Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beograd

    avatar

    Posts : 18600
    Join date : 2014-12-12

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by beatakeshi Mon Jan 08, 2024 12:27 am

    Časno bi bilo da počini sepuku.
    Јанош Винету

    Posts : 5264
    Join date : 2016-01-26

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by Јанош Винету Mon Jan 08, 2024 12:51 am

    Теразијски тунел неће никад добити употребну дозволу јер не може да се реши вентилација јер из овог или оног разлога.

    Тако је било и 1970, просто идејна, пројектантска грешка, тунел је пренизак, нису добро промислили вентилацију и кад је требала да се добије употребна дозвола неки грађевински инспектор једноставно није хтео да потпише такав тунел (са правом) али су га прећутали и пустили тунел у рад.

    Постоји опасност да се људи угуше у том тунелу под одређеним условима. Такође и питање евакуације тунела услед пожара није најјасније.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by rumbeando Mon Jan 08, 2024 7:41 pm

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50673
    Join date : 2017-11-16

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 08, 2024 8:10 pm

    Ma to je samo novogodišnji strob
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50673
    Join date : 2017-11-16

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 08, 2024 8:10 pm

    .
    паће

    Posts : 40370
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by паће Mon Jan 08, 2024 8:12 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:Ma to je samo novogodišnji strob

    Не знају где је турбо дугме да искључе брзину... ево кад се одгледа, на последњој слици се лепо види. А мора да се свашта лепо види и на осталима, само што пребрзо промиче.


    _____
       depart, mental.
       дежа ви амнезија, оно кад не знаш већ колико пута си заборавио исту ствар.
    ficfiric

    Posts : 34576
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Wed Jan 10, 2024 9:48 pm





    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Jan 13, 2024 10:37 am

    Meni zanimljiv tekst na inače iritirajućuem mi Forbsu srpskome.

    Jedino što se divljanje u centralnim delovima grada pripisuje samo SNS-u.
    Pa neće biti. Nije poslednjih 15 godina, već od doba naših Hrustanovićke, Bogdanovića i Đilasa. Poslednji je visokim cenama pojedinačne karte prekinuo dug period dobre naplate karata u GSP-u sumanutim rastom cena. A džiberizacija Vračara od strane krimi investitora je počela posle petog oktobra.

    Odoh sam sebi u vantemnost.
    Sledi link.
    I baš me interesuje koliko je to iseljenih na obode grada i u Pančevo i Novi Sad.

    https://forbes.n1info.rs/lideri/iva-cukic-ljudi-koji-su-decenijama-ziveli-u-beogradu-odlaze-u-prigradska-naselja/

    „Prošle godine je to bilo veoma dominantno. Puno ljudi je otišlo u Pančevo i Novi Sad. Sad imamo i voz, pa je lakše doći do Beograda. Mnogo ljudi je otišlo u prigradska naselja i to su ljudi koji su živeli decenijama na drugim lokacijama po Beogradu."
    One Eyed Bob

    Posts : 1597
    Join date : 2015-08-13

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by One Eyed Bob Sat Jan 13, 2024 10:52 am

    Hans wrote:Meni zanimljiv tekst na inače iritirajućuem mi Forbsu srpskome.

    Jedino što se divljanje u centralnim delovima grada pripisuje samo SNS-u.
    Pa neće biti. Nije poslednjih 15 godina, već od doba naših Hrustanovićke, Bogdanovića i Đilasa
    . Poslednji je visokim cenama pojedinačne karte prekinuo dug period dobre naplate karata u GSP-u sumanutim rastom cena. A džiberizacija Vračara od strane krimi investitora je počela posle petog oktobra.

    Odoh sam sebi u vantemnost.
    Sledi link.
    I baš me interesuje koliko je to iseljenih na obode grada i u Pančevo i Novi Sad.

    https://forbes.n1info.rs/lideri/iva-cukic-ljudi-koji-su-decenijama-ziveli-u-beogradu-odlaze-u-prigradska-naselja/

    „Prošle godine je to bilo veoma dominantno. Puno ljudi je otišlo u Pančevo i Novi Sad. Sad imamo i voz, pa je lakše doći do Beograda. Mnogo ljudi je otišlo u prigradska naselja i to su ljudi koji su živeli decenijama na drugim lokacijama po Beogradu."

    Kakva koincidencija: da li veruješ da sam pre 15 minuta čitao transkript Insajdera od pre mnogo godina, između ostalog i o malverzacijama sa gradskim zemljištem. Kakav je to cinizam Đorđa Bobića, projektanta Oaze sagrađene na lokaciji stečajem uništene fabrike - da ti krv proključa od tog bezobrazluka, od "tako je kako je jbg" stava ljudi koji imaju čitav sistem na svojoj strani, svaku pisarnicu, svaki biro, svako tužilaštvo, sud i resorno ministarstvo.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    One Eyed Bob

    Posts : 1597
    Join date : 2015-08-13

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by One Eyed Bob Sat Jan 13, 2024 10:57 am

    to je nekakav okvir pravila igre ahahaha



    B92: Da, ali ako to nadležne institucije znaju, zbog čega, ako i njima nije logično da tu bude fabrika, zbog čega onda oni to ne prodaju, kao gradsko građevinsko zemljište, odnosno ne raspisuje tender, da daju to u zakup?

    Đorđe Bobić: Zato što vlasti...

    B92: Jer bi bila mnogo veća cena?

    Đorđe Bobić: Zato što vlasnik, odnosno država, prodaje fabriku i to je tako.

    B92: Pa da, ali to je onako smešno.

    Đorđe Bobić: Imate Vi donekle prava, ali je to prosto nekakav, kako da kažem, nekakav okvir pravila igre.

    B92: Ne, ali to je šteta za budžet?

    Đorđe Bobić: Pa, recimo da jeste.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    Erős Pista

    Posts : 81647
    Join date : 2012-06-10

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by Erős Pista Sat Jan 13, 2024 11:14 am

    Beograd - Page 34 Tenor


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Jan 13, 2024 11:15 am

    Pa da, prilog i za istoriju urbanizma u Beogradu i za neku eventualnu ozbiljnu politikološku-istoriografsku monografiju koliko, dobrim delom, DS nije bio "naš", već DS-ov.
    A Bobića, ovako napamet pričam, još uvek zovu kao komentatora na N1.

    One Eyed Bob

    Posts : 1597
    Join date : 2015-08-13

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by One Eyed Bob Sat Jan 13, 2024 11:19 am

    Ma da, morališe o krizi urbanizma i svega. A ovaj cinizam me je porazio, znao sam da je projektovao Oazu i otprilike sam bio svestan okolnosti izgradnje, ali nisam znao da su tako otvoreno govorili o tome, sa sve "i to je tako, pa šta™".


    _____
    Gdje punac drži pive?
    avatar

    Posts : 18600
    Join date : 2014-12-12

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by beatakeshi Sat Jan 13, 2024 2:42 pm

    Ako se dobro sećam... u vreme kad je Bobić bio gradski arhiekta njegov biro je držao monopol u Beogradu, i to je bila takva količina bezobrazluka da su ga i prijatelji ogovarali.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50673
    Join date : 2017-11-16

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jan 13, 2024 3:47 pm

    Poslednji put kad je ovaj grad gradjen kao da ga vole je bilo pre Drugog svetskog rata.

    Sad pucajte.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50673
    Join date : 2017-11-16

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jan 13, 2024 3:47 pm

    Mislim, ima par izuzetaka, ali to su...izuzeci
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3218
    Join date : 2021-09-13

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by Uncle Baby Billy Sat Jan 13, 2024 4:03 pm

    ne moraju da vole grad, dovoljno je da imaju obzira prema stanovnicima.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    One Eyed Bob

    Posts : 1597
    Join date : 2015-08-13

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by One Eyed Bob Sat Jan 13, 2024 4:06 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:Poslednji put kad je ovaj grad gradjen kao da ga vole je bilo pre Drugog svetskog rata.

    Sad pucajte.

    Mi ne pucamo na drugove već ih rehabilitujemo kad pogreše. Vodite ga u Cerak vinograde.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    avatar

    Posts : 18600
    Join date : 2014-12-12

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by beatakeshi Sat Jan 13, 2024 4:11 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:Poslednji put kad je ovaj grad gradjen kao da ga vole je bilo pre Drugog svetskog rata.

    Sad pucajte.
    Upucaj se sam.
    Novi Beograd. A kasaba je...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50673
    Join date : 2017-11-16

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jan 13, 2024 4:15 pm

    One Eyed Bob wrote:
    Nektivni Ugnelj wrote:Poslednji put kad je ovaj grad gradjen kao da ga vole je bilo pre Drugog svetskog rata.

    Sad pucajte.

    Mi ne pucamo na drugove već ih rehabilitujemo kad pogreše. Vodite ga u Cerak vinograde.

    E to je 1 od tih izuzetaka
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50673
    Join date : 2017-11-16

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jan 13, 2024 4:19 pm

    beatakeshi wrote:
    Nektivni Ugnelj wrote:Poslednji put kad je ovaj grad gradjen kao da ga vole je bilo pre Drugog svetskog rata.

    Sad pucajte.
    Upucaj se sam.
    Novi Beograd. A kasaba je...

    Dva izuzetka na NBG: paviljoni i Blok 19A. I, ajde ono 44-45 vidi se da su vodili racuna o nekim stvarima.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50673
    Join date : 2017-11-16

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jan 13, 2024 4:37 pm

    Mislim, nema to veze sa NBG, Konjarnik bih se zaduzio, platio ljudima stanove po trzisnoj ceni i onda napravio poljanče pa lepo ispočetka.

    Monstrosity
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Jan 13, 2024 5:22 pm

    Konjarnik meni uopšte nije loš, u kategoriji socrealizma. Samo što van svakodnevnih potrepština nudi jednu skromnu biblioteku. Danju miran, noću mestimično opasan.

    Ne ubrajam tu delove poput Kapija Beograda. To je jedan od mračnijih delova grada. Kao iz spota Safe From Harm od Massive Attack.

    Susedni Medaković 3 je čak lep. Zgrade su odvojene lipovim šumarcima. Kad je građen oko zgrada su sadili voćke ili četinare. Lep i nikad potpuno urbanizovan; zagađen, zapušten i prepun alternativnih ljubitelja sporta i svega što uz to ide, kao i Konjarnik, a naročito Jerković.


    Last edited by Hans on Sat Jan 13, 2024 5:25 pm; edited 1 time in total
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50673
    Join date : 2017-11-16

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jan 13, 2024 5:24 pm

    Medaković je da kazemo ok. Susedni Jerkovic 2 je pak armagedon.
    avatar

    Posts : 18600
    Join date : 2014-12-12

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by beatakeshi Sat Jan 13, 2024 7:00 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:
    beatakeshi wrote:
    Upucaj se sam.
    Novi Beograd. A kasaba je...

    Dva izuzetka na NBG: paviljoni i Blok 19A. I, ajde ono 44-45 vidi se da su vodili racuna o nekim stvarima.
    1. Blok je po meni remek delo. Ne računam one tumore izrasle od kraja 80ih. 37, 38, 33 i 34 su odličan koncept.

    Beograd - Page 34 Empty Re: Beograd

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun Jun 16, 2024 12:53 pm