Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Srbija i Ukrajina

    Anonymous
    Guest

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Guest Mon Jun 06, 2022 2:13 pm

    Možda bi bilo bolje da je sleteo pod pretpostavkom da bi dolazak imao neku konkretnu diplomatsku agendu - uvod u nekakve razgovore, zakulisne ili javne, nebitno. Ako je ideja bila da teferiči ovde dva dana i pokazuje da smo mi moskovske bitches, onda mi je drago da a) nije došao i da b) mi nismo imali poseban uticaj na taj nedolazak. Voleo bih da moja zemlja zauzme prkosnu poziciju, makar i protiv celog sveta, ako smatram da je pritom na strani nečeg što se ne kosi sa elementarnom etikom - a razaranje Ukrajine je jako daleko od toga. Diplomatija - da, uvek, i naravno sa preletima Lavrova, ako se ide na pregovore a ne u propagandne misije. Neka leti teleportom.

    Izneo sam razuman stav ovde, i to na vrlo pristojan način. Ako sada napišeš nešto uvredljivo (imao si neobične ispade, omače ti se čak i reč "polusvet" pre neki dan, malo je reći da sam zapanjen) zaista više nećemo nikada razgovarati.
    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by ficfiric Mon Jun 06, 2022 2:14 pm

    Bolje bi bilo da je dosao. Ucinili su mu uslugu ovim


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Guest Mon Jun 06, 2022 2:15 pm

    Lavrovu ili Vučiću?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 06, 2022 2:22 pm

    Ne, apsolutno je bolje sto nije dosao. To je poslednja stvar koja nam sad treba. Da smo uveli sankcije ili bar otkazali letove, pa i ajde. Ovako, da dodje da slavi "dan Rusije" u Beogradu i ljubaka se sa Ivicom i patrijarhom, bez ikakve veze sa ratom u Ukrajini (sta on uopste moze s nama da pregovara o tome...) - fala lepo.
    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by ficfiric Mon Jun 06, 2022 2:25 pm

    Cousin Billy wrote:Lavrovu ili Vučiću?

    Vucicu

    Mór Thököly wrote:Ne, apsolutno je bolje sto nije dosao. To je poslednja stvar koja nam sad treba. Da smo uveli sankcije ili bar otkazali letove, pa i ajde. Ovako, da dodje da slavi "dan Rusije" u Beogradu i ljubaka se sa Ivicom i patrijarhom, bez ikakve veze sa ratom u Ukrajini (sta on uopste moze s nama da pregovara o tome...) - fala lepo.

    Ma, ja sam za to da sednemo na jednu od te dve stolice. Sto pre presecemo, bolje ce nam biti. Znamo da cemo kad-tad zavrsiti na ruskoj stolici pa daj da to odmah uradimo.


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by beatakeshi Mon Jun 06, 2022 2:26 pm

    Šta kaže Đuka ovih dana?
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Erős Pista Mon Jun 06, 2022 2:29 pm

    Gledao sam ga pre neki dan kod Minje - kaze, ja nisam rusofil, ali...


    Do pre dve nedelje je pricao - ja sam najveci rusofil na svetu, ali...




    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Guest Mon Jun 06, 2022 2:30 pm

    Stvarno me baš briga da li je u ovoj situaciji nešto dobro za Vučića ili ne. Pod jedan, ne mili mi se da živim u zemlji koja je ponovo najpametnija na svetu i zna bolje od cele Evrope. Kad je to bilo prošli put, prodavali smo zlato iz kuće da kupimo citostatike. Pod dva, imam i taj neki problem da budemo saveznici politike oko koje se vode rasprave da li je baš čisti fašizam ili je dobacila do recimo 75% fašizma.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 06, 2022 2:34 pm

    ficfiric wrote:
    Cousin Billy wrote:Lavrovu ili Vučiću?

    Vucicu

    Mór Thököly wrote:Ne, apsolutno je bolje sto nije dosao. To je poslednja stvar koja nam sad treba. Da smo uveli sankcije ili bar otkazali letove, pa i ajde. Ovako, da dodje da slavi "dan Rusije" u Beogradu i ljubaka se sa Ivicom i patrijarhom, bez ikakve veze sa ratom u Ukrajini (sta on uopste moze s nama da pregovara o tome...) - fala lepo.

    Ma, ja sam za to da sednemo na jednu od te dve stolice. Sto pre presecemo, bolje ce nam biti. Znamo da cemo kad-tad zavrsiti na ruskoj stolici pa daj da to odmah uradimo.

    Ruska stolica ne postoji. U tome je ceo vic.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 06, 2022 2:35 pm

    Mislim, možda za nekog postoji (Kavkaz, centralna Azija, Sirija...), ali za Srbiju - ne postoji.


    Last edited by Mór Thököly on Mon Jun 06, 2022 2:36 pm; edited 1 time in total
    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by ficfiric Mon Jun 06, 2022 2:36 pm

    Cousin Billy wrote:Stvarno me baš briga da li je u ovoj situaciji nešto dobro za Vučića ili ne. Pod jedan, ne mili mi se da živim u zemlji koja je ponovo najpametnija na svetu i zna bolje od cele Evrope. Kad je to bilo prošli put, prodavali smo zlato iz kuće da kupimo citostatike. Pod dva, imam i taj neki problem da budemo saveznici politike oko koje se vode rasprave da li je baš čisti fašizam ili je dobacila do recimo 75% fašizma.


    Oni brojevi kojim se mase ovih dana o 70+ posto podrske ovome sto radi Putin su stvarne. Ne mozemo to ignorisati. Potreban je nekakav preokret i ja mislim da do njega moze da dodje samo kada ta volja zvekne te gradjane u glavu. Bolje je da se sad suocimo sa posledicama te volje pa da do preokreta ranije dodje, nego kad zamre sve sto podrzava Evropu


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 06, 2022 2:42 pm

    Cousin Billy wrote:Stvarno me baš briga da li je u ovoj situaciji nešto dobro za Vučića ili ne. Pod jedan, ne mili mi se da živim u zemlji koja je ponovo najpametnija na svetu i zna bolje od cele Evrope. Kad je to bilo prošli put, prodavali smo zlato iz kuće da kupimo citostatike. Pod dva, imam i taj neki problem da budemo saveznici politike oko koje se vode rasprave da li je baš čisti fašizam ili je dobacila do recimo 75% fašizma.

    Ma naravno. Pored toga (što je glavno) ovo sto su uradili je i lepa pokazna vežba za sve koji se zanose nekakvim vojnim rešenjima nečega, nekad - šta može Rusija da nam "pomogne". Ne može ništa, jer "nisu rešili problem teleportovanja".

    Ej, oni po 1 Vučiću gaze ovako, čovek koji 10 godina ne radi ništa nego stvara armiju putinofila u Srbiji. Potpuno su odlepili. Bilo koja normalna vlast u Srbiji ne može bukvalno ničemu dobro od ove ekipe u Kremlju da se nada
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 06, 2022 2:42 pm

    ficfiric wrote:
    Cousin Billy wrote:Stvarno me baš briga da li je u ovoj situaciji nešto dobro za Vučića ili ne. Pod jedan, ne mili mi se da živim u zemlji koja je ponovo najpametnija na svetu i zna bolje od cele Evrope. Kad je to bilo prošli put, prodavali smo zlato iz kuće da kupimo citostatike. Pod dva, imam i taj neki problem da budemo saveznici politike oko koje se vode rasprave da li je baš čisti fašizam ili je dobacila do recimo 75% fašizma.


    Oni brojevi kojim se mase ovih dana o 70+ posto podrske ovome sto radi Putin su stvarne. Ne mozemo to ignorisati. Potreban je nekakav preokret i ja mislim da do njega moze da dodje samo kada ta volja zvekne te gradjane u glavu. Bolje je da se sad suocimo sa posledicama te volje pa da do preokreta ranije dodje, nego kad zamre sve sto podrzava Evropu

    Fala lepo, ja sam za druge metode.
    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by ficfiric Mon Jun 06, 2022 2:43 pm

    Mór Thököly wrote:Ruska stolica ne postoji. U tome je ceo vic.

    Ja verujem da cemo mi biti na ovoj poziciji jos dugo - necemo uvesti sankcije, verujem da ce zapad to tolerisati uz stalne kompenzacije na nekim drugim stranama. Drugim recima, najebacemo malo manje od Rusa,


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Erős Pista Mon Jun 06, 2022 2:43 pm

    Pričam sad malo sa frizerom (onim što je protiv vakcina itd) - kaže, pazi, dobro bi bilo da je došao Lavrov, ipak to nešto znači... Ne ide on u neke bezvezne zemlje tipa... Uzbekistan.

    I baš bi voleo da nam Evropa uvede sankcije, da se vrate naši ljudi iz sveta, da nas bude... deset miliona. A nek ukinu i Šegnern, šta će nam, šta pa ima da putujemo.

    Pričamo nešto, ja reko da se Rusi nisu proslavili u prvih par nedelja rata. Kad krenu neki lik koji čeka na šišanje - odakle ti to?!? Ja reko, pa videlo se između ostalog i po tome što su krenuli na Kijev, pa odustali. PA NISU HTELI DA RUŠE ZEMLJU KAO AMERIKANCI IRAK!!! Reko, pa srušili su Mariupolj do temelja. SAMO ČELIČANU!!!!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Erős Pista Mon Jun 06, 2022 2:45 pm

    ficfiric wrote:
    Mór Thököly wrote:Ruska stolica ne postoji. U tome je ceo vic.

    Ja verujem da cemo mi biti na ovoj poziciji jos dugo - necemo uvesti sankcije, verujem da ce zapad to tolerisati uz stalne kompenzacije na nekim drugim stranama. Drugim recima, najebacemo malo manje od Rusa,

    +1

    To je moj ubedljivo najveći strah. Da ćemo jednostavno biti ostavljeni da trunemo u ćošku, svi će uzimati šta im treba, ali bez ikakve namere da od nas naprave bilo kakvog ravnopravnog partnera u bilo čemu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Guest Mon Jun 06, 2022 2:46 pm

    Ma da, oni sada isteruju sve od invazije Batu Kana na Kijevsku Rus pa do sada, nema tu više trunke racionalnosti u vođenju politike - šta im uopšte znači to što smo im mi (kao) saveznik, a zapravo talac gasa? Par naslova i "Eto vidite, nismo sami u Evropi!".
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 06, 2022 2:46 pm

    ficfiric wrote:
    Mór Thököly wrote:Ruska stolica ne postoji. U tome je ceo vic.

    Ja verujem da cemo mi biti na ovoj poziciji jos dugo - necemo uvesti sankcije, verujem da ce zapad to tolerisati uz stalne kompenzacije na nekim drugim stranama. Drugim recima, najebacemo malo manje od Rusa,

    Vrlo moguce. Ali alternativa (ovo sto predlažeš kao "udarac glavom o zid i opamećivanje" je mnogo gora i, ja mislim, zapravo duža i zapravo još neizvesnija. Niko se ovde nije "opametio". Ono što se jeste desilo i što je jedino realno za nekakav boljitak je da intimno vole jedno, ali glasaju za drugo. I to je potpuno ok.
    Anonymous
    Guest

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Guest Mon Jun 06, 2022 2:47 pm

    amin
    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by ficfiric Mon Jun 06, 2022 2:56 pm

    Erős Pista wrote:[+1

    To je moj ubedljivo najveći strah. Da ćemo jednostavno biti ostavljeni da trunemo u ćošku, svi će uzimati šta im treba, ali bez ikakve namere da od nas naprave bilo kakvog ravnopravnog partnera u bilo čemu.

    Vucic ima opravdanje u tih 70+ posto gradjana, ne moze nikakvo sranje da napravi. Ni Rusi ne mogu napraviti nikakvo sranje preko nas - cak ni Lavrova ne mogu da dovezu ovde. Nikakvu stetu ne mozemo napraviti Evropi i ja ocekujem da kojekakvi Bilcici, Hanovi, Fabricij slecu u bg na svake dve nedelje da nas podsete da nismo uveli sankcije Rusiji pa da vidimo kako se mozemo dogovoriti oko toga. Za to vreme cemo biti sve izolovaniji i taj trend ce se nastaviti i kad se zavrsi rat u Ukrajini


    _____


    Uprava napolje!

    Bleeding Blitva

    Posts : 3753
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Bleeding Blitva Mon Jun 06, 2022 2:59 pm

    Neki mediji iz Srbije sada u javnost plasiraju tezu da je Vučiću laknulo što je onemogućen posjet Lavrova. Čak i da jest tako, to znači da vanjsku politiku Srbije više ne vodi predsjednik ili ministar vanjskih poslova Nikola Selaković, već da to čine Bugarska, Sjeverna Makedonija i Crna Gora.
    Kad se zagrebe ispod te dvije stolice, dosta to sve zvuči stihijski.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 06, 2022 2:59 pm

    Ako se sankcije EU nastave godinama, srpska privreda ce htela- ne htela, geografijom primorana, morati jos vise da bude vezana za regionalno i evropsko trziste. Na kraju ce prosto nestati realni razlozi vezivanja za Rusiju (slabija trgovina i bukvalnk nemoguca izmastana vojna pomoc). Nije sve u trenutku i odlukama, procesi su jos bitniji.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 06, 2022 3:02 pm

    ficfiric wrote:
    Erős Pista wrote:[+1

    To je moj ubedljivo najveći strah. Da ćemo jednostavno biti ostavljeni da trunemo u ćošku, svi će uzimati šta im treba, ali bez ikakve namere da od nas naprave bilo kakvog ravnopravnog partnera u bilo čemu.

    Vucic ima opravdanje u tih 70+ posto gradjana, ne moze nikakvo sranje da napravi. Ni Rusi ne mogu napraviti nikakvo sranje preko nas - cak ni Lavrova ne mogu da dovezu ovde. Nikakvu stetu ne mozemo napraviti Evropi i ja ocekujem da kojekakvi Bilcici, Hanovi, Fabricij slecu u bg na svake dve nedelje da nas podsete da nismo uveli sankcije Rusiji pa da vidimo kako se mozemo dogovoriti oko toga. Za to vreme cemo biti sve izolovaniji i taj trend ce se nastaviti i kad se zavrsi rat u Ukrajini

    Moja procena je da ce u nekom trenutku naci zajednicki jezik. Mozda ne cak ni ove godine, ali recimo iduce. U nekom trenutku, a pogotovu ako rusi nastave ovako da se ponasaju.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 06, 2022 3:04 pm

    Bleeding Blitva wrote:
    Neki mediji iz Srbije sada u javnost plasiraju tezu da je Vučiću laknulo što je onemogućen posjet Lavrova. Čak i da jest tako, to znači da vanjsku politiku Srbije više ne vodi predsjednik ili ministar vanjskih poslova Nikola Selaković, već da to čine Bugarska, Sjeverna Makedonija i Crna Gora.
    Kad se zagrebe ispod te dvije stolice, dosta to sve zvuči stihijski.

    Srbija, kad se skinu svi ukrasi i lakirung, ima jednu stolicu. I ona je ista kao i vaša. Samo je dosta manja i nekako bez reljefa. Koliko samja licno srecan zbog toga sfo je to tacno tako, to je drugo, a i savrseno nebitno. I to Vucic zna, naravno.
    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by ficfiric Mon Jun 06, 2022 3:10 pm

    Mór Thököly wrote:Moja procena je da ce u nekom trenutku naci zajednicki jezik.

    Hocemo. Radice nam Francuzi metro, a naci ce se posao i za Nemce Srbija i Ukrajina - Page 3 1844795956

    Ma, ovo je cista Drazina politika - kao sedimo na dve stolice, cekamo povoljan trenutak, nije Srbin naivan da se istrcava pre vremena. Na kraju se ta prica zavrsi cuceci u rupi osluskujuci ide li neko. Problem je samo sto smo u svi mi sad u toj ulozi


    _____


    Uprava napolje!

    Srbija i Ukrajina - Page 3 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 4:43 am