Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Popravljate li bojlere

    Poll

    Da li...

    [ 1 ]
    Popravljate li bojlere - Page 3 Bar_left10%Popravljate li bojlere - Page 3 Bar_right [10%] 
     
     

    plachkica

    [ 3 ]
    Popravljate li bojlere - Page 3 Bar_left30%Popravljate li bojlere - Page 3 Bar_right [30%] 
     
     

    ficfiric, паће, Јанош Винету

    [ 0 ]
    Popravljate li bojlere - Page 3 Bar_left0%Popravljate li bojlere - Page 3 Bar_right [0%] 
    [ 2 ]
    Popravljate li bojlere - Page 3 Bar_left20%Popravljate li bojlere - Page 3 Bar_right [20%] 
     
     

    ficfiric, паће

    [ 3 ]
    Popravljate li bojlere - Page 3 Bar_left30%Popravljate li bojlere - Page 3 Bar_right [30%] 
     
     

    ficfiric, bela maca, паће

    [ 1 ]
    Popravljate li bojlere - Page 3 Bar_left10%Popravljate li bojlere - Page 3 Bar_right [10%] 
     
     

    паће


    Total Votes: 10
    kapetanm

    Posts : 5821
    Join date : 2012-02-10

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by kapetanm Wed Aug 03, 2022 10:05 am

    Eh kad bi to tako bilo, pogledas na jutjub i vrelom vodom ispravis limariju ili pastom za zube ispoliras farove.. Pa u strucnim skolama se samo godinudana uce materijali pa kako se koji ponasa, zamisljam gasovod cije cevi vare majstori gledajuci na mob jutjub snimak kako se to radili u kuci povezujes zice na bojler gledajuci snimke gde su prikazane dve za sijalicu. Potrebno je sve i ima svrhu, drugo su sitni kucni poslovi
    disident

    Posts : 15353
    Join date : 2016-03-28

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by disident Wed Aug 03, 2022 10:06 am

    Јанош Винету wrote:Па стварно ти не треба школа. Распад тих занатских школа је то просто показао, људи се приуче, купе алат и раде. Какве школе какви бакрачи, на шта личе средње стручне школе и занати последњих 20 година? Нико нормалан то не уписује, дакле нема потребе за тиме. 

    Заиста није наука бити инсталатер клима уређаја, водоинсталатер, услужни вариоц, чак ни електричар монтер. Ови што поправљају кућну електронику су изумрли такође. 

    За те ствари није потребна школа. Она је потребна за нешто друго, да формира човека и грађанина.

    To prosto nije tacno, i na kraju krajeva vidimo na sta lice ti priuceni majstori. Al dobro, to jeste ta linija skole/fakulteti su nepotrebni sad kad imamo yt.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Notxor Wed Aug 03, 2022 10:13 am

    "To ti se kamenac uhvatio na dnu bojlera jer dugo nisi bio u stanu. Vidi, sledeći put ne moraš da me zoveš, odvrni ovo, treba ti ključ i šrafcigerom bocni odozdo da razbiješ kamenac." - vodoinstalater iz Herceg Novog.

    E sad, naravno da bojler može bez problema da te ubije, pa je neke stvari bolje ostaviti ljudima čiji je to posao.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by паће Wed Aug 03, 2022 10:21 am

    Ево цркао ми грејач на бојлеру на башти, и није да не бих умео да га заменим, већ сам то радио (и тај бојлер је срећно радио још осам година), ал' ионако га користим један дан годишње... тај један дан можемо и да се снађемо. Јер је зајебано и запетљано - радио то ја или мајстор, то су два одласка само за то, један да се испусти вода и извади стари грејач, па да се види који је, па да се нађе такав, па да се угради. А све се шрафи одоздо... напросто се не вреди акати.
    Да ми баш треба, препустио бих мајстору, млађи је и окретнији, нека он криви шију.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by ficfiric Wed Aug 03, 2022 10:28 am

    Jbg, bolje je znati prckati oko bojlera nego se oslanjati samo na majstora - niko nece zvati majstora svake godine da cisti bojler od kamenca zato sto bojler radi bez problema a korisno je to uraditi i usput baciti pogled na grejac i termostat pa promeniti ako treba pre nego sto dodje do sranja.


    _____


    Uprava napolje!

    Јанош Винету

    Posts : 5394
    Join date : 2016-01-26

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Јанош Винету Wed Aug 03, 2022 11:12 am

    Одлучите се, да ли треба папир и четворогодишња школа да замениш грејач у бојлеру?

    Може ли то некако другачије? Која школа треба за то и колико траје? Школе би требало да буду за нешто сложеније, мењање сифона и бојлера само успут


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by паће Wed Aug 03, 2022 11:25 am

    Трогодишња. Са четворогодишњом си техничар и можеш да потпишеш да је инсталација исправна, штавише да си ту од почетка до краја увођења инсталације у зграду и да испланираш капацитете, јачине водова (жице или цеви, небитно), где сме овај а где мора онај материјал, сигурносне уређаје итд.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7374
    Join date : 2020-03-05

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Aug 03, 2022 2:41 pm

    kapetanm wrote:Potrebno je sve i ima svrhu, drugo su sitni kucni poslovi
    +1


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    kapetanm

    Posts : 5821
    Join date : 2012-02-10

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by kapetanm Wed Aug 03, 2022 3:55 pm

    Јанош Винету wrote:Одлучите се, да ли треба папир и четворогодишња школа да замениш грејач у бојлеру?

    Може ли то некако другачије? Која школа треба за то и колико траје? Школе би требало да буду за нешто сложеније, мењање сифона и бојлера само  успут
    Da, treba, menjanje bojlera je pola elektricarski pola vodovodski posao, sprava koja ima sigurnosni ventil i pazljivo izvedenu instalaciju za vlaznu sredinu. Na jutjubu to traje 5 minuta i lako je i onda zavrsis https://www.novosti.rs/c/drustvo/vesti/922115/evo-zasto-eksplodirao-bojler-cukarici-elektricar-otkriva-sta-izuzetno-opasno-potreban-maksimalan-oprez
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Erős Pista Wed Aug 03, 2022 3:56 pm

    Aj nek neko splituje ovo, ja stvarno ne znam odakle bih


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by ficfiric Wed Aug 03, 2022 4:04 pm

    Erős Pista wrote:ja stvarno ne znam odakle bih

    Mozda ima na yt-u


    _____


    Uprava napolje!

    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Notxor Wed Aug 03, 2022 4:06 pm

    U svakom slučaju isključi osigurač i zavrni ventil.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by ficfiric Wed Aug 03, 2022 4:07 pm

    Za ventil ne znam ali ako odvrne osigurac, nece mu raditi komp i nece moci da splituje


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by паће Wed Aug 03, 2022 4:10 pm

    ficfiric wrote:Za ventil ne znam ali ako odvrne osigurac, nece mu raditi komp i nece moci da splituje

    Дај бре у другом разреду средње електро се учи да се не везују бојлер и Бурунди на исти осигурач.
    Ал' да, има ко то није учио а на јућубету цензуришу све што је о Бурундију, да не постанемо сувише популарни.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Popravljate li bojlere

    Post by Notxor Wed Aug 03, 2022 4:10 pm

    Ako nema laptopa jedite UPS.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by паће Wed Aug 03, 2022 4:33 pm

    Сад како имамо засебну тему, наслов ми звучи као трик питање на тесту личности.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by ficfiric Wed Aug 03, 2022 4:52 pm

    Evo, ubacio sam i poll


    _____


    Uprava napolje!

    bela maca

    Posts : 11206
    Join date : 2014-10-28

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by bela maca Wed Aug 03, 2022 4:57 pm

    nema menjam ekrane na laptopovima Popravljate li bojlere - Page 3 3402243210


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by паће Wed Aug 03, 2022 5:01 pm

    Ћерка и зет мењали матичну на лептопу још 2009. А 2014. отприлике сам престао да сам склапам конфигурације него кажем да ми сложе и повежу, платим колико кошта. Јер којом брзином мењају прикључке и због чега и овог пута мора ново напајање, тога има толико да ми је јефтиније да платим него да учим шта је све изашло ново.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by ficfiric Wed Aug 03, 2022 5:09 pm

    bela maca wrote:nema menjam ekrane na laptopovima Popravljate li bojlere - Page 3 3402243210

    Jbg, kasno je kandidovana tema, vise srece u drugom poll-u


    _____


    Uprava napolje!

    bela maca

    Posts : 11206
    Join date : 2014-10-28

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by bela maca Wed Aug 03, 2022 5:11 pm

    a dobro, za to sam se i fomralno školovala pa se ni ne računa Popravljate li bojlere - Page 3 1399639816


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by ficfiric Wed Aug 03, 2022 5:14 pm

    Diplomirani laptobdzija Popravljate li bojlere - Page 3 1233199462


    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Filipenko Wed Aug 03, 2022 5:14 pm

    Nisam ucio za moda, ali sam prilicno siguran da bih uz pomoc youtube-a uspeo da splitujem topik. Popravljate li bojlere - Page 3 2952840586
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by паће Wed Aug 03, 2022 5:56 pm

    ficfiric wrote:Diplomirani laptobdzija Popravljate li bojlere - Page 3 1233199462

    Формацијски дође у крилну артиљерију.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by паће Tue Nov 14, 2023 6:02 pm

    Нисам нашао бољу тему, а мрзи ме да даље лутам беспућима Бурундија, па ајде овде.

    Где бих могао да набавим штанглу из аутобуса? Ону на коју се качиш, што виси са плафонице? Треба ми за гелендер, да ушрафим у зид.

    Већ сам био на отпаду, каже то само ако имаш среће да си ту тог дана кад нам дотерају аутобус, иначе ми то одмах сечемо.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.

    Popravljate li bojlere - Page 3 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Sep 08, 2024 7:02 am