Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Izbori 2022.

    Del Cap

    Posts : 6148
    Join date : 2019-11-04

    Izbori 2022. Empty Izbori 2022.

    Post by Del Cap Sat Feb 19, 2022 8:07 pm

    Vučić sa prvog predizbornog skupa narodu poručio: Neće biti gladi, nećemo u NATO

    "Onima koji vam danas poručuju 'nikad se ne zna, možda hoćemo ili nećemo u NATO', ja vam poručujem - ne, da neće narod Srbije u NATO i zato će znati da izabere 3. aprila", rekao je predsednik Srbije i Srpske napredne stranke (SNS) Aleksandar Vučić na predizbornom skupu u Merošini kojim vladajuća koalicija počinje predizborne aktivnosti.

    Vučić je ocenio da narod voli vojnu neutralnost, voli svoju vojsku i hoće da „sami čuvamo svoje nebo“ i da imamo snažnu vojsku, kako niko ne bi pretio suverenitetu zemlje.

    Najavio je da će “narod obradovati sistemima među najmoćnijim oružjima na svetu” i da Srbija više nikome neće biti lak plen.

    Ocenio je da je "mnogo iskušenja pred nama", zbog situacije u Evropi i svetu.

    "Dovoljno je videti šta se zbiva u odnosima između velikih sila, ali mi ne sedimo na više stolica, već imamo jednu, jedinu i svoju - stolicu Srbije, koju nikome ni za šta ne dajemo", rekao je Vučić i dodao da im je ostavljen vruć krompir po dolasku na vlast i ogroman pritisak zapadnog sveta da moramo da priznamo nezavisno Kosovo.

    "A mi smo radili polako, tiho i čuvali svoju zemlju i Kosovo i Metohiju, svoju zemlju i narod - i kao što ste videli, nije bilo ratova ni sukoba, ni Oluje ni Bljeska", rekao je Vučić.

    On je rekao i da u Srbiji, za razliku od nekih drugih zemalja, neće biti gladi i naglasio da Srbija neće kvariti odnose sa Kinom i Rusijom.

    Vučić je okupljenima rekao da gleda šta se dešava u svetu.

    "Dođe li do sukoba, a nadam se da neće, - neće biti pšenice, gasa, nafte ni derivata a pitanje je koliko će biti soli, ulja - mi na današnji dan imamo svega dovoljno", rekao je Vučić, podsetivši i da na teritoriji Srbije nema nafte ni gasa, pa ni soli.

    "Ali uvećavamo rezerve nafte, gasa, i nabavićemo so", obećao je Vučić u Merošini.

    Kada je reč o spoljnoj politici, rekao je da će Srbija uvek imati svoju politiku, biti na evropskom putu, imati dobre odnose sa SAD, ali da neće kvariti odnose sa Rusijom i Kinom.

    "Mi imamo prijatelje i na istoku i na zapadu, i tu našu politiku niko ne može da promeni, a to je jedina politika uz koju Srbija može da opstane", rekao je Vučić.

    Zaključio je da je takva politika garant bezbednosti srpskog naroda u regionu.

    "Sutra bi ih (Srbe) proterali sa Kosova i uništili Republiku Srpsku, ali znaju da danas mnogo snažnija Srbija to neće dozvoliti", poručio je Vučić na predizbornom skupu u Merošini.


    Predsednik SNS je na miting u Merošini došao u društvu potpredsednice SNS Ane Brnabić i prve na listi vladajuće koalicije “Aleksandar Vučić - Zajedno možemo sve” Danice Grujičić, a skupu su prisustvovali ministri u Vladi Srbije, kao i drugi i treći na izbornoj listi za republičke izbore - matematičar Stojan Radenović i molekularna genetičarka Jelena Begović.

    Ne znam odakle da počnem da otpakujem ovo sve.
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by Erős Pista Sat Feb 19, 2022 8:17 pm

    Verni svojoj stolici.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Del Cap

    Posts : 6148
    Join date : 2019-11-04

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by Del Cap Sat Feb 19, 2022 8:21 pm

    Od politike 4 stuba do politike svog stuba, takoreći stolpnici.
    Del Cap

    Posts : 6148
    Join date : 2019-11-04

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by Del Cap Sat Feb 19, 2022 8:25 pm

    Lonely Stolpnik
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by Erős Pista Sat Feb 19, 2022 8:29 pm

    Veliki uspeh mudre spoljne politike: nije bilo ni Bljeska ni Oluje.


    "A mi smo radili polako, tiho i čuvali svoju zemlju i Kosovo i Metohiju, svoju zemlju i narod - i kao što ste videli, nije bilo ratova ni sukoba, ni Oluje ni Bljeska"



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by Летећи Полип Sat Feb 19, 2022 9:05 pm

    E moj Vucko, a nekad si nudio kule i fabrike.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by Erős Pista Sat Feb 19, 2022 9:08 pm

    Nece biti gladi, malo li je.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34129
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by ficfiric Sat Feb 19, 2022 9:11 pm

    ... za dve godine


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by Guest Sat Feb 19, 2022 9:26 pm

    vidim obećao i terapiju protiv raka dojke. glasajte za nas pa ćemo vas lečiti od kancera.

    jel ima negde već sada da se glasa, daj Ponoša, Jeremića, bukvalno bilo koga, svejedno mi je. na ovu temu neću više ništa ni čitati do izbora.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by kondo Sat Feb 19, 2022 9:27 pm

    Janko Suvar wrote:ne moz bolje


    glabaj kurčinu, retarde


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by Guest Sat Feb 19, 2022 9:29 pm

    kapetanm wrote:Sta bi na kraju gde je Nestor

    tačno tamo gde sam rekao: izvan politike. ne pada mu na pamet da to radi, ima čovek svoju šemu i drži je se.
    plachkica

    Posts : 16171
    Join date : 2014-11-06

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by plachkica Sat Feb 19, 2022 9:29 pm

    i vrtići će biti besplatni

    (na bgd lzborima za moramo, na predsedničkim za ponoša, za parlament čekam da vidim listu moramo,
    i izbore pratim samo ovde, bukvalno me ništa ne zanima)
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by Erős Pista Sat Feb 19, 2022 10:29 pm

    plachkica wrote:i vrtići će biti besplatni

    Isprva sam pomislio da je u pitanju standardno predizborno obecavanje svega i svacega, a onda sam video sta je stvarno izjavio i rekao bih da je u pitanju nesto potencijalno mnogo problematicnije od toga.


    Вучић изјавио је да се размишља о идеји да у почетку вртићи, а касније за годину или две и вртићи и јаслице буду бесплатни за све грађане Србије.

    "То значи да ми преузмемо на себе плаћање до одређене суме и државних и приватних вртића на потпуно исти начин", рекао је Вучић телевизији Танјуг.



    Last edited by Erős Pista on Sat Feb 19, 2022 10:39 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by Janko Suvar Sat Feb 19, 2022 10:37 pm

    kondo wrote:
    Janko Suvar wrote:ne moz bolje


    glabaj kurčinu, retarde
    Izbori 2022. FL92CrCXEAUovDr?format=jpg&name=small
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by Јанош Винету Sat Feb 19, 2022 11:19 pm

    Janko Suvar wrote:
    kondo wrote:


    glabaj kurčinu, retarde
    Izbori 2022. FL92CrCXEAUovDr?format=jpg&name=small
    Ко је то на слици?


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by Janko Suvar Sat Feb 19, 2022 11:25 pm

    ova osoba:



    Ипак, врхунац методологије совјетског академика Јарославског вероватно је достигнут у последњем антирелигиозном спису Биљане Стојковић ("Научни благослов", Пешчаник, 29. јуни[30]). Ту она приповеда о извесним својим неименованим колегама, биолозима, који су се "пре неки дан вратили са теренских истраживања". Они си изучавали шумске корњаче на неким неименованим острвима Скадарског језера. "Али авај", пише Стојковићева, "на тим се острвима, скоро на сваком, налазе се манастири". Е па, у том "свету клерикалних будалаштина" обичај је да се пита за дозволу. Тако су ти неименовани природњаци затражили благослов игуманије једног, такође, неименованог манастира. Она је одбила чак и да разговара са њима, па се истраживачка екипа упутила на суседно острво на коме се налазио, опет, неименовани мушки манастир. Пошто је, је ли тако, познато да је СПЦ суштински мизогина организација, неименовани игуман је у инат неименованој игуманији дао благослов неименованим истраживачима, уз речи: "Женама уопште не треба веровати“ и "Мајка игуманија је у ПМС-у“! Зато су на треће острво истраживачи отишли кришом, и тако завршили посао. "Срећом, острво је било довољно велико да остану непримећени, иначе би страшна анатема била бачена на њих, корњаче, биологију и читаву науку".

    И не само да ову сумњиву, рекла-казала причу, Стојковићева преноси као сушту и несумњиву истину. Она на основу ње доноси још једну фантастичну генерализацију, на којој би јој и сам Јарославски позавидео: "Будите убеђени да описани догађаји уопште нису усамљена прича. Сличне ствари се дешавају и на другим местима где се налазе манастири СПЦ". Како сад, па то, наша научница зна? Колико је сведока о томе испитала? Колико је манастира сама обишла? Колико је података прикупила? Одговор је јасан – ни један. Али, нећемо се, ваљда, у овој нашој, светој, антирелигиозној борби бавити детаљима? Таман посла, ми ћемо закључак да се "сличне ствари дешавају и на другим местима где се налазе манастири СПЦ" извести чистом дедукцијом. Јер, пошто ми, научници, Пешчаниковци, ЛДП-овци, итд, знамо да је СПЦ мизогина, мрачњачка, назадна и, уопште, злотворна установа, ми ћемо из тог нашег знања једноставно дедуковати закључак да "мора да се сличне ствари дешавају и на другим местима где се налазе манастири СПЦ", иако никада ни за један такав случај нисмо чули. Ето шта ти је наука! Ето шта ти је метода!

    Али, најбоље тек долази. Стојковићој ова рекла-казала будалаштина очигледно да није била довољна, па је решила да СПЦ подвргне још жешћој "научној критици". "Одавно колају приче у научној заједници", самоуверено износи Стојковићева, "да је један од великих узрока нестанка даброва са територије Војводине, још пре скоро два века, управо православље. Наиме, `животиње које из воде излазе`, по некаквим блесавим тумачењима, не могу бити мрсна храна, те су дозвољене у време поста. Поред поједених даброва, ту би свакако спадале и корњаче, макар биле и шумске, а такође и патке, гуске и слична перад". Дакле, почетком 19. века, зли православци, којих у тим крајевима тада није било више од једне трећине становништва, појели су јадне, мале, доброћудне даброве! О какав ужас, какво мрачњаштво! Ма колико нам таква тврдња, као модерним и еманципованим људима, свесним значаја еколошког проблема, изгледала невероватно, "сваки логички мисаони процес", подучава нас Стојковићева, "дубоко је стран и непожељан у оквирима клерикалног система мишљења и визије света". Тако вам је то са "мантијашима". Уобразе нешто, понесу ножеве и покољу све даброве по Војводини! "Даброви су поново интродуковани у Војводину пре пар година", теши нас на крају Стојковићева, "и надам се да их нико неће поново појести". О томе ће се, наравно, побринути ЛДП, "Пешчаник", Биљана Стојковић и остали наши поносни чувари војвођанских даброва.

    Свашта сам у свом животу видео и чуо. Али, да неко ко себе сматра научником као аргумент користи исказ "одавно колају приче у научној заједници" (којој? чијој), да би поткрепио једну чисто идеолошку клевету, е, то стварно нисам доживео. То мора да је неки методолошки новитет, за који ми, провинцијални научници, никада нисмо ни чули. Каква нам све открића из ове методе доказивања не следе: "Одавно колају приче у научној заједници да нилски коњи лете"! "Одавно колају приче у научној заједници да у Кини живе људи са три репа"! "Одавно колају приче у научној заједници да је Јарославски жив и да пише под другим именом"...

    i ovde neko nalazi za shodno da kritikuje Antonica, sto radi svoj posao, drzi polozaj u kulturnom ratu, umesto da besomucno ponavlja sta je koji nebitni funkcioner rekao u kampanji.


    edit: ovo je Antonicev tekst, odnosno odlomak, nesto mi se pojebo kvout
    ficfiric

    Posts : 34129
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by ficfiric Sat Feb 19, 2022 11:37 pm

    Oho, zainteresovao si se odjednom i za dabricu. Sta li moze biti razlog? Izbori 2022. 919699522


    _____


    Uprava napolje!

    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by kapetanm Sat Feb 19, 2022 11:40 pm

    Dimljeni dabar za Nikoljdan se odvajkad jeo kod srpskih domacina
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by Janko Suvar Sat Feb 19, 2022 11:43 pm

    ficfiric wrote:Oho, zainteresovao si se odjednom i za dabricu. Sta li moze biti razlog? Izbori 2022. 919699522

    Potpisala je za Možemo
    ficfiric

    Posts : 34129
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by ficfiric Sat Feb 19, 2022 11:45 pm

    Potpisali su jos mnogi pa se ne jedis zbog toga Izbori 2022. 2304934895


    _____


    Uprava napolje!

    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by Janko Suvar Sat Feb 19, 2022 11:48 pm

    Ne nerviram se ja uopste samo kazem
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3143
    Join date : 2021-09-13

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by Uncle Baby Billy Sun Feb 20, 2022 12:14 am

    drži položaj u kulturnom ratu Izbori 2022. 286371741

    Izbori 2022. DaHDdJSUwAI60b0?format=jpg&name=900x900


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by Guest Sun Feb 20, 2022 12:20 am

    Glupavi Antonić je mogao da pronađe mnogo bolji i efektniji punchline za ove dabrove, ali ne želim da mu pomažem.
    avatar

    Posts : 544
    Join date : 2020-12-04

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by Hans Sun Feb 20, 2022 12:01 pm

    Dao sam potpis u petak za "Moramo".

    Vidi se da je po štap i kanap metodi. Skromno, jedan od dva čoveka za kompjuterom ne zna baš da radi sa istim, pa sam se zadržao desetak minuta. Za tih desetak minuta bilo je troje ljudi.

    Drug koji je juče prolazio Knez Mihajlovom kaže da je bio dugačak red za davanje potpisa aktuelnim zlotvorima. Delili su blokčiće, upaljače i hemijske olovke.

    Sad se ja pitam kako oni mogu na ulici, a nama poštenima štampaju dva primerka lične karte i dva papira za gradske i republičke izbore, pa se ide u drugu prostoriju kod nadrdanih birokrata na potpis u zvanične knjige.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3143
    Join date : 2021-09-13

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by Uncle Baby Billy Sun Feb 20, 2022 12:27 pm

    šta god da je bilo to juče, nije bilo potpisivanje za liste. oni su to još u sredu predali.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama

    Izbori 2022. Empty Re: Izbori 2022.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 7:48 pm