Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    USA - США - SAD

    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by zvezda je zivot Tue Aug 20, 2024 8:52 pm

    ja sam sumnjao u dsa + pravu levicu i pratece medije. i naravno u americku i nemaericku levicu generalno. od levice ne treba u principu nista ocekivati, to nije neka mudrost.

    ali sam uvek video da aoc ima spark i sizzle. (kao sto neka starleta poput one tulsi npr. nema.) i da u muskarcima budi ono pravo politicko: ili je viteski brane ili je napadaju iz najprljavijih libidalnih rezervoara, bili na levici ili desnici, svejedno. a to je u politici vazno. sad da li ce da uspe - naravno da nece, niko nece uspeti. ali ovako da sija nakon sto je cela scena iz koje je potekla potonula u mulj, to je bar nesto.


    _____
    ova zemlja to je to
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Tue Aug 20, 2024 9:09 pm

    Cekaj, a ti kad ovako kenjas u vezi Tulsi, to nije iz libidinalnog rezervoara?


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    паће

    Posts : 41154
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Tue Aug 20, 2024 9:10 pm

    Летећи Полип wrote:Cekaj, a ti kad ovako kenjas u vezi Tulsi, to nije iz libidinalnog rezervoara?

    Не, него оно где држи течност за прање пенџера.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by zvezda je zivot Tue Aug 20, 2024 9:16 pm

    Летећи Полип wrote:Cekaj, a ti kad ovako kenjas u vezi Tulsi, to nije iz libidinalnog rezervoara?

    ja nikad nisam imo pojacane emicije u vezi s njom. ona je uvek izgledala ko zena koja se ujutro ukljucuje u emisije na foksnjuzu i tu je zavrsila. prosto nije imala to nesto i politicki je uvek bila jako sumnjiva.


    _____
    ova zemlja to je to
    Nim Chimpsky

    Posts : 177
    Join date : 2024-06-04

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nim Chimpsky Tue Aug 20, 2024 10:04 pm

    Ako je nesto dobro u sadasnjem trenutku ™ DSa to je sto su se dobrim delom resili DINO demokrata (sinema, gabbard, manchin).
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by zvezda je zivot Tue Aug 20, 2024 10:08 pm

    misim ja mogu da budem stoka seksisticka jer sam takav ali to ne znaci da tulsi provocira ikakvu energiju kod masa, prosto nema te domete. ona je bila starleta za edzi replyguyeve i reditore, kao devojke iz red scarea il tako nesto. niche kontent za posebno horny muskarce. tramp, veliki prakticar divljih emocija u politici, prepoznao je to nesto posebno u aoc.


    _____
    ova zemlja to je to
    Nim Chimpsky

    Posts : 177
    Join date : 2024-06-04

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nim Chimpsky Tue Aug 20, 2024 10:13 pm

    Dobro je i sto su se neki mediji i nezavisni analiticari (*) otvoreno greenwaldovali

    Spoiler:

    Pitam se da li je nate silver gledao Mikey and Nicky?
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Tue Aug 20, 2024 11:13 pm

    Oduvek mi je bio sumnjiv.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Del Cap Tue Aug 20, 2024 11:25 pm

    Dužd

    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by zvezda je zivot Tue Aug 20, 2024 11:28 pm

    pa silver je kad je trebalo obama da se bira za drugi mandat pricao na televiziji da je on licno politicki izmedju mita romnija i onog libertarijanca dzonsona ili kako se zove.

    zasto mikey and nicky? imam uzasno pamcenje za fikciju


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Tue Aug 20, 2024 11:29 pm

    Haha, joj.

    Just when you think they can't get any weirder.

    Et DC


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nim Chimpsky

    Posts : 177
    Join date : 2024-06-04

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nim Chimpsky Wed Aug 21, 2024 12:04 am

    zvezda je zivot wrote:pa silver je kad je trebalo obama da se bira za drugi mandat pricao na televiziji da je on licno politicki izmedju mita romnija i onog libertarijanca dzonsona ili kako se zove.
    Ima jedna zanimljivost vezana za dzonsona (hehe) u vezi sa mogucim povlacenjem RFKa koje se sve cesce najavljuje. Njemu su, kao i RFKu, predizborne ankete predvidjale veliki broj glasova na izborima, oko 10% (RFKu manje, ali opet nezanemarljivo), da bi na kraju osvojio 3%. Mislim da je to plafon i RFKu, a mislim da bi realno uzeo manje, tako da ne verujem da ce njegovo povlacenje iz trke dramaticno uticati na rezultat izbore.

    Inace sam hteo da napisem 1 opsirniji poust o poolovima ali ga ne zasluzujete ili me mrzi jedno od ta dva USA - США - SAD - Page 26 2304934895

    zasto mikey and nicky? imam uzasno pamcenje za fikciju
    silver se prekvalifikovao na poker i kladjenje kao i Nicky iz tog filma edukativnog zavrsetka.
    boomer crook

    Posts : 37335
    Join date : 2014-10-27

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by boomer crook Wed Aug 21, 2024 9:14 am

    RFK odvlaci glasove samo trumpu zato ga i deaktivira preko crva.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7414
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Aug 21, 2024 4:18 pm

    Speaking of Trump…



    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Wed Aug 21, 2024 4:27 pm

    To je i moj utusak koliko sam pratio. Kao da je neko pucnuo prstima i razbio magiju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3343
    Join date : 2021-09-13

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Uncle Baby Billy Wed Aug 21, 2024 5:21 pm

    retki su nepokolebljivi, jbg

     

    a zamislite šta bi bilo kad bi neko probao da ga ubije. baš na mitingu. i zamalo promaši. a Tramp se u svemu tome drži ko šampion i američki heroj. zaključo bi ove izbore u sekundi, mmw USA - США - SAD - Page 26 2304934895


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    boomer crook

    Posts : 37335
    Join date : 2014-10-27

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by boomer crook Wed Aug 21, 2024 7:11 pm

    USA - США - SAD - Page 26 GN9XUsRXMAAW3dy?format=jpg&name=large


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by zvezda je zivot Wed Aug 21, 2024 7:25 pm

    misim da je odrzavanje kulta licnosti 'bernija' sendersa jedini razlog postojanje americke levice. covek je od pocetka prilicno uzasan u vezi s gazom, bio je najgori bajdenov dedender, generalno bio uzasan po svim kljucnim pitanjima ove godine. i izadje odrzi neki govor i svima je heroj. on je politicki otac svih tih milenijalaca koji pisu o politici i ti ljudi prosto ne znaju za drugi ritam. dok se ne skloni ta generacija i ne dodju zumeri i ovi posle njih nece ni biti bolje.


    _____
    ova zemlja to je to
    Јанош Винету

    Posts : 5424
    Join date : 2016-01-26

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Јанош Винету Wed Aug 21, 2024 8:03 pm

    Може бити само горе. После неуспелог атентата на Лењина дошао је Стаљин.

    Берни Сандерс неће отићи док га силом не склоне, отерају као пса или тотално занемоћа, исто као Бајден.

    Он колико год да је левичар је био прагматичан политичар који је преживео врло неповољне структуралне услове - иделошки тријумф и дводеценијску доминацију Репбликанаца те изборне услове под Републиканцима. Политичар је од 1991 а пар пута је био и независни кандидат.

    У већини случајева је био на правој страни историје. Иако се не може рећи да је он лично много тога постигао, био је део позитивне струје. Није најјасније ко га може заменити.

    Може то бити идеолог, може бити прагматичар, али у овом моменту потребна су оба у истом човеку, као и неко ко је у стању да преобраћује људе, прозелитизује и формира савезништва. Све је то Сандерс умео да ради, некад више или мање успешно.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by zvezda je zivot Wed Aug 21, 2024 8:19 pm

    Јанош Винету wrote:Берни Сандерс неће отићи док га силом не склоне, отерају као пса или тотално занемоћа, исто као Бајден.

    ovo je nazalost tacno. demokratama bi i dzimi karter prico na konvenciji, al posto nije mogo, prico je njegov unuk.

    nazalost levica nema pelosi pa 'berni' ni kad totalno zenemoca nece imati ko da ga skloni. bolje da su ostali kraljicini sabdzekti nego sto vuku ovakve atavizme.


    _____
    ova zemlja to je to
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Del Cap Wed Aug 21, 2024 9:55 pm

    BREAKING: Robert F Kennedy is planning to endorse Trump on Friday
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Wed Aug 21, 2024 10:10 pm

    Mozda da su probali obrnuto.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nim Chimpsky

    Posts : 177
    Join date : 2024-06-04

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nim Chimpsky Wed Aug 21, 2024 11:48 pm

    boomer crook wrote:RFK odvlaci glasove samo trumpu zato ga i deaktivira preko crva.
    Ne bas samo trumpu ali ne bas ni da je mnogo bitno. Njegovi procenti nikad nisu bili realni ali su se i takvi smanjili kad je otpao BIDEN. Bilo je dosta potencijalnih glasaca demokrata koji su govorili da ce glasati za rfka iz protesta sto im je BIDEN ukinuo oprost studentskih kredita i uveo zabranu abortusa (disijevi redditovci), a bilo je i na republikanskoj strani never trumpera koji bi na izborima svakako glasali za trumpa jer to republikanci uvek na kraju urade.

    Mnogo takvih je bilo u sigurnim drzavama i oni svakako ne bi uticali na rezultat predsednickih izbora.

    Ja mislim da je dobro sto se rfk povlaci zbog tzv. down ballota. Ako pola od njegovih realnih 1-2% bojkotuje izbore i ne glasa za republikanske kandidate na parlamentarnim ™ demokrate su na dobitku.

    Erős Pista wrote:To je i moj utusak koliko sam pratio. Kao da je neko pucnuo prstima i razbio magiju.
    Ne moze madjionicar da odrzi magiju kad godinama izvodi isti, davno provaljeni, trik. Ovo Vilmosevo je vadjenje novinara koji su prestali da rade svoj posao da postavljaju pitanja nego su doslovce prenosili trumpove reci. trump je i dalje stari, okolnosti su se promenile.

    Uncle Baby Billy wrote:retki su nepokolebljivi, jbg
    Ovaj mora da bude takav jer je i izabran na prajmariju da bi bio zrtveno jagnje. Niko od ozbiljnijih republikanaca nije hteo kandidaturu jer je trka unapred izgubljena - protivkandidatkinja je Amy Klobuchar koja nikad nece izgubiti senatorsko mesto dok se ne penzionise.

    zvezda je zivot wrote:misim da je odrzavanje kulta licnosti 'bernija' sendersa jedini razlog postojanje americke levice. covek je od pocetka prilicno uzasan u vezi s gazom, bio je najgori bajdenov dedender, generalno bio uzasan po svim kljucnim pitanjima ove godine. i izadje odrzi neki govor i svima je heroj. on je politicki otac svih tih milenijalaca koji pisu o politici i ti ljudi prosto ne znaju za drugi ritam. dok se ne skloni ta generacija i ne dodju zumeri i ovi posle njih nece ni biti bolje.
    Nemas pojma ali me mrzi da objasnjavam jer volis seselja Romera.

    Sta me jos mrzi? A da, da pisem o poolovima, ali ima jedan zanimljiv koji vredi prokomentarisati.

    Postoji mala ali nezanemarljiva sansa da rezultat izbora bude neresen (tj. da oba kandidata imaju jednak broja elektora). U tom slucaju aktuelni kongres izglasava predsednika, a potpredsednik dolazi iz druge partije. Posto predstavnicki dom trenutno drze republikanci predsednik bi bio trump.

    Dve drzave, Nebraska i Maine, imaju nesto drugaciji izborni sistem od ostalih. Po dva elektora dobija kandidat koji dobije vise glasova na nivou drzave, a ostali elektori (Nebraska 3, Maine 2) se biraju na osnovu pobede u kongresnim distriktima. Republikanci su zbog ove eventualije hteli da promene sistem u Nebraski tako da pobednik na nivou drzave dobija sve elektore jer su demokrate prosli put dobile jedan distrikt (GOP razvaljuje u ostatku drzave), ali nisu uspeli. U Maineu je bila suprotna situaciju - tu su republikanci dobili drugi kongresni distrikt i samim tim jednog elektora.

    Dolazimo do polla - po anketi Univ of New Hampshire (dobar anketar) Kamabla ima prednost od 5% u ME-2. U NE-2 Kamabla vodi 8% po istrazivanju agencije koja mi je nepoznata, ali izgleda nije losa. Tako da je sansa da bude podeljen elektorat sve manja.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3343
    Join date : 2021-09-13

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Uncle Baby Billy Wed Aug 21, 2024 11:58 pm

    kad smo kod poollova, kako gledaš ti na to što su 2020. potcenili Tranparu across the board?
    meni se čini da, sa tim iskustvom, demokrate ne bi smele da se osećaju nimalo sigurno sa ovako tankim prednostima u istraživanjima. osim ako se nešto relevantno nije promenilo u sondiranju MAGA glasača ili tako nešto...


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Nim Chimpsky

    Posts : 177
    Join date : 2024-06-04

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nim Chimpsky Wed Aug 21, 2024 11:58 pm

    BONUS: Da li biste glasali za vucica ako bi Breskvica ovako proglasila pobednika?

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 3:30 am