Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Popravljate li bojlere

    Poll

    Da li...

    [ 1 ]
    Popravljate li bojlere - Page 2 Bar_left10%Popravljate li bojlere - Page 2 Bar_right [10%] 
     
     

    plachkica

    [ 3 ]
    Popravljate li bojlere - Page 2 Bar_left30%Popravljate li bojlere - Page 2 Bar_right [30%] 
     
     

    ficfiric, паће, Јанош Винету

    [ 0 ]
    Popravljate li bojlere - Page 2 Bar_left0%Popravljate li bojlere - Page 2 Bar_right [0%] 
    [ 2 ]
    Popravljate li bojlere - Page 2 Bar_left20%Popravljate li bojlere - Page 2 Bar_right [20%] 
     
     

    ficfiric, паће

    [ 3 ]
    Popravljate li bojlere - Page 2 Bar_left30%Popravljate li bojlere - Page 2 Bar_right [30%] 
     
     

    ficfiric, bela maca, паће

    [ 1 ]
    Popravljate li bojlere - Page 2 Bar_left10%Popravljate li bojlere - Page 2 Bar_right [10%] 
     
     

    паће


    Total Votes: 10
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by паће Tue Aug 02, 2022 7:01 pm

    Мени је увек мера била да ли умем да урадим сам, колико тај мајстор зарађује на томе, и пошто би био алат. Ако зарађује више од мене, купим алат, урадим сам, остаје ми знање и алат. Ал' то је било у време кад сам имао више времена него пара.
    Урадим и сад доста тога сам, нарочито на башти, јер је логистика зајебана - треба да одем тамо пре њега, да будем тамо кад јави да је готов итд итд. Срећом, сад бар сами набављају материјал, раније сам добијао шклопце кад после два сата његовог посла треба да идем да набавим још нешто.
    Кућу смо практично сами сазидали, ајде 70--80% ствари смо урадили сами, и нисмо глупави за такве ствари. Ал' данас имам свог зидара, електричара, цевара (и грејање и вода и гас). За столарију пола пола, врата нам је радио Реактор (из прапостојебине нам) а неке делове намештаја смо урадили сами.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by ficfiric Tue Aug 02, 2022 7:23 pm

    Sto se tice sifona, menjam sam posto ne znam ko bi mi dosao zbog minute posla. Sam i krecim, jbg, rekreacija. U prodavnici kupujem voce samo tamo gde ima radnik koji meri


    _____


    Uprava napolje!

    kapetanm

    Posts : 5821
    Join date : 2012-02-10

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by kapetanm Tue Aug 02, 2022 8:01 pm

    Ja jedino stedim i radim struju kod sebe kad sam cuo koliko uzimaju
    avatar

    Posts : 18904
    Join date : 2014-12-12

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by beatakeshi Tue Aug 02, 2022 9:00 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Cousin Billy wrote:

    Pa neka zvučim, baš me briga. Šta je falilo tome da ti radnica Unis tursa prodaje kartu. Postoje dobar progres i loš progres.
    Da nije bilo progresa pojma ne bi imali koliko je to (prodaja avio karata) prost posao, i da i mi to sami umemo da uradimo.

    Ili da ti to postavim prostije: kad treba da menjas sifon ispod lavaboa u kuhinji jer tamo nesto gadno smrdi, da li odes u odgovarajucu prodavnicu i kupis sifon, pa dodjes kuci upalis jutjub da vidis kako se to radi i sam zamenis sifon, ili zoves vodoinstalatera da ti on to promeni za 3500 dinara jer treba i on od necega da zivi?
    Istok Pavlović likes this.
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by паће Tue Aug 02, 2022 9:13 pm

    ficfiric wrote:Sto se tice sifona, menjam sam posto ne znam ko bi mi dosao zbog minute posla. Sam i krecim, jbg, rekreacija. U prodavnici kupujem voce samo tamo gde ima radnik koji meri

    Сад си такао у болно место. Са тим кантарима који ти сами одштампају налепницу са ценом, са све баркодовима за артикал, количину, износ, сам се сретао још средином деведесетих, имали су их понегде у Мађарској. Данас да неко нема кантар у каси, као што Рода (овде) још увек нема, је неозбиљно. Они су једини који те терају да сам мериш и одштампаш цедуљу, и ајде да им то ради па ђене ђене. Једном сам одштампао бар седам цедуља за кесу кикирикија и ниједном није писало кикирики, него нешто десето. Избор са екрана не ради, а унос четвороцифрене шифре се заврши након треће цифре, јер постоји такав троцифрени артикал. Није било госпође да је питам ко јој је то радио. Успут сам укапирао да неки артикли имају и двоцифрене шифре, дакле феноменална збрка.

    Нисам купио кикирики. У ствари, у Роди већ трећу годину не купујемо ништа што иде на тај кантар.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Anonymous
    Guest

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Guest Tue Aug 02, 2022 9:27 pm

    u mojoj bakalnici su uveli samouslužni kantar pre svega kao ispomoć radnicima. većina kupaca ga koristi, neki ne, a niko ne proverava da li se kupci ponašaju savesno. i to funkcioniše besprekorno - radnici imaju više vremena za rad na delikatesu i na kasi i stvari idu bolje.

    ali ta prodavnica zaista nije dobar primer, vodi je cincarska porodica koja tu trguje par stotina godina, od kada se doselila tu odnekud sa današnje grčko-makedonske granice. -pravila te prodavnice su veoma anahrona i tako zamišljam stare dućane u Smirni ili Bitolju - samo im raboš nedostaje, a prvo davanje veresije je svojevrstan ritual, naoko jednostavan ali veoma svečan i ozbiljan. da neko ovo ne shvati pogrešno - to je obična gradska bakalnica, dobro opremljena i organizovana, i potrebno je da se godinama dolazi u nju da se povežu neke stvari i da se shvati zašto se rade tako kako se rade.

    i dalje imam čudan san da pet godina istražujem prošlost te porodice i napišem njenu hroniku. mislim da bi se tu svašta našlo.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7374
    Join date : 2020-03-05

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Aug 02, 2022 9:36 pm

    beatakeshi wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Da nije bilo progresa pojma ne bi imali koliko je to (prodaja avio karata) prost posao, i da i mi to sami umemo da uradimo.

    Ili da ti to postavim prostije: kad treba da menjas sifon ispod lavaboa u kuhinji jer tamo nesto gadno smrdi, da li odes u odgovarajucu prodavnicu i kupis sifon, pa dodjes kuci upalis jutjub da vidis kako se to radi i sam zamenis sifon, ili zoves vodoinstalatera da ti on to promeni za 3500 dinara jer treba i on od necega da zivi?
    Istok Pavlović likes this.
    Sta Istok voli? Da plati majstoru 3500 za pet minuta posla jer ima se moze se?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Guest Tue Aug 02, 2022 9:41 pm

    Čekaj, tebe je žacnulo jer sam se zapitao ko to otvara račun u Mobi banci? Lepo si rekao, hteo si telefon, morao je račun kod njih, jebigica. Nisam mislio ni na jednog određenog čoveka koji je otvorio račun kod Mobija - mnogi moji dragi prijatelji su klijenti te banke Popravljate li bojlere - Page 2 2304934895 - već sam svoj plemeniti vapaj adresirao, koristeći klijente Mobija kao retorički fokus, na čovečanstvo koje olako prihvata najgore aspekte automatizacije.
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by паће Tue Aug 02, 2022 9:48 pm

    Аутоматизација шалтера је некако и боља од чекања на ред. Од свих глупих губилишта времена, чекање на ред ми је управо најглупље.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    bela maca

    Posts : 11206
    Join date : 2014-10-28

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by bela maca Tue Aug 02, 2022 9:50 pm

    automatizacija bi morala da ide ruku pod ruku sa univerzalnim osnovnim dohotkom.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Летећи Полип

    Posts : 11311
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Летећи Полип Tue Aug 02, 2022 9:55 pm

    Cousin Billy wrote:u mojoj bakalnici su uveli samouslužni kantar pre svega kao ispomoć radnicima. većina kupaca ga koristi, neki ne, a niko ne proverava da li se kupci ponašaju savesno. i to funkcioniše besprekorno - radnici imaju više vremena za rad na delikatesu i na kasi i stvari idu bolje.

    ali ta prodavnica zaista nije dobar primer, vodi je cincarska porodica koja tu trguje par stotina godina, od kada se doselila tu odnekud sa današnje grčko-makedonske granice. -pravila te prodavnice su veoma anahrona i tako zamišljam stare dućane u Smirni ili Bitolju - samo im raboš nedostaje, a prvo davanje veresije je svojevrstan ritual, naoko jednostavan ali veoma svečan i ozbiljan. da neko ovo ne shvati pogrešno - to je obična gradska bakalnica, dobro opremljena i organizovana, i potrebno je da se godinama dolazi u nju da se povežu neke stvari i da se shvati zašto se rade tako kako se rade.

    i dalje imam čudan san da pet godina istražujem prošlost te porodice i napišem njenu hroniku. mislim da bi se tu svašta našlo.


    To se tvoj unutrasnji srpski pisac, uspaljen dodirma sa predratnom burzoazijom, dzilita da izleti napolje i preuzme svoju NINovu nagradu.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Guest Tue Aug 02, 2022 9:58 pm

    Dosta si blizu  Popravljate li bojlere - Page 2 3579118792 Jesu buržoazija, ali ne ona visokoplafonska nego južnjačka, sa specifičnostima koje ih povezuju i sa našim Romima iz kraja. Ali da, srpski pisac, to je to  Popravljate li bojlere - Page 2 286371741
    mstislaw

    Posts : 1050
    Join date : 2015-01-26

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by mstislaw Tue Aug 02, 2022 10:00 pm

    Cousin Billy wrote:u mojoj bakalnici su uveli samouslužni kantar pre svega kao ispomoć radnicima. većina kupaca ga koristi, neki ne, a niko ne proverava da li se kupci ponašaju savesno. i to funkcioniše besprekorno - radnici imaju više vremena za rad na delikatesu i na kasi i stvari idu bolje.

    ali ta prodavnica zaista nije dobar primer, vodi je cincarska porodica koja tu trguje par stotina godina, od kada se doselila tu odnekud sa današnje grčko-makedonske granice. -pravila te prodavnice su veoma anahrona i tako zamišljam stare dućane u Smirni ili Bitolju - samo im raboš nedostaje, a prvo davanje veresije je svojevrstan ritual, naoko jednostavan ali veoma svečan i ozbiljan. da neko ovo ne shvati pogrešno - to je obična gradska bakalnica, dobro opremljena i organizovana, i potrebno je da se godinama dolazi u nju da se povežu neke stvari i da se shvati zašto se rade tako kako se rade.

    i dalje imam čudan san da pet godina istražujem prošlost te porodice i napišem njenu hroniku. mislim da bi se tu svašta našlo.

    Lociraj nam je tačno. Svakako sam negde u blizini, a sada me interesuje da dođem.
    Anonymous
    Guest

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Guest Tue Aug 02, 2022 10:05 pm

    Imaš PM
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Filipenko Tue Aug 02, 2022 10:08 pm

    Cousin Billy wrote:Imaš PM


    Popravljate li bojlere - Page 2 298304839


    mstislaw wrote:Lociraj nam je tačno.


    Popravljate li bojlere - Page 2 2952840586
    avatar

    Posts : 7697
    Join date : 2017-03-14

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by MNE Tue Aug 02, 2022 10:42 pm

    nesrećni prodavac će se pitati zašto mu odjednom gomila čudnih likova dolazi u prodavnicu...
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7374
    Join date : 2020-03-05

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Aug 02, 2022 11:35 pm

    Cousin Billy wrote:Čekaj, tebe je žacnulo jer sam se zapitao ko to otvara račun u Mobi banci? Lepo si rekao, hteo si telefon, morao je račun kod njih, jebigica. Nisam mislio ni na jednog određenog čoveka koji je otvorio račun kod Mobija - mnogi moji dragi prijatelji su klijenti te banke Popravljate li bojlere - Page 2 2304934895 - već sam svoj plemeniti vapaj adresirao, koristeći klijente Mobija kao retorički fokus, na čovečanstvo koje olako prihvata najgore aspekte automatizacije.
    Ja sam tvoj vapaj shvatio kao juris na vetrenjace.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Guest Tue Aug 02, 2022 11:36 pm

    To je OK.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Aug 02, 2022 11:38 pm

    Dok su Cincari vodili ovu zemlju/bili brojni medju elitom to je jos i islo napred nekako...
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7374
    Join date : 2020-03-05

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Aug 02, 2022 11:44 pm

    @ Cousin Billy: Ma ne, nije mene nista zacnulo to sto si ti rekao, nego me iznervirao batakeša kad je spomenuo Istoka Pavlovića. Jebemumater, ja sam odrastao u familiji gde je max umeća kućne radinosti bila promena pregorelog osigurača i veoma sam ponosan na sebe što sam uspeo da pomalo naučim praktične stvari da sam  radim po kući. Realno, ništa ne bih umeo ni da nadjem gde da se kupi ni da naučim kako se radi da ne bi ove digitalne revolucije. A onda dodje batakeša i kaže mi da sam neoliberal jer uzimam radniku leba iz ruke time sto se bavim majstorijama po kuci. Pa majkumu od kad je sramota naučiti nešto da sam uradiš?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Aug 02, 2022 11:46 pm

    Ma nista od toga ne zavisi ni od koga od nas pojedinacno
    avatar

    Posts : 7697
    Join date : 2017-03-14

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by MNE Wed Aug 03, 2022 12:01 am

    naučiti nešto sam da uradiš je korisno, ali meni je npr. satnica 50e i ne isplati mi se da se cimam do prodavnice da kupujem šta mi treba i da gledam tutoriale po YT za nešto što će mi trebati možda još jednom u životu kad majstor dođe i završi mi to za 30e a ja moram izgubiti bar sat vremena za koje mogu zaraditi 50e radeći svoj posao
    kapetanm

    Posts : 5821
    Join date : 2012-02-10

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by kapetanm Wed Aug 03, 2022 12:04 am

    Ma dobro, realno ko jos zove majstora za sifon, najnize vodokanalizaciono dostignuce, mada ne znam da se kvari nego začepljuje. Možda majstori trebaju za visokotehnicke poslove koje trena odraditi na brzinu, recimo varenje ograde
    avatar

    Posts : 18904
    Join date : 2014-12-12

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by beatakeshi Wed Aug 03, 2022 9:29 am

    Vilmos Tehenészfiú wrote:@ Cousin Billy: Ma ne, nije mene nista zacnulo to sto si ti rekao, nego me iznervirao batakeša kad je spomenuo Istoka Pavlovića. Jebemumater, ja sam odrastao u familiji gde je max umeća kućne radinosti bila promena pregorelog osigurača i veoma sam ponosan na sebe što sam uspeo da pomalo naučim praktične stvari da sam  radim po kući. Realno, ništa ne bih umeo ni da nadjem gde da se kupi ni da naučim kako se radi da ne bi ove digitalne revolucije. A onda dodje batakeša i kaže mi da sam neoliberal jer uzimam radniku leba iz ruke time sto se bavim majstorijama po kuci. Pa majkumu od kad je sramota naučiti nešto da sam uradiš?
    Ma moja natuknica se odnosila na "sve ima na yt", a IP bi nastavio "ne treba vam škola".
    Јанош Винету

    Posts : 5394
    Join date : 2016-01-26

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Јанош Винету Wed Aug 03, 2022 9:47 am

    Па стварно ти не треба школа. Распад тих занатских школа је то просто показао, људи се приуче, купе алат и раде. Какве школе какви бакрачи, на шта личе средње стручне школе и занати последњих 20 година? Нико нормалан то не уписује, дакле нема потребе за тиме. 

    Заиста није наука бити инсталатер клима уређаја, водоинсталатер, услужни вариоц, чак ни електричар монтер. Ови што поправљају кућну електронику су изумрли такође. 

    За те ствари није потребна школа. Она је потребна за нешто друго, да формира човека и грађанина.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.

    Popravljate li bojlere - Page 2 Empty Re: Popravljate li bojlere

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Sep 08, 2024 6:55 am