Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ћина-Средње Краљевство

    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by паће Thu Dec 01, 2022 4:44 pm

    Јебо мере, и метричке и царске. Ништа не науди вирусу као добар протест.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 7490
    Join date : 2017-03-14

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by MNE Fri Dec 02, 2022 1:17 pm

    Istina, da ljudi nisu ovce i da su izašli ovako da protestuju od starta bilo bi mnogo bolje al jbg.
    boomer crook

    Posts : 36874
    Join date : 2014-10-27

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by boomer crook Fri Dec 02, 2022 3:29 pm

    MNE wrote:
    boomer crook wrote:sve sto ima da se kaze o ovoj temi rekao je konjski nil pa se ne bih ponavljao. meni su dva drugara umrla od korone a jedan je lezao i pretekao.  nikada nista slicno nisam video sa gripom.
    zato što spadaju u drugu i treću grupu

    činjenica je da su oni koji su preležali alfu većinom lagano prošli deltu a da je delta najviše pokosila one koji su se upravo najviše čuvali pa alfu nisu zakačili, a ima nešto i do opšteg imuniteta koji je bolji ljeti nego zimi

    optimalna strategija je bila nakljukati ljude vitaminom D(i C) uz besplatno testiranje da neko ne bi otišao u hipervitaminozu(mada je to jako teško) i pustiti sve koji to žele da se zaraze što brže uz izolovanje kritičnih grupa(i svih onih koji to žele), e sad možda je izgleda postalo previše tražiti ličnu odgovornost u ovom orvelovskom dobu kad se većina ljudi ponašaju kao leminzi kojima se upravlja sa TVa

    ne. optimalna strategija je bila odmah uvesti mere i bez oklevanja uvesti vanredno stanje. ova stani kreni strategija je dovela da jedan od moja dva drugara umre tokom drugog popustanja mera.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 7490
    Join date : 2017-03-14

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by MNE Fri Dec 02, 2022 7:26 pm

    e, u tome i jeste problem, što si ti siguran da se tvoj drugar ne bi zarazio da je uvedeno vanredno stanje, ali virusi ne čitaju zakon i propise

    jedino bi moglo da ga spasi da se on sam izolovao, a možda bi i da je u početku zakačio virus prošao bolje pa bi drugi put imao imunitet
    rumbeando

    Posts : 13709
    Join date : 2016-02-01

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by rumbeando Fri Dec 02, 2022 11:06 pm

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Dec 02, 2022 11:23 pm

    Putin nas je objektivno sprecio da malo vise prozborimo o tome koliki je Śi luđak.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Filipenko Fri Dec 02, 2022 11:30 pm

    Podsetite me sta su britanske vlasti radile sa internetom tokom londonskih nemira?
    rumbeando

    Posts : 13709
    Join date : 2016-02-01

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by rumbeando Fri Dec 02, 2022 11:50 pm

    Šta?

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 FLYsBaZ

    12.8.2011.
    Social media and legal experts have ridiculed a proposal by British Prime Minister David Cameron to restrict the use of services such as Facebook, Twitter and BlackBerry Messenger to prevent riots.

    The services were used by rioters to organise looting and vandalism across London and beyond, prompting Mr Cameron to demand the companies take more responsibility for content posted on their networks. Home Secretary Theresa May is due to hold meetings with Facebook, Twitter and BlackBerry maker Research in Motion this week.
    https://www.smh.com.au/technology/london-riot-social-media-blocks-totalitarian-20110812-1iq0o.html

    25.8.2011.
    The U.K. government met on Thursday with technology companies for a post-mortem on the violent riots earlier this month, but made clear from the onset that it was no longer considering shutting down services in times of crisis.

    Home Secretary Theresa May met with representatives of Facebook, Twitter and Research In Motion, three companies whose services were used by participants in the violent rioting across several U.K. cities.

    After the riots, Prime Minister David Cameron said the U.K. would look at "whether it would be right to stop people communicating via these websites and services when we know they are plotting violence." The suggestion that the U.K. could censor social networking services brought wide criticism.
    https://www.computerworld.com/article/2738643/post-riot--uk-government-halts-talk-of-social-media-shutdown.html
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Filipenko Sat Dec 03, 2022 12:45 am

    Hvala, Alexa.
    rumbeando

    Posts : 13709
    Join date : 2016-02-01

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by rumbeando Sun Dec 04, 2022 2:25 pm

    Peking je uspostavio više od 100 takozvanih prekomorskih policijskih stanica širom svijeta za praćenje, uznemiravanje i u nekim slučajevima vraćanje kineskih državljana koji žive u egzilu, koristeći bilateralne sigurnosne aranžmane postignute sa zemljama u Evropi i Africi kako bi stekli široko prisustvo na međunarodnom planu.
    Kampanja za ljudska prava Safeguard Defenders sa sjedištem u Madridu kaže da je pronašla dokaze da Kina upravlja sa 48 dodatnih policijskih stanica u inostranstvu otkako je grupa prvi put otkrila postojanje 54 takve stanice u septembru.
    Njegovo novo izdanje, nazvano "Patroliraj i uvjeri", fokusira se na razmjere mreže i ispituje ulogu koju su zajedničke policijske inicijative između Kine i nekoliko evropskih država, uključujući Italiju, Hrvatsku, Srbiju i Rumuniju, odigrale u pilotiranju širenja kineske industrije prekomorskih stanica.
    Među novim tvrdnjama koje je grupa iznijela je da su jednog kineskog državljanina prisilili da se vrati kući od strane operativaca koji rade na tajnom zadatku u kineskoj prekomorskoj policijskoj stanici u predgrađu Pariza, izričito regrutirani u tu svrhu.
    Također ranije su otkrili da su još dva kineska prognanika prisilno vraćena iz Evrope, jedan iz Srbije, drugi iz Španije.
    https://www.klix.ba/vijesti/svijet/hrvatska-i-srbija-dozvolile-kini-da-otvori-policijske-stanice-i-zastrasuje-gradjane-u-egzilu/221204032
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by паће Sun Dec 04, 2022 2:32 pm

    Моја госпоја је већ видела 1 Кинеза у полицијској униформи. Нашој, додуше, и можда је момак овде и рођен, откад имамо кинеских дућана.
    Ал беше нешто приче да код нас има кинеске мурије, од пре неку годину, нешто су се споразумели АВ и брат Сји.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    rumbeando

    Posts : 13709
    Join date : 2016-02-01

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by rumbeando Mon Dec 05, 2022 4:26 am

    Kineska TV cenzuriše snimke navijača na tribinama u krupnom planu.



    Solus_Rex

    Posts : 3508
    Join date : 2018-07-03

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Solus_Rex Sun Jan 22, 2023 1:49 pm

    Ggl trsl:



    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by fikret selimbašić Tue Feb 28, 2023 8:18 pm

    Predsjednik Bjelorusije Aleksandar Lukašenko stigao je u Kinu i tamo će se sresti s državnim vrhom. Kinesko ministarstvo vanjskih poslova ovaj vikend je objavilo da će Lukašenko u Kini boraviti od 28. veljače do 2. ožujka.
    Posjet Lukašenka može se shvatiti kao dokaz tijesnih veza Kine i Rusije. Lukašenko je najvjerniji Putinov partner. Kina od početka rata tvrdi kako je neutralna. SAD upozorava da Kina planira slati oružje Rusiji.


    Kineska satelitska kompanija Spacety, koja se još ranije našla na američkoj crnoj listi, dostavljala je snimke iz zraka ruskoj plaćeničkoj skupini Wagner, prema jednom američkom dužnosniku.
    Daniel Kritenbrink, pomoćnik američkog državnog tajnika za pitanja istočne Azije i Pacifika, o ovome je govorio tijekom saslušanja u Kongresu jutros.
    Sa sjedištem u Pekingu i međunarodnim sjedištem u Luksemburgu, Spacety je svemirska tvrtka specijalizirana za male satelite i satelitske usluge. Ranije ovog mjeseca, Spacety je dodan na američku trgovinsku crnu listu.
    Spacety je ranije rekao da se pridržava međunarodnih sankcija protiv Rusije.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Indy Wed Mar 08, 2023 8:39 am

    PlutokraCki mediji ovde kod mene odlepili (sorry za crossposting sa PPP, ali ovo je stvarno uznemirujuće videti.)

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Propaganda
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 08, 2023 8:50 am

    Jel ima negde da se malo bolje vidi tekst?
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Notxor Wed Mar 08, 2023 9:01 am

    Verovatno se radi o ovom tekstu
    https://www.theage.com.au/politics/federal/the-first-72-hours-how-an-attack-on-taiwan-could-rapidly-reach-australia-20230228-p5cod1.html
    tj.
    https://www.smh.com.au/politics/federal/the-first-72-hours-how-an-attack-on-taiwan-could-rapidly-reach-australia-20230228-p5cod1.html

    koji je url date tagovan 28.2. a na sajtu je 8.3.

    pardon. ovo je tekst koji se poziva na onaj iz novina


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Indy Wed Mar 08, 2023 9:14 am

    Mór Thököly wrote:Jel ima negde da se malo bolje vidi tekst?


    Mislim da je ovo jedan od njih, ali meni ovde izlazi da je iza paywalla.
    rumbeando

    Posts : 13709
    Join date : 2016-02-01

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by rumbeando Wed Mar 08, 2023 9:15 am

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 FqkD6xpaEAEqEGH

    To je ovaj tekst:
    https://www.smh.com.au/politics/federal/australia-faces-the-threat-of-war-with-china-within-three-years-and-we-re-not-ready-20230221-p5cmag.html

    Ima ovde arhiviran ako nekom ne otvara:
    https://archive.is/20230308001118/https://www.smh.com.au/politics/federal/australia-faces-the-threat-of-war-with-china-within-three-years-and-we-re-not-ready-20230221-p5cmag.html
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Filipenko Wed Mar 08, 2023 9:45 am

    Indy wrote:PlutokraCki mediji ovde kod mene odlepili (sorry za crossposting sa PPP, ali ovo je stvarno uznemirujuće videti.)

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Propaganda


    Nista neobicno. Uostalom (sorry za ukrstavanje sa PPP), zato dragance i agituje onoliko da se oslobode Tajvan, Hong Kong i u perspektivi i Peking po svaku cenu, a Kina predstavlja izvor svog zla ovog sveta.
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by fikret selimbašić Wed Mar 08, 2023 9:52 am

    Filipenko wrote:
    Indy wrote:PlutokraCki mediji ovde kod mene odlepili (sorry za crossposting sa PPP, ali ovo je stvarno uznemirujuće videti.)

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Propaganda


    Nista neobicno. Uostalom (sorry za ukrstavanje sa PPP), zato dragance i agituje onoliko da se oslobode Tajvan, Hong Kong i u perspektivi i Peking po svaku cenu, a Kina predstavlja izvor svog zla ovog sveta.

    Ništa sorry, tebe su banovali tamo zbog pisanja ovde. A ja sam team Draganče Ћина-Средње Краљевство - Page 12 2304934895


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Notxor Wed Mar 08, 2023 10:00 am

    fikret selimbašić wrote:
    Ništa sorry, tebe su banovali tamo zbog pisanja ovde. A ja sam team Draganče Ћина-Средње Краљевство - Page 12 2304934895

    Zajebavaš? Ћина-Средње Краљевство - Page 12 3579118792 Ћина-Средње Краљевство - Page 12 3579118792
    Dakle, dakle ja se registujem ovde ili na onom vojnom forumu kome ne pamtim ime ili na benchmarku.. pod nickom nekog sa PPP, stavim isti avatar jer štodane? ili tako nešto i tog nekog banuju tamo?
    Ovo je smešnije od ukrajinskih ljudi i žaba.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by fikret selimbašić Wed Mar 08, 2023 10:02 am

    Notxor wrote:
    fikret selimbašić wrote:
    Ništa sorry, tebe su banovali tamo zbog pisanja ovde. A ja sam team Draganče Ћина-Средње Краљевство - Page 12 2304934895

    Zajebavaš? Ћина-Средње Краљевство - Page 12 3579118792 Ћина-Средње Краљевство - Page 12 3579118792
    Dakle, dakle ja se registujem ovde ili na onom vojnom forumu kome ne pamtim ime ili na benchmarku.. pod nickom nekog sa PPP, stavim isti avatar jer štodane? ili tako nešto i tog nekog banuju tamo?
    Ovo je smešnije od ukrajinskih ljudi i žaba.

    Ne.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Indy Wed Mar 08, 2023 10:03 am

    Mislim da su ga banovali tamo jer je imao avatar Staljina, ili je to bilo drugom prilikom.

    Kako bilo, ovaj put mene trebaju banovati mene s oba foruma zbog crosspostinga.
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by fikret selimbašić Wed Mar 08, 2023 10:10 am

    Indy wrote:Mislim da su ga banovali tamo jer je imao avatar Staljina, ili je to bilo drugom prilikom.

    Kako bilo, ovaj put mene trebaju banovati mene s oba foruma zbog crosspostinga.

    To je bilo ljetos. Ban zbog pisanja ovde je od prije skoro deset godina.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.

    Ћина-Средње Краљевство - Page 12 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 9:23 am