Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    USA in Serbia

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jun 11, 2022 9:39 pm

    Naravno da to radi i moli boba da prodje nevreme do kasnije. Medjutim ovo nevreme je mala sansa da ce proci uskoro.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 13, 2022 2:40 pm

    https://rs.n1info.com/vesti/hil-srbija-mora-da-razmisli-da-li-je-odrzivo-da-se-drzi-neutralne-pozicije/
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by kondo Mon Jun 13, 2022 3:20 pm

    deluje da i on moze da nas podraska po jajcima, mada malo grubljim jezikom od solca


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Del Cap

    Posts : 6144
    Join date : 2019-11-04

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by Del Cap Mon Jun 13, 2022 3:49 pm

    Serbia Sustainability Goals
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 13, 2022 4:42 pm

    kondo wrote:deluje da i on moze da nas podraska po jajcima, mada malo grubljim jezikom od solca

    Za razliku od Solca, oni mogu ozbiljno da naude, takodje za razliku od Solca to ne bi bilo "televised".
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by Erős Pista Fri Aug 19, 2022 2:44 pm

    http://www.nspm.rs/hronika/kristofer-hil-iako-su-mnogi-razocarani-sto-u-briselu-nije-bilo-napretka-u-dijalogu-beograda-i-pristine-rezultat-tih-razgovora-ipak-je-pozitivan.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Del Cap

    Posts : 6144
    Join date : 2019-11-04

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by Del Cap Wed Aug 24, 2022 12:28 pm

    Vulin: Možda me Hil skloni iz Vlade, ali ideje samostalne Srbije neće uspeti


    Ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin rekao je, reagujući na izjavu ambasadora SAD u Beogradu Kristofera Hila da ne razume šta je Vulin radio u Moskvi i da je to prilično zbunjujuće, da ne zna šta je Hil hteo da postigne komentarisanjem postupaka ministra u Vladi Srbije, koja mu je domaćin, navodi se u saopštenju MUP.
    „Znam da ambasador Srbije u SAD nikada ne bi komentarisao postupke ministra iz Vašingtona. Kada je već podelio sa nama šta misli o ministrima Srbije mogao bi da kaže i koje su to odluke na koje nas tera Rusija, a nisu u našem interesu“, kaže Vulin.

    Pita se da li je u našem interesu da priznamo Kosovo ili da srušimo Dejtonski sporazum ili da uvedemo sankcije Rusiji i ostanemo bez gasa.

    „Rusija nas ne tera ni na šta, ali zato ambasador Hil misli da nas može naterati na bilo šta kao da smo Komanči u rezervatu. Možda ambasador uspe da me skloni iz Vlade, ali ideje samostalne Srbije koja sama odlučuje, e to nećete uspeti, pa znali ili ne znali šta činite“, rekao je sprski ministar, stoji dalje u saopštenju.

    Dodaje da ne zna šta ambasador Hil misli da postigne ubeđujući nas da priznamo Kosovo, ali misli da ni on ne zna šta misli da postigne.

    „Pre nego sledeći put kaže da je bombardovanje Srbije sprečilo katastrofu, neka klekne pred grob Milice Rakić i neka njenim roditeljima objasni koliko je njena smrt doprinela sprečavanju humanitarne katastrofe više ili manje od laži o masovnim streljanjima Šiptara na stadionu FK „Priština“ ili laži o masakru u Račku“, zaključuje se u saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova.

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by Erős Pista Wed Aug 24, 2022 1:24 pm

    Kako moze Hil da skloni iz srpske vlade? Nije valjda da Vucic dopusta da mu stranci sastavljaju vladu?


    Last edited by Erős Pista on Wed Aug 24, 2022 1:34 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by паће Wed Aug 24, 2022 1:31 pm

    Нечувено.

    Тј свако је по нешто чуо, ал' нико нема црно на бело са печатом.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by MNE Wed Aug 24, 2022 11:31 pm

    Del Cap wrote:Vulin: Možda me Hil skloni iz Vlade, ali ideje samostalne Srbije neće uspeti


    Ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin rekao je, reagujući na izjavu ambasadora SAD u Beogradu Kristofera Hila da ne razume šta je Vulin radio u Moskvi i da je to prilično zbunjujuće, da ne zna šta je Hil hteo da postigne komentarisanjem postupaka ministra u Vladi Srbije, koja mu je domaćin, navodi se u saopštenju MUP.
    „Znam da ambasador Srbije u SAD nikada ne bi komentarisao postupke ministra iz Vašingtona. Kada je već podelio sa nama šta misli o ministrima Srbije mogao bi da kaže i koje su to odluke na koje nas tera Rusija, a nisu u našem interesu“, kaže Vulin.

    Pita se da li je u našem interesu da priznamo Kosovo ili da srušimo Dejtonski sporazum ili da uvedemo sankcije Rusiji i ostanemo bez gasa.

    „Rusija nas ne tera ni na šta, ali zato ambasador Hil misli da nas može naterati na bilo šta kao da smo Komanči u rezervatu. Možda ambasador uspe da me skloni iz Vlade, ali ideje samostalne Srbije koja sama odlučuje, e to nećete uspeti, pa znali ili ne znali šta činite“, rekao je sprski ministar, stoji dalje u saopštenju.

    Dodaje da ne zna šta ambasador Hil misli da postigne ubeđujući nas da priznamo Kosovo, ali misli da ni on ne zna šta misli da postigne.

    „Pre nego sledeći put kaže da je bombardovanje Srbije sprečilo katastrofu, neka klekne pred grob Milice Rakić i neka njenim roditeljima objasni koliko je njena smrt doprinela sprečavanju humanitarne katastrofe više ili manje od laži o masovnim streljanjima Šiptara na stadionu FK „Priština“ ili laži o masakru u Račku“, zaključuje se u saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova.

    ee a kukali ste što idemo kad smo krenuli da vas osamostalimo
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by Erős Pista Mon Aug 29, 2022 6:40 pm

    http://www.nspm.rs/hronika/vladimir-orlic-u-razgovoru-sa-kristoferom-hilom-odnosi-izmedju-srbije-i-sad-konstantno-se-krecu-uzlaznom-putanjom.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Sep 17, 2022 3:00 pm

    Za to vreme, Hill otišao kod svojih u selo


    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by Erős Pista Sat Sep 17, 2022 3:56 pm

    Iz Pranjana moji
    Znas ti dobro koji


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Del Cap

    Posts : 6144
    Join date : 2019-11-04

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by Del Cap Sat Oct 01, 2022 6:53 pm


    Bivša otpravnica poslova u Ambasadi SAD: Svi ambasadori bili razočarani Vučićem
    VESTI Autor:Glas Amerike (VOA)01. okt 202215:0071 komentara

    Bivša zamenica šefa misije i otpravnica poslova u američkoj ambasadi u Beogradu u periodu od 2007. do 2010. godine, Dženifer Braš ocenila je da Evropska unija "ne traži mnogo i da nije dobila mnogo od Srbije, uključujući i priznanje odgovornosti za ratove devedesetih".

    Braš za Glas Amerike kaže da u procesu pristupanja Srbije uniji, problem nije samo stav Beograda o Rusiji, ili pitanje Kosova, već i stanje demokratije.

    Smjenjivali su se ambasadori koji su pokušavali da razgovaraju sa Vučićem i pokušavali da ga podstaknu da bude bude transformativni lider koji bi napravio otklon od 90-tih i Srbiju transformisao u konstruktivnog i produktivnog člana Evropske unije i liberalnog svjetskog poretka. I svi su bili razočarani“, otkriva Braš.

    „Poznavala sam ga kada je došao na vlast, kada se njegova stranka odvojila od radikala i uvek je privatno govorio da to želi, da želi da Srbiju uvede u moderni svet, da želi da Srbija bude kontstruktivan partner i dobar sused, ali da ne može zato što ljudi ne bi to tolerisali. Znam mnogo Srba i u tom području sam bila duže nego u Ohaju gdje sam rođena. I postoji sedam miliona ljudi u Srbiji kojii su taoci te politike, koji žele evropsku budućnost“, kazala je ona.

    Podsetimo, u Briselu i Vašingtonu izraženo je nezadovoljstvo nedavnim potpisivanjim plana o konsultacijama ministarstava spoljnih poslova Srbije i Rusije, na marginama zasedanja Generalne skupštine Ujedinjenih nacija u Njujorku.

    ma nije valjda
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by Erős Pista Sat Oct 01, 2022 6:59 pm

    USA in Serbia - Page 4 3579118792

    Ovo zaista zvuci neverovatno glupo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by паће Sat Oct 01, 2022 7:00 pm

    Ако нам се смеши неевропска будућност, јел' могу да бирам континент?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by beatakeshi Sat Oct 01, 2022 7:07 pm

    Erős Pista wrote:USA in Serbia - Page 4 3579118792

    Ovo zaista zvuci neverovatno glupo.
    +1.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Oct 01, 2022 7:14 pm

    Ja se samo nadam da ona i ostali nisu to zaista i mislili
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by kondo Sat Oct 01, 2022 7:18 pm

    pa jesu, to im je u opisu posla. vi ko da ste pali s marsa...

    nego kad je taj sastanak izmedju hila i vucica, valjda je bio najavljen u palati federacije?

    USA in Serbia - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcQ609qHaoANfotkL00hhu5jSt_hcJA17pBr5A&usqp=CAU


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by plachkica Sat Oct 01, 2022 7:23 pm

    'Bivša zamenica šefa misije i otpravnica poslova u američkoj ambasadi u Beogradu u periodu od 2007. do 2010. godine'
    sigurna sam da bi i neki bivši kuvar iz usa rezidencije imao šta da kaže, kakvo je ovo novinarstvo?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by kondo Sat Oct 01, 2022 8:03 pm

    aj ne brukajte se, dženifer braš nije baš nije vaš prosečni diplomatski paistry chef


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by plachkica Sat Oct 01, 2022 8:24 pm

    komentarišem tekst ne nju
    Anonymous
    Guest

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by Guest Sat Oct 01, 2022 8:26 pm

    plachkica wrote:'Bivša zamenica šefa misije i otpravnica poslova u američkoj ambasadi u Beogradu u periodu od 2007. do 2010. godine'
    sigurna sam da bi i neki bivši kuvar iz usa rezidencije imao šta da kaže, kakvo je ovo novinarstvo?

    Otpravnik poslova je visok diplomatski čin, tako reći zamenik ambasadora ili privremeni ambasador. Dženifer Braš ne samo da je obavljala ovu funkciju već je, ako se ne varam, posle toga u Stejt Departmentu bila zadužena za ovaj deo Evrope. Dosta uticajna osoba, u dužem vremenskom periodu.
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by plachkica Sat Oct 01, 2022 8:38 pm

    komentarišem tekst ne nju, bila je, ili je još uvek, zamenica specijalnog predstavnika umnika što je dovoljno da joj da uvid u to kakav je vučić, otpravnica ambasade je bila do 2010. 2 godine pre no je vučić došao na vlast. hil je peti ambasador od 2010. glas amerike je rešio da apostrofira tu, za vučićevu vlast irelevantnu, bivšu funkciju.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Oct 01, 2022 8:44 pm

    Radi se prosto o nedoraslom diplomatskom kadru s.jedne strane, ali i o periferizaciji ovog regiona u americkoj politici posle 9/11. Ta dva su naravno i povezana. Hil pak recimo izgleda da zna kako sa srpskom oligarhijom. I jos vaznije, izgleda da za.to ima.podrsku tamo gde treba


    Last edited by Mór Thököly on Sat Oct 01, 2022 8:45 pm; edited 1 time in total

    USA in Serbia - Page 4 Empty Re: USA in Serbia

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 5:03 am