Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kamala vs Tramp

    Poll

    Ko pobedjuje?

    [ 12 ]
    Kamala vs Tramp - Page 2 Bar_left80%Kamala vs Tramp - Page 2 Bar_right [80%] 
     
     

    One Eyed Bob, Tovar, lalinea, nalog sa ženinog laptopa, Del Cap, Јанош Винету, Thomas Sankara

    [ 3 ]
    Kamala vs Tramp - Page 2 Bar_left20%Kamala vs Tramp - Page 2 Bar_right [20%] 
     
     

    MNE, rujofil, Daï Djakman Faré


    Total Votes: 15
    +11
    Del Cap
    Јанош Винету
    MNE
    Thomas Sankara
    boomer crook
    rujofil
    plachkica
    Janko Suvar
    Beta Unit
    Daï Djakman Faré
    15 posters
    This poll ends in 19 day(s)
    boomer crook

    Posts : 37428
    Join date : 2014-10-27

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by boomer crook Sun Oct 06, 2024 1:21 pm

    sve pet. coveku prosto zafale old scholl likovi poput montgomeri burnsa koje napred gura samo crna rupa pohlepe na mestu gde im je nekada bila dusa.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Tovar

    Posts : 543
    Join date : 2022-04-29

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by Tovar Sun Oct 06, 2024 1:34 pm

    boomer crook wrote:sve pet. coveku prosto zafale old scholl likovi poput montgomeri burnsa koje napred gura samo crna rupa pohlepe na mestu gde im je nekada bila dusa.

    Burns? Ma neee... Musk sebe vidi malo drukčije.

    Kamala vs Tramp - Page 2 Musk214
    Kamala vs Tramp - Page 2 Filipo14
    Erős Pista

    Posts : 82438
    Join date : 2012-06-10

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by Erős Pista Sun Oct 06, 2024 1:44 pm

    Kamala vs Tramp - Page 2 3579118792

    Ma nije Mask samo neki milioner, on je pravi ideoloski fellow traveller.

    https://www.unpopularfront.news/p/the-emerging-tech-lash


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11445
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by Летећи Полип Sun Oct 06, 2024 4:32 pm

    Compact ima dobrih tekstova. Mislim, ne razumem sta autor hoce. Kakvo je to stanje danas, koje treba cuvati od Compacta?
    Nim Chimpsky

    Posts : 242
    Join date : 2024-06-04

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by Nim Chimpsky Sun Oct 06, 2024 11:33 pm

    Jeste glasali navijacki ili stvarno toliko vas misli da Kamala dobija? Ja bukv nemam pojma kako bih glasao jer su sanse prilicno izjednacene.
    Del Cap

    Posts : 7004
    Join date : 2019-11-04

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by Del Cap Sun Oct 06, 2024 11:45 pm

    nisam navijački, zapravo se trudim da nemam stav*, da gledam izdaleka i čisto fenomenološki Kamala vs Tramp - Page 2 1861198401 mislim da kh dobija tesno. malo rani/poštanski glasovi, malo sreće, i ta mala razlika što ima verovatno će da bude dovoljna. doduše čekam oktobarsko iznenađenje, je li Kamala vs Tramp - Page 2 1399639816



    edit: * mada lažem jer sam rekao da ne bih voleo da vidim taljenje trampovaca sa ovdašnjim ekipicama, uključujući i preko genštaba i ostalih poslića koje izvesno spremaju sa povezanim licima.
    plachkica

    Posts : 16472
    Join date : 2014-11-06

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by plachkica Mon Oct 07, 2024 12:00 am

    ti poslići će se nastaviti sve i da tramp sutra crkne, nikako ne zavise od toga ko će sedeti u beloj kući

    (i ja mislim da dobija kamala, no, 2020. je tramp dobio 70+ miliona* glasova, bajden 74. nisam sigurna da kamalina kampanja može mobilisati toliki broj ljudi ovaj put, teško je postići toliku sinergiju medija, aktivista, manjinskih grupa, holivuda, društvenih mreža (maskov tviter i tik tok) pored dva aktuelna rata.)


    *ovo je brojka koja me i danas šokira
    Nim Chimpsky

    Posts : 242
    Join date : 2024-06-04

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by Nim Chimpsky Mon Oct 07, 2024 12:04 am

    Del Cap wrote:nisam navijački, zapravo se trudim da nemam stav*, da gledam izdaleka i čisto fenomenološki Kamala vs Tramp - Page 2 1861198401 mislim da kh dobija tesno. malo rani/poštanski glasovi, malo sreće, i ta mala razlika što ima verovatno će da bude dovoljna. doduše čekam oktobarsko iznenađenje, je li Kamala vs Tramp - Page 2 1399639816
    Postanski glasovi su postali tema 2020. jer su gopnari znali da se glasaci demokrata vise plase virusa nego orkovi pa su se insistiranjem da se glasa na licu mesta nadali da ce oboriti izlaznost Bidenovih vilenjaka. Pre toga to nije bio slucaj i glasanje postom cak i odgovara republikanskim kandidatima jer olaksava hilbilijima da glasaju dok oru njivu, zenu i decu.

    plachkica wrote:(i ja mislim da dobija kamala, no, 2020. je tramp dobio 70+ miliona* glasova,


    *ovo je brojka koja me i danas šokira
    trump je realno imao boost predsednika u ratnom stanju. Bice zanimljivo pratiti odziv i to je jedan od vecih izazova ispitivaca javnog mnjenja u ovom ciklusu.
    Janko Suvar

    Posts : 7849
    Join date : 2019-06-06

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by Janko Suvar Mon Oct 07, 2024 12:10 am

    Del Cap wrote:Kamala vs Tramp - Page 2 20241010

    Kamala vs Tramp - Page 2 The-Simpsons-Milhouse-Nelson-3-1


    _____
    ????
    Thomas Sankara

    Posts : 272
    Join date : 2016-07-06
    Location : Belgrade

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by Thomas Sankara Mon Oct 07, 2024 2:56 am

    😂
    Del Cap

    Posts : 7004
    Join date : 2019-11-04

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by Del Cap Tue Oct 08, 2024 11:50 pm

    Del Cap

    Posts : 7004
    Join date : 2019-11-04

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by Del Cap Fri Oct 11, 2024 9:36 pm

    Del Cap wrote:ova razlika u anketama od oko 2,5% za kh (po 538 i rcp) je najzajebanija za prognozu. demokrati inače treba malo više od tesne pobede na nacionalnom nivou. da kh ima prednost od recimo 3,5 njena bi pobeda bilo vrlo verovatna; da vodi samo 1-1,5% verovatnije je da bi izgubila na kraju. ovako kako stoji je u opsegu "videćemo", "statistička greška", "15000 glasača u pensilvaniji će biti ključna razlika".


    rcp:


    RCP Poll Average DT 47.2 KH 49.0 Harris +1.8

    Trump Leads in 6 of 7 Battlegrounds



    u prevodu, kamalina razlika se polako topi.
    čika Condor

    Posts : 63
    Join date : 2024-08-22

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by čika Condor Sat Oct 12, 2024 12:36 am

    Ja koliko vidim Tramp će da pobedi. Pu-pu-pu!
    Летећи Полип

    Posts : 11445
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by Летећи Полип Sat Oct 12, 2024 3:18 am

    Ispada da je ona prica sa jedenjem pasa dugorocno nanela vise stete Kamali, nego Trampu. Sto je i logicno. On je ispao smesan, ali je ipak ostavio utisak nekoga ko hoce da resi otvorenu granicu. Ova odma poletela da virtue signaluje, i ofirala se.

    E sad, naravno da tu u stvari nema razlike, i da bi i u Trampovom mandatu granica bila otvorena, kao deo strategije da se obaraju plate, pa samim tim i inflacija.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Del Cap

    Posts : 7004
    Join date : 2019-11-04

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by Del Cap Sat Oct 12, 2024 10:04 am

    https://x.com/lrozen/status/1844803949401895020?t=0zsmt9d3I11EfRvZlrL85A&s=19

    VP Kamala Harris, on call with Jewish voters: “I am clear eyed: Iran is a destabilizing and dangerous force. When Donald Trump was president, he let Iran off the hook. 1/
    Harris: “After Iran and its proxies attacked US bases and American troops, Trump did nothing; and he pulled out of the nuclear deal, without any plan, leading to an unconstrained Iranian nuclear program.
    “On the other hand, our administration struck Iranian proxies in Iraq and Syria when they attacked American troops, and we are the first administration to ever directly defend Israel. On April 13, I joined President Biden and our national security team for more than five hours as we and a coalition of nations that we brought together responded to Iran's unprecedented attack.
    “And then, of course, last week, on October 1, I was in the Situation Room for more than three hours coordinating in real time with our military leadership as our forces intercept missiles over the skies of Israel.
    Harris: “Make no mistake: as President, I will never hesitate to take whatever action is necessary to defend American forces and interests from Iran, and Iran-backed terrorists, and I will never allow Iran to acquire a nuclear weapon.

    Harris: “Diplomacy is my preferred path to that end, but all options are on the table.”

    Harris: “And let's be clear, Donald Trump is not only a threat on the world stage. As we have seen a rise in anti semitism in our own country, Trump has espoused dangerous and hateful anti semitic tropes, creating fear and division. He praised some of the neo Nazi marchers in Charlottesville as, quote, ‘very fine people.’ He reportedly said, Hitler did some, quote, good things. I have spent my entire career fighting anti semitism. I prosecuted hate crimes as a district attorney. I continued this work as Attorney General of California, where I published an annual report on hate crimes to ensure that policymakers and law enforcement respond with a sense of urgency and an understanding of the ubiquity of the problem. And as vice president, I am proud to be implementing the first ever National Strategy to Combat anti semitism, which, of course, Doug (Emhoff) was an extraordinary leader in making sure would be created.

    As President, I will do everything in my power to combat anti semitism, whenever and wherever we see it.”
    ---

    zvezda je zivot

    Posts : 7303
    Join date : 2014-11-07

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by zvezda je zivot Sat Oct 12, 2024 11:58 am

    ne bih nam bio u kozi za mesec dana


    _____
    ova zemlja to je to
    Del Cap

    Posts : 7004
    Join date : 2019-11-04

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by Del Cap Sat Oct 12, 2024 7:34 pm

    Del Cap

    Posts : 7004
    Join date : 2019-11-04

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by Del Cap Sun Oct 13, 2024 4:34 pm

    Kamala vs Tramp - Page 2 Screen31
    Nim Chimpsky

    Posts : 242
    Join date : 2024-06-04

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by Nim Chimpsky Sun Oct 13, 2024 5:20 pm

    Jel bi mogao da objasnis sto si bas taj poll odabrao da postavis ovde i sta sve to znaci po tvom misljenju?
    boomer crook

    Posts : 37428
    Join date : 2014-10-27

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by boomer crook Sun Oct 13, 2024 6:44 pm

    meni ovi polovi deluju potpuno all over the place


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    čika Condor

    Posts : 63
    Join date : 2024-08-22

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by čika Condor Sun Oct 13, 2024 7:09 pm

    To je zato što jesu all over the place, t.j. predsednička trka je ”u granici greške”, drugim rečima izjednačena. Trećim rečima, onaj fašizam po kome izbeglice Haićani jedu kuce i mace dabome radi, tamo gde treba.
    Del Cap

    Posts : 7004
    Join date : 2019-11-04

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by Del Cap Sun Oct 13, 2024 8:18 pm

    Nim Chimpsky wrote:Jel bi mogao da objasnis sto si bas taj poll odabrao da postavis ovde i sta sve to znaci po tvom misljenju?

    Ne al vidi mojih par prethodnih postova.
    Летећи Полип

    Posts : 11445
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by Летећи Полип Sun Oct 13, 2024 8:20 pm


    @Condor

    Dabome, isto kao i cionisticka propaganda.
    čika Condor

    Posts : 63
    Join date : 2024-08-22

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by čika Condor Sun Oct 13, 2024 8:54 pm

    Jebeš ga, ja uvek mislim da je problem u onima koji podležu propagandi zasnovanoj na ksenofobiji. Bilo koje vrste i usmerenja.
    Nim Chimpsky

    Posts : 242
    Join date : 2024-06-04

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by Nim Chimpsky Sun Oct 13, 2024 9:12 pm

    Del Cap wrote:
    Nim Chimpsky wrote:Jel bi mogao da objasnis sto si bas taj poll odabrao da postavis ovde i sta sve to znaci po tvom misljenju?

    Ne al vidi mojih par prethodnih postova.
    Pa i dalje mi nije jasno zasto si uzeo anketu NBCa kao reprezentativnu a ne npr. anketu NYT/Siena koja je sprovedena na tri puta vecem broju ispitanika koji ce vrv glasati (bolje nego na registrovanim glasacima kako radi NBC) a koja pokazuje trend u suprotnom smeru. Mrzi me da formatiram tako da ce posluziti brzi c/p:

    Sept. 5, 2024
    Harris 45% 47% Trump

    Sept. 15, 2024
    Harris 47% 47% Trump

    Oct. 5, 2024
    Harris 49% 46% Trump

    Sto se tice RCPa oni ubacuju i lazne ankete u zbirni rezultat. Pogledaj npr. Nevadu, kod njih tamo vodi trump nakon sto su ubacili veliki outlier od polla koji je finansirao trumpov stab.

    Kamala vs Tramp - Page 2 Empty Re: Kamala vs Tramp

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed Oct 16, 2024 10:45 am