Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Naprednjakluk

    ficfiric

    Posts : 34270
    Join date : 2012-02-10

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by ficfiric Sat Aug 13, 2022 11:36 pm

    I da, niko od njih nece praviti nikakav protest da im se ne bi desilo da izadje gomila kao onda kad su pravili skup podrske ruskoj agresiji


    _____


    Uprava napolje!

    boomer crook

    Posts : 36947
    Join date : 2014-10-27

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by boomer crook Sat Aug 13, 2022 11:57 pm

    disident wrote:
    plachkica wrote:mislim da dižu frku da bi država pokazala da i pored velikog protivljenja može da organizuje i zaštiti prajd. da je redovni možda bi se i mogao otkazati, ali europrajd teško.

    Da, klasican teskoe manevar

    nije to samo teskoe vec tipicna reketaska majmunarija. ovo mogu da ti napravim ako nisi poslusan. to rade sa svima od etnickih do seksualnih manjina.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50175
    Join date : 2017-11-16

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Aug 14, 2022 12:04 am

    Ovo je jedna izuzetno agresivna vlast. To sto se ta agresija ispoljava na povrsini samo kad oni misle da je probitacno i relatuvno bezbedno, to ne menja sustinu. Jedino sto znaju da je pretnja obicno efikasnija od same primene (primena moze ida krene po zlu, moze da generise nepredvidiv odgovor) ali, ponovo, to ne menja sustinu.
    boomer crook

    Posts : 36947
    Join date : 2014-10-27

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by boomer crook Sun Aug 14, 2022 12:20 am

    oni nisu samo agresivni vec poseduju efikasnu kontrolu nad para-drzavnim aparatom sile i zastrasivanja. od sahovskih partija u silerovoj do nevolje i skladista. zuti su uvek ziveli u strahu i nelagodnom miru sa tim delom para-drzavne scene. jednostavno nisu imali mehanizme kako da ih kontrolisu a u liku zorana djindjica su imali i primer sta im se moze desiti.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81500
    Join date : 2012-06-10

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Erős Pista Sun Aug 14, 2022 12:23 am

    boomer crook wrote:
    disident wrote:

    Da, klasican teskoe manevar

    nije to samo teskoe vec tipicna reketaska majmunarija. ovo mogu da ti napravim ako nisi poslusan. to rade sa svima od etnickih do seksualnih manjina.

    Ovo je otprilike i moja procena. Muzu neke dobre preporuke od NGO bliskih Prajdu, pa malo prete, malo stite.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18434
    Join date : 2014-12-12

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by beatakeshi Sun Aug 14, 2022 12:44 am

    boomer crook wrote:oni nisu samo agresivni vec poseduju efikasnu kontrolu nad para-drzavnim aparatom sile i zastrasivanja. od sahovskih partija u silerovoj do nevolje i skladista. zuti su uvek ziveli u strahu i nelagodnom miru sa tim delom para-drzavne scene. jednostavno nisu imali mehanizme kako da ih kontrolisu a u liku zorana djindjica su imali i primer sta im se moze desiti.
    U sridu!
    boomer crook

    Posts : 36947
    Join date : 2014-10-27

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by boomer crook Sun Aug 14, 2022 12:55 am

    pa nema tu niceg drugog. postoji taj mit o tome da naprednjaci/radikali i sps mogu da mobilisu mase i da zuti na to nisu imali odgovor ali to je glupost. nikakva mobilizacija masa mimo drzavnog aparata nije vidljiva u delovanju te politicke formacije jos od vremena jogurt revolucije i desavanja naroda.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50175
    Join date : 2017-11-16

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Aug 14, 2022 1:01 am

    boomer crook wrote:oni nisu samo agresivni vec poseduju efikasnu kontrolu nad para-drzavnim aparatom sile i zastrasivanja. od sahovskih partija u silerovoj do nevolje i skladista. zuti su uvek ziveli u strahu i nelagodnom miru sa tim delom para-drzavne scene. jednostavno nisu imali mehanizme kako da ih kontrolisu a u liku zorana djindjica su imali i primer sta im se moze desiti.

    U samoj Srbiji nikada nece naci mehanizme da ih kontrolisu ili bilo sta drugo. To je 1 od bitnih delova sveukupnog problema. Resenje mora makar delimicnoda dodje sa strane, to se vidi danas u CG. To je takodje 1 od razloga zasto zapadnjaci rade sa SRN-Staat organima - jer za njih znaju da imaju te mehanizme da zavrse ako se nesto dogovori.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50175
    Join date : 2017-11-16

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Aug 14, 2022 1:03 am

    To je zasto je glupost kad kazu Djilas ili bilo ko "mi cemo ovo sami da zavrsimo". Necete.
    Erős Pista

    Posts : 81500
    Join date : 2012-06-10

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Erős Pista Sun Aug 14, 2022 1:18 am

    Naravno. Ali ja se bojim da su se trajno uverili da drugima ne vredi ni davati sansu, jer prosto ne mogi da deliveruju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81500
    Join date : 2012-06-10

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Erős Pista Sun Aug 14, 2022 1:19 am

    Mislim na zapadnjake.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36947
    Join date : 2014-10-27

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by boomer crook Sun Aug 14, 2022 1:22 am

    Mór Thököly wrote:
    boomer crook wrote:oni nisu samo agresivni vec poseduju efikasnu kontrolu nad para-drzavnim aparatom sile i zastrasivanja. od sahovskih partija u silerovoj do nevolje i skladista. zuti su uvek ziveli u strahu i nelagodnom miru sa tim delom para-drzavne scene. jednostavno nisu imali mehanizme kako da ih kontrolisu a u liku zorana djindjica su imali i primer sta im se moze desiti.

    U samoj Srbiji nikada nece naci mehanizme da ih kontrolisu ili bilo sta drugo. To je 1 od bitnih delova sveukupnog problema. Resenje mora makar delimicnoda dodje sa strane, to se vidi danas u CG. To je takodje 1 od razloga zasto zapadnjaci  rade sa SRN-Staat organima - jer za njih znaju da imaju te mehanizme da zavrse ako se nesto dogovori.

    to je drugi deo te jednacine. sto se zapadnjaka tice i to je dosta komplikovano. ima i tu reketaskog pristupa (moze pomoc ali...) ali znacajnije je to da su drzave slozeni organizmi i da niko po njima ne prcka ako bas ne mora nasuprot kafanskom ubedjenju u suprotno.

    sto se druge strane tice, to jest rusa, treba samo znati da su oni pruzili azil nasim dzelatima i muciteljima iz devdesetih i shvatiti cime bi oni ovde bili sretni.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36947
    Join date : 2014-10-27

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by boomer crook Sun Aug 14, 2022 1:24 am

    Erős Pista wrote:Naravno. Ali ja se bojim da su se trajno uverili da drugima ne vredi ni davati sansu, jer prosto ne mogi da deliveruju.

    mislim da ovde gresis. mi precenjujemo moc tzv. zapada. to sto bi oni ovde mogli da povuku nogu i krenu u neki regime change ne znaci da to i zele da urade. to sve nosi neki rizik i sve dok vucic zaista ne povuce na drugu stranu oni to nece preduzimati.

    medjutim, ukoliko se pojavi neka snaga koja moze da ga smeni oni ce je podrzati.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81500
    Join date : 2012-06-10

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Erős Pista Sun Aug 14, 2022 1:47 am

    Ne, pa ja se slazem s tom procenom. Problem je sto je situacija u Srbiji u tolikom kurcu da nista veliko nece moci da se razvije samo od sebe.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81500
    Join date : 2012-06-10

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Erős Pista Sun Aug 14, 2022 1:50 am

    To jest, neophodno je barem osloboditi medije donekle, a to ne moze da se desi bez spoljnog pritiska.

    Doduse, mozda N1 dobije frekvenciju, ali ako dobije, to ce se desiti jedino zahvaljujuci spoljasnjem pritisku.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34270
    Join date : 2012-02-10

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by ficfiric Sun Aug 14, 2022 9:33 am

    boomer crook wrote:pa nema tu niceg drugog. postoji taj mit o tome da naprednjaci/radikali i sps mogu da mobilisu mase i da zuti na to nisu imali odgovor ali to je glupost. nikakva mobilizacija masa mimo drzavnog aparata nije vidljiva u delovanju te politicke formacije jos od vremena jogurt revolucije i desavanja naroda.

    Kad se lupalo u serpe, sns je zvao svoje da pozdrave bakljade i niko nije izlazio na prozor. Posle toga su pozvali pristalice da na terase kace srpske zastavae i to su radili samo njihovi clanovi. SNS ima navijace + one ljudi po spiskovima sto ih vozi autobusima - to je cela njihova vojska.


    Sto se tice zapada, kad bi hteli da menjaju vlast samo treba da zavrsnu slavine posto Srbija bez zaduzivanja ne moze funkcionisati. Kada bi uveli i nekakve sankcije, mi ne samo da nemamo gorivo - Srbija vise nije u stanju da proizvede dovoljno hrane za svoje potrebe. Mi bez uvoza nemamo dovoljno mleka i mesa


    _____


    Uprava napolje!

    Uncle Baby Billy

    Posts : 3176
    Join date : 2021-09-13

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Uncle Baby Billy Mon Aug 15, 2022 5:06 pm


    Član Predsedništva Srpske napredne stranke (SNS) Vladimir Đukanović pozvao je danas organizatore Evroprajda u Beogradu da otkažu tu manifestaciju, ili da, u suprotnom, država razmisli da je zabrani jer je to periferna tema u situaciji kad, kako je rekao, imamo ozbiljnu sitauaciju na Kosovu.

    „Ako već ova gospoda iz Evroprajda neće to da otkažu zamolio bih državu da razmisli da li ona to da otkaže, jer besmisleno je da se ovde pravi takva tenzija oko periferne, idiotske teme. Molim organizatore da odustanu od tog skupa. Ajde da se ne lažemo, 90 odsto ljudi i više je protiv i nemojte da pravimo nešto što zaista nema nikakvu podršku i neće nikad imati nikakvu u ovom društvu“, rekao je Đukanović za TV Hepi.

    On je istakao da je protiv Evroprajda, ali mu „ne pada na pamet da otežava svojoj državi i da pravi dodatnu muku tako što će to da ističe kao najvažniju temu“, navodeći i da neki, pominjući Dveri i Zavetnike, žele da uberu političke poene na njoj.

    Molim ove licemere iz Evropske unije (EU) koji nam to nameću – probajte to u Varšavi da napravite. Nego znate koliko je strašan uticaj Rimokatoličke crkve koja nikad to neće dopustiti, a Poljska je članica EU. Idite tamo da napravite“, rekao je Đukanović.

    Ili, dodao je, „ako već hoćete demokratiju na Balkanu probajte da to napravite u Sarajevu“.

    „Pa što samo u Beogradu i samo želite nas da maltretirate nametanjem te teme. Pa ako se slučajno zabrani da onda pritiskate Srbiju i kažete ne poštujemo ljudska prava“, naveo je Đukanović.



    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7174
    Join date : 2020-03-05

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Aug 15, 2022 5:09 pm

    Nemo da ste licemerni dok Hilandar gori.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    plachkica

    Posts : 16200
    Join date : 2014-11-06

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by plachkica Mon Aug 15, 2022 5:11 pm

    sa druge strane krle strong












    Anonymous
    Guest

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Guest Mon Aug 15, 2022 5:29 pm

    Uncle Baby Billy wrote:

    Član Predsedništva Srpske napredne stranke (SNS) Vladimir Đukanović pozvao je danas organizatore Evroprajda u Beogradu da otkažu tu manifestaciju, ili da, u suprotnom, država razmisli da je zabrani jer je to periferna tema u situaciji kad, kako je rekao, imamo ozbiljnu sitauaciju na Kosovu.

    „Ako već ova gospoda iz Evroprajda neće to da otkažu zamolio bih državu da razmisli da li ona to da otkaže, jer besmisleno je da se ovde pravi takva tenzija oko periferne, idiotske teme. Molim organizatore da odustanu od tog skupa. Ajde da se ne lažemo, 90 odsto ljudi i više je protiv i nemojte da pravimo nešto što zaista nema nikakvu podršku i neće nikad imati nikakvu u ovom društvu“, rekao je Đukanović za TV Hepi.

    On je istakao da je protiv Evroprajda, ali mu „ne pada na pamet da otežava svojoj državi i da pravi dodatnu muku tako što će to da ističe kao najvažniju temu“, navodeći i da neki, pominjući Dveri i Zavetnike, žele da uberu političke poene na njoj.

    Molim ove licemere iz Evropske unije (EU) koji nam to nameću – probajte to u Varšavi da napravite. Nego znate koliko je strašan uticaj Rimokatoličke crkve koja nikad to neće dopustiti, a Poljska je članica EU. Idite tamo da napravite“, rekao je Đukanović.

    Ili, dodao je, „ako već hoćete demokratiju na Balkanu probajte da to napravite u Sarajevu“.

    „Pa što samo u Beogradu i samo želite nas da maltretirate nametanjem te teme. Pa ako se slučajno zabrani da onda pritiskate Srbiju i kažete ne poštujemo ljudska prava“, naveo je Đukanović.


    a prave i u Varšavi i u Sarajevu...
    паће

    Posts : 40175
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by паће Mon Aug 15, 2022 5:33 pm

    Тим горе по чињенице.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81500
    Join date : 2012-06-10

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Erős Pista Mon Aug 15, 2022 5:50 pm

    plachkica wrote:sa druge strane krle strong














    Krle je oko nekih stvari prilično tvrdo na pravoj strani - jedna od njih su i LGBT prava. Druga je vakcinacija. Treće ne mogu da se setim.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40175
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by паће Mon Aug 15, 2022 6:09 pm

    Erős Pista wrote:Treće ne mogu da se setim.

    Да звечке буду признат инструмент који ће да се студира на ФМУ?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81500
    Join date : 2012-06-10

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Erős Pista Mon Aug 15, 2022 6:26 pm

    Tu je na pogrešnoj strani. SMRT ZVEČKAMA!!!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40175
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by паће Mon Aug 15, 2022 6:29 pm

    Не убијају звечке у појам. Људи убијају у појам.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.

    Naprednjakluk - Page 27 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Tue May 14, 2024 2:20 am