Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bosna i Hercegovina

    fikret selimbašić

    Posts : 10237
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Thu Dec 01, 2022 7:46 pm

    Muk u Narodnoj skupštini Republike Srpske. Više od sat traje brojanje glasova narodnih poslanika koji su danas birali delegate za Dom naroda Bosne i Hercegovine. Ključno je pitanje hoće li SNSD imati tri ili četiri delegata. Bude li ih imao četiri, Milorad Dodik će u rukama imati kontrolni paket i mogućnost blokade odluka Predstavničkog doma Bosne i Hercegovine

    Par sati kasnije:

    Bosna i Hercegovina - Page 31 1669910186-dodik-750x422



    Predsjednik Republike Srpske i lider SNSD-a Milorad Dodik obratio se nakon glasanja Narodne skupštine RS za izbor delegata u Domu naroda Parlamenta Bosne i Hercegovine. Istakao je kako je glasanje prošlo po procedurama i kako su najavljivali. "Ne znam ko je koga podržao, sve možete da nagađate. Ali ovdje nema nagađanja, završeno je! četiri izabrana i jedan iz SDS-a", rekao je Dodik pokazujući prstima i s osmijehom na licu.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Filipenko Thu Dec 15, 2022 10:24 pm

    Lepo je videti da se u BiH izgradjuje tolerancija uz puno postovanje verskih osecanja.


    Ministar BiH zabranio Deda Mraza; Obrazloženje: "To ih vređa"

    Prema njegovom mišljenju Deda Mraz kao maskota za decu vređa verska osećanja zaposlenih pojedinaca sa kojima sarađuje.

    Ministar zadužen za izbeglice i raseljena lica Vlade Bosne i Hercegovine Edin Ramić, zabranio je sindikalnoj organizaciji u ministarstvu koje vodi da organizuje doček Nove Godine za decu sa Deda Mrazom.

    Ramić, koji je za ministra imenovan kao član Bošnjačke Stranke demokratske akcije (SDA), negativno je odgovorio na zahtev sindikata da se u ministarstvu organizuje zabava za decu uz podelu poklon paketića.

    "Imajući u vidu princip nediskriminacije i poštovanja prava i sloboda svih zaposlenih u ministarstvu, neophodno je da među svojim članovima sprovedete anketu o prihvatljivosti ove vrste zabave u prostorijama ministarstva. Obzirom da pojedini najavljeni sadržaji mogu vređati verska osećanja pojedinih zaposlenih i/ili njihove dece", napisao je Ramić u pismu, čiju su kopiju objavili mediji u regionu.


    Ovaj je neki istomisljenik Milana St. Protica.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Notxor Fri Dec 16, 2022 9:06 pm

    Konačno razumeni

    Je li ovo konačno novi početak za BiH?

    SDA je stranka s kojom već jako dugo nitko ne želi koalirati. Taj trend je počeo već 2014. godine, kada su sve stranke odbile ući u vlast sa SDA. Na kraju se DF opredijelila za to, a sada već ne vidite liniju razdvajanja te dvije stranke jer se DF potpuno utopila u SDA

    "Dodik je lažni nacionalist, kojem to služi samo za ostanak na vlasti, za razliku od nekih novih, mlađih političara koji zaista jesu nacionalisti. Zbog toga od Dodika možemo očekivati da će raditi pozitivne stvari za BiH, pod uvjetom da to ne utječe na njegove i privatne biznise njegove djece"

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/je-li-ovo-konacno-novi-pocetak-za-bih/2421582.aspx


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Filipenko Sat Dec 17, 2022 1:52 am

    Hm, jel to koalicija Dodika, Covica i par dobrih Bosnjana uzima vlast u BiH? Bosna i Hercegovina - Page 31 2134255106
    fikret selimbašić

    Posts : 10237
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Sat Dec 17, 2022 8:42 am

    Filipenko wrote:Hm, jel to koalicija Dodika, Covica i par dobrih poštenih Bosnjana uzima vlast u BiH? Bosna i Hercegovina - Page 31 2134255106


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    fikret selimbašić

    Posts : 10237
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Tue Dec 20, 2022 7:57 pm

    Predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović u utorak je rekao da se Evropska unija "nedopustivo odnosi prema Hrvatskoj", navevši kao primjer "bezobrazno i skandalozno pismo" šefa evropske diplomatije Josepa Borella hrvatskom ministru Gordanu Grliću Radmanu.

    Sadržaj pisma nije otkrio, ali je nagovijestio da se odnosi na hrvatski zahtjev da sudjeluje u misiji Althea u BiH.

    Milanović je kazao kako nije htio ranije govoriti o tome kako ne bi ugrozio hrvatski ulazak u šengen s kojim je "završena hrvatska povijest" jer će "svi lopovi moći ući u Hrvatsku bez nadzora, bez granične kontrole". 

    Visoki predstavnik Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku Josep Borrell poslao je "skandalozan, bezobrazan, lažljiv, manipulativan, netačan" odgovor Grliću Radmanu, kaže Milanović.

    On je kazao da Borrell, koji "histerizira" i "prijeti" okolo, u svom pismu "izmišlja" rezolucije Vijeća sigurnosti i odluke Europskih vijeća kako Hrvatska ne bi sudjelovala u Althei. 

    U misiji Althea sudjeluje više od hiljadu vojnika iz dvadesetak zemalja, ali ne i Hrvatska čijem se sudjelovanju protive "bošnjački političari i pojedine europske zemlje", prenosi Index.hr.

    Milanović, koji se nedavno vratio iz posjeta Čileu, rekao je da čak i ta zemlja sudjeluje u misiji te ima pet vojnika u Bugojnu. 

    Predsjednik je zatražio da Grlić Radman objavi Borrellov odgovor na pismo jer ono nije tajno, najavivši da će u protivnom to učiniti on. 

    - To treba ići na svjetlo dana, pa da se vidi kako se prema hrvatskom vrhu vlasti odnosi službeni Bruxelles, naglasio je Milanović.

    - Pa analizirajte malo, vidite kako se centralna europska vlast obraća svojoj punopravnoj članici povodom jednog legitimnog i pristojnog zahtjeva da nas se tretira kao ostale, dodao je, obraćajući se novinarima. 

    - Tretira nas se kao obične, jadne luzere, zaključio je Milanović. 


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 52033
    Join date : 2017-11-16

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Dec 21, 2022 5:53 pm

    fikret selimbašić

    Posts : 10237
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Wed Dec 21, 2022 6:00 pm

    Mór Thököly wrote:

    Siniša Mali mu predavo matematiku?





    Sakib:


    Sakib Pleh je presuđen jer je falsifikovao diplomu. No, vratio se u fotelju direktora. Ne razmišlja o ostavci, za njega je to završen slučaj. Radnici Biblioteke za slijepa i slabovidna lica su šokirani.

    Sakib Pleh, direktor sarajevske Biblioteke za slijepa i slabovidna lica neće podnijeti ostavku, piše Interview.ba. Ne smatra da bi to bilo moralno.
    Vratio se na radno mjesto na kojem 18 godina radi s lažnom diplomom.
    Nakon povratka na posao otišao je na godišnji. Ali je od ponedjeljka ponovo na poslu. I radi užurbano, pa za sutra priprema proslavu 50. obljetnice Biblioteke.
    “Što se mene tiče, meni je to završeno. Ne bih se referisao na te stvari (sudsku presudu, op. aut). Meni je najbitnije da sam ja po Ugovoru o radu direktor Biblioteke, a da je Tužilaštvo u tom predmetu tražilo da se zabrani djelatnost i da je taj prijedlog odbijen. Znači, ja nisam napravio nikakvu grešku vezanu za moju funkciju. Tako da je to konačna presuda”, kaže Pleh za Interview.ba.
    Na pitanje ima li diplomu, je li je u međuvremenu stekao, Pleh odgovara: “Kažem Vam, ja sudske presude izvršavam, a ne komentarišem ih”.
    Na pitanje da li bi bilo moralno da da ostavku, jer je Općinski sud u Sarajevu presudio da je radio s krivotvorenom diplomom, Pleh odgovara odgovara sa “Ne”.
    “Ne! Jer mislim da nema potrebe. Sve dok sam upisan u sudski registar kao direktor bez ograničenja, dok se ne pojavi neko ko je osnivač, ko bi mogao rješavati neka pitanja, ja sam tu da spašavam biblioteku, da je čuvam”, rekao je.
    Tako govori Pleh i priprema za sutra proslavu 50. obljetnice Biblioteke.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    Del Cap

    Posts : 6959
    Join date : 2019-11-04

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Del Cap Wed Dec 21, 2022 11:27 pm

    fikret selimbašić wrote:
    Milanović, koji se nedavno vratio iz posjeta Čileu, rekao je da čak i ta zemlja sudjeluje u misiji te ima pet vojnika u Bugojnu. 

    Tzv Bugojanska grupa
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 52033
    Join date : 2017-11-16

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Dec 21, 2022 11:54 pm

    Bosna i Hercegovina - Page 31 1399639816
    boomer crook

    Posts : 37395
    Join date : 2014-10-27

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by boomer crook Thu Dec 22, 2022 12:20 am

    Bosna i Hercegovina - Page 31 3579118792


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    ficfiric

    Posts : 35438
    Join date : 2012-02-10

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by ficfiric Mon Dec 26, 2022 6:38 pm

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Fk23ZQgWAAEQZL8?format=jpg&name=900x900


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 19039
    Join date : 2014-12-12

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by beatakeshi Mon Dec 26, 2022 7:06 pm

    Tužno.
    ficfiric

    Posts : 35438
    Join date : 2012-02-10

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by ficfiric Mon Dec 26, 2022 7:16 pm

    I meni... jbg, lik je upao u lose drustvo (Kusturicino) i eto sta ispade. Nabasao sam jednom na njegov intervju iz 1996-7. jos uvek je navijao za Zeljeznicar. Plocu je promenio kad se povatao sa Kusturicom


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 19039
    Join date : 2014-12-12

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by beatakeshi Mon Dec 26, 2022 7:48 pm

    Raskantao se u međuvremenu sa njim, zapravo Kusta ga je kenselovao.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Notxor Mon Dec 26, 2022 7:59 pm

    Kenselovao, misliš zapalio na turneju sa No Smoking Orchestra dok je Nele ležao jedva živ posle infarkta?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Guest Mon Dec 26, 2022 8:30 pm

    Nele je imao infarkt 2011, a Kusta ga je izbacio iz benda 2014.
    avatar

    Posts : 19039
    Join date : 2014-12-12

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by beatakeshi Mon Dec 26, 2022 8:34 pm

    Priča je da je do infarkta Nele ugovarao svirke a dok je ležao to je preuzeo Kusta koji je utvrdio da je Karajlić krajcovao bend. I to je bio kraj jednog prijateljstva.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Notxor Mon Dec 26, 2022 8:38 pm

    Nisam rekao "izbacio iz benda" nego "zapalio na turneju".
    Najbolje ćeš me demantovati, štajaznam YT snimcima iz 2012 sa Neletom na sceni.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    ficfiric

    Posts : 35438
    Join date : 2012-02-10

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by ficfiric Mon Dec 26, 2022 8:43 pm

    Tu pricu za krajcovanje sam cuo i ja od nekog bubnjara


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 41273
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by паће Mon Dec 26, 2022 8:52 pm

    Шта му то беше, кад узме пола пара за себе?


    _____
       Now if your Microsoft Outlook 14 interprets it the way it interprets it, why don't you try some other Outlook 14?
       зрењанинска клима је идеална - кад има блата, нема прашине, кад има прашине, нема снега, а кад има снега нема блата.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Notxor Mon Dec 26, 2022 8:55 pm

    Honor among thieves.
    Prvo je Nele maznuo Pušenje od Seja, a onda Kusturica od Neleta.
    Što se tiče muzike, uglavnom je nepodnošljiva.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Guest Mon Dec 26, 2022 9:22 pm

    Notxor wrote:Nisam rekao "izbacio iz benda" nego "zapalio na turneju".
    Najbolje ćeš me demantovati, štajaznam YT snimcima iz 2012 sa Neletom na sceni.

    Neću te demantovati nikako, sad se i ja prisećam ovoga o čemu piše Beatakeshi. Davno je bilo.
    ficfiric

    Posts : 35438
    Join date : 2012-02-10

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by ficfiric Mon Dec 26, 2022 9:30 pm

    A vala, neka ga je okrajcovao. Ne znam kakvi su ostali u bendu ali Kustu ko jebe


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 35438
    Join date : 2012-02-10

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by ficfiric Fri Dec 30, 2022 11:37 pm

    McDonald's prestaje s radom u Bosni i Hercegovini

    Svjetski lanac brze hrane McDonald's večeras će prestati s radom u Bosni i Hercegovini i do daljnjeg zatvoriti svoje restorane u Sarajevu i Mostaru, potvrđeno je za Klix.ba.

    McDonalds je imao svoja tri restorana u Sarajevu (Titova ulica, Nedžarići i Šip) te dva u Mostaru (TC Mepas i M-17). Oni će do večeras biti otvoreni za kupce, a već sutra neće otvarati vrata.

    Ova vijest sigurno će rastužiti brojne ljubitelje brze hrane koja se sprema u McDonald'sovoj kuhinji. Ipak, ostaje nada da će problemi s licencom biti riješeni i da će se poslovanje nastaviti.

    Interesantno je da je McDonald's sredinom ovog mjeseca renovirao restoran u sarajevskom naselju Nedžarići, sa potpuno novim konceptom i dizajnom.

    Podsjetimo da je prvi restoran McDonald'sa u Sarajevu otvoren 20. jula 2011. godine, a prvi hamburger u ovom restoranu je zvanično pojeo bivši gradonačelnik Alija Behmen čime je BiH tada postala 118. zemlja u velikom prehrambenom lancu koji zapošljava milione ljudi.


    _____


    Uprava napolje!

    Bosna i Hercegovina - Page 31 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon Oct 07, 2024 1:23 pm