Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kontramiting

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Kontramiting Empty Kontramiting

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 17, 2023 9:33 pm

    Ajd ovde sve o ovom tuznom skupu.

    https://n1info.rs/vesti/direktori-skola-na-novom-beogradu-dobili-instrukcije-za-miting-sns/
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by ficfiric Wed May 17, 2023 9:38 pm

    Koja je sansa da bude zvizdanja i skandiranja protiv Vucica?


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 17, 2023 9:39 pm

    Rekao bih jako mala, ali nije sasvim nemoguce
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by ficfiric Wed May 17, 2023 9:43 pm

    Bice mnogo ljudi koji ce doci protiv svoje volje a ako bude nekog da povede skandiranje, svasta je moguce


    _____


    Uprava napolje!

    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by Летећи Полип Wed May 17, 2023 9:51 pm

    Kod mene u radionici baš onako napeto. Ima nas petorica. Trojica za SNS, i dvojica za opoziciju. Doduše, taj moj kompanjon je ono, dverjanska-srbin info opozicija. Imali smo par opakih svađa sa naprednjacima, a nakon što smo nas dvojica išli na ove mitinge, atmosfera je ili awkwardly formalna, ili se izbegavamo. Sreća pa hala nam ogromna, pa je to lako.


    Last edited by Летећи Полип on Wed May 17, 2023 9:53 pm; edited 1 time in total


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by Летећи Полип Wed May 17, 2023 9:52 pm

    A da se razumemo, hejt, frust, i netolerancija dolazi sa njihove strane.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by ficfiric Wed May 17, 2023 9:58 pm

    Ja jednom sns-ovcu iz SD samo uletim sa "lepo Sormaz kaze..." i on popizdi


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 17, 2023 10:15 pm

    Летећи Полип wrote:A da se razumemo, hejt, frust, i netolerancija dolazi sa njihove strane.

    Znam. Ima bolja 1/2 na poslu slucaj.

     Bukvy 

    Niko nista
    Osopa: a kad je Vucic...
    Niko nista
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 17, 2023 10:15 pm

    ficfiric wrote:Ja jednom sns-ovcu iz SD samo uletim sa "lepo Sormaz kaze..." i on popizdi
    Kontramiting 3579118792
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by kondo Wed May 17, 2023 10:56 pm

    ako se ne organizujemo da 300 nas stane ispred bine i povede skandiranje, jadni smo do neba


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 17, 2023 11:14 pm

    Fora je u tome sto nisam siguran da ne igraju na incident
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by ficfiric Wed May 17, 2023 11:20 pm

    Ne znam samo kako bi reagovao kad bi krenulo nekakvo skandiranje. Causesku je ipak pokazao brigu za desavanja u publici pa je prekinuo govor i vikao alooo, alooo. Ovaj je monstrum, ne znam sta bi on radio


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 17, 2023 11:33 pm

    ne znam, ovo je sve sumanuto
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by plachkica Thu May 18, 2023 1:22 am

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by Nektivni Ugnelj Thu May 18, 2023 1:27 am

    Monti Pajton, bukvalno
    Del Cap

    Posts : 6144
    Join date : 2019-11-04

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by Del Cap Thu May 18, 2023 3:49 pm

    https://www.juznevesti.com/Politika/Kako-nas-ucenjuju-i-zasto-sam-odbio-da-idem-na-SNS-miting-Nislija-svedoci-iznutra.sr.html
    Del Cap

    Posts : 6144
    Join date : 2019-11-04

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by Del Cap Thu May 18, 2023 4:50 pm

    Niška operska premijera pomerena zbog mitinga SNS: Direktor negira, a gradonačelnica ga demantuje i kaže da će “toga dana pola Srbije biti u Beogradu”

    Zorica Miladinović
    danas 16:23

    Direktor niškog Narodnog pozorišta Niš Spasoje Ž. Milovanović kazao je danas da pomeranje premijere opere “Čarobna frula” koja je bila zakazana za 26. maj “u suštini nema veze” sa beogradskim mitingom Srpske napredne stranke, ali ga je gradonačelnica Niša Dragana Sotirovki demantovala, ocenjujući da je pomeranje “legitimno” jer će toga dana “pola Srbije biti u Beogradu”.

    “Odlaganje premijere nema veze sa mitingom, u suštini. U tom projektu je mnogo učesnika i pojavila se potreba da premijera bude dan ranije, zbog njihovih aktivnosti 26. maja. Narodno pozorište je, inače, samo deo tog gradskog projekta, neka vrsta tehničke podrške, odnosno koordinator i koproducent opere, koja nije naša bazična delatnost, pošto mi još uvek nemamo opersku scenu”, rekao je direktor Milovanović za Danas.

    Milovanović je na čelu Narodnog pozorišta od kraja 2018. godine, kada je, kako je rečeno, kao nestranačka ličnost, izabran na sednici Skupštine grada u kojem većinu čine odbornici sa liste koju predvodi SNS, a na predlog Odbora za imenovanje, u kojem brojčano dominiraju naprednjaci. Operu čija premijera je odložena režirao je Ivan

    Vuković, koji je bio upravnik niškog Narodnog pozorišta od 2012. do 2017, izabran na predlog SNS, a čiji mandat su između ostalog obeležile sudske odluke o nezakonitom imenovanju na tu funkciju.

    Jedan od dirigenata opere “Čarobna frula”, Dejan Savić, savetnik je za kulturu predsednika Srbije Aleksandra Vučića, inače predsednika SNS, koji je najavio miting 26. maja kao “najveći skup u istoriji Srbije”.

    Direktor Narodnog pozorišta je na naše pitanje da li su akteri u operi “Čarobna frula” koji su tražili da se premijera odloži naveli “aktivnosti” zbog kojih to zahtevaju kazao da “nije želeo da ulazi u to”.
    “Ne znam da li oni idu na miting, ili rade nešto drugo, ne zanima me”, rekao je.

    On je dodao da zaposleni u Narodnom pozorištu ne idu organizovano na ovaj miting u Beogradu, niti se prave spiskovi onih koji to nameravaju.
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by ficfiric Thu May 18, 2023 4:52 pm

    Del Cap wrote:“toga dana pola Srbije biti u Beogradu”

    Eh, kad bi se nasao neko da u petak oko 1-2 proglasi otcepljenje od bg i da zatvori granicu


    _____


    Uprava napolje!

    rumbeando

    Posts : 13656
    Join date : 2016-02-01

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by rumbeando Thu May 18, 2023 5:24 pm



    „Kada bi ovog trenutka krenuli do Gradske uprave, a sada je 12.30 sati, šta mislite koliko bi smo zatekli praznih kancelarija? Mnogo. Ne samo da se zaposleni ne vrate sa pauze, nego se neko i ne pojavljuje na posao, a kafići preko puta Skupštine grada su i te kako puni“, rekla je Sotirovski na konferenciji za medije održanoj u Gradskoj kući.

    Sotirovski je izjavila da je u protekle dve i po godine četiri puta „na prepad“ obišla gradsku upravu, i da je sva četiri puta zatekla prazne kancelarije, ali i kancelarije pune dima.

    „Zloupotrebe po pitanju radnog vremena u javnom sektoru ima, ali kada krenute da vršite represiju, na žalost svako se u tom trenutku poziva na mobing, na demokratiju i ljudska prava i tako dalje“, rekla je Sotirovski.

    Ona je kazala da je načelnik jedne gradske uprave pokušao da uvede svoje zaposlene u red, da rade od 7.30 do 15.30 sati, i da podnesu izveštaj šta rade tokom meseca, nakon čega su ga zaposleni prijavili za mobing.

    Sotirovski je kazala da je više zaposlenih u gradskim upravama do sada prijavilo svoje načelnike i šefove gradskoj zaštitnici građana, jer su ih terali da dolaze na posao.

    „Imamo i ljude koji u vreme poljoprivrednih radova uzmu bolovanje i nisu tu po dva, tri, četiri meseca, a uz to od sindikata traže solidarnu pomoć za vreme kad su na bolovanju. Dešava se da neko ode na lažno bolovanje i dobije novac iz gradskog budžeta po dva osnova i zato što je otišao na bolovanje duže od 30 dana i zato što boluje od težih bolesti“, rekla je Sotirovski.

    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by beatakeshi Thu May 18, 2023 5:35 pm

    Šta je ova: luda, glupa? Ili i jedno i drugo?
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by Zus Thu May 18, 2023 5:56 pm

    Del Cap wrote:Niška operska premijera pomerena zbog mitinga SNS: Direktor negira, a gradonačelnica ga demantuje i kaže da će “toga dana pola Srbije biti u Beogradu”

    Zorica Miladinović
    danas 16:23

    Direktor niškog Narodnog pozorišta Niš Spasoje Ž. Milovanović kazao je danas da pomeranje premijere opere “Čarobna frula” koja je bila zakazana za 26. maj “u suštini nema veze” sa beogradskim mitingom Srpske napredne stranke, ali ga je gradonačelnica Niša Dragana Sotirovki demantovala, ocenjujući da je pomeranje “legitimno” jer će toga dana “pola Srbije biti u Beogradu”.

    “Odlaganje premijere nema veze sa mitingom, u suštini. U tom projektu je mnogo učesnika i pojavila se potreba da premijera bude dan ranije, zbog njihovih aktivnosti 26. maja. Narodno pozorište je, inače, samo deo tog gradskog projekta, neka vrsta tehničke podrške, odnosno koordinator i koproducent opere, koja nije naša bazična delatnost, pošto mi još uvek nemamo opersku scenu”, rekao je direktor Milovanović za Danas.

    Milovanović je na čelu Narodnog pozorišta od kraja 2018. godine, kada je, kako je rečeno, kao nestranačka ličnost, izabran na sednici Skupštine grada u kojem većinu čine odbornici sa liste koju predvodi SNS, a na predlog Odbora za imenovanje, u kojem brojčano dominiraju naprednjaci. Operu čija premijera je odložena režirao je Ivan

    Vuković, koji je bio upravnik niškog Narodnog pozorišta od 2012. do 2017, izabran na predlog SNS, a čiji mandat su između ostalog obeležile sudske odluke o nezakonitom imenovanju na tu funkciju.

    Jedan od dirigenata opere “Čarobna frula”, Dejan Savić, savetnik je za kulturu predsednika Srbije Aleksandra Vučića, inače predsednika SNS, koji je najavio miting 26. maja kao “najveći skup u istoriji Srbije”.

    Direktor Narodnog pozorišta je na naše pitanje da li su akteri u operi “Čarobna frula” koji su tražili da se premijera odloži naveli “aktivnosti” zbog kojih to zahtevaju kazao da “nije želeo da ulazi u to”.
    “Ne znam da li oni idu na miting, ili rade nešto drugo, ne zanima me”, rekao je.

    On je dodao da zaposleni u Narodnom pozorištu ne idu organizovano na ovaj miting u Beogradu, niti se prave spiskovi onih koji to nameravaju. 
    Spaletu nekoć narkiću, neuspešnom redatelju, baš aprijatno
    Cowboy

    Posts : 1040
    Join date : 2012-02-11

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by Cowboy Thu May 18, 2023 6:47 pm

    ficfiric wrote:Koja je sansa da bude zvizdanja i skandiranja protiv Vucica?


    Koja je sansa da se sav vazduh iz prostorije pomeri u gornji desni cosak

    Meni je drago zbog ovog najmnogobrojnijeg debakla u najavi, nista on nece ovim da dobije, samo moze da izgubi. Mada zvizdanja biti nece, to garantujem.
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by ficfiric Thu May 18, 2023 7:02 pm

    Videcemo, ljudi u masi su obicno hrabriji od ljudi van mase. Ako neko pokrene, bice dosta nezadovoljnih koji bi mogli prihvatiti


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by beatakeshi Thu May 18, 2023 7:20 pm

    Nema šanse!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by Nektivni Ugnelj Thu May 18, 2023 8:04 pm

    Za to je minimalna sansa. Sansa, pak, da bude totalna letargija je mnogo veca. Tj da masa uopste ne prihvati skandiranje od skanditora

    Kontramiting Empty Re: Kontramiting

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 5:19 am