Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Popravljate li bojlere

    Poll

    Da li...

    [ 1 ]
    Popravljate li bojlere - Page 4 Bar_left10%Popravljate li bojlere - Page 4 Bar_right [10%] 
     
     

    plachkica

    [ 3 ]
    Popravljate li bojlere - Page 4 Bar_left30%Popravljate li bojlere - Page 4 Bar_right [30%] 
     
     

    ficfiric, паће, Јанош Винету

    [ 0 ]
    Popravljate li bojlere - Page 4 Bar_left0%Popravljate li bojlere - Page 4 Bar_right [0%] 
    [ 2 ]
    Popravljate li bojlere - Page 4 Bar_left20%Popravljate li bojlere - Page 4 Bar_right [20%] 
     
     

    ficfiric, паће

    [ 3 ]
    Popravljate li bojlere - Page 4 Bar_left30%Popravljate li bojlere - Page 4 Bar_right [30%] 
     
     

    ficfiric, bela maca, паће

    [ 1 ]
    Popravljate li bojlere - Page 4 Bar_left10%Popravljate li bojlere - Page 4 Bar_right [10%] 
     
     

    паће


    Total Votes: 10
    One Eyed Bob

    Posts : 1443
    Join date : 2015-08-13

    Popravljate li bojlere - Page 4 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by One Eyed Bob Tue Nov 14, 2023 10:06 am

    Provozaj se autobusom nakon derbija i zamoli momke da ti odlome jednu  Popravljate li bojlere - Page 4 2348298330


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    fikret selimbašić

    Posts : 9608
    Join date : 2020-06-19

    Popravljate li bojlere - Page 4 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by fikret selimbašić Tue Nov 14, 2023 10:13 am

    паће wrote:Нисам нашао бољу тему, а мрзи ме да даље лутам беспућима Бурундија, па ајде овде.

    Где бих могао да набавим штанглу из аутобуса? Ону на коју се качиш, што виси са плафонице? Треба ми за гелендер, да ушрафим у зид.

    Већ сам био на отпаду, каже то само ако имаш среће да си ту тог дана кад нам дотерају аутобус, иначе ми то одмах сечемо.

    Dogovori se sa gazdom ili gazdama otpada da ti sačuvaju kad im naleti. A možeš i da odeš do stolara da ti izradi drveni, izabereš materijal, dužinu i profil koji ti odgovara, nabavi neki od nosača i sat vremena i petnaest zavrnutih šrafova kasnije, imaš gelender.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Popravljate li bojlere - Page 4 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by паће Tue Nov 14, 2023 10:46 am

    Е, даде ми идеју... онај столар са пијаце што ми је правио 'пецијално држаље за лопату, педаљ дуже од стандардног. То, само право, може и из два-три дела. Хвала!


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    fikret selimbašić

    Posts : 9608
    Join date : 2020-06-19

    Popravljate li bojlere - Page 4 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by fikret selimbašić Tue Nov 14, 2023 11:19 am

    Popravljate li bojlere - Page 4 359476144


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Popravljate li bojlere - Page 4 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by паће Wed Mar 27, 2024 12:35 am

    Завршило се тако што се испоставило да имам одличног столара у улици, истина не баш тако доброг као што је био друг Реактор на пепепеју, штета што се више не бави тим. Направио ми је тај гелендер и она врата што су сувише нагорела да би се вредело акати са оправком. Једино што није стигао да уради оно хоризонтално парче на врху, ево од децембра га нема јер је болешљив чича (десетак година млађи од мене). Иначе, Реактор је правио та прва врата.

    Него, да преусмерим тему на наслов. Гледам по кући и повремено кренем да састављам списак ствари које одавно више не купујемо јер их правимо сами. Сапун, цигарете, резанци,.. Од пре две године се на списак додала и течност за прање пенџера на колима. Јер ми од печења ракије остане метанола. Док смо је пекли на башти, метанол би мало помало ишао у ватру, ал' откако су нам тамо украли казан, печемо код куће, у малом казану, на гас. И остаје ми метанол, те ми падне на ум да би могао да послужи за то. И нађем да управо метанол и иде.

    Рецепт гласи, метанола и воде у размери 1:5. Тј треба да буде 10% метанола, а пошто је овај мој око 65%, таман изађе толико. И једна кашичица детерџента, користим „Пери“ из Мерета/Светофора (домаћи, на етикети је све на енглеском осим имена), мање пени. Воду узимам кондензовану из сушилице за веш, та је практично дестилована.

    Имао је и Фикрет неки рецепт за нешто недавно, ама сам већ заборавио о чему се радило, слабо је памћење. А могло би овде.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Popravljate li bojlere - Page 4 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Guest Tue May 14, 2024 1:13 pm

    Da i ja jednom istrolujem temu - da li ima smisla razmatrati energetsku klasu prilikom kupovine bojlera?
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Popravljate li bojlere - Page 4 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by паће Tue May 14, 2024 1:29 pm

    Не знам баш, јер највећа уштеда ти је кад га не укључиш, а за то већ треба унапред да знаш кад ти неће требати топла вода. Зато је много бољи проточни бојлер, међутим...

    Имао сам такав, 3х4 киловата и то је срањац, јер 12 киловата не може да ти загреје довољно воде, треба ти 3х6 киловата, али наша инсталација није регистрована за ту јачину, а немам ни  кабла који би толико могао да понесе, дакле јок неће моћи.

    Да би 12 било доста, произвођачи прибегну трику па ћелије са грејачима повежу ужим цевима, од четврт цола, за тај смањени проток је довољно, и то је радило. Док је радило. Зрењанинска вода је најбоље средство за тестирање таквих бојлера, издржао је седам година, и онда више није имао довољан проток да разлика у притиску активира прекидач. Чишћење тога може да се ради некаквом киселом купком или ултразвуком, ал' без камере која би ушла у цеви и показала на шта то личи, не знаш колико ће то да уради и за колико година ће морати поново.

    Да се не бисмо зајебавали, узели смо бојлер на земни гас (успут ради и грејање) и та је енергетска класа најбоља.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    One Eyed Bob

    Posts : 1443
    Join date : 2015-08-13

    Popravljate li bojlere - Page 4 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by One Eyed Bob Tue May 14, 2024 1:37 pm

    Onako napamet zdravorazumski™ bih rekao da te energetske klase mogu da donesu uštedu samo ako se uređaji niže potrošnje baš nagomilaju, kao što je potpuni prelazak na LED kod mene doneo uštedu koja se na godišnjem nivou zaista može primetiti. Što se mene tiče, protočni bojler je keva, i želim da bude energetske klase FFF ako tako nešto postoji, i da moraju da malkice prazne Ðerdap kad se uključi. Ostalo sve može da bude zeleno.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal

    Popravljate li bojlere - Page 4 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 16, 2024 11:14 pm