Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Garijeva septička jama

    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Garijeva septička jama - Page 40 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by ficfiric Mon Dec 26, 2022 10:48 pm

    Okacio sam to juce sa slikama


    _____


    Uprava napolje!

    Del Cap

    Posts : 6142
    Join date : 2019-11-04

    Garijeva septička jama - Page 40 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Del Cap Mon Dec 26, 2022 11:00 pm

    Edit: kasnim sa svim Garijeva septička jama - Page 40 1949538119
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Garijeva septička jama - Page 40 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by ficfiric Mon Dec 26, 2022 11:05 pm

    Evo da ponovim slike u spojleru. Klepio sam ih od onog Dragana Petrovica sa fb-a koji kaci stare slike. Kacio je ovo pre par meseci.

    Btw, jos nisam krenuo u prvi razred kad se desilo ovo a par nedelja kasnije je bio i Cernobilj. I danas me asocira jedno na drugo

    Spoiler:


    _____


    Uprava napolje!

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Garijeva septička jama - Page 40 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by kondo Mon Dec 26, 2022 11:12 pm

    to su bre ljudi, niko masku ne nosi a ne ove pirotske pitjke


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Del Cap

    Posts : 6142
    Join date : 2019-11-04

    Garijeva septička jama - Page 40 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Del Cap Mon Dec 26, 2022 11:25 pm

    Nisam ni ja išao u školu, imam kratki klip u sećanju kako mama i tata stavljaju neke krpe na okvire vrata i prozora da kao amonijak ne uđe.
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Garijeva septička jama - Page 40 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by ficfiric Mon Dec 26, 2022 11:29 pm

    Koliko se secam, to i treba da se radi zato sto se amonijak rastvara u vodi. One papirne maske sto nose po Pirotu nicemu ne sluze


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Garijeva septička jama - Page 40 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by ficfiric Mon Dec 26, 2022 11:35 pm

    kondo wrote:to su bre ljudi, niko masku ne nosi a ne ove pirotske pitjke


    +1
    Na ventil je bez maske jurisao i cale bivseg reprezentativca Bojana Nezirija   Garijeva septička jama - Page 40 3910318804

    Čovek sa devet života
    Smatra da se samo budala ničega ne plaši, a tokom više od četiri decenije rada nekoliko puta je gledao smrti u oči. Navodi da je još kada je bio u aktivnoj vojnoj službi, tokom gađanja bojevom bombom spasao život vojniku koji je nespretno bacio bombu, tako što ga je ubacio u rov i legao preko njega.
    Seća se i kada je 1984. godine vojska šest sati probijala snežne smetove do Rumske raskrsnice, gde su bila zarobljena dva autobusa „7. jula“. Tada se okliznuo sa tenka i zamalo završio pod gusenicama.
    Svi pamte akcident sa cisternom amonijaka koji je isticao i ugrozio čitav grad 1986. godine. Lokalne službe tada nisu imale adekvatne zaštitne maske, a Neziri je uprkos tome pokušao da dođe do ventila i isparenja su ga gotovo onesvestila.
    Tokom bombardovanja, na Jalovik su izručene kasetne bombe. Šestočlana ekipa Ministarstva odbrane i MUP, u kojoj je bio i Fadilj Neziri, tokom dva dana je uništila 45 bombi. Pritom, nisu znali sa čim imaju posla, nego su improvizovali. Tek naknadno su saznali da takve bombe postoje sa pet vrsta upaljača. Pukom srećom i talentom za snalaženje niko od njih nije povređen.
    Kao posebno dramatičnu, Neziri pamti i situaciju kada je 2000. godine iz Dobrave koja se izlila u Oridu spasavao stariji bračni par, njihove dve koze i dve ovce.


    _____


    Uprava napolje!

    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Garijeva septička jama - Page 40 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by kapetanm Tue Dec 27, 2022 12:15 am

    E u staara vremena svaka kuća je imala komplet za CZ koji je ukljucivao i RBH zaštitu, kabanicu i masku. Znao je Tita kakvim stadom vlada. Ja sam naravno kao klinac to rastrndžao
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Garijeva septička jama - Page 40 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Zus Tue Dec 27, 2022 12:27 am

    Imam par komada jos uvek.
    Prvo brada pa obrazina
    rumbeando

    Posts : 13656
    Join date : 2016-02-01

    Garijeva septička jama - Page 40 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by rumbeando Tue Dec 27, 2022 7:58 am





    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Garijeva septička jama - Page 40 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by ficfiric Tue Dec 27, 2022 8:26 am

    ajd ajd, nije to nista

    Za ministarku Grujičić izlivanje amonijaka “manji regionalni incident”

    https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Za-ministarku-Grujicic-izlivanje-amonijaka-manji-regionalni-incident.sr.html

    Ministarka zdravlja Danica Grujičić nakon poseta bolnicama u Pirotu, Beloj Palanci i Nišu izjavila je da su svi pacijenti stabilni, te se zbog toga prevrtanje cisterni može nazvati “manjim regionalnim incidentom”. Iako očekuje da se zbog slabe jačine vetra čestice zadrže u vazduhu, nada se da će u Meteorološkom zavodu izračunati kuda će se čestice kretati, dok ćemo hronične posledice videti tek kasnije.

    Prema rečima ministarke Grujičić, u Bolnici u Pirotu pregledana su 44 pacijenta, u Nišu 15, dok u Beloj Palanci nema nijednog slučaja trovanja amonijakom. S obzirom na to da su svi pacijenti svesni i van životne opasnosti, ministarka akcident na pruzi Pirot - Niš naziva “manjim regionalnim incidentom”.

    U Beloj Palanci nije bilo nijednog slučaja koji se javio u Domu zdravlja sinoć ili danas, povezano sa trovanjem, tako da mislim je to bila ipak jedna manja regionalna, ekološka, ne mogu da kažem katastrofa, nego incident, a kakve će hronične posledice biti kod onih koji su udisali, to ćemo videti vremenom. Oni moraju biti pod medicinskom kontrolom i ja se nadam da neće imati neke trajnije posledice - rekla je ministarka.

    Za 74-godišnjeg pacijenta koji je preminuo u Bolnici u Pirotu, ministarka Grujičić je rekla da za njegovu smrt ne može još da okrivi trovanje amonijakom zbog njegovih primarnih bolesti, ali da će sačekati zvanične nalaze obdukcije.

    U Pirotu je nakon dolaska u bolnicu preminuo pacijent, čovek od 74 godine, biće urađena sudska obdukcija, međutim to je pacijent koji je bio i težak kardiološki pacijent i kako čujem neurohirurški bolesnik. On je nađen u svom automobilu i sad možemo postaviti pitanje ko mu je dao dozvolu da vozi, ako je već neurohiruški pacijent, možda dobije epileptični napad, a možda njegov udes nema veze sa incidentom koji se desio - izjavila je Grujičić.

    Ministarka je izrazila zabrinutost da će zbog slabe jačine vetra negativne čestice amonijaka ostati u vazduhu, ali da se nada da će još večeras čuti vesti da su stručnjaci iz Meteorološkog zavoda napravili matematički model kojim će se videti kojom putanjom se će materije iz vazduha kretati.


    _____


    Uprava napolje!

    rumbeando

    Posts : 13656
    Join date : 2016-02-01

    Garijeva septička jama - Page 40 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by rumbeando Tue Dec 27, 2022 9:06 am

    Naš novinar Nenad Paunović, jutros oko 9 časova, ispod nadvožnjaka kod Sopota, na pedesetak metara od zaustavljene lokomotive voza iz čije kompozicije je iskliznula jedna cisterna sa amonijakom, pronašao je beživotno telo čoveka. 
    Prema nezvaničnoj informaciji iz PU Pirot radi se o turskom državljaninu. Pretpostavlja se da je vozač šlepera i da je u nastojanjima da pobegne, najverovatnije, pao sa mosta ili se ugušio pored pruge u pokušaju da se spasi. 
    https://www.plusonline.rs/drugi-preminuli-u-sino-noj-nesre-i-je-turski-dr-avljanin

    Snimak od juče u 15. Još nije objavljeno da je autoput proradio.

    rumbeando

    Posts : 13656
    Join date : 2016-02-01

    Garijeva septička jama - Page 40 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by rumbeando Tue Dec 27, 2022 10:45 am

    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    Garijeva septička jama - Page 40 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by beatakeshi Tue Dec 27, 2022 10:46 am

    Grujičićka prevazilazi moja očekivanja.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Garijeva septička jama - Page 40 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Erős Pista Tue Dec 27, 2022 10:49 am

    ficfiric wrote:ajd ajd, nije to nista

    Za ministarku Grujičić izlivanje amonijaka “manji regionalni incident”

    https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Za-ministarku-Grujicic-izlivanje-amonijaka-manji-regionalni-incident.sr.html

    Ministarka zdravlja Danica Grujičić nakon poseta bolnicama u Pirotu, Beloj Palanci i Nišu izjavila je da su svi pacijenti stabilni, te se zbog toga prevrtanje cisterni može nazvati “manjim regionalnim incidentom”. Iako očekuje da se zbog slabe jačine vetra čestice zadrže u vazduhu, nada se da će u Meteorološkom zavodu izračunati kuda će se čestice kretati, dok ćemo hronične posledice videti tek kasnije.

    Prema rečima ministarke Grujičić, u Bolnici u Pirotu pregledana su 44 pacijenta, u Nišu 15, dok u Beloj Palanci nema nijednog slučaja trovanja amonijakom. S obzirom na to da su svi pacijenti svesni i van životne opasnosti, ministarka akcident na pruzi Pirot - Niš naziva “manjim regionalnim incidentom”.

    U Beloj Palanci nije bilo nijednog slučaja koji se javio u Domu zdravlja sinoć ili danas, povezano sa trovanjem, tako da mislim je to bila ipak jedna manja regionalna, ekološka, ne mogu da kažem katastrofa, nego incident, a kakve će hronične posledice biti kod onih koji su udisali, to ćemo videti vremenom. Oni moraju biti pod medicinskom kontrolom i ja se nadam da neće imati neke trajnije posledice - rekla je ministarka.

    Za 74-godišnjeg pacijenta koji je preminuo u Bolnici u Pirotu, ministarka Grujičić je rekla da za njegovu smrt ne može još da okrivi trovanje amonijakom zbog njegovih primarnih bolesti, ali da će sačekati zvanične nalaze obdukcije.

    U Pirotu je nakon dolaska u bolnicu preminuo pacijent, čovek od 74 godine, biće urađena sudska obdukcija, međutim to je pacijent koji je bio i težak kardiološki pacijent i kako čujem neurohirurški bolesnik. On je nađen u svom automobilu i sad možemo postaviti pitanje ko mu je dao dozvolu da vozi, ako je već neurohiruški pacijent, možda dobije epileptični napad, a možda njegov udes nema veze sa incidentom koji se desio - izjavila je Grujičić.

    Ministarka je izrazila zabrinutost da će zbog slabe jačine vetra negativne čestice amonijaka ostati u vazduhu, ali da se nada da će još večeras čuti vesti da su stručnjaci iz Meteorološkog zavoda napravili matematički model kojim će se videti kojom putanjom se će materije iz vazduha kretati.

    Umro je od osiromašenog uranijuma.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    Garijeva septička jama - Page 40 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by beatakeshi Tue Dec 27, 2022 10:59 am

    Garijeva septička jama - Page 40 3579118792
    A ovo za tunel se znalo. I to je bio jedan od argumenata protiv Bnv, dok se ne napravi most kod Vrčina.

    -------

    https://vasudeva.forumburundi.com/viewtopic.php?t=2128

    Garijeva septička jama - Page 40 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 1:46 am