Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Van kategorija, društvo kao takvo

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 06, 2024 1:04 am

    Pobazduljio
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by паће Sat Jul 06, 2024 9:26 am

    Натрпао па затрпао тезу, а има је. То са послугом ми делује да је итекакао у праву.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 06, 2024 10:38 am

    Ma gurnuo je babe i zabe. Pre 45 i sve post 45 nema veze jedno s drugim. Ðinđićeve formativne godine takodje nemaju veze sa tkzv ○2. Bez veze. O palankizaciji Sl.Jovanovica izlisno je i govoriti.
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by паће Sat Jul 06, 2024 12:32 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:Ma gurnuo je babe i zabe. Pre 45 i sve post 45 nema veze jedno s drugim. Ðinđićeve formativne godine takodje nemaju veze sa tkzv ○2. Bez veze. O palankizaciji Sl.Jovanovica izlisno je i govoriti.

    Па то, натрпао, затрпао. Једино та теза, да се около преко Мале Крсне све вратило на као што је некад било, богаташка деца у ○2 а долазе им Зуске из Падине да кувају, од којекуде млади инжењери и клавирштимери да им праве паре и угађају клавире, а да су једино комунисти то штогод демократизовали.

    Ама коме треба чланак од три реда? Трпај.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 06, 2024 1:55 pm

    Pa da ali on ne vidi vezu između te "demokratizacije" (zapravo preuzimanja, uz minimalne izuzetke) i današnjih korisnika usluga Zuski (koje se više ne zovu tako).


    Slično kao Dedinje, ali o tome se ne pišu članci i romani.
    rujofil

    Posts : 598
    Join date : 2016-04-16

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by rujofil Mon Jul 08, 2024 9:19 pm



    dobijamo i antituristicki terorizam, bob mora da je zadovoljan ovim vijanjem po gradu u stilu jove bakica  Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 2304934895
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 08, 2024 9:31 pm

    Ludizam
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 08, 2024 9:32 pm

    I pomalo katalonski nacionalizam
    konjski nil

    Posts : 3013
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by konjski nil Tue Jul 09, 2024 9:27 am

    rujofil wrote:antituristicki terorizam
    da su prosvjedanti neke mudonje lepo bi s utokama upali u gradski parlament dubrovka style pa izginuli za ubeđenje i pokrenuli evropsko proleće ali pošto su u pitanju tipične belolistićarčine gledamo iživljavanje na sirotinji koja je mogla otići po rezistentnu gonoreju na ibizu npr ali je od prišteđene kinte ipak došla da se Kultiviše Fasadama

    btw 10% stanovništva i 15% gradske kinte je u turizmu iskr čudi me da udruženje nije bilo u fzn šta je šljunkare pa pozvalo pajser brigadu da ih za uši odvuče na izvinjenje fureštima i darivanje još par dana o svom trošku ali ko zna ako su pametni tihi i diskretni ljudi u sindikatu onda kolovođe ove šarene skupine slobodnih umetnika i džender studenata već danas volontiraju po obližnjim plantažama voćnjacima i farmama Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 2304934895


    _____
    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 2692
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jul 09, 2024 10:43 am

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jul 09, 2024 10:46 am

    Ok, ovo nije sasvim i uvek tačno. Po mojoj slobodnoj proceni granica je negde kod 20-21 dan. Ako recimo provedes, ako ti je to uopste moguce, mesec dana na moru, planinini, bilo gde na odmoru - onda "punjenje baterija" nije sasvim besmisleno.

    10 dana aranžman je pakao kad krene da se približava kraj. Ja ove godine 14 dana, pa ajde kao malo bolje ali i dalje nije to to.
    One Eyed Bob

    Posts : 2004
    Join date : 2015-08-13

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by One Eyed Bob Tue Jul 09, 2024 11:01 am

    Fora je da raducneš nešto i na odmoru, da bi zadržao osećaj kontinuiteta, ili makar da provedeš par minuta razmišljajući o poslu.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    bela maca

    Posts : 11206
    Join date : 2014-10-28

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by bela maca Tue Jul 09, 2024 12:05 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:Ok, ovo nije sasvim i uvek tačno. Po mojoj slobodnoj proceni granica je negde kod 20-21 dan. Ako recimo provedes, ako ti je to uopste moguce, mesec dana na moru, planinini, bilo gde na odmoru - onda "punjenje baterija" nije sasvim besmisleno.

    10 dana aranžman je pakao kad krene da se približava kraj. Ja ove godine 14 dana, pa ajde kao malo bolje ali i dalje nije to to.

    can confirm, meni se pred kraj putovanja (koja obično traju tako, 30ak dana) baš ide kući. Ne obavezno baš da radim, ali počne da mi nedostaje kuća. i mace, i svakodnevnica.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jul 09, 2024 12:33 pm

    Da, to je to. Ili to drugo neko mesto, ili put pocinje vec da zivcira zbog necega, u vecini slucajeva (ne uvek tho) dosadi ti ponesto. Kombinacija stvari. Ali metar dana, da, to je to, to vredi i "puni baterije"
    boomer crook

    Posts : 37289
    Join date : 2014-10-27

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by boomer crook Tue Jul 09, 2024 2:11 pm

    ja sam uvek anksiozan po povratku


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by паће Tue Jul 09, 2024 2:45 pm

    Ех, последњи пут је било тако пре трећег гимназије... Ћалету се заломило да је саставио пет недеља, а летовали смо на јефтињака у кампу... Еее како ми се није враћало у клупу.

    А после сам имао среће да никад нисам радио у неком већем систему, никад притисак, никад оно да псујем понедељак. Чак и оних осам дана 2001. кад нисам био сигуран да ћу уопште затећи фирму кад се вратим, ма ко га јебе, извући ћемо се некако. Фирма је саставила још три недеље, а нисмо ни били плаћени за тај месец (скочити одмах потом на 31. август).


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    konjski nil

    Posts : 3013
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by konjski nil Tue Jul 09, 2024 3:45 pm

    perfide lobi turistik shqiptar profituar nga idiotizmi i grupit te okupimi barcelones Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 2304934895


    _____
    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 2692
    Bleeding Blitva

    Posts : 3794
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Bleeding Blitva Tue Jul 09, 2024 8:17 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:
    Podsjetilo me na Umijeće putovanja Alaina de Bottona, dost duhovita opažanja o putovanjima, odmorima i našim očekivanjima, jako je anti Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 1233199462


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4422
    Join date : 2016-09-29

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by nalog sa ženinog laptopa Wed Jul 10, 2024 5:34 pm

    Miloš Žujović, koji je preuzeo versko ime Salahudin, a koji je ubijen 29. juna kada je iz samostrela ranio pripadnika Žandarmerije još nije sahranjen. Njegovo telo je kako se nezvanično saznaje još uvek u hladnjači a kako je za "Informer" rekao njegov otac Zoran on će ga sahraniti.


    - Moram šta ću, ja ću ga sam sahraniti jer nema ko drugi. Počeo sam da kopam grobnicu sam - priča Zoran i dodaje:

    - Drago mi je da se žandarm oporavio i da je on dobro. On je dečko išao da zaradi parče hleba za svoju decu. Miloš je meni bio jedinac niko drugi neće preuzeti njegovo telo ... da ne da Bog nikome ovako nešto - objašnjava Zoran Žujović.
    Kako kaže u međuvremenu se selo pobunilo pa je pitanje i da li će moći da sahrani svog posrnulog sina.

    - Meštani ne žele da on bude sahranjen na mesnom, našem groblju. Najavljuju proteste, ne znam kako će se sve završiti - kaže uplakani Zoran.


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    hk1

    Posts : 360
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by hk1 Wed Jul 10, 2024 6:07 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:
    mene pak ovi letnji meseci, sezona odmora natera na razmisljanje o besmislu zaposlenja kao takvog  Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 2304934895
    na odmor se ide da se "napune baterije", automobili se kupuju da se njima uglavnom putuje na posao, odmor, u odecu, izgled itd se takodje cesto ulaze u velikoj meri zbog samog posla
    i onda se svodi na to da u velikoj meri radimo da bi finansirali taj isti rad
    da ne pominjem onaj suludi takmicarski momenat, gde se novac i razni drugi resursi torse radi bolje pozicije u imaginarnoj trci u kojoj trazimo "najboljeg sebe"

    tja, sigurno je i do godina, sve vise cenim slobodno vreme i zdravlje, dok novac ubrazno gubi na vrednosti

    plaze, putovanja kao takva, pa sa druge strane i rad jesu ili mogu biti jako lepe stvari
    ali posao u klasicnom smislu, pa i godisnji odmori, odnosno svako moranje, sve mi teze padaju
    ogorman deo zivota odlazi na aktivnosti koje nisu deo nasih zelja, potreba (u okviru realnih mogucnosti dabome) vec prosto nametnutih drustvenih obrazaca
    Hans

    Posts : 93
    Join date : 2024-06-24

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Hans Wed Jul 10, 2024 6:16 pm

    Nevezano za bilo šta iznad.
    Ovo je baš nasilje i nadam se da je prepoznatljivo kao krivično delo.

    Ako nema klipa, potrebno je da se klikne na naslov, pa će se pojaviti.
    I pusti se ton dole desno.

    https://www.reddit.com/r/serbia/comments/1dzszq8/baka_prase_dok_se_pere_od_odgovornosti_za_kikino/
    avatar

    Posts : 7697
    Join date : 2017-03-14

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by MNE Wed Jul 10, 2024 6:22 pm

    ta debilčina vrši nasilje samom svojom retardiranom pojavom
    One Eyed Bob

    Posts : 2004
    Join date : 2015-08-13

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by One Eyed Bob Wed Jul 10, 2024 6:32 pm

    hk1 wrote:
    Nektivni Ugnelj wrote:
    mene pak ovi letnji meseci, sezona odmora natera na razmisljanje o besmislu zaposlenja kao takvog  Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 2304934895
    na odmor se ide da se "napune baterije", automobili se kupuju da se njima uglavnom putuje na posao, odmor, u odecu, izgled itd se takodje cesto ulaze u velikoj meri zbog samog posla
    i onda se svodi na to da u velikoj meri radimo da bi finansirali taj isti rad
    da ne pominjem onaj suludi takmicarski momenat, gde se novac i razni drugi resursi torse radi bolje pozicije u imaginarnoj trci u kojoj trazimo "najboljeg sebe"

    tja, sigurno je i do godina, sve vise cenim slobodno vreme i zdravlje, dok novac ubrazno gubi na vrednosti

    plaze, putovanja kao takva, pa sa druge strane i rad jesu ili mogu biti jako lepe stvari
    ali posao u klasicnom smislu, pa i godisnji odmori, odnosno svako moranje, sve mi teze padaju
    ogorman deo zivota odlazi na aktivnosti koje nisu deo nasih zelja, potreba (u okviru realnih mogucnosti dabome) vec prosto nametnutih drustvenih obrazaca

    dodaću na ovo i izvesnost da će starost, koja je iza ugla, biti vrlo ružna - ono, čekaš bolestan u redu da neko viče na tebe - i prosto ne znam šta bih rekao i kako bih opisao ovaj timeline. nekako sve više uživam u sitnim trenucima slobode od jurcanja, i to onim trenucima koji nisu plaćeni i planirani, jer nemam neku posebnu nadu za budućnost, daj ti meni sad a sutra neka se jebe. to nije baš dobra podloga za samorazvoj ali ne znam ni za šta bih se tačno više razvijao pa nema veze.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    hk1

    Posts : 360
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by hk1 Wed Jul 10, 2024 10:13 pm

    o da
    a kad pomenu jurcanje, u najbukvalnijem smislu osetim fizicko olaksanje kad izadjem iz grada(narocito posle jebenog radnog dana, prepunog obaveza, pa jos ako se pogodilo i da sam mnogo bio za volanom u gradu) i krenem otvorenim putem dalje ka kuci
    bio sam ovih dana na baniji
    tu se mesaju razne emocije, zbog svih jebenih okolnosti, cinjenice da mi rodni kraj izgleda kao u postapokalipticnim filmovima, da je ljudi sve manje, da su mahom starci koji cekaju smrt...

    medjutim, kad zadje sunce, zasijaju zvezde i tisina zagrmi kao sto moze samo u takvim predelima gde (gotovo da) nema ljudi, plus verovatno i emocije koje se javljaju jer sam ipak tu gde sam, neprocenjiv osecaj, mir sa samim sobom, osecaj pripadanja prirodi

    vecina toga je naravno u mozgu, ali siguran sam da ljudskom organizmu fizicki prijaju takvi trenuci, prosto covek je vekovima ziveo u takvom okruzenju
    bela maca

    Posts : 11206
    Join date : 2014-10-28

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by bela maca Thu Jul 11, 2024 12:51 am

    One Eyed Bob wrote:

    dodaću na ovo i izvesnost da će starost, koja je iza ugla, biti vrlo ružna - ono, čekaš bolestan u redu da neko viče na tebe - i prosto ne znam šta bih rekao i kako bih opisao ovaj timeline. nekako sve više uživam u sitnim trenucima slobode od jurcanja, i to onim trenucima koji nisu plaćeni i planirani, jer nemam neku posebnu nadu za budućnost, daj ti meni sad a sutra neka se jebe. to nije baš dobra podloga za samorazvoj ali ne znam ni za šta bih se tačno više razvijao pa nema veze.

    Ja se sve češće uhvatim kako u svojim sve češćim posetama grobljima pomislim - makar taj i taj nije više živ da gleda ovo pa shvatim da im zavidim i da razmišljam o najbezbolnijim načinima da izbegnem ružnu starost gde neko viče na mene ili gde nema nikog ni da viče.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 20 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Sep 08, 2024 3:32 am