Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Europride 2022

    Poll

    Hoće li ga biti i neće?

    [ 8 ]
    Europride 2022 - Page 13 Bar_left62%Europride 2022 - Page 13 Bar_right [62%] 
    [ 3 ]
    Europride 2022 - Page 13 Bar_left23%Europride 2022 - Page 13 Bar_right [23%] 
    [ 2 ]
    Europride 2022 - Page 13 Bar_left15%Europride 2022 - Page 13 Bar_right [15%] 

    Total Votes: 13
    +8
    Uncle Baby Billy
    rujofil
    Janko Suvar
    Margit Savović
    Јанош Винету
    plachkica
    Летећи Полип
    Nektivni Ugnelj
    12 posters
    Poll closed
    rujofil

    Posts : 617
    Join date : 2016-04-16

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by rujofil Tue Aug 30, 2022 11:48 am

    alo rs wrote:
    Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je odgovarajući na pitanje o pritiscima da se Evroprajd održi, naglasio da se Srbija suočava sa mnogo većim problemima.
     - Što se tiče Evroprajda, mi danas u Srbiji imamo pored rata u Ukrajini jedan dodatni problem. Najveći problem nam je energetika i trudimo se da ga rešavamo. Dva miliona tona uglja su nam neophodna, gledamo kako to da rešimo. Kako da prenesemo konstance, tu nas čekaju barže, Dunav raste, da ne verujete. A samo pričam o jednom malom delu, ne o svim problemima s kojima se suočavamo. Kad imate sve te probleme, pritisak oko uvođenja sakncija Rusiji, a Srbija zna da nam one ne donose ništa dobro, i sami smo bili žrtve sankcija, kada sve to imate dolazi do ekstremizacije političke scene. Kažete “opozicija hoće proteste jer hoćete da zabranite Evroprajd”, pa neki su protestovali da ga zabranite. Oni ćute i gledaju šta svi drugi rade, nadajući da će država sama moži da se izbori protiv svih njih. Neki bi sebi da dozvole pravo na šetnju, a onim drugima nikad da se ne dozvoli. Imamo bezbroj problema, imamo KiM. Neki kažu “ovo je jednako važno”, stvarno? Toliko vam je važno hoće li ili neće biti šetnje nekih ljudi? – upitao je Vučić i dodao:
    - Umesto da se skloniš ako ti se ne sviđa, imamo besmislene proteste protiv parade. Odem u Promenadu, ne moram da gledam, niko me ne napada. Ovi drugi kažu “borićemo se za svoja prava”. Čak i stranci koji negde vode neku kampanju nešto bi razumeli, naši ne. Mi treba da pustimo ove druge da ih izubijaju da bi rekli “vidite kako smo bili u pravu, država nas nije štitila”. Taj skup će biti zabranjen i nema igre oko odluka države.
    Predsednik je rekao da sa jedne strane postoji histerija protiv parade, sa druge strane histerija onih koji neće da čuju da ne postoje bezbednosni uslovi za održavanje iste.
    - Imate dva ekstremna dela u opoziciji, zato što u ovakvim uslovima, pristojna Srbija uglavnom ćuti. Jedni bi po svaku cenu da šetaju, terajući kontru da onim drugima. I da ih pitate šta je tu racionalno, niko ne zna da vam kaže. Sa jedne strane imate histeriju protiv parade, sa druge strane histeriju ovih koji neće da čuju da ne postoje bezbednosni uslovi – naveo je Vučić.
    avioni kamioni milioni
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by Notxor Tue Aug 30, 2022 12:03 pm

    Ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin preporučio je šefu srpske države Aleksandru Vučiću i premijerki Ani Brnabić da MUP donese odluku da ne može da pruži bezbednosne garancije za održavanje predstojećeg Evroprajda, saznaje Nova.rs

    Eto, Vulin ne može, a za ne može se ide u bolnicu što Vulin kao stara vojnička kuka zna.
    Valjda ima neki pandur koji može ili su svi vulini.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 82304
    Join date : 2012-06-10

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by Erős Pista Tue Aug 30, 2022 12:18 pm

    https://www.danas.rs/vesti/politika/ndb-ds-psg-poslanicka-grupa-ssp-zajedno-pozivaju-na-protest-17-septembra-ako-evroprajd-bude-zabranjen/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 82304
    Join date : 2012-06-10

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by Erős Pista Tue Aug 30, 2022 12:22 pm

    Inače, da primetim nešto. Politička situacija danas već jako liči na onu u kojoj se našao DS pred pad sa vlasti - pritisci oko Kosova, problemi oko Prajda, efekti ekonomske krize sa jedne strane, zahtevi da se povećaju penzije sa druge, itd, itd.

    Suštinska razlika je u tome što je DS bio suočen sa jakom opozicionom strankom na drugoj strani i zapravo prilično otvorenom javnom i medijskom scenom u kojoj su protivnici mogli svakodnevno da ih bembaju. SNS nema tih problema.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 35313
    Join date : 2012-02-10

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by ficfiric Tue Aug 30, 2022 12:25 pm

    I u takvoj situaciji DS-ova koalicija je nakon izbora imala vecinu, formirala je vlast u BG i NS i zapocela pregovore oko sastava nove vlade. Preokret se desio kasnije. Hocu reci, nije sve ni do broja glasova i mandata.


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 82304
    Join date : 2012-06-10

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by Erős Pista Tue Aug 30, 2022 12:34 pm

    ficfiric wrote:I u takvoj situaciji DS-ova koalicija je nakon izbora imala vecinu, formirala je vlast u BG i NS i zapocela pregovore oko sastava nove vlade. Preokret se desio kasnije. Hocu reci, nije sve ni do broja glasova i mandata.

    Nije sve, ali bez njih nema promene vlasti. DS koalicija je bila sve vreme na ivici (da ne kažem, na Ivici), i kad se prvi put kad se ozbiljno saplela, ona je i pala. Ovi su na žalost daleko od ivice, mada istini za volju sad i oni zavise od Ivice, bar na papiru.

    Svakako ovo sad već liči na situaciju u kojoj mogu da se sapletu, a ja mislim da se oko ovoga i jesu sapleli. Samo što su prethodno deset godina pleli safety net za ovu situaciju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15373
    Join date : 2016-03-28

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by disident Tue Aug 30, 2022 12:42 pm

    Mozda se jesu sapleli, ali mene ovo podseca na situacije u kojima sns najbolje pliva, daj tenzije, daj da se samo o tome prica, daj za, daj protiv, daj pompu, daj mobilizaciju


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    ficfiric

    Posts : 35313
    Join date : 2012-02-10

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by ficfiric Tue Aug 30, 2022 12:43 pm

    Sto se Prajda tice, mislim da strancima nije nesto bitno stanje ljudskih prava u Srbiji. S druge strane, videli smo i sad za vikend da Vucic isporucuje™. U ovom slucaju je potrebna opozicija koja ce razlupati Beograd kad Vucic prizna kosovska dokumenta


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 82304
    Join date : 2012-06-10

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by Erős Pista Tue Aug 30, 2022 12:49 pm

    Jeste, jeste, jeste, ali...

    Prvo, napravili su sebi ozbiljan problem sa strancima. Mislim da su očekivali da će to lagano da ishendluju (možda i nisu nameravali da stvarno otkažu Prajd, nego samo da ga iskoriste za skretanje pažnje sa Kosova), ali ćuške već stižu, i to ne samo od Evrlopljana, nego i od Amera, što uvek više boli.

    Drugo, mislim da se Vučić zajebao što je on lično saopštio da Prajda neće biti, umesto da, kao i u većini sličnih slučajeva kaže da pušta institucije da rade svoj posao, pa da onda neko drugi to uradi umesto njega. Ovako je to pretvorio u test svoje snage i sad mi se čini da čak i ako bi mu bilo zgodno da Prajda ipak bude, ima problem da to ne izgleda kao popuštanje pod stranim pritiskom.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by Notxor Tue Aug 30, 2022 12:51 pm

    Država to sam ja

    Vučić o Evroprajdu: Ako država kaže da je zabranjen, onda nema igre

    https://nova.rs/vesti/politika/uzivo-vucic-o-evroprajdu-ako-drzava-kaze-da-je-zabranjen-onda-nema-igre/


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    ficfiric

    Posts : 35313
    Join date : 2012-02-10

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by ficfiric Tue Aug 30, 2022 12:56 pm

    S tim u vezi, Informer

    Vučić o Evroprajdu: Taj skup će biti zabranjen, nema igre oko odluka države! Može da me zove Bajden, Putin, Zelenski, ali će ODLUKE VLADE BITI POŠTOVANE

    Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas, povodom najava organizatora Parade i dela opozicije da će uprkos zabrani šetati Beogradom, da će odluka vlade o zabrani biti poštovana i da se niko ne igra sa odlukom države

    Predsednik je poručio da svakako tim povodom neće biti nikakvih tuča i sukob, kao i da svi koji budu pokušavali bilo kakvo nasilje da izazovu, bilo da su na kojoj strani, biće priveden zakonu.

    "Odluke vlade će biti poštovane, ako je neki skup zabranjen onda će biti zabranjen i nema igre oko odluka države", poručio je Vučić odgovarajući na pitanje novinara da prokomentariše to što dolaze pritisci iz EU i opozicije u Srbiji u vezi sa Evroprajdom kao i najave tužbi Evropskom sudi pravde i da li to vidi kao najnoviji politički pritisak i kao bezbednosnu pretnju.

    Vučić je dodao da država nije srećna zbog zabrane tog skupa i još jednom istakao da država ima sada važnije probleme, kao što su KiM i energetika.

    "Mi danas u Srbiji zbog onog što se dešava u Ukrajini imamo dodatne probleme, energetika je najveći problem trenutno. Trudimo se da svim svojim silama i snagama rešavamao te probleme", istakao je Vučić.

    Kazao je da sada pokušava da reši sa Kinezima pitanje uvoz dva miliona tona indonežanskog uglja i da tu ima bezbroj problema karantina za naše ljude iz EPS-a ako odu u Kinu, zatim oko analiza uglja, dopremanja Dunavom...

    "I to samo pricamo o jednom malom delu. Kada imate sve te probleme i pritiske oko uvođenja sankcija Ruskiji, a znamo da ne donose ništa dobro na našem primeru jer smo bili žrtve tih sankcija. Kada sve to imate dolazi do ektremizacije političke scene, opozicija hoće u proteste zato što će da bude zabranjen prajd, a neki su protesovali zato što nije zabranjen. I jedni i drugi su protestovali protiv države", naglasio je Vučić.

    Kaže da postoje dva ektremna dela koja postaju sve snažnija, kao i da u ovakvim uslovima pristojna Srbija i normalni ljudi ćute i gledaju šta sve država radi, nadajući da će država sama moći da se izbori protiv svih njih.

    "Jedni bi samo da šetaju po svaku cenu terajući kontru onima drugima koji bi sebi da dozvole pravo na šetnju uvek i u svakom trenutku, a da onima drugima nikada ne dozvole, i šta je tu racionalno. Molimo i kažemo da imamo bezbroj problema kao KiM, neki su rekli ovo je jednako važno kao KiM. Toliko vam je malo važno Kosovo koliko da li će biti šetnja ili ne nekih ljudi? To je tužna istina, ako je to tako", naglasio je Vučić.

    Istakao je da postoji besmislena nepotrebna i besmislena histerija protiv parade.

    Vučić dodaje da, po njegovom mišljenju, treba svako ko se ne slaže sa tim da ih pusti da pošetaju i da se skloni negde ako neće da prisustvuje, jer ga na taj način niko ne ugrožava.

    On je rekao da razume strance koji se ovde bore za svoje interese, ali da ne razume ljude iz Srbje, koji kažu da hoće baš da prošetaju i vide da li će država da ih zaštiti.

    Vučić je rekao da "ispada da država treba da pusti huligane da ih prebiju, kako bi onda mogli da kažu kako su bili u pravu kada su rekli da država nije htela da ih zaštiti".

    Mogu zvati Bajden,Putin ili bilo ko - parade neće biti!
    "Država meri bezbroj puta, a kada preseče odluke države se poštuju", poručio je predsednik Vučić.

    "Upravo smo doneli odluku da se ne održi parada. Može da zove Bajden mene ili Brnabić, koga kog, mogu zvati Putin ili Erdogan, neće biti promene odluke", podvukao je on.

    Vučić je, na konstataciju da je rekao da će odluke vlade po pitanju Europrajda biti poštovane, i pitanje kako tumači najavu organizatora da će po svaku cenu šetati, i pored pretnje od nasilja, te kako država može reagovati, kazao da će, što se tiče tuča na ulicama, država dati sve od sebe da ih ne bude.

    "Upravo zato smo ovako reagovali, na najrazumniji način. Ali kada ponestane argumenata onda počinje vika i dreka. A vika i dreka nikakav argument nisu, to se vidi svaki dan i kod jednih i drugih. Što više neistina, ponavljanja laži i vike, a onda pristojni ljudi, koji bi se suprostavljali, se povuku i kažu „šta ovo meni treba, pustite Vučića da se bavi njima", rekao je on.

    Njemu, kaže, nije problem da to čini, ali koliko može, dodajući da nema stotinu ruku i mogućnosti da na na svaku laž, viku, dreku, besmisao odgovara trpeljivo. Preneo je da mu je spoljnopolitička savetnica rekla mnogo puta da je bila kod ovih ili onih koji su rekli da mora da se održi parada, a da je on nju pitao da li im je rekla da nije trebalo da podrže pitanje kosovskih tablica.

    "Kada 1. septembra počnu da provode preregistraciju, kada budu solili pamet sankcijama, uz sve to nama trebaju nemiri ovde? Zbog čega, da bi državi još nešto stavio na teret?", upitao je Vučić.

    Potreban novi blok pristojne i normalne Srbije
    Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da je Srbiji potreban novi, kako je rekao, blok pristojne i normalne Srbije - Srpski blok, kome neće biti ni istok ni zapad na prvom mestu već interes Srbije, a koji će biti i nacionalni i građanski.

    Vučić je istakao da eri socijalnih mreža i sukoba velikih sila "preko naših leđa uvek strada normalna Srbija".

    "Jedni će reći ako ne krenemo na Zapad isključivo i ne okrenemo se od Istoka odričemo se modernizma, napretka i ekonomskog blagostenja i da je to važno za Srbiju. Drugi će reći, ako ne vežemo svoj mali čamac uz veliki ruski brod - propala je Srbija i ne može da se odupremo satani. Ali, da li tu ima srpskog interesa?", zapitao je Vučić.

    Poručio je da treba da pokušamo da budemo normalni kada je reč o pitanju Parade, prema tih sedam do 10 odsto ljudi su naši građani.

    "I o njima moramo da brinemo i to su naši braća i sestre i da i njima kažemo - ne morate baš uvek prst u oko da ubodete svakome da biste dokazivali nešto da jeste".

    Vučić ističe da mora da se zaštitit normalnost u Srbiji i da zato država neće dozvoliti nikakvo nasilje, bilo o kojoj strani da je reč, i onih koji su protiv i za održavanje Parade.

    Napominjući da svi imaju svoje političke strane i da je zato važno da se formiraju pokreti u centru, jedni malo desno, drugi malo levo, koji su za Srbiju i koji nemaju gazde u inostranstvu.

    "Koji vole ovu zemlju više od svega i neće ljubav prema svojoj zemlji da dokazuju ljubavlju prema drugoj zemlji", kaže Vučić i dodaje da ne treba da bude uslov da se bude Srbin to da se voli neko drugi bilo da je na istoku ili zapadu.

    Napominje da ta borba neće biti laka, zato što svi ti koji napadaju Srbiju zajedno bore protiv nezavisnosti Srbije, kao i da razume strance koji imaju tu svoj interes, ali da ne razume domaće političare i stranke koji se direktno bore protiv interesa Srbije.

    "Važno će zato biti da formiramo blok normalnosti i pristojnosti - Srpski blok. Ne mislim nacionalno već i građanski i nacionalno i blok pristojnosti koji će da se suprostavi i jednima i drugima", poručio je Vučić.

    Istkakao je da su neki u Srbiji napisali oko situacije na KiM kako "Vučić i Kurti treba da se skinu sa brvna".

    Naglasio je da kada postigne kompromis na KiM koji ne šteti Srbiji i Srbima već donosi nesto bolje za Srbe, kažu da da je to Ahtisarijev plan i istakao da to nije tačno pošto Srbija nije prihvatila Ahtisarijev plan koji je podrazumevao nezavinost Kosova.

    "Kritikuju vas očkujući da će doći do sukoba, a kada ne dođe - što si čuvao mir i stabilnost... Jedino postoji njihov sporazum iz 2011. u pisanom obliku, mi nemamo nikakav pisani sporazum već usmeni dogovor", rekao je Vučić i dodao da on sada mora da brani taj sporazum i da ga tumači bolje nego što su ga tumačili njegovi prethodnici koji su bili na vlasti.


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 82304
    Join date : 2012-06-10

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by Erős Pista Tue Aug 30, 2022 1:05 pm

    Evo rešenja iz Bikicinog teksta:


    “Iako ja ne odlučujem o svemu tome, savetovao sam i razgovarao sam sa premijerkom i ministrom unutrašnjih poslova o tome. Razmatrao sam sve ideje, onih koji su za i oni koji su protiv. Saglasio sam se sa njihovom idejom i u skladu sa zakonom MUP će reagovati. Ono što je zabranjeno, biće zabranjeno. Ono što će biti dozvoljeno - skupovi u zatvorenom, hoćete da imate savetovanja, ne znam šta… To možete da imate. A to što ste planirali da imate, država je odlučila da nećete da imate. Tačka”


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by Guest Tue Aug 30, 2022 1:22 pm

    E pa super, sad imamo i koncept "dozvoljenog" okupljanja.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51892
    Join date : 2017-11-16

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Aug 30, 2022 2:04 pm

    Student generacije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51892
    Join date : 2017-11-16

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Aug 30, 2022 2:11 pm

    Uglavnom, biće svinjac
    ficfiric

    Posts : 35313
    Join date : 2012-02-10

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by ficfiric Tue Aug 30, 2022 2:26 pm

    Ako neko bude napadnut u tom svinjcu, nadam se da ce se to desiti nekom evroparlamentarcu iz epp


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 82304
    Join date : 2012-06-10

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by Erős Pista Tue Aug 30, 2022 2:27 pm

    Europride 2022 - Page 13 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18975
    Join date : 2014-12-12

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by beatakeshi Tue Aug 30, 2022 2:30 pm

    rujofil wrote:
    alo rs wrote:

    - Umesto da se skloniš ako ti se ne sviđa, imamo besmislene proteste protiv parade. Odem u Promenadu, ne moram da gledam, niko me ne napada. 
    Koji ste vi dramoseri, čovek vam sve rešio.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by Margit Savović Tue Aug 30, 2022 3:00 pm

    ficfiric wrote:Ako neko bude napadnut u tom svinjcu, nadam se da ce se to desiti nekom evroparlamentarcu iz epp
    +1
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by Notxor Tue Aug 30, 2022 3:59 pm

    Voila!

    Opozicione stranke u Skupštni Srbije – Ne davimo Beograd, Demokratska stranka, Pokret slobodnih građana koji je deo poslaničke grupe Stranke slobode i pravde – Ujedinjeni i poslanička grupa Moramo – Zajedno, pozvaće građane i prisustvovati protestu 17. septembra, ukoliko Evroprajd tog dana zaista bude zabranjen. To su za Danas potvrdili predstavnici tih partija i političkih organizacija.



    https://www.danas.rs/vesti/politika/ndb-ds-psg-poslanicka-grupa-ssp-zajedno-pozivaju-na-protest-17-septembra-ako-evroprajd-bude-zabranjen/



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Летећи Полип

    Posts : 11373
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by Летећи Полип Tue Aug 30, 2022 4:34 pm

    On je kazao da je održavanje parade problem sa kojim će se društvo u Srbiji suočavati u budućnosti, jer svaka politička opcija ima isključiv stav po tom pitanju.

    U prevodu, nema vise setanja ni u buducnosti.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51892
    Join date : 2017-11-16

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Aug 30, 2022 4:59 pm

    Ma bice setanja vec 17.09 sad je vec jasno

    Jedino cemo videti kakvog.
    Летећи Полип

    Posts : 11373
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by Летећи Полип Tue Aug 30, 2022 5:06 pm

    Gej setanja nece biti. Mozda bude opozicionog. A to je vec nesto sasvim drugo. To bi znacilo da se gejtivisti stavljaju na stranu opozicije, dok im zakon o zajednicama ceka na usvajanje.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 82304
    Join date : 2012-06-10

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by Erős Pista Tue Aug 30, 2022 5:10 pm

    Летећи Полип wrote:
    On je kazao da je održavanje parade problem sa kojim će se društvo u Srbiji suočavati u budućnosti, jer svaka politička opcija ima isključiv stav po tom pitanju.

    U prevodu, nema vise setanja ni u buducnosti.

    Oni bukvalno sutra mogu da promene stav, a kamoli naredne godine.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11373
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by Летећи Полип Tue Aug 30, 2022 5:13 pm

    Moze, ali sto bi?


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!

    Europride 2022 - Page 13 Empty Re: Europride 2022

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Sep 21, 2024 12:35 pm