Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Crna Gora

    Bleeding Blitva

    Posts : 3795
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Bleeding Blitva Fri Jul 21, 2023 7:45 pm

    J. Pavičić je prošle subote imao odličan tekst o crnogorskom turizmu. Čak je i jednog političara vidio Crna Gora - Page 25 1233199462

    Na plažu se može pristupiti samo ako ste gost hotela ili ako platite najam ležaljke 200 (dvjesto!) eura dnevno. Tog srpanjskog dana cijelo je Crnogorsko primorje u špici sezone kuljalo od turista. Ipak - čudesna Kraljičina plaža bila je u jedanaest ujutro dirljivo prazna, a na prekrasnom crvenkastom žalu ležalo je samo desetak praznih ležaljki. A onda se u jednom trenutku pojavio prvi turist. I to ne bilo koji. Na plažu su se spustili Vuk i Danica Drašković nad kojima je uslužni hotelski "boy" raskrilio suncobran. Gledao sam čovjeka koji je barem dvaput pokušao postati predsjednik Srbije kako sam uživa u plaži negdašnje vile srpskih monarha i nisam se mogao oteti dojmu da je upravo to ono čemu je sve vrijeme u životu težio. Istodobno, taj prizor vremešnog političkog para kako samuje na Kraljičinoj plaži imao je u sebi nešto dubinski tužno. Čovjek koji se i kao pisac i kao političar predstavljao kao glas naroda i pučki tribun sjedio je tu, na ekskluzivnoj plaži zatvorenoj za javnost, plaži na koju možete ući samo ako platite protuvrijednost jedne srpske ili crnogorske penzije. Kako je moguće da mu nije jasno koliko je to loša politička poruka? Kako je moguće da ne razumije što to govori o njegovu odnosu prema javnosti, javnom dobru, prostornoj i socijalnoj pravdi?


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Fri Jul 21, 2023 7:51 pm

    Da se J. Pavičić raspitao... bilo jebeno gde saznao bi šta je taj par danas u srpskoj politici i da crni Vuk na belome konju i Drašković Danica srpska carica kvase gaće na toj plaži, pa jedno 30 godina, ako ne i duže, a neka ti forumaš na F objasni zašto skoro sigurno ne plaćaju plažno mesto i tzv. mobilijar u CG.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 21, 2023 8:58 pm

    Kolko je prosečno iznajmljivanje ležajki u CG?
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Fri Jul 21, 2023 9:07 pm

    Veruj mi da ne znam jer nikad nisam platio. 
    Jednom godišnje (obično na kraju sezone kad se utreniram) glumim Berta Lankastera, u filmu čijeg se imena ne sećam u kom on pliva od bazena do bazena, i krenem od Savine do Tople (tj. Igala) i plivam od plaže do plaže, naravno sa prekidima jer sam matorac i ne pada mi na pamet da platim jedan dinar, a o evrima da ne govorim.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Fri Jul 21, 2023 9:21 pm

    Poslednji put kad sam išta slušao i čitao o Kraljičinoj plaži, slavilo se to što je ona slobodna za sve, narod presekao ogradu, nema više malih bogova i tako to. Sad vidim - 200 evra ulaz, opalac
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 21, 2023 9:22 pm

    Ok, hvala, pitam ako neko slucajmo zna
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 21, 2023 9:23 pm

    Pa el plaća neko tih 200 ojra?
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Fri Jul 21, 2023 9:28 pm

    To je plaža na kojoj se kupao Milo sa gospođom, pa su pre par godina srušili nelegalno postavljenu ogradu, pa su sad očigledno ograničili ko tu može da se kupa. 
    Nekad davno sam obično zaobilazio tu plažu i kupao se na Svetom Stefanu. 
    Ništa tu ne vredi 200 evra.

    edit: sad je očigledno hit plaža gde se kupa Novak (One&Only Portonovi). 
    Znao sam cene i možda sam ih ovde kačio ali se sad ne sećam.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 21, 2023 9:39 pm

    Ma dobro, nek placa ko oce i sta oce, pitah cisto iz radoznalosti Crna Gora - Page 25 1143415371
    bela maca

    Posts : 11222
    Join date : 2014-10-28

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by bela maca Fri Jul 21, 2023 10:20 pm

    Notxor wrote:glumim Berta Lankastera, u filmu čijeg se imena ne sećam u kom on pliva od bazena do bazena,
    The Swimmer (1968)
    Opasan bizarluk


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Sat Jul 22, 2023 7:21 pm

    T. Macura i Naim Leo twittovali cene ležaljki na Sv. Stefanu (180 evra), i zaljuljali CG Twitter - od anti-srpskog rasizma do neke lujke koja je uporedila Luj Viton sa Sv. Stefanom, jer...

    Druga ljankase na dan kad je u Vijestima izašao tekst
    Petković: Nasipanje plaža u Boki Kotorskoj je stihijsko i štetno
    Poznati stručnjak za sezonsko prihranjivanje plaža u Boki kaže da se takvi radovi ne smiju obavljati bez projekata i procjena uticaja, a da su stavovi nadležnih institucija veoma nejasni, kontradiktorni i proizvoljni
    tvituje sliku plaže sa nasutim peskom, i nekim idiotskim tekstom jer radi za hotel čija je plaža.

    Kako je Milo izgubio izbore pored ovoliko idiota?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    plachkica

    Posts : 16402
    Join date : 2014-11-06

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by plachkica Sat Jul 22, 2023 7:49 pm

    mora se to ilustrovati, svi su se uključili









    @MarijaRatkovic

    ·
    1 ч


    Za vreme komunizma pisalo je “samo za goste hotela” i niko se nije bunio - sad naravno svi treba da se bune što hoteli pokušavaju da dodatno zarade na onima koji nisu gosti i izlažu privatnost svojih gostiju zarad 120e po ležaljci. Tih 120e je niska cena za paparaco fotografe.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7414
    Join date : 2020-03-05

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Jul 22, 2023 7:58 pm

    Notxor wrote:Veruj mi da ne znam jer nikad nisam platio. 
    Jednom godišnje (obično na kraju sezone kad se utreniram) glumim Berta Lankastera, u filmu čijeg se imena ne sećam u kom on pliva od bazena do bazena, i krenem od Savine do Tople (tj. Igala) i plivam od plaže do plaže, naravno sa prekidima jer sam matorac i ne pada mi na pamet da platim jedan dinar, a o evrima da ne govorim.
    Eh, ne može Crnogorac a da ne pretera malo. Od Tople do ulaska u Igalo ti treba još 600-700 metara sigurno. Savina-Topla je bar 2km, nije šala to isplivati, svaka čast.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7414
    Join date : 2020-03-05

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Jul 22, 2023 7:59 pm

    Rowley Birkin QC wrote:Poslednji put kad sam išta slušao i čitao o Kraljičinoj plaži, slavilo se to što je ona slobodna za sve, narod presekao ogradu, nema više malih bogova i tako to. Sad vidim - 200 evra ulaz, opalac
    To je bilo prošle godine, bio ja. Nije bilo ni vode na plaži, niks tuširanje.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Sat Jul 22, 2023 8:01 pm

    Napisao sam sa prekidima jer deo prehodam. Ne plivam tamo gde nema plaža, gde su seke ili gde je pristanište. Sigurno je manje od 2km.
    Najduže u cugu bez prekida sam plivao nešto manje od kilometar i to kad sam imao 19, 20 godina i samo tad i nikad više.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7414
    Join date : 2020-03-05

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Jul 22, 2023 8:07 pm

    Mór Thököly wrote:Kolko je prosečno iznajmljivanje ležajki u CG?
    Ako je plaža za osamsto petsto miliona ljudi, 10 evra.
    Ako je plaža hotela, 20 evra.
    Ako je plaža ekskluziva tipa Dobrec, 50 evra.

    Ovo je sve u Boki, koja je u principu jeftinija. Oko Sv Stefana kreće gusarska pljačka, prvi red ovoliko, drugi red onoliko.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7414
    Join date : 2020-03-05

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Jul 22, 2023 8:08 pm

    Notxor wrote:Napisao sam sa prekidima jer deo prehodam. Ne plivam tamo gde nema plaža, gde su seke ili gde je pristanište. Sigurno je manje od 2km.
    Najduže u cugu bez prekida sam plivao nešto manje od kilometar i to kad sam imao 19, 20 godina i samo tad i nikad više.
    aha ok.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Sat Jul 22, 2023 8:15 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Mór Thököly wrote:Kolko je prosečno iznajmljivanje ležajki u CG?
    Ako je plaža za osamsto petsto miliona ljudi, 10 evra.
    Ako je plaža hotela, 20 evra.
    Ako je plaža ekskluziva tipa Dobrec, 50 evra.

    Ovo je sve u Boki, koja je u principu jeftinija. Oko Sv Stefana kreće gusarska pljačka, prvi red ovoliko, drugi red onoliko.

    U Portonovom su skuplje plaže, a za hotelsku nisam siguran ni da može da se uđe.
    Na hotelskoj se kupa Novak, na ovoj drugoj jeftinijoj (prema slikama) njegov brat.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7414
    Join date : 2020-03-05

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Jul 22, 2023 9:05 pm

    Eto, postoje izuzetci.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 22, 2023 9:41 pm

    Ok, fala.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Sun Jul 23, 2023 12:34 pm

    Lažni Rolex za elitu ili lažni Versace za narod? Teške boje.





    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Mon Jul 24, 2023 11:21 pm

    Ono za Vladu ti je riješeno. Ko jebe ambasade.

    Lideri koalicije "Za budućnost Crne Gore" Andrija Mandić i Milan Knežević zamolili su odbornički klub "Za budućnost Zete" da u utorak ne glasaju za smjenu predsjednika Skupštine opštine Zeta Luke Krstovića, iz redova Demokrata.

    "Imajući u vidu da pregovori oko formiranja 44. vlade idu u dobrom smjeru i atmosferi koja može rezultirati dogovorom konstituenata nekadašnje 30-avgustovske većine, lideri koalicije ZBCG Andrija Mandić i Milan Knežević zamolili su odbornički klub Za budućnost Zete da sjutra ne glasaju za smjenu predsjednika SO Zeta Luke Krstovića i tako daju doprinos koji može biti presudan u formiranju nove vlade", navodi se u saopštenju.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Wed Jul 26, 2023 9:03 am

    Glumiti nekog balkanskog autokratu i govoriti da svako ko radi svoj posao širi govor mržnje je poseban bezobrazluk. Naravno da to snosi i političke posledice, a imali priliku i na ovim izborima da vidite koliko su takve partije i opcije dobile podrške od strane građana.

    Balša Božović o Milu Đukanoviću Dritanu Abazoviću.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7414
    Join date : 2020-03-05

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Jul 28, 2023 11:37 pm

    Notxore, dje je zapelo?
    https://www.vreme.com/vesti/zatvorena-granica-izmedju-crne-gore-i-hrvatske-zbog-blokade/


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Fri Jul 28, 2023 11:50 pm



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  

    Crna Gora - Page 25 Empty Re: Crna Gora

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 11:40 pm