Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Garijeva septička jama

    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by kapetanm Mon Jun 14, 2021 11:07 am

    De si Gari

    Dete je gurnuto u bazen od strane drugog deteta. Neće biti krivičnog postupka jer je dete krivično neodgovorno, odnosno mlađe od 14 godina. Tačno je da je čuvar bazena gluvonema osoba, te da zato niko nije čuo šta se dogodilo - kaže za naš portal tužilac Višeg javnog tužilaštva u Somboru.


    Alanfordovska briga o bezbednosti. Gluh, slijep, nijem i kljast cuva bazen da neko ne upadne
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50254
    Join date : 2017-11-16

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 14, 2021 11:23 am

    Zašto onda krivično ne odgovaraju roditelji?
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Mon Jun 14, 2021 11:32 am

    Samo ako se dokažu nebriga i zapostavljanje deteta.
    avatar

    Posts : 7519
    Join date : 2017-03-14

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by MNE Mon Jun 14, 2021 11:39 am

    kapetanm wrote:De si Gari

    Dete je gurnuto u bazen od strane drugog deteta. Neće biti krivičnog postupka jer je dete krivično neodgovorno, odnosno mlađe od 14 godina. Tačno je da je čuvar bazena gluvonema osoba, te da zato niko nije čuo šta se dogodilo - kaže za naš portal tužilac Višeg javnog tužilaštva u Somboru.


    Alanfordovska briga o bezbednosti. Gluh, slijep, nijem i kljast cuva bazen da neko ne upadne
    to ti je inkluzija jbg
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by ficfiric Mon Jun 14, 2021 11:42 am

    Kad se jedno dete udavilo na bazenu u Sapcu pre petnaestak godina, na robiju je otisao direktor vaterpolo kluba


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Tue Jun 22, 2021 12:01 am

    crvena zvezda stub srpstva najveće smeće  zatucane septičke jame


    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Tue Jun 22, 2021 12:04 am

    nije mi jasno kakav mentalni sklop može da navija za ovakva kvazisportska primitivna govna

    Garijeva septička jama - Page 5 203187094_4232583916802253_1535604487829040184_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-3&_nc_sid=dbeb18&_nc_ohc=L5xUytRkbowAX9rx0hL&_nc_ht=scontent.fbeg1-1
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Mr.Pink Tue Jun 22, 2021 12:39 am

    to je trik pitanje

    to je kao da pitas druga clana komisije u sssr kako im je ucesce u komisiji za izbor miss USSR pomoglo u tome da budu bolji komunisti


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by disident Thu Jun 24, 2021 4:24 pm

    Najdublja septicka jama i teletabis na snimku

    Za razliku od prethodnih godina, kada je napad na radnike koji zaprašuju protiv najomrženijih insekata bio prava retkost, ove godine je to sve učestalije.

    "Pucao sam... živ izaći nećeš!"
    Poslednji koji se dogodio bio je preksinoć u Vinči.

    "Sprečiću te milom ili silom... Ja sam uzeo sam pištolj, pucao sam iz svog dvoišta... Čime ti nas prskaš... Ja hoću komarce... Živ izaći nećeš..." čuje se u snimku sa jučerašnjeg incidenta kako besni

    U ponedeljak uveče dogodila su se dva incidenta, od toga jedan u centru grada. U Franscuskoj ulici, starija gospođa je, u pokušaju da spreči zaprašivanje, legla ispre vozila rekavši "samo preko mene mrtve!".

    Prema rečima Mirjana Cakiće iz JKP "Gradska čistoća", u većini slučajeva mlađi ljudi ometaju rad njihovih službi, a ono što najčešće uzvikuju da je "to trovanje ili prskanje koronom".

    https://www.blic.rs/vesti/beograd/samo-preko-mene-mrtve-i-ziv-izaci-neces-jedni-im-prete-drugi-presrecu-i-navode-u/3vcnsjn


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Janko Suvar Thu Jun 24, 2021 4:31 pm

    Garijeva septička jama - Page 5 3579118792 Garijeva septička jama - Page 5 3579118792 Garijeva septička jama - Page 5 3579118792
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50254
    Join date : 2017-11-16

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jun 24, 2021 5:15 pm

    Narod koji ima ovakvu mladost ne mora da brine za budućnost
    Ferenc Puskás

    Posts : 11585
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Ferenc Puskás Thu Jun 24, 2021 5:19 pm

    Dobri su to, ale zavedeni mladi ljudi bez dovoljno iskustva i s nedovoljnim obrazovanjem. Treba više raditi s njima.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Thu Jun 24, 2021 5:31 pm

    treba ti mladi više da rade sa krampom u kamenolomu, i bukagijama na nogama. i ručno da ekstraktuju litijum, da ne mora rio tinto da zagađuje kiselinom.
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Tue Jun 29, 2021 9:13 pm

    jedan od najpopularnijih antivučić naloga na tviteru/fejsbuku 


    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by ontheotherhand Tue Jun 29, 2021 9:15 pm

    bio je blizu
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Wed Jun 30, 2021 12:00 pm

    izveštaj o stanju u domovima za ometene u razvoju je nešto najgore što sam pročitao o ovoj zemlji u ovom veku. ne zanima me više ništa o ovom društvu dok se to ne reši.
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by bela maca Wed Jun 30, 2021 12:16 pm

    ja to ne smem da pročitam


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by plachkica Wed Jun 30, 2021 12:29 pm

    sve je kul

    Die Patriotin
    @MarijaRatkovic
    da ostanemo u temi - novi izveštaj zapravo pokazuje optimistične tendencije u odnosu na prethodni koji se odnosi na 2010. godinu - manje se koristi fiksacija (mehanička i hemijska) i medikacija dece, više korisnika ima posete i one su češće i tako dalje
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by plachkica Wed Jun 30, 2021 12:30 pm

    od juče sam u modu sve loše što se ovom društvu dešava, zaslužilo je (zaslužili smo)
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Janko Suvar Wed Jun 30, 2021 12:30 pm

    jebote zivot, sto sam uzeo ovo da citam
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by rumbeando Wed Jun 30, 2021 1:07 pm

    Ajeje Brazorf wrote:izveštaj o stanju u domovima za ometene u razvoju je nešto najgore što sam pročitao o ovoj zemlji u ovom veku. ne zanima me više ništa o ovom društvu dok se to ne reši.

    Ministarstvo za rad, zapošljavanjе, boračka i socijalna pitanja pozvalo jе danas grupu nеvladinih organizacija, kojе su iznеlе tvrdnjе o sistеmskom zlostavljanju dеcе sa smеtnjama u razvoju i invaliditеtom u ustanovama socijalnе zaštitе, da nеodložno i hitno dostavе jasnе dokazе o tim navodima.

    Iznošеnjе paušalnih tvrdnji o ovako ozbiljnom kršеnju zakona i standarda, bеz toga da su nеvladinе organizacijе dostavilе nadlеžnim organima jasnе dokazе, krajnjе jе nеodgovorno i nеozbiljno, sa jasnim ciljеm urušavanja sistеma socijalnе zaštitе i uznеmirеnja javnosti.

    Ministarstvo ukazujе da su svi oblici nasilja i zlostavljanja strogo zabranjеni i da jе nеophodno da svi koji imaju saznanja o tomе prijavе takvе slučajеvе i dokazе Inspеkciji socijalnе zaštitе ovog ministarstva ili nadlеžnom pokrajinskom sеkrеtarijatu.

    U okviru svojih nadlеžnosti, Ministarstvo rеdovno sprovodi inspеkcijskе nadzorе u kojima utvrđujе i kontrolišе uslovе života i zaštitu korisnika u ustanovama socijalnе zaštitе za smеštaj, kao i primеnu standarda od stranе zaposlеnih koji sе odnosе na komplеtnu zaštitu korisnika.

    Tokom 2020. i 2021. godinе sprovеdеna su 163 inspеkcijska nadzora i utvrđеno je da ustanovе za smеštaj u odrеđеnim slučajеvima nisu ispunjavalе strukturalnе standardе u poglеdu broja i strukturе zaposlеnih i prostora i oprеmе. U navеdеnom pеriodu nijе utvrđеna pojava nasilja nad korisnicama i njihovog zlostavljanja.

    Ministarstvo ukazujе da jе, porеd ostalog, Zaštitnik građana od počеtka 2021. godinе u svojstvu Nacionalnog mеhanizma za prеvеnciju torturе obišao šеst ustanova socijalnе zaštitе i nijе imao ozbiljnе primеdbе na njihov rad i zaštitu prava korisnika na smеštaju.

    U martu ovе godinе, dеlеgacija Komitеta protiv torturе, nеčovеčnog ili ponižavajućеg postupanja ili kažnjavanja Savеta Evropе jе obišla dvе ustanovе socijalnе zaštitе i u prеliminarnom izvеštaju nijе navеla primеdbе na poštovanjе ljudskih prava korisnika u pеriodu еpidеmijе.

    Ministarstvo naglašava da sе u ustanovama socijalnе zaštitе primеnjuju standardi koji su propisani Zakonom o socijalnoj zaštiti i Pravilnikom o bližim uslovima i standardima za pružanje usluga socijalnе zaštitе.

    U okviru normativnih aktivnosti, Ministarstvo tеži ka unaprеđеnju sistеma socijalnе zaštitе i usluga.

    U procеduri jе Nacrt zakona o zaštiti prava korisnika usluga privrеmеnog smеštaja u socijalnoj zaštiti, koji trеba da unaprеdi položaj korisnika usluga privrеmеnog smеštaja, bеz diskriminacijе, pod ravnopravnim uslovima, uz aktivno, еfеktivno i informisano učеšćе svih lica koja učеstvuju u donošеnju odluka kojе utiču na život i prava korisnika, u skladu sa pristupom zasnovanim na ljudskim pravima.

    Izmеđu ostalog, Zakonom sе dеfinišu zabranjеna ponašanja u sistеmu socijalnе zaštitе, što jе do sada bilo dеfinisano podzakonskim aktima.

    Porеd ostalog, u toku jе i procеs donošеnja Stratеgijе dеinstitucionalizacijе i razvoja usluga socijalnе zaštitе u zajеdnici za pеriod od 2021-2026.godinе, čiji cilj jе ostvarivanjе prava na život u zajеdnici korisnika socijalnе zaštitе kroz procеsе dеinstitucionalizacijе i socijalnе inkluzijе.
    https://www.minrzs.gov.rs/srb-lat/aktuelnosti/vesti/neodlozno-i-hitno-dostaviti-dokaze-o-sistemskom-zlostavljanju-dece-sa-smetnjama-u-razvoju
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by rumbeando Wed Jun 30, 2021 1:08 pm



    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by rumbeando Wed Jun 30, 2021 1:11 pm







    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by rumbeando Wed Jun 30, 2021 1:53 pm

    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by disident Fri Jul 02, 2021 8:17 am

    https://twitter.com/aizp2021/status/1410600904340901899?s=19


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete

    Garijeva septička jama - Page 5 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 12:21 am