Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Hrvatska

    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    Hrvatska - Page 40 Empty Re: Hrvatska

    Post by beatakeshi Tue Aug 15, 2023 9:25 pm

    Rowley Birkin QC wrote:Ide možda i još neko osim Čede i Babića?
    Zašto pišeš budalaštine u kontinuitetu?
    Poginuo je u Burundiju više puta nego Kojot sa Pticom Trkačicom.
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Hrvatska - Page 40 Empty Re: Hrvatska

    Post by Улични ходач Tue Aug 15, 2023 9:25 pm

    MNE wrote:
    Mór Thököly wrote:

    Stoji. Evo kumovi su se da decom proveli fantastično na 1 otoku, sad se vratili. Apsolutno nikakvih problema, ni najmanjih, nisu imali. Jedino im je ispred kuće stajao saobraćajni znak na kome je (od ranije) pisalo "Mrzin Srbe". Slikali. A ići će i dalje jer kum prosto više voli Jadran od Egeja/Jonskog mora.
    ono što je meni fascinantno su likovi (ne kažem tvoj kum nego inače) koji ne dolaze u CG jer se ne osjećaju prijatno ali zato odu u HR gdje im je duplo skuplje i gdje prođu pored stotinu takvih znakova

    Број људи из Србије који летују у Хрватској је константа у бројци већ годинама и прилично мариганала и што се тиче Хрватске и Срба који летују ван државе. Креће се око 60 000 плус-минус 10 000. Иако је рађено на промоцији Хрватске као дестинације, осим око 4. августа. За разлику од Грчке или ЦГ, по којима се стално пљује током лета. То је једна од мистерија ове власти. Али увек пред сезону и током летње сезоне пљује се на Грчку, мање на ЦГ.
    Примера ради, син Мирка Алвировића и његов САТ до пре пар година није ишао у Хрватску у тзв. летње туристичке патроле.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Hrvatska - Page 40 Empty Re: Hrvatska

    Post by Bleeding Blitva Tue Aug 15, 2023 9:31 pm

    Filipenko wrote:Ko jebe srbijanski hipsteraj. Zna se kako se ide na Jadran - dobro naoruzan.
    Eurima Hrvatska - Page 40 3937953091

    Dojma sam da u zdu ima više srpskih tablica nego prijašnjih godina, meni drago viti. A ovdje se mogu stvarno nagledat grafita Hrvatska - Page 40 4159171962


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Hrvatska - Page 40 Empty Re: Hrvatska

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Aug 15, 2023 9:31 pm

    Hrvatska je skupa, nevezano sa svim ovim nacionalnim zađevicama. Nas četvoro i njih četvoro (kumovih) smo išli u smeštaj realno iste kategorije, možda je čak moj bio malo bolji. Da kažemo da je njegova destinacija fensija, ok, stoji, ali nije ekskluzivna. On je apartman sa jednom spavaćom i dnevnom sobom platio 50% skuplje nego ja apartman sa dve spavaće i dnevnom sobom. To je no contest. Oba su bila na oko 1,5-2km od plaze, ja sam imao pogled na more, on nije, itd.


    Last edited by Mór Thököly on Tue Aug 15, 2023 9:38 pm; edited 1 time in total
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7164
    Join date : 2020-03-05

    Hrvatska - Page 40 Empty Re: Hrvatska

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Aug 15, 2023 9:38 pm

    Bleeding Blitva wrote:
    Filipenko wrote:Ko jebe srbijanski hipsteraj. Zna se kako se ide na Jadran - dobro naoruzan.
    Eurima Hrvatska - Page 40 3937953091

    Dojma sam da u zdu ima više srpskih tablica nego prijašnjih godina, meni drago viti. A ovdje se mogu stvarno nagledat grafita Hrvatska - Page 40 4159171962
    Iz Subotice? Nemojte ključem po njihovim autima, to su vam rođaci.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Pozovi.Luku.na+375

    Posts : 81
    Join date : 2023-07-01

    Hrvatska - Page 40 Empty Re: Hrvatska

    Post by Pozovi.Luku.na+375 Tue Aug 15, 2023 9:42 pm

    Улични ходач wrote:
    MNE wrote:
    ono što je meni fascinantno su likovi (ne kažem tvoj kum nego inače) koji ne dolaze u CG jer se ne osjećaju prijatno ali zato odu u HR gdje im je duplo skuplje i gdje prođu pored stotinu takvih znakova

     За разлику од Грчке или ЦГ, по којима се стално пљује током лета. То је једна од мистерија ове власти. Али увек пред сезону и током летње сезоне пљује се 


    Ironicno je srpskom kapitalu za investiranje dostupnija Hrvatska i Bugarska od recimo Grcke i CG.
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Hrvatska - Page 40 Empty Re: Hrvatska

    Post by Улични ходач Tue Aug 15, 2023 9:53 pm

    Нисам то приметио пошто је у хрватској важила практично забрана за било каква српска улагања. Било је неколико покушаја све блокирано. Постоје шеме, типа Матијевић има доста земље у Славонији али мислим да он има и хрватско држављанство те је тако куповао. У Словенији је било спрских улагања али у Хрватску ништа. Или ти имаш неке друге податке?

    Што се тиче блокаде у Грчкој, како су блокирана српска улагања?

    Оно што је чињеница да се води антигрчка кампања током летње сезоне.
    avatar

    Posts : 7491
    Join date : 2017-03-14

    Hrvatska - Page 40 Empty Re: Hrvatska

    Post by MNE Tue Aug 15, 2023 10:02 pm

    Pozovi.Luku.na+375 wrote:
    Улични ходач wrote:

     За разлику од Грчке или ЦГ, по којима се стално пљује током лета. То је једна од мистерија ове власти. Али увек пред сезону и током летње сезоне пљује се 


    Ironicno je srpskom kapitalu za investiranje dostupnija Hrvatska i Bugarska od recimo Grcke i CG.
    šta znam, imamo npr. 419 jahti sa našom zastavom od čega je najviše vlasnika iz Rusije i Srbije

    takođe gomila nekretnina po primorju je vlasništvo Beograđana koji su izvršili neku trampu da imaju nešto svoje da dođu za sezonu i onda izdaju to van sezone
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Hrvatska - Page 40 Empty Re: Hrvatska

    Post by Filipenko Tue Aug 15, 2023 10:03 pm

    Bleeding Blitva wrote:
    Filipenko wrote:Ko jebe srbijanski hipsteraj. Zna se kako se ide na Jadran - dobro naoruzan.
    Eurima Hrvatska - Page 40 3937953091

    Dojma sam da u zdu ima više srpskih tablica nego prijašnjih godina, meni drago viti. A ovdje se mogu stvarno nagledat grafita Hrvatska - Page 40 4159171962


    Ne znam, pitaj crne orke cime su bili naoruzani kada su posecivali dubrovacko primorje onomad. Slutim da nije rec o eurima, njima se danas naoruzavaju. Ali i to gliserima koji prenose nekakve tovare sa brodova koji posecuju Juznu Ameriku, pretpostavljam zacini i secerna trska.
    Pozovi.Luku.na+375

    Posts : 81
    Join date : 2023-07-01

    Hrvatska - Page 40 Empty Re: Hrvatska

    Post by Pozovi.Luku.na+375 Tue Aug 15, 2023 10:11 pm

    Nisam rekao da je ista blokirano. U Grckoj srpski kes nema sta da trazi, prosto. Mozda na nekim udaljenim ostrvima i lokacijama rizicnim blizu Turske ima, ali tu niti ima love niti buducnosti.

    Isto vazi za CG. Zapravo je sad pravo vreme za prodaju i bezaniju iz CG. Albanija ce jako brzo se vratiti pod protektorat italijanski, tako da preostaju Hrvatska i Bugarska.

    Nemam niti znam tacne brojke. To je posebna prica. Mislim kako se vode stanovi Sinise Malog u Bugarskoj?
    rumbeando

    Posts : 13710
    Join date : 2016-02-01

    Hrvatska - Page 40 Empty Re: Hrvatska

    Post by rumbeando Tue Aug 15, 2023 10:18 pm

    Letovanje na Jadranu postalo nedostižno mnogim Hrvatima
    (...)
    Prosečna cena smeštaja, krajem jula, na Jadranu za sedam dana četvoročlanu porodicu košta do 1.200 evra za privatni smeštaj, a oko 4.000 za hotelski. Tunis i Egipat su jeftinija opcija, radilo se o privatnom ili hotelskom smeštaju, gde cene variraju od 280 do 1.400 evra. Grčka obala je skuplja samo što se tiče hotela.
    “Zemlje poput Tunisa ili Egipta još uvek nude povoljnije letovanje nego u Hrvatskoj jer tamo za all inclusive, bez dodatnih troškova, s uključenom avionskom kartom možete po osobi letovati za 600-700 evra, dok u Hrvatskoj za taj iznos možete dobiti smeštaj od 3 zvezdice, noćenje, doručak i polupansion, a čak ne možete dobiti 7 dana apartmana za taj iznos”, rekla je Ana Magdić, voditeljka prodaje u turističkoj agenciji.
    https://n1info.rs/region/letovanje-na-jadranu-postalo-nedostizno-mnogim-hrvatima/
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Hrvatska - Page 40 Empty Re: Hrvatska

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Aug 15, 2023 10:24 pm

    MNE wrote:
    Pozovi.Luku.na+375 wrote:


    Ironicno je srpskom kapitalu za investiranje dostupnija Hrvatska i Bugarska od recimo Grcke i CG.
    šta znam, imamo npr. 419 jahti sa našom zastavom od čega je najviše vlasnika iz Rusije i Srbije

    takođe gomila nekretnina po primorju je vlasništvo Beograđana koji su izvršili neku trampu da imaju nešto svoje da dođu za sezonu i onda izdaju to van sezone

    Ma da bre, ima solidan broj ljudi i koji imaju i koji nemaju ozbiljne pare koji imaju nekretninu u CG. Isto za plovila. Ljudi koji idu u CG su joj uglavnom "verni" isto kao i mi "Grci". Ima dosta onih koji prosto vole da idu tamo gde je "domaće" i gotovo. Neće CG nikad ostati bez velikog broja turista iz Srbije. Mislim, u nekim iole regularnim situacijama.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Hrvatska - Page 40 Empty Re: Hrvatska

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Aug 15, 2023 10:25 pm

    Pozovi.Luku.na+375 wrote:Nisam rekao da je ista blokirano. U Grckoj srpski kes nema sta da trazi, prosto. Mozda na nekim udaljenim ostrvima i lokacijama rizicnim blizu Turske ima, ali tu niti ima love niti buducnosti.

    Isto vazi za CG. Zapravo je sad pravo vreme za prodaju i bezaniju iz CG. Albanija ce jako brzo se vratiti pod protektorat italijanski, tako da preostaju Hrvatska i Bugarska.

    Nemam niti znam tacne brojke. To je posebna prica. Mislim kako se vode stanovi Sinise Malog u Bugarskoj?
    Hrvatska - Page 40 3579118792
    Brate do koje mere ti ne znas o cemu pricas...
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Hrvatska - Page 40 Empty Re: Hrvatska

    Post by Улични ходач Tue Aug 15, 2023 10:41 pm

    Mór Thököly wrote:
    MNE wrote:
    šta znam, imamo npr. 419 jahti sa našom zastavom od čega je najviše vlasnika iz Rusije i Srbije

    takođe gomila nekretnina po primorju je vlasništvo Beograđana koji su izvršili neku trampu da imaju nešto svoje da dođu za sezonu i onda izdaju to van sezone

    Ma da bre, ima solidan broj ljudi i koji imaju i koji nemaju ozbiljne pare koji imaju nekretninu u CG. Isto za plovila. Ljudi koji idu u CG su joj uglavnom "verni" isto kao i mi "Grci". Ima dosta onih koji prosto vole da idu tamo gde je "domaće" i gotovo. Neće CG nikad ostati bez velikog broja turista iz Srbije. Mislim, u nekim iole regularnim situacijama.

    Пре свега постоји гомила родбинских веза. Чак су Мило и ДПС сваког пролећа и раног лета смањивали тензије пред туристичку сезону а онда на јесен појачају.
    Такође постоји традиција и гомила одмаралишта јер је ЦГ била скоро једина дестинација током деведесетих и санкција.

    Оно што је чудно да се води анти Грчка и ЦГ кампању пред туристичке сезоне док нпр. према Турској то никада нисам приметио.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Hrvatska - Page 40 Empty Re: Hrvatska

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Aug 15, 2023 10:43 pm

    Ljudi obicno imaju teskoca da primete.ono sto ne postoji  Hrvatska - Page 40 2304934895
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Hrvatska - Page 40 Empty Re: Hrvatska

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Aug 15, 2023 10:45 pm

    Btw, ako uzmemo u obzir duzinu CG obale i uporedimo (neuporedivo) sa duzinom grcke - 300k vs 1M uopste nije los rezultat kada se radi o privlacenju turisata sa ovog, ne previse bogatog trzista.

    -------
    Since too many posts were made, this topic has been divided automatically. You can find the rest of this topic here :
    https://vasudeva.forumburundi.com/t2212-hrvatska

    Hrvatska - Page 40 Empty Re: Hrvatska

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu May 02, 2024 1:48 pm