Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Klačarizam dana 2

    ficfiric

    Posts : 34221
    Join date : 2012-02-10

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by ficfiric Thu Dec 14, 2023 10:06 am

    2023. je - cemu gledanje vucicevih nastupa.


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by Erős Pista Thu Dec 14, 2023 10:09 am

    Ma ja gledao zbog ovo dvoje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by boomer crook Thu Dec 14, 2023 10:11 am

    ali stvarno ovo je pocelo sa culibrkovim intervjuom a nastavlja se ovim ludijanjem. potpuni medijski blickrig. nema opozicija sanse ni u beogradu. da se uzme vracar, savski venac, stari grad i mozda novi beograd pa da pevamo.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50119
    Join date : 2017-11-16

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Dec 14, 2023 10:13 am

    Koji blickrig, sa Srbljanovic i Antonijevicem?
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by Erős Pista Thu Dec 14, 2023 10:14 am

    Ma daj, ne mracite. Ovo su ocajnicki trzaji.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34221
    Join date : 2012-02-10

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by ficfiric Thu Dec 14, 2023 10:16 am

    Medijski blickrig? Cek, hoces da kazes da je nekog glasaca uspeo da pridobije sa ovim nastupima? Prethodnih 9998 nastupa mu taj glasac nije verovao ali kad je video ova dva, promenio je misljenje i poceo je da podrzava Vucica?


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18425
    Join date : 2014-12-12

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by beatakeshi Thu Dec 14, 2023 10:18 am

    Čitam onamo da je BS preporučila da se glasa za LDP?
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by Erős Pista Thu Dec 14, 2023 10:19 am

    Jeste. Urnebes. Ne zna uopste da nema LDPa na listicu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50119
    Join date : 2017-11-16

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Dec 14, 2023 10:22 am

    Lol, nije smela ni Srbija na Zapadu Klačarizam dana 2 - Page 36 1399639816
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by boomer crook Thu Dec 14, 2023 10:23 am

    ma maric, amidzic, culibrk, sada ovo. nece ovo nikoga da pridobije vec je uvertira u epsku kradju na gradu i ovo je preventivno ucutkivanje.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    ficfiric

    Posts : 34221
    Join date : 2012-02-10

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by ficfiric Thu Dec 14, 2023 10:31 am



    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by Erős Pista Thu Dec 14, 2023 10:33 am

    Klačarizam dana 2 - Page 36 3579118792 Klačarizam dana 2 - Page 36 3579118792 Klačarizam dana 2 - Page 36 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    beli listići

    Posts : 410
    Join date : 2022-07-18

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by beli listići Thu Dec 14, 2023 1:06 pm

    boomer crook wrote:da se uzme vracar, savski venac, stari grad i mozda novi beograd pa da pevamo.
    Tek za to nema nikakve sanse

    Spoiler:
    tanjajedaska

    Posts : 98
    Join date : 2018-11-26

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by tanjajedaska Thu Dec 14, 2023 1:19 pm

    Pojave vojvode Skrija i Klacara me podsecaju na filmove "Draga, smanjio sam decu" (vojvoda) i "Draga, uvecao sam dete" (Klacar). Klacar me svojom ogromnom (ili kako bi rekli agencijski prevodioci - predimenzioniranom) glavudzom i gustiranjem bljuvotina strasno asocira na atentat na Trockog.

    Kao sto rece Pajtic, doci ce i po nas.

    - Zabranili onaj koncert poljskog metal benda a jedini ko se javio: "Ne smeta mi sto je zabranjen, tu muziku nisam slusao ni kada sam bio masnokosi posetilac igranki"

    - smenili Jovanu jer je AV-u rekla "Sa sve 'bre'", i onda je konsenzus: "Ako, vidi kolika su joj usta, ima bogatog muza i bazen"

    Ko jos pamti novinarku u vojvodjanskom zatvoru i onu devojku koja je isto tako dzabe bila u pritvoru nizasta u vreme kovida

    Sada se svi rugaju Culibrku sto je pristao na intervju: nije simpatican, ima milion mana, ali tacno je da ce doci po nas.

    Jer ovo nije normalno, da licno predsednik ukine svaki disonanni ton, makar i na najmanjoj lokalnoj televiziji, da se ne oprasta nikakva posalica, nikakvo odstupanje, vec ima da puzis i trpis posipanje fekalijama kao intervjuisti svi posle Jovane. Rugajte se Culibrku i nalazite mane NIN-u, ali to je jedan od 3 stampana medija koji su kontra vlasti.

    I citav AV-ov marketing - i to mi je palo na pamet, kao sto rece Tomislav Nikolic, nisam pripremala - lici na aerodromske reklame a izjave mu lice na tekstove iz onih casopisa koji se nalaze na naslonima u avionima. Takvi su na primer i naslovi vaskrslog zombija "nove Borbe": aerodromski smek:
    - sve je skuplje nego obicnoi
    - a istovremeno plasticnije, sendvici su indeksovski, radnje zatvorene
    - umesto sustine fraza, umesto Srbije aero-snimci manastira
    - sve je u celofanu i djuti fri a skuplje

    Takav je program SNS-a i takvo je sve sto se sada u kampanji nudi.

    Kao clanci u avionskim magazinima, ili kao intervjui nasih umetnika kada dobiju neku nagradu: bajagi nesto kriticki, pa ulagivanje sirotom i obespravljenom narodu, ali su im rekli. Praznikavi naslovi koji reklamiraju nacionalna jela u nekoj konobi za strane turiste.

    A i gradjani se tretiraju kao strani turisti: kao da im se moze podvaliti sve. Kao sto i moze, jes svakog jutra u 6 sati, do kcekate burek, mozete videti ko je vecina - ruzni i neoprani primerci srpskog roda, s pantalonama spalim tako da se vidi guzni dekolte, zurno kupuju Informer i "cigare", celofan s kojih bacaju na trototar", dok halapljivo GUTAJU sadrzaj novina.

    Inace mi isprva nije bilo jasno kako ova izraelska marketinska ekipa nije savetovala klijentu da svoju kumcad u besnim kolima ("Lambordjini", "Porse", itd.) ne priveze barem dok ne prodje kampanja, bilo bi kanda lose da zgaze nekog nearistokratu. Zasto da ih tretira kao da nije steta da se oni zgaze i unakaze? Pa zato sto i nije steta. On ionako tretira opoziciju kao nesto dehumanizovano, kao sto Izrael tretira Palestince u pojasu Gaze. Zato je vest posle kasiakre u Vojvode Stepe: "na kafic snajke toga-i-toga bacena bomba", kao da bi to trebalo da bude bitno, osim kao poslednji pasus neke nakdnadne vesti iz crne hronike. Ali to "snajka toga-i-toga" je kao nekada "atentat na vlast", i stoga "vanredno stanje na Vracaru" sto ne bi ni u ludilu bilo da je neka obicna osoba nastradala zbog rikoseta u obracunu drzavi vaznih krimosa. Cak bi rodbina te obicne osobe imala grdne probleme da svoj slucaj ozvanici, proceusira nekog, cak i da dobije najosnovnije informacije i tome sta se desilo.

    Na to bi Klacar napisao samo: "Mnogo me rastuzuje ste se moja mila Vracarska grba sve vise uspridpodobljuje Bronksu iz filma 'Policajac s Beverli Hilsa'".
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50119
    Join date : 2017-11-16

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Dec 14, 2023 1:38 pm

    Inace mi isprva nije bilo jasno kako ova izraelska marketinska ekipa nije savetovala klijentu da svoju kumcad u besnim kolima ("Lambordjini", "Porse", itd.) ne priveze barem dok ne prodje kampanja, bilo bi kanda lose da zgaze nekog nearistokratu. Zasto da ih tretira kao da nije steta da se oni zgaze i unakaze? Pa zato sto i nije steta

    Ne, nego zato sto ne moze. To je ono sto je najvise zastrasujuce u vezi sa ovom vlascu. Ovo nije klasicna diktatura, u diktaturama postoji nacin da budes 100% bezbedan mali covek. 
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Dec 15, 2023 10:58 am

    Ja sam ovo pokušavao da objasnim Filipenku kada sam pričao kako mali čovek živi, živi pa naprasno reši da se odseli iz Venecuele kad mu udju u kancelariju i stave pištolj na radni sto, al džabe.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    No Country

    Posts : 11115
    Join date : 2015-05-16

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by No Country Fri Dec 15, 2023 7:23 pm

    У којим је то класичним диктатурама “мали човек” (хоће преко црте) живео сасвим безбедно и спокојно? У Латинској Америци није. У фашизму и нацизму није. Код Стаљина и код Маоа није. Код Тита… јеби га, није. Т.ј. јесте тачно у оноликој мери у којој је диктатура попуштала, излазила из својих “класичних” оквира.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    avatar

    Posts : 18425
    Join date : 2014-12-12

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by beatakeshi Fri Dec 15, 2023 7:54 pm

    Jel ja previše gledam krimi serije pa ne ladzumem o čemu pričate?
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Dec 15, 2023 7:57 pm

    No Country wrote:У којим је то класичним диктатурама “мали човек” (хоће преко црте) живео сасвим безбедно и спокојно? У Латинској Америци није. У фашизму и нацизму није. Код Стаљина и код Маоа није. Код Тита… јеби га, није. Т.ј. јесте тачно у оноликој мери у којој је диктатура попуштала, излазила из својих “класичних” оквира.
    SFRJ posle pomirenja sa SSSR, kad smo batalili Goli Otok.
    SSSR posle onog kongresa na kome je Hruščov raskinuo sa staljinizmom.
    Venecuela za vreme Čaveza i Madura su nebo i zemlja što se tiče malog čoveka. Postoji proces prelaska iz tvrde u meku diktaturu, ali postoji i obrnuto.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Dec 15, 2023 7:57 pm

    beatakeshi wrote:Jel ja previše gledam krimi serije pa ne ladzumem o čemu pričate?
    Da.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    No Country

    Posts : 11115
    Join date : 2015-05-16

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by No Country Fri Dec 15, 2023 8:13 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    No Country wrote:У којим је то класичним диктатурама “мали човек” (хоће преко црте) живео сасвим безбедно и спокојно? У Латинској Америци није. У фашизму и нацизму није. Код Стаљина и код Маоа није. Код Тита… јеби га, није. Т.ј. јесте тачно у оноликој мери у којој је диктатура попуштала, излазила из својих “класичних” оквира.
    SFRJ posle pomirenja sa SSSR, kad smo batalili Goli Otok.
    SSSR posle onog kongresa na kome je Hruščov raskinuo sa staljinizmom.
    Venecuela za vreme Čaveza i Madura su nebo i zemlja što se tiče malog čoveka. Postoji proces prelaska iz tvrde u meku diktaturu, ali postoji i obrnuto.
    Много година након Голог отока је човек послан на робију јер је снимио филм (а који нико није видео) а којих десет година касније је група студената заглавила робију јер се солидарисала са Солидарношћу. Да не причам о многим малим људима (имам неке примере у фамилији) који су остајали без посла/ каријера само зато што нису били чланови Партије. Није, наравно, било масовног терора, али људи су живели, ако не баш у страху, оно са пуном свешћу да постоје ствари о којима није препоручљиво јавно говорити. То ми се некако не уклапа у дефиницију full безбедности.

    А у СССР под Брежњевом је све то било једно 10 пута горе.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Dec 15, 2023 8:27 pm

    To “postoji svest da moraš biti oprezan u prisustvu nepoznatih ljudi” je drugačiji nivo nebeznednosti od ovoga što imamo danas u Srbiji, vidi post gde se priča o Lambordžinijima.

    Inace mi isprva nije bilo jasno kako ova izraelska marketinska ekipa nije savetovala klijentu da svoju kumcad u besnim kolima ("Lambordjini", "Porse", itd.) ne priveze barem dok ne prodje kampanja, bilo bi kanda lose da zgaze nekog nearistokratu. Zasto da ih tretira kao da nije steta da se oni zgaze i unakaze? 


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    No Country

    Posts : 11115
    Join date : 2015-05-16

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by No Country Fri Dec 15, 2023 8:35 pm

    А, ту нема спора, уопште.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by паће Fri Dec 15, 2023 9:20 pm

    No Country wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    SFRJ posle pomirenja sa SSSR, kad smo batalili Goli Otok.
    SSSR posle onog kongresa na kome je Hruščov raskinuo sa staljinizmom.
    Venecuela za vreme Čaveza i Madura su nebo i zemlja što se tiče malog čoveka. Postoji proces prelaska iz tvrde u meku diktaturu, ali postoji i obrnuto.
    Много година након Голог отока је човек послан на робију јер је снимио филм (а који нико није видео) а којих десет година касније је група студената заглавила робију јер се солидарисала са Солидарношћу. Да не причам о многим малим људима (имам неке примере у фамилији) који су остајали без посла/ каријера само зато што нису били чланови Партије. Није, наравно, било масовног терора, али људи су живели, ако не баш у страху, оно са пуном свешћу да постоје ствари о којима није препоручљиво јавно говорити. То ми се некако не уклапа у дефиницију full безбедности.

    А у СССР под Брежњевом је све то било једно 10 пута горе.

    Па нисам ја ни првобитну опаску схватио као „нико не дира малог човека“, него да је тај мали човек могао да ћути и живи, са нагласком на оно прво. Како рекоше рокери с Мораву, „јој немој Миле ништа политички, јој јер да не би добио по леђа“.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by Летећи Полип Fri Dec 15, 2023 9:25 pm

    No Country wrote:
    Много година након Голог отока је човек послан на робију јер је снимио филм (а који нико није видео) а којих десет година касније је група студената заглавила робију јер се солидарисала са Солидарношћу. Да не причам о многим малим људима (имам неке примере у фамилији) који су остајали без посла/ каријера само зато што нису били чланови Партије. Није, наравно, било масовног терора, али људи су живели, ако не баш у страху, оно са пуном свешћу да постоје ствари о којима није препоручљиво јавно говорити. 


    Plus mali milion lokalnih šikaniranja. Ta zemlja se nije tek tako raspala na način na koji se raspala.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!

    Klačarizam dana 2 - Page 36 Empty Re: Klačarizam dana 2

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 09, 2024 6:11 pm