Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Medijsko smetlište

    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by kapetanm Tue Jan 31, 2023 10:00 am

    Potpisace i reci da je za razliku od ranije vlasti koja je prodala Kosovo on obezbedio mir i zastitio nejac. ZSO ce mu biti glavno dostignuce za istoriju, pri cemu niko ne kapira da je to izmisljeno pcelarsko drustvo potureno u trenutku davanja Albancima, kao protivcinidba. Statusni oblik te imaginarije niko ne zna, politicka Đekna za kosovske Srbe kojom zavlaci sve redom. S druge strane u hednom trenutku, u tom cenkanju, kad dobiju sve, Kurti ce reci - daj budali nek se snalazi
    ficfiric

    Posts : 33877
    Join date : 2012-02-10

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by ficfiric Tue Jan 31, 2023 10:10 am

    Neka kaze to i neka kaze da je ZSO dostignuce za istoriju i da nam ne treba nista vise od toga. Bolje je to nego da govore kako su autosovinisti prodali Kosovo a da mi treba da se spremamo da ga uz bracu Ruse osvetimo kad dodje povoljan trenutak


    _____


    Uprava napolje!

    Јанош Винету

    Posts : 5173
    Join date : 2016-01-26

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Јанош Винету Tue Jan 31, 2023 10:28 am

    Зашто не би причао и једно и друго?

    ЗСО је залог за мир, Жути су продавали Косово, њихови споразуми су били лоши и никакви. Нико не жели да ратује, зашто би сте били против споразума? Крле већ гусла ту причу и свакога ко је против споразума оптужује да жели рат.

    Речи су јефтине а материјално никога не дотиче ништа осим људи који живе на Косову, а њих ко шта пита, онако су у џепу Београда, потпуно су зависни од Србије. Живе у неком балону илузије, потпуно одваљени од реалности и препарирани као и сви остали телетабиси, иако би сурова реалност требала да их отрезни.

    Такође све време може да испод жита намигујући гура руску пропаганду и влажне снове да ће ”Руси избити на Дунав”. Може то по потреби медијски појачавати или смањивати, сигурно ће се неко примити.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    паће

    Posts : 39815
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by паће Tue Jan 31, 2023 11:57 am

    ficfiric wrote:Secam se jednog penzosa koji je penio kad bi se na ekranu pojavio Pavle Petrovic u vreme smanjivanja penzija - on mu je bio kriv a ne onaj ko mu je uzimao penziju.

    Деја вуле. Још 1993. је било да пензоси, док чекају пред банком па ако још буде пара док стигну на ред, у том реду псују опозицију и „само док нам је Слобе, ко зна колико би горе било да њега нема“.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by kondo Sun Feb 05, 2023 1:31 pm

    Ne znam da li imamo temu o Juče Danas, pa evo ovde



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    konjski nil

    Posts : 2369
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by konjski nil Sun Feb 05, 2023 1:37 pm

    mojt egađo v2.0 by admirim Medijsko smetlište - Page 39 2304934895


    _____
    Medijsko smetlište - Page 39 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Medijsko smetlište - Page 39 2692
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Notxor Sun Feb 05, 2023 7:56 pm

    Šundić je odavno trebalo da prođe kao Nikčević u Vremenu, ali mi je žao Danasa iako ga često pljujem.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    plachkica

    Posts : 16128
    Join date : 2014-11-06

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by plachkica Sun Feb 05, 2023 8:01 pm

    kako je prošla nikčević u vremenu? 
    ako se dobro sećam, ona ih je napustila posle polemike srđe popovića i dragoljuba žarkovića (stala na srđinu stranu)
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Notxor Sun Feb 05, 2023 8:04 pm

    Upravo tako. Od tad je nema, a pisao sam već o tome - da bi isplatili Srđu, Vreme se zadužilo kod Miškovića koji je jedini hteo da im da kredit.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Bleeding Blitva

    Posts : 3709
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Bleeding Blitva Sun Feb 05, 2023 9:05 pm

    Na podcast velebitu zaključili da srpski jezik - postoji Medijsko smetlište - Page 39 3363120308 I naravno fini hrvatski jezik samo RUBNO pripada balkanskom jezičnom savezu  Medijsko smetlište - Page 39 1844795956


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49669
    Join date : 2017-11-16

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Feb 05, 2023 10:44 pm

    Bleeding Blitva wrote:Na podcast velebitu zaključili da srpski jezik - postoji Medijsko smetlište - Page 39 3363120308 I naravno fini hrvatski jezik samo RUBNO pripada balkanskom jezičnom savezu  Medijsko smetlište - Page 39 1844795956

    Pa dobro, to jeste uglavnom tacno Medijsko smetlište - Page 39 1399639816 Cak i srpski je sustinski granicni jezik Balkansprachbunda, nedostaju kljucne osobine (pogotovu u knjizevnom srpskom). I knjizevni srpski i knjiz. hrvatski imaju samo jednu kljucnu osobinu BSb-a, a to je gradjenje buduceg vremena sa "hteti". Mada ih to cini blize germanskim jezicima, tako da ne znam koliko bi gospoda negodovala Medijsko smetlište - Page 39 1399639816  


    Mislim, sad kad konacno znamo da srpski jezik - postoji  Medijsko smetlište - Page 39 1861198401
    plachkica

    Posts : 16128
    Join date : 2014-11-06

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by plachkica Sun Feb 05, 2023 10:50 pm

    [size=39]Šta smo naučili iz slučaja „Daniel Smith”?[/size]
    Medijsko smetlište - Page 39 Default-avatarIvana Šundić Mihovilović


    [size=15]“Daniel Smith” je juče ugasio profil na Tviteru i tu je njegova misija završena. Tačnije nalog pod tim imenom, pretpostavljam, više neće biti otvoren.




    Sličnih naloga na ovoj društvenoj mreži, nažalost, ima koliko hoćete a plašim se da će ih biti još.

    Ceo slučaj “Daniel Smith” je udžbenički primer kako funkcioniše ruska a preko nje i srpska propaganda.



    Rusija, kao što je poznato, ima svoje anti-ruske naloge na mrežama a čiji je krajni cilj da diksredituju ljude i organizacije koji odudaraju od zvaničnog narativa.

    Taktike savladavanja informacionog prostora koje je SSSR koristila u doba Hladnog rata, pa potom i Rusija, razvili su do maksimuma. Srbija samo prepisuje.

    Naravno, da bi se prilagodili savremenom dobu umetnuli su nove metode i tehnologije.

    Upravo je slučaj “Daniel Smith” pokazao svu njihovu beskrupuloznost u informacionom prostoru.



    Ruske propagandne i dezinformacione aktivnosti se proizvode u velikim količinama i distribuiraju se na veliki broj kanala, kako putem interneta tako i tradicionalnih medija.

    Prozapadni nalog “Daniel Smith” je zastupao gledišta koja se ne uklapaju u standardni narativ, prikupio je na hiljade pratilaca i počeo svoju misiju.

    Primera radi, prema podacima OECD, 75 naloga ruske vlade na Tviteru, sa 7,3 miliona pratilaca koji su prikupili 35,9 miliona retvitova, 29,8 miliona lajkova i četiri miliona odgovora, tvitovalo je 1.157 puta između 25. februara i 3. marta 2022.

    Otprilike 75 odsto tvitova odnosilo se na Ukrajinu i mnoge druge dezinformacije, narativi koji dovode u pitanje status Ukrajine kao suverene države, skreću pažnju na navodne ratne zločine drugih zemalja i šire teorije zavere.

    Ruski glumci su, recimo, napravili lažnu veb stranicu poljskog dnevnog lista “Gazeta Viborcza”, kako bi širili dezinformacije o zverstvima prijavljenim u Buči.

    Ruske kampanje dezinformisanja namerno zbunjuju i podrivaju informaciono okruženje.



    Njihovi napori nastoje da izazovu konfuziju, zakomplikuju napore za postizanjem konsenzusa i izgrade podršku ruskim ciljevima.

    Sasvim očekivano i bez ikakvog iznenađenja lažni nalog “Daniel Smith” obratio se meni, jer moje pisanje odudara od narativa većinske Srbije.

    I “Daniel Smith” je zastupao stavove veoma nalik na mišljenja inostranih eksperata koje inače mnogi na Balkanu kontaktiraju za izjave a koji ne daju povoda za sumnje niti zaključke da osoba ‘ne postoji’.

    Priznajem da mi je od starta delovao sumnjivo ali ono što je prelomilo kod mene da pristanem na ponuđeni intervju jeste što je “Daniel Smith” priložio dva intervjua koja je prošle godine dao za veliki medij poput Al Jazeera.

    Što ga je automatski nametnulo kao relevantnog sagovornika. Računajući da je to dovoljno, prihvatila sam da uradimo intervju.

    Četiri dana od objavljivanja intervjua na fiktivnost naloga, opet sasvim očekivano i smišljeno, ukazali su “bratski” nalozi koji slave Dražu Mihailovića i Dariju Dugin (ubijena ćerka Putinovog ideologa Aleksandra Dugina).



    Nalozi puni otrovnih nacionalističkih sadržaja su jedva dočekali da ućutkaju one sa kojima se u mišljenju debelo razilaze.

    Jedan od argumenata bio im je i mesec i godina kad sam ja otvorila nalog u odnosu na period kada je “Daniel Smith” kreirao svoj, budalasto skroz. (nalog na Tviteru imam od 2009. i ne pada mi na um da se pravdam šta se u međuvremenu dogodilo).

    Nije to ni toliko važno.

    Bitno je istaći da su pisanje “Daniela Smitha” za Danas iskoristili nalozi puni nacionalističkog sadržaja a koje su potom prenele lažne srpske demokrate ili oni koji se dodvoravaju aktuelnim vlastima za neku funkciju.

    Time su im priskočili u pomoć u diskreditaciji mene i Danasa.

    Ova vest je, sasvim očekivano, bila prava poslastica za medije pod kontrolom Aleksandra Vučića, kojima je pisanje Danasa večita tema. U nedostatku boljih.



    To im je i način da pokažu koliko ih srpsko-ruski mentori čvrsto drže za uzde, upravo oni koji im diktiraju šta da pišu.

    Između ostalog, i da Ukrajinci sami sebe napadaju.

    Da ne zalazimo ovom prilikom dublje u propagandu prema neposrednom komšijskom okruženju.

    “Daniel Smith” je na kraju raskrinkao srpsko-rusku propagandu. Oogolio je do koske.

    Portal Danas je pokazao da ima kičmu da se nosi sa izazovima današnjeg trenutka podjednako kao i naš list tokom devedesetih.

    Zatvorili smo, pretpostavljamo, jedan ruski internet troll nalog, sprečili da naše kolege iz regiona (juče su se mediji iz regiona interesovali za Daniela Smitha i intervju sa njim) nasednu na istu foru.

    Profil pod nazivom „Daniel Smith“ je ugasio profil nekoliko sati nakon što sam tražila da uradimo video intervju.

    “Daniel Smith” nije i ne može da nas ućutka. Nastavićemo i dalje da objektivno izveštavamo ne samo o ruskom ratu u Ukrajini već i o situaciji na Kosovu ali i regionu.

    Uvek smo bili i bićemo na strani pravde. Kao i devedesetih čije odjeke propagande slušamo i dan danas.

    Napominjem još jednom – ovaj slučaj naučio je nas u Danasu, a nadam se, i naše čitaoce i drage kolege iz regiona da je rusko-srpska propaganda vrlo aktivna i opasna, te da uzimaju sa rezervom ono što “slave” i podržavaju rusofili diljem regiona.

    I još nešto na kraju, ali veoma važno, ja se iskreno borim za napredak države Srbije, za njenu bolju budućnost, za njeno mesto u civilizovanom svetu, za razliku od mnogih “lažnih patriota” i “nedavača” Kosova te oni koji svaki dan požele “mir”  susedima Srbije.


    [/size]
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49669
    Join date : 2017-11-16

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Feb 05, 2023 10:57 pm

    što je “Daniel Smith” priložio dva intervjua koja je prošle godine dao za veliki medij poput Al Jazeera.

    Sto nam ujedno govori i da nalog vrv nije bio ruski. Nista nije 100%, ali...
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7994
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Daï Djakman Faré Sun Feb 05, 2023 10:58 pm

    vaso koliko je ovo % glodurov propust a koliko novinarev ? mislim u srpskoj praksi.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Notxor Sun Feb 05, 2023 10:58 pm

    Žena je debil, ne od juče i to je najbitnije.
    Dok piše biće predmet sprdnje tako da joj je bolje da promeni posao.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    plachkica

    Posts : 16128
    Join date : 2014-11-06

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by plachkica Sun Feb 05, 2023 11:04 pm

    moje laičko mišljenje je da je propust urednika

    btw, nije objavljivan samo na al džaziri, već i na kosovskom portalu na engleskom koji je danas objavio i tekst ljuba filipovića, thegeopost.com
    konjski nil

    Posts : 2369
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by konjski nil Sun Feb 05, 2023 11:05 pm

    Notxor wrote:Dok piše biće predmet sprdnje tako da joj je bolje da promeni posao.
    ko bi zaposlio sujetnu nadobudnu dileju nesposobnu da procedi e ljudi izvinjavam se ispala sam avax u društvu neću više Medijsko smetlište - Page 39 2304934895


    _____
    Medijsko smetlište - Page 39 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Medijsko smetlište - Page 39 2692
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7994
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Daï Djakman Faré Sun Feb 05, 2023 11:08 pm

    plachkica wrote:moje laičko mišljenje je da je propust urednika
    +1


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by kondo Sun Feb 05, 2023 11:17 pm

    kakav crni ruski nalog, sve je to deo "the geopost" priče.

    thegeopost.com

    The Geopost is sponsored by the U.S. Embassy in Kosovo and the Bureau of Educational & Cultural Affairs (ECA) through their TechCamp Kosovo project implemented in partnership with FLOSSK.
    The opinions, findings and conclusions stated herein are those of the author[s] and do not necessarily reflect those of the United States Department of State.”


    drugim rečima nato rt za balkansku i inu sirotilju. siroti taršiji, danijeli smitovi, johnovi jacksoni, suzane starikom i  nahrupili da otplate studentske kredite sa evroatlanskih univerziteta.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49669
    Join date : 2017-11-16

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Feb 05, 2023 11:20 pm

    plachkica wrote:moje laičko mišljenje je da je propust urednika

    btw, nije objavljivan samo na al džaziri, već i na kosovskom portalu na engleskom koji je danas objavio i tekst ljuba filipovića, thegeopost.com

    Dobro, i to.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by kondo Sun Feb 05, 2023 11:21 pm

    Daï Djakman Faré wrote:vaso koliko je ovo % glodurov propust a koliko novinarev ? mislim u srpskoj praksi.


    novinarka je znala s kim priča, ne budimo djeca

    ako nije onda je glupa ko trokurac što nije isključeno s obzirom na sliku na tw profilu, sem ako ona nije deo donatorskog ugovora

    a možda je ona zapravo ruski trol, to bi možda bilo najbolje

    Medijsko smetlište - Page 39 3tM-R5UF_400x400


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Guest Sun Feb 05, 2023 11:21 pm

    Daï Djakman Faré wrote:vaso koliko je ovo % glodurov propust a koliko novinarev ? mislim u srpskoj praksi.
    Propust urednika i celog sistema u kome nema verifikacije izvora i podataka. Još je veći propust ovo "izvinjenje". You had one job.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by kondo Sun Feb 05, 2023 11:23 pm

    da li je moguće da su rusi analno penetrirali u danas i ovako ih uneredili?

    pa hahahahaha


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plachkica

    Posts : 16128
    Join date : 2014-11-06

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by plachkica Sun Feb 05, 2023 11:29 pm

    dobila je uputstvo od ivane kako da objasni daniela

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by kondo Sun Feb 05, 2023 11:36 pm

    pa da, ovo njeno vađenje je nastalo u istom kancu gde i danijel smit

    jbg danas propo skroz, dobro je željko pantić uteko na vreme i poneo danas conference center


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Medijsko smetlište - Page 39 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 3:05 pm