pojava, ali promakne ponekad. Ali nije to prenošenje vesti ono što me nervira, nego citiranje. Ide citat recimo nekog hrv političara i ja to čitam i potpuno mi je nestvarno, pošto znam kako čovek govori kad ga pročitam na ekavici i sa "nedeljama" i u "direktnom prenosu". Ili obrnuto. Zato pto to što čuješ na bazičnom nivou ne doživljavaš kao strani jezik, nego kao drugi dijalekat svog. Prosto veze koje se stvaraju u mozgu nisu kao kad neko sluša engleski ili neki drugi jezik, pa taman ga znao fantastično dobro.


    Last edited by KinderLad on Wed Jul 25, 2018 2:13 pm; edited 1 time in total
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 25, 2018 2:10 pm

    Gargantua wrote:kompromitirali > kompromitovali

    pa da Franjo, care! - Page 6 1399639816
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Ferenc Puskás Wed Jul 25, 2018 2:18 pm

    Ček šta je sad problem s lubenicom? Franjo, care! - Page 6 919699522 Ili si pronašao baš pravu lubenicu? Ali to onda više nije jezičko pitanje, nego botaničko ili nutricionističko.

    U posljednjih godinu dana je hrvatski jezički prostor preplavio "srbizam" uhljeb. Kapiram da je to ok, jer ima negativnu konotaciju.




    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Wed Jul 25, 2018 2:22 pm

    Franjo, care! - Page 6 3579118792 

    Pravi Hrvati se ukrušuju!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 25, 2018 2:28 pm

    otto katz wrote:Ček šta je sad problem s lubenicom? Franjo, care! - Page 6 919699522 Ili si pronašao baš pravu lubenicu? Ali to onda više nije jezičko pitanje, nego botaničko ili nutricionističko.

    U posljednjih godinu dana je hrvatski jezički prostor preplavio "srbizam" uhljeb. Kapiram da je to ok, jer ima negativnu konotaciju.



    au greška, to je samo u Dalmaciji da je dinja za lubenicu Franjo, care! - Page 6 1399639816 

    Ne znam, naleteo sam tu i tamo na srbizme, ali defo mnogo mnogo ređe. 

    Ne, ok, posle Tudjmana je divljanje prestalo u dobroj meri, šta je od novogovora ostalo ostalo je, sve drugo se vratilo u...normalu  Franjo, care! - Page 6 1861198401
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Ferenc Puskás Wed Jul 25, 2018 2:33 pm

    Ono gdje je Tuđmanova rekroatizacija hrvatskog potpuno provedena je jezik administracije, prava, državne uprave, vojske i udžbenika. Potpuno u skladu s idejom sakrosanktnosti države koja govori jezikom nerazumljivim običnim smrtnicima.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 25, 2018 2:42 pm

    otto katz wrote:Ono gdje je Tuđmanova rekroatizacija hrvatskog potpuno provedena je jezik administracije, prava, državne uprave, vojske i udžbenika. Potpuno u skladu s idejom sakrosanktnosti države koja govori jezikom nerazumljivim običnim smrtnicima.

    Pa dobro, s protokom vremena postaće razumljiviji i običnim smrtnicima.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Ferenc Puskás Wed Jul 25, 2018 2:51 pm

    Samo mi žao što se nije primio šport. Jebeni športaši nisu imali sluha. Nećemo, vele, da zvučimo kao lakrdijaši. 

    Asociralo me na to kako su burzovne i slične špekulacije, ali je filozofska spekulacija. Jer filozofija je čista, ne trpi kvačica.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 25, 2018 3:58 pm

    To sa spekulacijom, ubi me ako i u Srbiji postoji 10% ljudi koji bi se mogli zakleti je li š ili s Franjo, care! - Page 6 1399639816
    bela maca

    Posts : 11021
    Join date : 2014-10-28

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by bela maca Wed Jul 25, 2018 4:18 pm

    Ja u kući imam Hrvata koji već 6 godina živi u Srbiji, pored njega sad više ništa ne znam, ni da li se kod nas kaže kafa ili kava a kamoli nešto kompliciranije lol. Inače auto korekt je pokušao da me ispravi i napiše komplikovanije al se nisam dala.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by darling Wed Jul 25, 2018 4:35 pm

    otocani i stari splicani kazu kafa Franjo, care! - Page 6 1143415371
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Filipenko Wed Jul 25, 2018 4:53 pm

    darling wrote:otocani i stari splicani kazu kafa Franjo, care! - Page 6 1143415371


    Pa kad su Srbi prevareni katoličanstvom.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by darling Wed Jul 25, 2018 4:56 pm

    u dalmatinskog zagori se kaze kava, bez obzira na to da li srb il kroat.
    srbi i hrvati u hrvatskoj govore istim jezikom.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Ointagru Unartan Wed Jul 25, 2018 4:58 pm

    KinderLad wrote:To sa spekulacijom, ubi me ako i u Srbiji postoji 10% ljudi koji bi se mogli zakleti je li š ili s Franjo, care! - Page 6 1399639816

    Nekada je bilo š, sada su obe varijante u upotrebi.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.

    Franjo, care! - Page 6 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 3:58 pm