Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    One Eyed Bob

    Posts : 1443
    Join date : 2015-08-13

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by One Eyed Bob 2024-02-05, 20:24

    Mišljenja sam da ulazimo u veliki problem sa hladnim oružjem. Danas gledam snimak sa društvenih mreža, lik kod Cvetkove pijace napada nožem auto. Ne vozača, nego baš auto.

    Vatreno oružje je skupo i teško dostupno (tj. moraš da skočiš kroz nekoliko obruča da bi ga nabavio, prvo treba izdvojiti te stotine evra, drugo treba naći nekoga ko će ti prodati bez papira, a ne znamo svi taj polusvet), a poluludi ljudi, kojih je sve više, zaista žele da se "brane", tj. da iniciraju ili dozvoljavaju da budu uvučeni u situacije u kojima će moći da povrede nekoga.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by disident 2024-02-05, 20:56

    One Eyed Bob wrote:Mišljenja sam da ulazimo u veliki problem sa hladnim oružjem. Danas gledam snimak sa društvenih mreža, lik kod Cvetkove pijace napada nožem auto. Ne vozača, nego baš auto.

    Vatreno oružje je skupo i teško dostupno (tj. moraš da skočiš kroz nekoliko obruča da bi ga nabavio, prvo treba izdvojiti te stotine evra, drugo treba naći nekoga ko će ti prodati bez papira, a ne znamo svi taj polusvet), a poluludi ljudi, kojih je sve više, zaista žele da se "brane", tj. da iniciraju ili dozvoljavaju da budu uvučeni u situacije u kojima će moći da povrede nekoga.

    Za sada je za nosenje hladnog oružija na javnom mestu predvidjena novcana kazna, ali je Vucic jos prosle godine najavio novi,mnogo stroziji zakon o oružiju, pa i po tom pitanju.
    Kupovina istog je za sada potpuno legalana.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by plachkica 2024-02-05, 21:58

    kako može da se reši problem hladnog oružja, kad svaki veliki nož (a ja imam 3 kuhinjska i 3 mesarska) može poslužiti kao oružje
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by disident 2024-02-05, 22:07

    plachkica wrote:kako može da se reši problem hladnog oružja, kad svaki veliki nož (a ja imam 3 kuhinjska i 3 mesarska) može poslužiti kao oružje

    Zatvorska kazna za nosenje hladnog oružija na javnom mestu. Policija i sada uzima u obzir razne okolnosti, kakav je noz, gde si ga nosio tj drzao, ko je osoba koja je uhvaćena sa njim, kakvo je njeno objasnjenje.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    One Eyed Bob

    Posts : 1443
    Join date : 2015-08-13

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by One Eyed Bob 2024-02-05, 22:29

    plachkica wrote:kako može da se reši problem hladnog oružja, kad svaki veliki nož (a ja imam 3 kuhinjska i 3 mesarska) može poslužiti kao oružje
    Smeš da nosiš takav nož na svinjokolj, iz prodavnice do kuće itd, ne za pojasom nego u dnu torbe itd. Uzimaju se u obzir sve okolnosti oko namene nošenja, u skladu sa izveštajem policije i tužilaštva i slobodnim sudijskim uverenjem. To se može lako pooštriti, nije potreban čak ni novi zakon. Po mom mišljenju, trebalo bi pooštriti kriterijume za džepne noževe sa mehaniznom za zaključavanje oštrice u rasklopljenom položaju. Ovo pišem kao ljubitelj noževa koji sa sobom ima mali švajcarac koji se ne zaključava, dakle napad njime je vrlo opasan po napadača i krajnje nepraktičan.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    konjski nil

    Posts : 2567
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by konjski nil 2024-02-06, 21:34

    bgm u šumu redovno nosim koplje kad šetam kera msm ljudima izgleda kao štap ali to je koplje i nekad ga bacim u zamišljenog tigra jer ludaci u okolini gaje lavove i pantere i nikad se ne zna Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 2304934895


    _____
    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 2692
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Nektivni Ugnelj 2024-02-06, 22:30

    Realno to koplje ti slucajno, eventualno, mozda moze pomoci protiv kakvog vuka.

    Osim ako ne trolujes Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 1399639816
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by beatakeshi 2024-02-06, 22:38

    Konjski kao lik iz MOG Politikinog zabavnika - Rahan. (ne sećam se da li je Tunga imao koplje ili samo toljagu).
    konjski nil

    Posts : 2567
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by konjski nil 2024-02-06, 23:04

    ma jok stvarno moraš nositi oruđe ranije sam nosio mačeticu pa sam prešao na fol ortopedsko pomagalo koje se može koristiti na onaj leslijevsko eldridžovski način tj već je korišćeno protiv evnuške horde kerandi s gradskim ušnim markicama koje su se klale oko strvine ovce bačene u jendek pa onda pokušale da mi prekolju kerandu ali smo kao i uvek pobedili u životu Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 2304934895

    sad sam se napržio da mu naručim custom borbenu teksas jaknu s nitnama jel ima negde u bg da se kupe punk i metal prišivci slab je izbor na kp


    _____
    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 2692
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Nektivni Ugnelj 2024-02-06, 23:10

    Ma razumem sve, ali ako si sam protiv odraslog tigra tu pomaze samo vatreno oružje, ako si vičan.
    bela maca

    Posts : 11048
    Join date : 2014-10-28

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by bela maca 2024-02-06, 23:16

    ouvaj, moraš platiti pet tax, slike džukca na sunce!


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    One Eyed Bob

    Posts : 1443
    Join date : 2015-08-13

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by One Eyed Bob 2024-02-06, 23:39

    U nepoznato šiblje i šumu, na nasipe i u kubike, samo sa motkom, barem tamo gde u blizini ima ljudskih naseobina. Neće pomoći protiv tri staforda, ali generičke lajavce otera i sam prizor štapa.

    Hoću i ja da vidim kucu.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    bela maca

    Posts : 11048
    Join date : 2014-10-28

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by bela maca 2024-02-06, 23:46

    Ja ne nosim ništa mada možda bi trebalo.
    Jednom kad sam ustopirala nekog kamiondžiju u Juti nije verovao da nemam ništa za samoodbranu i poklonio mi je svoj mali sklopivi nož. I dalje ga imam ali ga čuvam kao uspomenu, ne nosim ga na rute.
    Sa većinom pasa rešimo stvar tako što mu ja kažem de si drugar a on krene da maše repom.
    Jednom me u grčkoj nanjušio jedan čopor od njih recimo 20ak, lajući došli do mene, okružili me, ali kad je vođa prišao, njušnuo me i krenuo da se mazi, ostali su iskulirali.
    Jednom su dva kangala na velebitu krenula lajući ka meni ali su i oni iskulirali kad sam im se ljubazno obratila.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by plachkica 2024-02-06, 23:52

    kad naiđem na čopor čučne, sačekam da mi priđe vođa, ispričamo se pomazimo i super, dok sam živela na mirijevu ordinirala su dva čopora, a kako sam se stalno vraćala kasno noću, bila mi je frka od ljudi, pa mi je super bilo da me prate čopori, jedan do semafora u matice srpske drugi me odatle pratio do zgrade. povremeno sam im davala neku hranu.

    al to su gradski čopori, ne znam kako bi to funckionisalo u divljini, ali tamo su svakako psi najmanji problem.
    One Eyed Bob

    Posts : 1443
    Join date : 2015-08-13

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by One Eyed Bob 2024-02-06, 23:55

    U divljini nema opasnih pasa, ali tamo gde ima vikendica, brvnara itd treba se čuvati jer ljudi tamo gaje agresivne pse, ostavljaju im hranu i puštaju ih da sami brane teritoriju. Tako je stradao onaj novinar. Vladan Radosavljević, neka žena je čuvala kuću, hranila pse i nije ih zaključala u boks pa su onako poluludi napali prvog čoveka koga su videli. Uglavnom se može ljudski sa njima ali ima i na obroncima Zvezdare svega i svačega, jedan mi se režeći zaleteo na dete a maloumni vlasnici su samo gledali. Volim pse ali sam oprezan sa njima.


    Last edited by One Eyed Bob on 2024-02-06, 23:56; edited 1 time in total


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    ficfiric

    Posts : 34304
    Join date : 2012-02-10

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by ficfiric 2024-02-06, 23:55

    bela maca wrote:Jednom su dva kangala na velebitu krenula lajući ka meni ali su i oni iskulirali kad sam im se ljubazno obratila.

    Eh, jednom se neki pas zatrcao da laje na mene, kad sam bajsom prolazio pored nekog groblja. Da bih ga zbunio, pucnuo sam prstima i onda je on valjda pomislio da cu da se igram sa njim i trcao je pored mene (premerio sam sad na gmap) naredna dva i po kilometra. Jurio sam najbrze sto sam mogao da bih ga se otresao posto je bezbedniji na groblju nego na putu, ali odustao je tek kod neke firme. Srecom tamo ima i park i dosta prostora, tako da je imao kuda da ode.


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34304
    Join date : 2012-02-10

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by ficfiric 2024-02-06, 23:59

    One Eyed Bob wrote:U divljini nema opasnih pasa, ali tamo gde ima vikendica, brvnara itd treba se čuvati jer ljudi tamo gaje agresivne pse, ostavljaju im hranu i puštaju ih da sami brane teritoriju. Tako je stradao onaj novinar. Vladan Radosavljević, neka žena je čuvala kuću, hranila pse i nije ih zaključala u boks pa su onako poluludi napali prvog čoveka koga su videli. Uglavnom se može ljudski sa njima ali ima i na obroncima Zvezdare svega i svačega, jedan mi se režeći zaleteo na dete a maloumni vlasnici su samo gledali. Volim pse ali sam oprezan sa njima.

    Na putevima kroz njive brane mnogo vecu teritoriju. Ne mrzi ih da dotrce i kad su od puta udaljeni stotinak metara


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Guest 2024-02-07, 00:50

    Nektivni Ugnelj wrote:Ma razumem sve, ali ako si sam protiv odraslog tigra tu pomaze samo vatreno oružje, ako si vičan.
    Budalastina ume Konjski s tigrovima

    Spoiler:
    fikret selimbašić

    Posts : 9608
    Join date : 2020-06-19

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by fikret selimbašić 2024-02-09, 18:31

    Novo ubistvo u Tuzli šokiralo je bh. javnost, ali i cijeli region. Pripadnik MUP-a TK Elvis Ćustendil ubio je suvlasnicu ugostiteljskog objekta Amru Kahrimanović. Ubio ju je iz službenog pištolja iako je bio na godišnjem odmoru. Pri tome je bio pijan.


    U pravcu nesretne Kahrimanović ispucao je više od 17 metaka! Cijeli šaržer. Od toga pogođena je s više od 14 metaka. Nakon brutalnog ubistva, kako saznajemo, otišao je kući, presvukao se, oprao ruke i krenuo u grad. Odmah je potom uhapšen ispred zgrade.

    Njegova supruga izjavila je na saslušanju da je kobne noći kada je došao bila u sobi s djetetom (15-godišnjom kćerkom) i da ga nije ni vidjela. Potvrdila je, saznajemo, da ranije nije donosio pištolj kući. Imao ga je kod sebe u stanu posljednjih nekoliko dana.

    Njega će saslušati postupajući tužilac.

    Na konferenciji za medije Uprave policije MUP-a TK policijski komesar Dževad Korman je potvrdio pisanje „Avaza“ o tome da Ćustendil nije bio na dužnosti.

    Korman je, također, potvrdio da je Ćustendil bio u alkoholiziranom stanju, o čemu smo detaljno već pisali.

    Ćustendil je bio na godišnjem odmoru, ali nije predao svoj službeni pištolj iako je to bio dužan uraditi, čime je prekršio sve procedure.

    Na pitanje novinara "Avaza" postoji li osoba koja kontrolira jesu li policajci predali svoje pištolje prije odlaska na godišnji odmor, Korman je odgovorio potvrdno. Trenutno se utvrđuju činjenice u vezi s tim zašto Ćustendil nije dobio poziv nadređenog lica da preda oružje.

    - Policijski službenici imaju obavezu da odlažu svoje oružje ukoliko se nalaze na bolovanju ili godišnjem odmoru. Dakle, to je njihova obaveza. U ovom slučaju Elvis Ćustendil se nalazio treći dan na godišnjem i očigledno nije postupio u skladu s pravilima - istakao je Korman i potvrdio da je Ćustendil 2020. godine bio disciplinski kažnjen za povredu službene dužnosti jer je pod utjecajem alkohola izazvao saobraćajnu nesreću.

    Kako je rekao Korman, brojne kolege Ćustendila bile su iznenađene događajima od četvrtka uvečer. Istakao je da oni u posljednje tri godine nemaju evidentiranu nijednu prijavu protiv njega.

    Na pitanje kako je Ćustendil prošao ljekarski pregled, istaknuto je da ih policajci ne rade. Posljednji ljekarski pregled urađen je 1993. godine?!

    - Nemamo zvanična saznanja o tome da je liječen zbog bilo kakvih psihotičnih stanja - dodao je Korman.


    Prema informacijama „Avaza“, a što je potvrdila i policija, Ćustendil je u lokal došao s prijateljima s kojima je pio. Sat prije ubistva desio se incident u lokalu, zbog čega je pozvao policiju jer je jedan od njegovih "kolega" s kojima je sjedio narušavao javni red i mir.

    Ćustendil je, naime, zvao policajce da dođu i interveniraju, što su i oni i uradili te su izveli muškarca iz tržnog centra i odveli ga u stanicu. No, on je zatim nastavio piti. To, nažalost, nije bio alarm za njegove kolege.

    Kako je policija intervenirala u lokalu, uposlenica objekta je pozvala suvlasnicu Kahrimanović da dođe, što je ona i učinila. I tu se zatim nastavila drama koja je završila tragično.

    Kahrimanović je, kako su naveli očevici, zahtijevala od gostiju da plate šta su popili i da idu, ali je Ćustendil, koji je bio čest gost ovog lokala, to odbio. Nakon toga došlo je do prepirke između nesretne žene i policajca, zbog čega je Ćustendil izvadio pištolj i ispalio više metaka u nju. Prvo je pucao u objektu, a zatim i ispred. Svemu su svjedočili gosti lokala.

    Kad je riječ o ljekarskim provjerama, u većini policijskih organa u Bosni i Hercegovini nije adekvatno uređen sistem ljekarskih pregleda policijskih službenika. Ovo je izjavio jučer za Fenu direktor Federalne uprave policije (FUP) Vahidin Munjić nakon što je policajac Ćustendil ubio ženu u Tuzli.

    Navodno, pištolj je donio kući jer ga nije imao gdje ostaviti u policijskoj stanici.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    fikret selimbašić

    Posts : 9608
    Join date : 2020-06-19

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by fikret selimbašić 2024-02-09, 20:16

    Njegov advokat Bakir Hećimović, rekao je za portal "Avaza" da se Ćustendil na ispitivanju branio šutnjom.
    No, kako je njemu prenio tokom razgovora, uopće nije imao motiv da ubije Amru, koju je poznavao, kao i njenu cijelu porodicu i da uopće ne zna šta je uradio. 



    - On meni tvrdi da je bio u rastrojstvu, da se posljednjih dana nije osjećao uopće dobro. Kada govorimo o motivu, on ne navodi bilo kakav motiv. Čovjek kaže da se uopće ne sjeća ispaljenog prvog metka. Kaže da je bio u lokalu, ali da se ne sjeća ispaljena prvog metka i šta se zaista desilo. Tek je u policijskoj upravi, kada je prošao svu proceduru i kada mu je rečeno da je uhapšen, shvatio šta je uradio - rekao je Hećimović.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by No Country 2024-02-09, 20:54

    Имао сам пријатеља, пре много година, који је пио читаво поподне у кафани, онда сео у свог југића и кренуо кући - право кроз корзо. Ударио је једну девојчицу, одвезао се без стајања, код куће је прилегао да се одмори… Касније се клео да се апсолутно ничег није сећао. Одлежао је нешто мање од две године.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    konjski nil

    Posts : 2567
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by konjski nil 2024-02-09, 21:00

    Prema navodima očevidaca, ubijena Amra Kahrimanović zahtevala je od gostiju da napuste lokal, tražeći da plate šta su popili i da idu, ali je Ćustendil to odbio. Nakon toga, došlo je do prepirke između nesrećne žene i policajca koji je ubrzo zatim izvadio službeni pištolj.
    dosta često se setim i zahvalim jaranu koji me je 90ih odvratio od kretenske ideje da jaaa otvorim neko mestašce za klubiranje Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 2304934895


    _____
    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 2692
    avatar

    Posts : 7511
    Join date : 2017-03-14

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by MNE 2024-02-09, 21:01

    što pije kad mu škodi, alkohol, drogu itd. treba na suđenju uzimati kao otežavajuću a ne olakšavajuću okolnost
    One Eyed Bob

    Posts : 1443
    Join date : 2015-08-13

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by One Eyed Bob 2024-02-09, 21:16

    to što pišeš zove se actiones liberae in causa, to jest skrivljena neuračunljivost. ako se dokaže da je okrivljeni bio svestan da će sebe upotrebom alkohola dovesti u stanje neuračunljivosti koje se kod njega manifestuje i agresivnim ispadima, onda upotreba alkohola može biti otežavajuća okolnost. međutim taj pravni institut se retko primenjuje jer tu treba dokazati jedan vrlo složen lanac motivacija i odluka. u praksi, kod slučajeva gde je krivično delo počinjeno pod dejstvom alkohola, bitna je priroda, to jest kvantifikacija pijanstva. ako je pijanstvo bilo takvo da dolazi do potpunog suženja svesti, halucinacija i apsolutne nesposobnosti da se shvate posledice svojih postupaka, onda to odbacuje umišljaj. no, zakon izričito ukida mogućnost ublažavanja kazne usled činjenice da je okrivljeni tokom izvršenja dela bio u stanju smanjene uračunljivosti usled uzimanja droga ili alkohola. 

    tako da - alkohol nikada nije olakšavajuća okolnost, barem po našim zakonima.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7174
    Join date : 2020-03-05

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Vilmos Tehenészfiú 2024-02-09, 21:23

    One Eyed Bob wrote:U divljini nema opasnih pasa, ali tamo gde ima vikendica, brvnara itd treba se čuvati jer ljudi tamo gaje agresivne pse, ostavljaju im hranu i puštaju ih da sami brane teritoriju. Tako je stradao onaj novinar. Vladan Radosavljević, neka žena je čuvala kuću, hranila pse i nije ih zaključala u boks pa su onako poluludi napali prvog čoveka koga su videli. Uglavnom se može ljudski sa njima ali ima i na obroncima Zvezdare svega i svačega, jedan mi se režeći zaleteo na dete a maloumni vlasnici su samo gledali. Volim pse ali sam oprezan sa njima.
    Zvezdara, zima 2016-2017. Tada sam setao Krznatog Prijatelja v1.0 uzbrdo i nizbrdo uz Kordunasku. Sa leve strane gledano uzbrdo, je na oko 100 metara iznad ulaza u sumu bio copor pasa kojima nije bilo pravo da tamo neki pas koga ne znaju ide njihovom ulicom. Ja sam to tako resavao sto sam na postavio dva tri poveca kamena i na dnu i na vrhu ulice, i uzimao ih u ruke kada se setam tom ulicom. Kada se priblizimo i kada psi krenu ka nama ja podignem kamen i viknem na njih a i oni pogledaju sta imam u ruci, podviju rep i vrate se na polazne polozaje. Taj copor je netragom nestao u vreme predsednickih izbora 2017 godine. 

    Sam put kroz sumu od dna Kordunaske ka Zvezdanom Gaju i malo jos gore prema na onoj cistini pored puta gde je nekad PPP rostiljao je bio mnogo laksi. Pustim Krznatog Prijatelja sa lanca i on tu trckara i juri veverica, a psi lutalice, ako ih ima, krenu da galame izdaleka. Jednom su se pojavili na jedno 50 metara od nas, ali kad sam pozvao Krznatog i stavio mu lanac, kerovi su ukapirali da je to u stvari slucajni prolaznik koji ima vlasnika a ne neko ko hoce da im uzurpira teritoriju, i vratili se na pocetne polozaje bez incidenta. Sto se tice kuckara na tom proplanku, mislim da sam jedno 10 puta cuo pricu da je Gorica Popovic imala istog takvog Krznatog Prijatelja kao sto je moj, ali je nisu vidjali vec duze vreme.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”

    Nasilje u Srbiji i tzv Regionu - Page 15 Empty Re: Nasilje u Srbiji i tzv Regionu

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 2024-05-17, 11:22