Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Izbori 2023.

    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by rumbeando Tue Dec 12, 2023 5:18 pm

    „Glasaj umesto preminulog i dobijaš stan, posao, školarinu“: Poslušajte kako naprednjaci traže od članova biračkih odbora da kradu na dan izbora AUDIO

    Audio snimak razgovora funkcionerke Srpske napredne stranke Slavice Ranković i člana biračkog odbora iz koalicije Dveri i Zavetnika Zorana Simića, potvrđuje da se na biračkim mestima širom Srbije uveliko priprema krađa. Simić u razgovoru za Nova.rs kaže da mu je na ovom sastanku nuđen stan, posao i školarina. Zauzvrat, na dan glasanja trebalo je da glasa umesto preminulih i onih koji se na biralištu ne pojave.


    Svega nekoliko dana ostalo je do izbora, a po svemu što smo do sada videli i čuli Srpska napredna stranka je više nego spremna za novu izbornu krađu. To potvrđuje i razgovor između zamenice predsednika opštine Koceljeva Slavice Ranković i člana jednog biračkog odbora, ispred koalicije Nacionalno okupljanje Zorana Simića, na kom se čuje na koje sve načine pokušava da ubedi kontrolora da učestvuje u izbornoj krađi.

    Simić je za portal Nova.rs potvrdio autentičnost snimka i govorio o tome šta mu je sve nuđeno i na koji način se kradu izbori u Koceljevi.

    Na društvenoj mreži Fejsbuk objavljen je audio snimak na kom se jasno čuje da zamenica predsednika opštine Koceljeva Slavica Ranković nagovara člana jednog biračkog odbora u opštini, Zorana Simića, da učestvuje u izbornoj krađi. Zauzvrat je ponuđeno da mu se plati školarina na studijama na Mašinskom fakultetu.

    Iako je snimak dosta konfuzan, zamenica predsednika opštine objašnjava kako su mnogi članovi koji su ispred opozicije u biračkom odboru u “priči” sa SNS-om, zbog toga što imaju neke muke koje će SNS da im reši.

    Takođe, Ranković je istakla da svi privatnici iz Koceljeve “moraju da odrade” za izbore, kako im ne bi poslali inspekciju u firmu.

    Još jedna zanimljiva stvar koja se pominje u snimku jeste da je predsednik izvršnog odbora SNS Darko Glišić naložio da mu se dostavi spisak svih ljudi, po imenu i prezimenu, koji su potpisali za Dveri, a rade u Ubu.

    “Znate šta će sve raditi ovima koji su potpisali posle izbora,” naglašava Ranković u snimku.

    Kako se kradu glasovi u Koceljevi

    Član biračkog odbora ispred koalicije Nacionalno okupljanje Zoran Simić koji je i snimio razgovor kaže za portal Nova.rs, da je on nekadašnji član Srpske napredne stranke.

    “Ja sam bio u SNS, ali više nisam mogao da ih trpim. Oni i dalje misle da sam njihov i zbog toga su me zvali da učestvujem u izbornoj krađi,” kaže Simić.

    Za naš portal, detaljno je objasnio kako je na prethodnim izborima izgledala krađa glasova u Koceljevi. Isto to trebalo je da uradi i ovog puta.

    “Moj zadatak bi bio da u momentima kada opozicioni članovi odbora nisu na biračkom mestu ubacim listiće svih ljudi koji su u biračkom spisku, a koji su preminuli ili imaju prebivalište u Koceljevi, a zna se da tog dana neće izaći na biraišta. Znate, Koceljeva je malo mesto, tačno se zna ko je ko, ko ne živi već godinama ovde ili ko je preminuo. Uzeo bih njihove glasačke listiće zaokružio SNS i u birački spisak upisao da su oni glasali,” priča Simić.


    “Nudili su mi stan i posao”

    Simić kaže za naš portal da su mu zauzvrat ponudili pored plaćanja školarine na master programu Mašinskog fakulteta, opštinski stan na korišćenje kao i posao, što se takođe može čuti na snimku.

    “Ja imam porodicu. Moja supruga je gluvonema, imam i četvoro dece, dva deteta su rođena sa oštećenim sluhom, dok je naše četvrto dete rođeno prevremeno. I ranije su obećavali iz SNS-a da će mi pomoći, ali nikada nisu. Sada su mi ponudili opštinski stan u Koceljevi od nekih 40 kvadrata na korišćenje u periodu od tri godine,” objašnjava on i dodaje da su mu ponudili plaćanje školarine na master studijama na Mašinskom fakultetu.

    “Ja sam završio osnovne studije na Mašinskom, sada sam na masteru, ali sam ušao u produženu godinu i ostalo mi je još nekoliko ispita. Oni su ponudili plaćanje školarine i preostalih ispita, ali i posao nakon toga,” kaže Simić.

    Za sada osim molbi da ispod objavljenog snimka na Fejsbuku napiše da on nije autentičan, nije postojala rekacija lokalnih naprednjaka.

    “Mene plaši tišina, što nema reakcije, jer kada je neko glasan i agresivan, vi možete da predvidite njihov potez. Ja se ne plašim za sebe ali itekako strahujem za svoju poroticu, sve činim da ih maksimalno zaštitim,” zaključuje Simić
    https://nova.rs/vesti/politika/glasaj-umesto-preminulog-i-dobijas-stan-posao-skolarinu-poslusajte-kako-naprednjaci-traze-od-clanova-birackih-odbora-da-kradu-na-dan-izbora-audio/
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Улични ходач Tue Dec 12, 2023 5:23 pm

    Од 2000те ово је најгора кампања што се тиче слобода. Нико није оволико силовао као СНС. Нико није толико затворио медије као сада СНС. Очигледно је да обећао големо, не само око Косова и Метохије.

    Национално окупљење није добило секунд на тв са националним фреквенцијом које нису државне тв, дакле ртс и ртв.
     
    Добио је Радуловић, Јеремић, Ђиласова листа али Национално окупљање-нула.
    Erős Pista

    Posts : 81748
    Join date : 2012-06-10

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Erős Pista Tue Dec 12, 2023 5:28 pm

    Улични ходач wrote:Од 2000те ово је најгора кампања што се тиче слобода. Нико није оволико силовао као СНС. Нико није толико затворио медије као сада СНС. Очигледно је да обећао големо, не само око Косова и Метохије.

    Национално окупљење није добило секунд на тв са националним фреквенцијом које нису државне тв, дакле ртс и ртв.
     
    Добио је Радуловић, Јеремић, Ђиласова листа али Национално окупљање-нула.

    +1000



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Улични ходач Tue Dec 12, 2023 5:39 pm

    Ево сада гледам РТС дебате само се гура СНС, Ђилосва листа. Заниљмиво да Милош Јовановић добија гомила пута да гостује. Јеремић исто добро гуран.

    Са друге стране национално окупљење ове недеље неће имати прилику на РТС иако је међу најјачим опцијама по истраживањима. А видим да се и СПС гура са стране, мад аипак више од НО.

    Ако НО извуче преко 5%, сматраћу то успехом. Оволика медијска изолација, фомриање листи, навлакуше...
    ficfiric

    Posts : 34717
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by ficfiric Tue Dec 12, 2023 5:56 pm

    Улични ходач wrote:Ако НО извуче преко 5%, сматраћу то успехом. Оволика медијска изолација, фомриање листи, навлакуше...

    Sto ne pricaju o onome sto je Lukasenko rekao, da skoce koliko-toliko? Izbori 2023. - Page 24 2304934895


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81748
    Join date : 2012-06-10

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Erős Pista Tue Dec 12, 2023 5:58 pm

    Izbori 2023. - Page 24 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Улични ходач Tue Dec 12, 2023 6:02 pm

    Где?
    Они су потпуно медијски изоловани. А када и добију, изгледа да Бошко мора да иде а Милица поптуно у другу страну.
    Знам ја зашто, ко не схвата нека погледа гостовање јучерашње код Гојгићке и колико Милица вади причу. Али мораће Милица то да истрпи сада. Међутим мора да мења одмах нешто после избора да створи неки пут коминикације. Не за следеће изборе, одмах.
    Erős Pista

    Posts : 81748
    Join date : 2012-06-10

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Erős Pista Tue Dec 12, 2023 6:05 pm

    Sala, sega, komi(ni)ka.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34717
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by ficfiric Tue Dec 12, 2023 6:07 pm

    Улични ходач wrote:Где?

    Na Solakovim medijima gde defiluje danima ili...

    Улични ходач wrote:код Гојгићке

    Izbori 2023. - Page 24 2304934895


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Guest Tue Dec 12, 2023 6:08 pm

    Nema baš puno ljudi, za sada. Videćemo, obično se kasni.
    Puštaju Artan Lili :'(
    ficfiric

    Posts : 34717
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by ficfiric Tue Dec 12, 2023 6:10 pm

    Hans wrote:Puštaju Artan Lili :'(

    To je to, glasam za Tadica


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Guest Tue Dec 12, 2023 6:48 pm

    Popunilo se vremenom, pristojno, ali ne i spektakularno, do Kolarčeve.
    Proglasili pobedu na početku i eto, ja bio i otišao
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51000
    Join date : 2017-11-16

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Dec 12, 2023 7:11 pm

    ja sam danas saznao da je to danas, sve vreme mislim cetvrtak
    boomer crook

    Posts : 37128
    Join date : 2014-10-27

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by boomer crook Tue Dec 12, 2023 7:16 pm

    Hans wrote:Nema baš puno ljudi, za sada. Videćemo, obično se kasni.
    Puštaju Artan Lili :'(

    pa prelaze na repetitor


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Milenko Puzigaca

    Posts : 20
    Join date : 2023-10-15

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Milenko Puzigaca Tue Dec 12, 2023 7:23 pm

    Улични ходач wrote:Очигледно је да обећао големо, не само око Косова и Метохије.
    Pa to je odlična vest onda, znači ta priča se završava, konačno, a onda pravac NATO, kako je jedino prirodno, da ne bude više ova fleka na karti Evrope kao da se golub posro:

    Izbori 2023. - Page 24 Fgeu_u10[/url]
    konjski nil

    Posts : 2778
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by konjski nil Tue Dec 12, 2023 7:42 pm

    Hans wrote:Puštaju Artan Lili :'(
    boomer crook wrote:prelaze na repetitor
    gde njih na promociji nenasilja vlastelica onomad skršio ruku o slačalinu njušku dobro šteta pa se nisu poubijali 

    inč da ponovimo još 1 gradivo  Izbori 2023. - Page 24 2304934895


    _____
    Izbori 2023. - Page 24 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Izbori 2023. - Page 24 2692
    avatar

    Posts : 18600
    Join date : 2014-12-12

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by beatakeshi Tue Dec 12, 2023 8:21 pm

    Izgleda da je velika frka oko bgd izbora. U sredu na Prvoj half linija Vučić, BSrblj i nesuđeni ministarambasadordajštadaš MAntonijević.
    boomer crook

    Posts : 37128
    Join date : 2014-10-27

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by boomer crook Tue Dec 12, 2023 8:44 pm

    beatakeshi wrote:Izgleda da je velika frka oko bgd izbora. U sredu na Prvoj half linija Vučić, BSrblj i nesuđeni ministarambasadordajštadaš MAntonijević.

    brbljanovic sa vucicem?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    plachkica

    Posts : 16282
    Join date : 2014-11-06

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by plachkica Tue Dec 12, 2023 8:47 pm

    [img]Izbori 2023. - Page 24 RJSCDV4[/img]
    ficfiric

    Posts : 34717
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by ficfiric Tue Dec 12, 2023 8:47 pm

    YX, javljaj Miliciji da kopira Vuka, njemu je upalilo

    juce:



    danas:



    _____


    Uprava napolje!

    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Улични ходач Tue Dec 12, 2023 9:00 pm

    Љигвац био и остао. Пола емисије представља НС је потрошио за напад на Милицу. Када га Маја пита па како сте онда хтели коалицију са Заветницима он каже: не знам.

    Иначе ништа није тачно штро је рекао око Скопља. Што је чак и потврдио као одгвор на Мајино питање тј. да опет не зна.

    Иначе је лично он оборио коалицију са ДЈБ а сада глуми великог ујединитеља.

    Чак је посредно пљунуо на Вукадиновића. По свима пљује јер му је повређена сујета великог лидера којег нико не разуме а лош је политичар.


    Last edited by Улични ходач on Tue Dec 12, 2023 9:05 pm; edited 2 times in total
    Летећи Полип

    Posts : 11215
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Летећи Полип Tue Dec 12, 2023 9:02 pm

    boomer crook wrote:
    beatakeshi wrote:Izgleda da je velika frka oko bgd izbora. U sredu na Prvoj half linija Vučić, BSrblj i nesuđeni ministarambasadordajštadaš MAntonijević.

    brbljanovic sa vucicem?


    Neje joj prvi put.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Улични ходач Tue Dec 12, 2023 9:04 pm

    А Вучина је управо позван да напада Милицу.

    Ено и Бљуц опет има серијал о Милици.


    Last edited by Улични ходач on Tue Dec 12, 2023 9:08 pm; edited 1 time in total
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51000
    Join date : 2017-11-16

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Dec 12, 2023 9:06 pm

    ostajanje nečestitog Vuka ispod cenza bi po sebi bila 1 mala pobeda. Nabolje ni 2% da ne do'vati.
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Улични ходач Tue Dec 12, 2023 9:14 pm

    Иначе је добио више медијског простора у кампањи од Нациоанлог окупљања и на Ђиласовим и Вучићевим медијима. Ево Вучић му даје последњу дебату на РТС а Национално окупљање је искључено из обе овонедељне дебате на РТС иако је по истраживањима 4 по снази а он испод цензуса.

    Izbori 2023. - Page 24 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue Jul 02, 2024 6:24 pm