Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    USA - США - SAD

    boomer crook

    Posts : 37335
    Join date : 2014-10-27

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by boomer crook Sun Jul 21, 2024 11:36 pm

    ma ja mislim da je gotovo i da ce biti kamala. 

    inace AOC je otvoreno rekla da neki ljudi zele da obore ceo tiket da prostite.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 37335
    Join date : 2014-10-27

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by boomer crook Sun Jul 21, 2024 11:40 pm

    Јанош Винету wrote:Ма како на Путина или Сија нико не пуца?

    Кад је долазио Бајден у Београд варили су шахтове, затварали улице, није могла мува да пролети.

    Лабаво припремне мере у односу на претњу, спавање на стражи.


    +1 на Једнооког Боба:

    BUGGER

    Мени је овај текст својевремено мало отворио очи. 

    Код нас постоји та фасцинација тајним службама (као и у Русији), мислим да је то због таквог политичко-историјског тренутка. Све се распада али се распада у одређеном смеру, као да је дириговано, просто је нелогично да се ствари одвијају без неког усмерења. Има ту страха услед индуковане параноје, има предубеђења али има и историје активних мера страних служби, потказивања, спавача, агената провокатора као и континуитета тајне полиције које сежу од осамнаестог века.

    Јер на десет неуспелих тајних операција дође једна успешна која ствари потпуно промени. Ако је неуспешна, опет је показатељ распада система, недостатка компетентних људи на позицијама, а понекад и дубоке неморалности људи који би требало да нас чувају а не да држе хероин у сефовима Комерцијалне банке.

    pa mislim da gresis. ovaj decko nije imao gotov nikakav internet trag, istoriju ekstremizma ili bilo sta slicno. tramp ucestvuje u kampanji tokom koje ga je jako tesko obezbedjivati. amerika nije kina ili rusija a narandzasti nije si ili putin koji sedi na drugom kraju stola od najblizih saradnika.  nisu te sluzbe svemocne i dovoljan je mali propust na skupu koji je verovatno okarakterisan kao skup niskog rizika da sve ode u tri lepe.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Mon Jul 22, 2024 12:55 am

    Ispade odlican ovaj tajming, iako sasvim sigurno nije planiran. Hajp oko Bajdenovog odustajanja i Kamale je vec prekrio pricu o Trampovom atentatu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16402
    Join date : 2014-11-06

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by plachkica Mon Jul 22, 2024 1:18 am

    sad samo da se ne poubijaju, bar ne javno, oko naslednika
    (a već se naslućuje sukob obama - klintonovi)
    паће

    Posts : 41154
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Mon Jul 22, 2024 9:01 am

    Tovar wrote:Pa svi mogući kandidati, s obje strane, su prošli kroz AIPAC-ovo sito. Kome je Židov muž, a kome je zet nije previše važno. Genocide nije udan za Židova, pa svejedno uredno asistira Izraelu u preoravanju Gaze.

    Берни није прошао кроз Ајпек, рече знају се већ.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    konjski nil

    Posts : 3013
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by konjski nil Mon Jul 22, 2024 9:47 am

    ovolko ni ja nisam lagao kad sam bio na apsolutnom dnu tj po kojekakvim dejtovima USA - США - SAD - Page 17 2304934895


    _____
    USA - США - SAD - Page 17 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   USA - США - SAD - Page 17 2692
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Del Cap Mon Jul 22, 2024 10:28 am

    avatar

    Posts : 7703
    Join date : 2017-03-14

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by MNE Mon Jul 22, 2024 10:30 am

    ima harizmu maje gojković

    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Mon Jul 22, 2024 2:09 pm

    https://slate.com/news-and-politics/2024/07/biden-endorse-harris-vp-aoc-bernie-sanders.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by zvezda je zivot Mon Jul 22, 2024 2:31 pm

    boomer crook wrote:inace AOC je otvoreno rekla da neki ljudi zele da obore ceo tiket da prostite.

    aoc je u tom istom nastupu govorila i da ce biti nelegalno da sklone bajdena i da se 'neki ljudi' plase da ce republikanci da ih tuze supreme courtu. 

    hocu reci, aoc je stravicno botovala, bez mere i stila.


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Mon Jul 22, 2024 2:36 pm

    USA - США - SAD - Page 17 286371741


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3343
    Join date : 2021-09-13

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Uncle Baby Billy Mon Jul 22, 2024 2:52 pm

    Uncle Baby Billy wrote:

    evo još malo o ovome, ako je nekome zanimljivo:

    Fate of the Union


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Јанош Винету

    Posts : 5424
    Join date : 2016-01-26

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Јанош Винету Mon Jul 22, 2024 3:06 pm

    Готово је ово, завршено.

    Синдикати, Силицијумска долина, чак и Зукерберг подржава Трампаћа.

    АОК хистерише и бесрамно ботује лупетајући, Камала харизме нула.

    Избора за демократског кандидата 2016. су били јако лоши, било је јако мало кандидата и главна је била битка између Бернија Сандерса и Клинтонове. Ту су Бернију сломили кичму.

    2020. је већ било много другачије, Елизабет Ворен, Клобучар, Тулси Габард, Бутиџиџ, Камала, Берни, Бајден. Ту су глумили циркус као Републиканци, али свеједно било је мало полемике, колорита. Својевремено је то деловало убедљиво, али на крају је победио Бајден. Из перспективе 2024. та конвенција не делује као место где су се одлучивале ствари и као отворена битка него циркус да се замажу очи док се иза кулиса намешта за Бајдена.

    2024. опет нема отворених избора. Толико има могућих младих кандидата, па и та АОК би се сигурно добро котирала на отвореним изборима за демократског кандидата, али уместо тога она је решила да шири теорије завере и брани сенилног чичу.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Mon Jul 22, 2024 3:14 pm

    Ma kurac gotovo. Tramp je omrznut kandidat. Ako Kamala ne napravi neku ozbiljnu brljotinu, sto takodje nije nemoguce, vrlo verovatno pobedjuje just by being there.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by zvezda je zivot Mon Jul 22, 2024 3:26 pm

    i kao sto je neko lepo primetio, njena prednost, na koju demokrate moraju da igraju, jeste koliko bi se cinjenica kamale kao madam president usrala u zivot hilari klinton. glasanjem za kamalu glasas i protiv trampa i protiv hilari. ja da radim za kampanju insistirao bih na tome.


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Mon Jul 22, 2024 3:27 pm

    HER TURN!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16402
    Join date : 2014-11-06

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by plachkica Mon Jul 22, 2024 3:36 pm

    tramp je 2020. dobio 74+ miliona glasova, u okolnostima kompletne antintramp mobilizacije društva, teško da se može reći da je omznut kandidat, mislim da danas takva mobilizacija nije moguća. 


    kamala hajp je trenutno jak i lepo ga je gledati, ali će se smiriti za 10 dana maksimum, a onda je sve moguće, ali ipak mislim da je tramp u prednosti 
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3343
    Join date : 2021-09-13

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Uncle Baby Billy Mon Jul 22, 2024 4:05 pm

    ne podržavaju sindikati Trampa, nije ga podržao ni ovaj što je govorio na konvenciji. ima tu koketiranja radi bipartisan podrške za zakone u kongresu (makar deklarativno je to razlog, plus prepoznavanje da u članstvu ima retarda koji su za Trampa) ali nema eksplicitne podrške za kandidata.

    Kamala bi mogla i morala da gura abortus u prvi plan, to Bajdenu uopšte nije išlo od ruke.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    паће

    Posts : 41154
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Mon Jul 22, 2024 4:08 pm

    То кокетирање кад се преведе, изађе кокошарење?


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    fikret selimbašić

    Posts : 10147
    Join date : 2020-06-19

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by fikret selimbašić Mon Jul 22, 2024 7:08 pm

    Aleksandar "Saša" Kasanof preuzeo je funkciju zamjenika pomoćnika sekretara za Zapadni Balkan, saopćio je Stejt department Sjedinjenih Američkih Država(SAD).

    Ovu funkciju je ranije obavljao Gabrijel Eskobar, čiji je mandat istekao u maju ove godine. Kasanof je prethodno služio kao izvršni pomoćnik bivšeg podsekretara za politička pitanja Viktorije Nuland i vršioca dužnosti podsekretara za politička pitanja Džona Basa. Služio je u Irskoj, Turkmenistanu, Čileu i Ukrajini.Kako se navodi, dobio je nagradu James Clement Dunn za izvrsnost za rad na mjestu političkog savjetnika u Američkoj ambasadi u Kijevu tokom Majdanske revolucije.

    Navodi se da zadaci Kasanofa u Vašingtonu uključuju rad na mjestu direktora Kancelarije za globalnu politiku i programe u Birou za međunarodne narkotike i poslove sprovođenja zakona, rad na mjestu zamjenika direktora osoblja Izvršnog sekretarijata, direktora Kancelarije za istočnoevropske poslove i zamjenika direktora Kancelarije za pitanja Kavkaza i regionalne sukobe.

    Kasanof je završio Nacionalni ratni koledž, Školu za napredne međunarodne studije Univerziteta John Hopkins i Hamilton College. Osim engleskog, govori francuski, italijanski, ruski i španski jezik.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    паће

    Posts : 41154
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Mon Jul 22, 2024 7:31 pm

    Како се то преводи, као Котлов, Казанов (у женском роду Казанова) или Бакрачев?


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Mon Jul 22, 2024 8:50 pm

    Erős Pista wrote:Ma kurac gotovo. Tramp je omrznut kandidat. Ako Kamala ne napravi neku ozbiljnu brljotinu, sto takodje nije nemoguce, vrlo verovatno pobedjuje just by being there.


    Pa i Kamala je omrznut kandidat.
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Mon Jul 22, 2024 8:57 pm

    Nije, nepopularna je, ali nije omrznuta, svakako ni blizu kao Hilari koja je bila predmet republikanskih fiksacija 20 godina. Pa secas se Suvarovog ludjenja.

    Pritom, Hilari je bila vidjena kao ambiciozni oportunista, sto i jeste, ali joj se to kao zeni fakturisalo mnogo skuplje nego muskim pandanima. Kamali je kandidatura pala u krilo, nije se laktala za nju, tako da ni to nece raditi protiv nje


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Mon Jul 22, 2024 9:08 pm

    Dobro, aj da vidimo. Samo da ne napravi neku brljotinu. Just be herself.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Mon Jul 22, 2024 9:12 pm

    Tome sam i ja nadam. A da je brljiva, brljiva je.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    USA - США - SAD - Page 17 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 4:07 am