Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Feb 23, 2022 10:18 am

    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Feb 23, 2022 10:20 am

    Inače vidim ozbiljan napad na tviter OSINT ekipu: prvo su im flagovali video zapise kao "sensitive" a krenula je i blokada naloga. Rusi masovno reportuju.
    fikret selimbašić

    Posts : 9615
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Wed Feb 23, 2022 10:23 am

    Mrve ideologije ja u čitavoj frci ne vidim. Ne vidim ni religije iako je Putin u onom obraćanju pred potpisivanje priznanja kao one kojima se obraća pomenuo i pravoslavce.

    Kompletno ponašanje mi izgleda kao da su na vlast zasjeli likovi koji su na osvetu naloženi ko junaci jeftinog kung fu filma. Čak mi je utisak da pomalo gube kontrolu nad situacijom i to me plaši jer je sve otišlo toliko daleko da sad nema nazad. Ostavljam mogućnost da sam nasjeo na višedimenzionalni vojno diplomatski šah pa ne kapiram situaciju najjasnije ali ideologiju u svemu ovome još uvijek ne vidim.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Del Cap

    Posts : 6235
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Wed Feb 23, 2022 10:25 am

    Del Cap

    Posts : 6235
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Wed Feb 23, 2022 10:26 am

    Kasnim.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Feb 23, 2022 10:28 am

    fikret selimbašić wrote:Mrve ideologije ja u čitavoj frci ne vidim. Ne vidim ni religije iako je Putin u onom obraćanju pred potpisivanje priznanja kao one kojima se obraća pomenuo i pravoslavce.

    Kompletno ponašanje mi izgleda kao da su na vlast zasjeli likovi koji su na osvetu naloženi ko junaci jeftinog kung fu filma. Čak mi je utisak da pomalo gube kontrolu nad situacijom i to me plaši jer je sve otišlo toliko daleko da sad nema nazad. Ostavljam mogućnost da sam nasjeo na višedimenzionalni vojno diplomatski šah pa ne kapiram situaciju najjasnije ali ideologiju u svemu ovome još uvijek ne vidim.

    Nikakve ideologije ovde nema osim površinski - obe strane pripadaju istom ideološkom obrascu, razlika je samo u color gradingu i dizajnu produkcije.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Wed Feb 23, 2022 10:29 am

    To.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36995
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook Wed Feb 23, 2022 10:29 am

    fikret selimbašić wrote:Mrve ideologije ja u čitavoj frci ne vidim. Ne vidim ni religije iako je Putin u onom obraćanju pred potpisivanje priznanja kao one kojima se obraća pomenuo i pravoslavce.

    Kompletno ponašanje mi izgleda kao da su na vlast zasjeli likovi koji su na osvetu naloženi ko junaci jeftinog kung fu filma. Čak mi je utisak da pomalo gube kontrolu nad situacijom i to me plaši jer je sve otišlo toliko daleko da sad nema nazad. Ostavljam mogućnost da sam nasjeo na višedimenzionalni vojno diplomatski šah pa ne kapiram situaciju najjasnije ali ideologiju u svemu ovome još uvijek ne vidim.

    visedimenzionalni sah je u tome sto ovo putin radi da obezbedi svoju vlast. inace cesto se putin navodi kao radikalni diskontinuitet sa jelcinom ali to je ista politika: pljacka i njeno ucvrscivanje i sada njena odbrana.

    nema tu ideologije iako to naravno mora nekako da se proda. nema ni na zapadu naravno iako je ima nesto vise u smislu da zapadni liberalizam nije samo dimna zavesa.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by rumbeando Wed Feb 23, 2022 10:30 am

    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Wed Feb 23, 2022 10:32 am

    Mislim da ta priča o razlikama u idelogiji odgovara obema stranam pa zato i opstaje. Putin prodaje kao neki drugačiji, ruski put, i kao fol brani Rusiju od dekadencije i liberalizma, a zapadu s druge strane odgovara da ga predstavlja kao novog Hitlera. A ustvari kurac.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Feb 23, 2022 10:34 am

    Usputna opaska: zanimljivo je kako se iz dana u dan stvari zakuvavaju tako da Amerikanci mogu da ih prate u realnom vremenu, a ne da se bude uz gomilu vesti koje moraju da procesiraju odjednom. Sada tako tumačim igrokaz sa satovima: ovo smo za deda Bajdena spremili unapred, da se ne muči čiča da se budi u 5 ujutru.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Feb 23, 2022 10:36 am

    Zapravo bilo to sa satovima amaterska greška ili ne, rekao bih da je tajming objava iz Moskve sračunat na najveći mogući medijski impact preko Atlantika.
    Del Cap

    Posts : 6235
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Wed Feb 23, 2022 10:37 am

    Rat u Ukrajini - Page 21 Img-5410
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Feb 23, 2022 10:41 am

    tužni lol ovde. mislio da kupujem neke nonrefundable avio karte jer mi se čini da se može planirati more bez ikakvog straha od karantina i sličnih gluposti, i zbog ove frke se ipak vratio na traganje za agencijskim ponudama.
    bela maca

    Posts : 11050
    Join date : 2014-10-28

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by bela maca Wed Feb 23, 2022 10:43 am

    ja i dalje planiram, moguće da ću biti bezbednija na francuskim alpima nego u srbiji svakako ako se zarati Rat u Ukrajini - Page 21 1844795956


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Feb 23, 2022 10:44 am

    Više mi je u glavi odnos prema novcu u situaciji inflatornog vrtloga koji je počeo i bez ovog sranja.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Feb 23, 2022 10:45 am

    ovo sad je vreme kad ti prababe šapuću u glavi "čuuuuuvaj, ne bacaj, pogni glavu, imaš site godine i gladne godine, sve to ide po redu i u krug"
    bela maca

    Posts : 11050
    Join date : 2014-10-28

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by bela maca Wed Feb 23, 2022 10:47 am

    dobro, da, ja sam u situaciji da manje trošim na odmoru nego kući Rat u Ukrajini - Page 21 1399639816


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    bela maca

    Posts : 11050
    Join date : 2014-10-28

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by bela maca Wed Feb 23, 2022 10:54 am

    izvinjavam se na hajdžekovanju teme


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Feb 23, 2022 10:57 am

    bela maca wrote:izvinjavam se na hajdžekovanju teme

    Rat u Ukrajini - Page 21 669q9w
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by rumbeando Wed Feb 23, 2022 11:19 am

    Savanta ComRes interviewed 1,021 people aged 18 and up in Russia and 1,075 people 18 and up in Ukraine online between February 7 and 15. Data was weighted to be representative of the Russian and Ukrainian populations by age, sex, and region. The margin of sampling error is plus or minus 3.1 percentage points for Russia and plus or minus 3 points for Ukraine for nation-wide data.

    Rat u Ukrajini - Page 21 Rfd4mdn

    Rat u Ukrajini - Page 21 LisAoTA

    Rat u Ukrajini - Page 21 8VkbNIF

    Rat u Ukrajini - Page 21 IFuJo8B

    Rat u Ukrajini - Page 21 GoAPx67

    Rat u Ukrajini - Page 21 PT32gzz

    Rat u Ukrajini - Page 21 3bMZS68

    https://www.cnn.com/interactive/2022/02/europe/russia-ukraine-crisis-poll-intl/?utm_content=2022-02-23T10%3A02%3A59&utm_term=link&utm_medium=social&utm_source=twCNNi
    fikret selimbašić

    Posts : 9615
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Wed Feb 23, 2022 11:21 am

    Cousin Billy wrote:Usputna opaska: zanimljivo je kako se iz dana u dan stvari zakuvavaju tako da Amerikanci mogu da ih prate u realnom vremenu, a ne da se bude uz gomilu vesti koje moraju da procesiraju odjednom. Sada tako tumačim igrokaz sa satovima: ovo smo za deda Bajdena spremili unapred, da se ne muči čiča da se budi u 5 ujutru.


    Naletio sam negdje na komentar glede različito podešenih satova u kom neko napisa da su satovi podešeni po različitim vremenskim zonama Rusije. Da je kod Šojgua sat pokazivao vrijeme valjda po tuvaškom a kod nekog od pristutnih po moskovskom i da nikakve posebne zavejere nema u vezi toga.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by rumbeando Wed Feb 23, 2022 11:32 am

    Znači niko od njih ne podešava sat na moskovsko vreme kad dođe u Moskvu, a inače sede po nekim pripizdinama iako su ministri u vladi ili predsedavaju parlamentom. Baš ima smisla.

    Plus gradonačelnik Moskve ima podešen sat po vremenskoj zoni pomerenoj za 7 sati u odnosu na trenutno vreme u Moskvi pošto mu sat pokazuje ponoć (ne može podne jer se povećava kako se ide ka istoku), a sad je navodno 5 popodne.


    Last edited by rumbeando on Wed Feb 23, 2022 11:39 am; edited 2 times in total
    fikret selimbašić

    Posts : 9615
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Wed Feb 23, 2022 11:38 am

    Ma zaista ne znam, samo neprecizno prenosim  komentar koji mi se juče učinio smislenim. Ostao je negdje u bespućima ruskih sajtova. Nešto ne foru Maradonina dva sata na SP u JAfrici, jedan pokazuje lokalno a drugi argentinsko vrijeme.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by rumbeando Wed Feb 23, 2022 11:39 am

    Plus što Putinov sat i satovi ovih iz Donbasa pri potpisivanju pokazuju 10:15.

    Tipično spinovanje kakvo putinove botovske brigade masovno koriste.

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 4:57 pm