Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Novi frizider

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by kondo Mon 29 Nov 2021, 14:20

    kome se nešto nije ubuđalo u frižideru nek se baci kamenom. meni se isušuje samo sir.

    ne znam ni da li LG koji sam gore kačio ima kontrolu vlažnosti, vidim da nema tu dodatnu fioku za meso i ribu koja tome služi, da ne isušuje. samsung vrv radi na neku drugu foru, vidim da ni skuplji nemaju taj feature već imaju nekakav all around cooling ili cooling plus sa ubacivanjem hladnog vazduha kroz razne otvore. ne znam. gariju se svejedno zahvaljujem jer sam kod ovih BC group čiji je link poslao našao samsung u grafit crnoj a taj mi se posebno svidža

    Novi frizider - Page 2 69698-samsung-rb34t652eb1-ek-kombinovani


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by Zus Mon 29 Nov 2021, 15:11

    Jos samo da metes zvucnike
    Anonymous
    Guest

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by Guest Mon 29 Nov 2021, 15:12

    moj virpul je ove godine proslavio punoletstvo, po američki
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by паће Mon 29 Nov 2021, 15:26

    Talason wrote:moj virpul je ove godine proslavio punoletstvo, po američki

    Којим се тзв. пивом налио?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by kondo Tue 30 Nov 2021, 22:05

    danas sam opet posetio gigatron koji na licu mesta ima najviše izloženih modela u razmatranju

    malo mi se promenila vizura, samsung je na ivici eliminacije jer ima plastične šarke na vratima. možda je neka OK plastika, verovatno, naročito uz garanciju 5 godina ali aktuelni siemens menjam jer su šarke otišle i malo sam preosetljiv.

    zasad je varijanta garijevog ulubljenog vodeci kandidat:

    https://www.lg.com/rs/frizideri/lg-gbb61pzjmn

    nasao sam ga za 59,000

    u obe radnje su mi isto rekli, da je LG>Samsung kada su frizideri u pitanju, uz par ociglednih argumenata.

    oba imaju inverter motor, klasican no frost i multi flow cirkulaciju.

    LG ima isti multi flow sistem kao samsung koji ravnomerno puni ceo frizider plus hladnu zavesu (koja pumpa vazduh odozgo u ravni zatvaranja vrata) koja hladi i vrata i taj prednji deo, to samsung nema. meni to deluje kao bitan feature jer u samsung uputstvu npr pise da se ne drze jaja u vratima jer se vrata hlade ograniceno, a ovo sprecava uticaj koji recimo leti imaju otvorena vrata.

    dispenzer za vodu koji ima samsung mi nije bitan, cak mislim da bi me smarao - postao sam osetljiv na hladnu vodu, mrzim vodu iz plastike i posebno mrzim kada se budjaju ili strokave posude za vodu.

    LG ima u frizideru 2 fioke iako ni na jednoj nema tu kontrolu vlaznosti, za koju moram da kazem da mi se cini da je teska prodaja magle. time se podesavaju nekakvi otvori na fioci, sto mozes i sam da improvizujes tako sto ces da za par mm ostavis otskrinutu fioku. prvo su me 2 fioke nervirale, sad mi se čini da je to OK da u jednu ide voce povrce a u drugu ovo sto ume da se usmrdi ako ga ne trosis brzo, meso riba mlecni proizvodi.

    LG ima bazičniju unutrašnjost, gole police i fioke, nema kerefeke koje ima samsung, posudu za jaja, kutije u vratima, ono za vino itd. nekako je počeo da mi se sviđa minimalizam.

    last but not least, ima masivne metalne šarke i čvršću plastiku kao i bolje kretanje fioka, naročito u frizeru.

    LG mane - svetlo je slabije nego na samsungu, nije bitno, dovoljno je dobro.

    LG digitalni displej je u frizideru sa strane, opet nije bitno, to dzaram jednom u 2 godine. 

    objektivno je ruzniji od siemensa, ima tog azijskog seljaštva, malo se i sjaji ali opet nije bitno.

    dobio sam garantovanu cenu do 3.12, nije još gotovo ali skoro da jeste...

    nisam našao ništa od boscha u tom rangu cene što mi uliva poverenje, iako su ergonomski besprekorni. bio jedan liebherr za te pare, old school no frost, odbilo me što na leđima ima isti slivnik za oticanje vode napolje. to već imam na siemensu i ne želim da to vidim nikada više u životu u frižideru.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by Sotir Tue 30 Nov 2021, 22:25

    Једног дана, кад се будемо сећали где сте били кад је почињао Еколошки устанак, ова тема ће бити важан историјски подсетник.

    Он д топик, мислим да су добро изабрао, ни ја не би другачије. 
    Прошле године сам силом прилика купио неки полован фрижидер, Електролукс. Два компресора и остала срања. Нешто му је цркло у електроници. Пошто је био у гаранцији, после пар звања телефоном и најебавања сам га заменио за Цилинду. Утисак ми је некако бољи, иако је мањи изнутра и има један компресор.

    А кући на старом Горењу се пластичне ручке само ломе па их лепим суперлепком на пар месеци, и ја више волим металне.
    На неком фрижидеру у Јапану сам видео механизам за лако отварање врата - мало повуче, и он гурне изнутра. Чудан осећај, сваки пут ме је изненадио као да је неко унутра.
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by паће Tue 30 Nov 2021, 22:28

    Sotir wrote:

    На неком фрижидеру у Јапану сам видео механизам за лако отварање врата - мало повуче, и он гурне изнутра. Чудан осећај, сваки пут ме је изненадио као да је неко унутра.

    Код нас је само стари бојлер имао духа. Ово први пут чујем.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by kapetanm Wed 01 Dec 2021, 00:37

    Sad bi trebalo pitati Jojoa kako funkvionise japanski frizider i zasto je taj mehanizam superioran
    Anonymous
    Guest

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by Guest Wed 01 Dec 2021, 10:12

    imam jedan komb lg bukv 15 godina, radi odlicno, jedini kvar je slomljen nosac za onu fioku sto visi na jednoj polici
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by Mr.Pink Wed 01 Dec 2021, 11:31

    ja sam dovukao jedan bosch staramajci iz italije ima jedno 20 dina

    stvarno top frizider. nema zezanja

    ne znam kakvi su ovi danas

    LG pravi pristojne no frost frizidere kombinovane. barem ono sto se ja secam, ne znam kakva je situacija danas ali ako je tako kako kazes onda bih uzeo LG na keca


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by паће Wed 01 Dec 2021, 12:25

    kapetanm wrote:Sad bi trebalo pitati Jojoa kako funkvionise japanski frizider i zasto je taj mehanizam superioran

    Није фора у механизму, него што стане у џеп.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by Zus Wed 01 Dec 2021, 23:08

    kondo wrote:
    LG ima u frizideru 2 fioke iako ni na jednoj nema tu kontrolu vlaznosti, za koju moram da kazem da mi se cini da je teska prodaja magle. time se podesavaju nekakvi otvori na fioci, sto mozes i sam da improvizujes tako sto ces da za par mm ostavis otskrinutu fioku. prvo su me 2 fioke nervirale, sad mi se čini da je to OK da u jednu ide voce povrce a u drugu ovo sto ume da se usmrdi ako ga ne trosis brzo, meso riba mlecni proizvodi.

    LG ima bazičniju unutrašnjost, gole police i fioke, nema kerefeke koje ima samsung, posudu za jaja, kutije u vratima, ono za vino itd. nekako je počeo da mi se sviđa minimalizam.

    objektivno je ruzniji od siemensa, ima tog azijskog seljaštva, malo se i sjaji ali opet nije bitno.

    dobio sam garantovanu cenu do 3.12, nije još gotovo ali skoro da jeste.

    Mislio sam na prvu loptu da je Samsung bolji, jbg pakovanje. LG izleda pobedijo. Posbno su super te fioke da se zaboravi nesto sto ce se iskopati kasnije 
    Dobra je cena
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by kondo Thu 02 Dec 2021, 00:21

    Naručio, platio. LG.

    https://www.bcgroup-online.com/frizideri/lg-gbb61pzjmn-69429

    Ispalo je oko 60,000 sa nošenjem na 3. sprat bez lifta.

    Zadovoljan, za sada.

    Pobedile heavy duty metalne šarke. Uzeo bi Samsung da nema plastične šarke.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by Zus Thu 02 Dec 2021, 08:42

    Bravo. Da te dugo i dobro ladi. A posebno sarke Novi frizider - Page 2 1241126653
    To sa nosenjem je super. Jel nose i stari napolje na smetliste istorije?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by kondo Thu 02 Dec 2021, 10:36

    Po dogovoru  Novi frizider - Page 2 1f602


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by Zus Thu 02 Dec 2021, 11:00

    Jos 3 tisuce dakle
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by kondo Thu 02 Dec 2021, 13:00

    teško, barem od mene. romi će da ga uzmu zađaba.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by паће Sun 20 Feb 2022, 21:22

    Ево ово се производи већ 13 година, сад сам се сетио:
    https://www.gadgetreview.com/gorenje-ipod-fridge


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by kapetanm Fri 10 Jun 2022, 17:40

    E dosao red na mene sta uzeti. Gleddao nreke samsunge al je otpalo. Ne znam koji i gde
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by Filipenko Fri 10 Jun 2022, 18:14

    Isto. I ne kapiram nista, odnosno sve mi deluje tu negde isti djavo. Verovatno ne gledam dovoljno skupo, tipa frizidere preko 80k.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by kondo Fri 10 Jun 2022, 18:27

    LG je no brainer, najveći za koji imate para. Oprema je nebitna, samo veličina. Ja zimus uzeh LG, opet bi samo 2m umesto 1.8m. bolji od Samsung.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by kondo Fri 10 Jun 2022, 18:30

    kondo wrote:Naručio, platio. LG.

    https://www.bcgroup-online.com/frizideri/lg-gbb61pzjmn-69429

    Ispalo je oko 60,000 sa nošenjem na 3. sprat bez lifta.

    Zadovoljan, za sada.

    Pobedile heavy duty metalne šarke. Uzeo bi Samsung da nema plastične šarke.
     

    Ovo je neznatno poskupelo, ako ti veličina pasuje topla preporuka. Brutalno radi.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by Filipenko Fri 10 Jun 2022, 19:02

    Skupo je to za nas koji nismo odrasli na drzavnim projektima u obicnim radnickim porodicama sa ocevima direktorima fabrika i majkama zaposlenim u fantomskim institutima. Ali hvala na preporuci.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by Zus Fri 10 Jun 2022, 19:09

    U bre
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by kapetanm Fri 10 Jun 2022, 19:43

    Uh paše mi otprilike. Gledao sam neki sličan samsung 7-8 tisuća jeftiniji. Ali, treba to napuniti a to je ta razlika u ceni..

    Novi frizider - Page 2 Empty Re: Novi frizider

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed 08 May 2024, 20:10