Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    USA - США - SAD

    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7414
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Sep 12, 2024 3:09 am

    Sox wrote:
    Za vreme Bajdenove amdinistracije oko 10 miliona ileglanih migranta je uslo u SAD, ogroman broj. 
    https://lat.rt.rs/opinion/marko-tanaskovic/93176-marko-tanaskovic-rusi-beograd-srbija/

    Trenutno je u Srbiji 140 hiljada Rusa. Srbija ima 6 miliona stanovnika. Proporcionalno, to je kao 8,5 miliona na 360 miliona stanovnika, koliko ima Amerika. Ogroman broj.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Thu Sep 12, 2024 9:06 am

    Ne stigoh da podelim jedan od najjacih utisaka sa debate. Ovp zapravo izgleda mnogo vise kao "obicna" kampanja, bar u poredjenju sa 2016 i 2020. Uz povremena ispadanja poput onog za kuce i mace, Tramp je nastupao kao... well, manje-vise obican republikanski kandidat koji juri median voter-a, hvali se svojim record-om, a napada protivnicki. Kamala je nastupila slicno, i tretirala Trampa kao "obicnog" protivnika. Ono rukovanje porucuje isto to. Hocu reci, ne izgleda vise kao da imamo sukob antisistemskog sa sistemskim kandidatom.

    Sve to ne govori nista posebno o ishodu izbora, mada mislim da ipak malo vise steti Trampu, koji, iako je sada sposobniji da privuce neopredeljene nego ranije, naprosto vise nema onu supermoc antisistemskog kandidata koji se pojavljuje iznenada i resava stvar.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7414
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Sep 12, 2024 2:03 pm

    Alo, čovek je 33 puta slagao pred kamerama. Ovo jeste obična kampanja ako ti je referentna tačka Vučić.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Thu Sep 12, 2024 2:06 pm

    Ne, ma Tramp je Tramp, nema tu sta. Ali sve je znatno manje outrageous nego 2016.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Solus_Rex

    Posts : 3587
    Join date : 2018-07-03

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Solus_Rex Thu Sep 12, 2024 4:42 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Alo, čovek je 33 puta slagao pred kamerama.
    Opet je to manje od Dark Dick-a dole:
    USA - США - SAD - Page 33 3137070404 USA - США - SAD - Page 33 3137070404 USA - США - SAD - Page 33 3137070404


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Јанош Винету

    Posts : 5427
    Join date : 2016-01-26

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Јанош Винету Thu Sep 12, 2024 6:33 pm

    Ма нема више те харизме, Трамп је сада стар и потрошен човек. Нема доскочица, нема "покварене Хилари".

    Нема QANON и сулудих очајника који јуришају на Представнички Дом.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Nim Chimpsky

    Posts : 178
    Join date : 2024-06-04

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nim Chimpsky Thu Sep 12, 2024 8:49 pm

    Instinkt me retko prevari



    Spoiler:
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Thu Sep 12, 2024 8:55 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Thu Sep 12, 2024 10:14 pm

    Meni ta prica sa mackama skroz believable. Tako smo se smejali za kineze i kerove, a ono gle.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Del Cap Fri Sep 13, 2024 5:01 pm

    Pohromašenje, svaka čast

    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Fri Sep 13, 2024 5:40 pm

    Sigurno zbog Trampa i Vensa, a ne zato sto si istovario pun kurac ljudi na Jerkwater, USA. Sve bi inace bilo fino.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    boomer crook

    Posts : 37337
    Join date : 2014-10-27

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by boomer crook Fri Sep 13, 2024 5:43 pm

    pa postoji par koraka izmedju 'uznemirenost' i 'kristalna noc' a JD i orange ambitiob su tu nestajuci posrednik. btw isto je bilo i sa BLM kada je svojim rentovima ohrabrio razne rittenhause da izadju na ulice naoruzani do zuba da zavode red


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    паће

    Posts : 41156
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Fri Sep 13, 2024 5:47 pm

    То се код нас звало подстрекач.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7414
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Sep 13, 2024 7:59 pm

    boomer crook wrote:pa postoji par koraka izmedju 'uznemirenost' i 'kristalna noc' a JD i orange ambitiob su tu nestajuci posrednik. btw isto je bilo i sa BLM kada je svojim rentovima ohrabrio razne rittenhause da izadju na ulice naoruzani do zuba da zavode red
    Upravo. To je sve prestalo čim je izašao iz Bele Kuće.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Fri Sep 13, 2024 8:08 pm

    Prestalo je kada su prestali GF protesti.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Јанош Винету

    Posts : 5427
    Join date : 2016-01-26

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Јанош Винету Fri Sep 13, 2024 10:31 pm

    Који сад ГФ протести?

    Не, у праву је Вилмош Техенешфију, уличних протеста је било јер је Трампара то подстрекивао и поларисао друштво. Протести 6. јануара су се догодили док је Трамп био у техничком прелазном мандату, иако је изгубио изборе он је и даље био у Белој Кући, тада се чекало признање пораза и транзиција.

    Како је изашао из Беле Куће - исте секунде - ништа. Нема ни BLM протеста, ни Прауд Бојса, ни QAnon, ни ових ни оних. Нема ни Антифе.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Fri Sep 13, 2024 11:13 pm

    George Floyd protesti.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Fri Sep 13, 2024 11:32 pm

    Јанош Винету wrote:
    Не, у праву је Вилмош Техенешфију, уличних протеста је било јер је Трампара то подстрекивао и поларисао друштво.

    Pa ne. Brkas uzrok i posledicu. Trampa je bilo zato sto je drustvo bilo polarizovano. Prosla decenija je bila decenija kulturnih ratova: gamergate, konfederalni spomenici, project 1619, trans kupatila, George Floyd itd. Ljudi su zbog toga izlazili na ulice, a ne zbog Trampa. 

    Ladno se zadnjih deset godina prekraja u interesu Kamaline kampanje, i to ljudi, ukljucujuci i neke ovde, puse.
    rujofil

    Posts : 617
    Join date : 2016-04-16

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by rujofil Sat Sep 14, 2024 12:40 am

    Na ovom forumu  se bezobrazno botuje za Kamalu, i to treba priznati  USA - США - SAD - Page 33 2304934895  Demokrate su ukrale trampovu spoljnu politiku a svojoj profesionalnoj klasi daju neke koskice cisto da appeasuju vrljave opinion makere na atlanticu i nyt
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sat Sep 14, 2024 1:01 am

    Летећи Полип wrote:
    Јанош Винету wrote:
    Не, у праву је Вилмош Техенешфију, уличних протеста је било јер је Трампара то подстрекивао и поларисао друштво.

    Pa ne. Brkas uzrok i posledicu. Trampa je bilo zato sto je drustvo bilo polarizovano. Prosla decenija je bila decenija kulturnih ratova: gamergate, konfederalni spomenici, project 1619, trans kupatila, George Floyd itd. Ljudi su zbog toga izlazili na ulice, a ne zbog Trampa. 

    Ladno se zadnjih deset godina prekraja u interesu Kamaline kampanje, i to ljudi, ukljucujuci i neke ovde, puse.

    Pa, cemu sad to klacarisanje o polarizaciji, dve strane itd. Bilo ga je jer se republikanci radikalizuju vec decenijama unazad + zbog rasistickog backlasha na Obamim presidency. Tramp se kao republikanski kandidat profolisao preko birtherizma, koji je bio 1/1 rasisticka konsprologija koju su preko ludjih esalona Tea Partija republikanci negovali i ljuljali.

    Pogledaj onu knjigu Hollow parties, oni bas dobro objasnjavaju zasto je hollowing out partijskih struktura drugacije pogodilo dve stranke i kod republikaca proizvelo ekstremizaciju i zaokret ka radikalnoj desnici, a demokrata bezvoljnost i pogubljenost.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sat Sep 14, 2024 1:10 am

    rujofil wrote:Na ovom forumu  se bezobrazno botuje za Kamalu, i to treba priznati  USA - США - SAD - Page 33 2304934895  Demokrate su ukrale trampovu spoljnu politiku a svojoj profesionalnoj klasi daju neke koskice cisto da appeasuju vrljave opinion makere na atlanticu i nyt

    Pa mislim da se ne botuje jer nema potrebe za tim, ali da se navija, navija se, nije to ni neko iznenadjenje.

    Bajden je fakat preuzeo Tramparinu politiku prema Kini, narocito glede trgovine i carina, a bogami je i uradio nesto sto je Tramp obecavao ali nije uradio - povukao je trupe iz Avganistana.  Ali ima jos mnogo toga sto razdvaja njegovu spoljnu politiku od Trampove: Rusija, Ukrajina, Iran, itd.  A zapravo se razilaze i oko Izraela, a slutim da ce razlike ce se pod Kamalom samo povecati. U unutrasnjoj politici razlike su velike i znacajne, da uh ne nabrajam, od poreza, preko zdravstva do abortusa i prava zena i LGBT prava.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Sat Sep 14, 2024 1:15 am

    Ah, bezvoljnost i pogubeljnost, a krajnje entuzijasticno silovali voukom deset godina. Ne zaboravi da je izmedju Busa i Trampa isla prica o emerging democratic majority, i kako ce republikanci biti regionana partija at best.

    Republikanci se radikalizuju, a kandidati im bili Mekejn, Romni i Dzeb Bus.



    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sat Sep 14, 2024 1:24 am

    Daj da se ne rapravljamo oko banalnosti. Ekstremizacija republikanaca je potpuno nesporan, dobro dokumentovan i krajnje ocigledan proces koji je u konacnici rezultirao Trampovom kandidaturom. Mislim, verujem da i sam to dobro znas nego kontrasis po obicaju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Sat Sep 14, 2024 1:29 am

    Ekstremizacija na kom polju, u odnosu na sta?

    Mislim, isto moze da se kaze za demokrate i Sandersa.



    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sat Sep 14, 2024 2:05 am

    E, pa cvrc. Sad cemo stvarno da pricamo h odnosu na sta su ekstremisti otvoreni rasisti i QAnon ludani i kako je ro isto kao single payer health care. Ajde da ne.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 6:27 pm