Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rio Tinto

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Aug 11, 2024 6:03 am

    Sa ovih svojih 10 prstiju
    Milenko Puzigaca

    Posts : 58
    Join date : 2023-10-15

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Milenko Puzigaca Sun Aug 11, 2024 8:04 am

    One Eyed Bob wrote:Nije ti nešto čudno na ovoj slici?
    ...
    Na kraju su svi prešli na Vučićevu stranu u uverenju da je on naš Ataturk koji će nas korbačem uvesti u Evropu.
    Ono sto je meni čudno je to što je dozvoljeno da ona fleka sa slike prlja kartu. Mada mi je odavno puklo pred očima, pa mi je potpuno jasno zašto je bilo sve što je bilo u istoriji takvih. Zato što je sa takvima kao što je rulja sa ovih snimaka koje postavljaju moralo tako, jer oni nisu normalni. Oni su očigledno teško umno poremećeni. Zašto, pa je li ono sa snimaka Evropa? Je li ono 21 vek?

    Zato je na primer svojevremeno onaj lepo takve pitao koliko treba da im se plati da bi umuknuli više o budalaštinama o kojima neprestano bulazne, eno ima na snimcima i u citatima govornika, pa da se krene napred, a oni su, tj njihov mentalitet i "društvo" su kao odgovor isprdeli onoga koji je javno pucao u tog što je pitao. I jos uvek veličaju tog pucača i njegov postupak. Dotle njihovo ludilo ide. I zato će za desetak godina tu umesto 50ak sahrana dnevno (samo u BG) biti 500. Možda 350, to je neki minimum. Ali to je dobro - svakome prema zaslugama.

    Takođe mi je čudno kako neko može da za sebe misli da je zdrav, a da gledajući onaj gad sa ovih snimaka ne oseća je li gađenje, kao jedinu prirodnu reakciju na te snimke. Građani, b'e. Ovi sa snimaka. Naročito su im ciljevi i ideje građanski. Ali dobro, vidim da ima ovde nekoliko njih kojima su se takođe otvorile oči, pa (za sada) tvrde da se neće više gaditi prljavštinom sa snimaka. Na kojima se ne vidi nikakvo navodno desničarenje, nego nekakva wannabe seljačka buna. I gomile sumanutih, koji se deru kretenizme, uglavnom protiv stvarnog sveta, i savremene civilizacije. Jednom reči - štrokavljenje. Ga - đe - nje. A svaka čast onima koji se sa time identifikuju, jer to je njihovo pravo, uz koje ide i obaveza da pohasaju posledice istog, samo da se zna.

    Što se ostalog tiče, gde je prešla ta hinjeno mizantropska ekipa sa tog foruma nije važno. Gde god da su prešli, to je njihovo pravo. Osim ako ovi koji nisu prešli misle da nekome treba zabraniti pravo na slobodan izbor. Moguće je i to. Jer su očigledno ovi koji su umislili da su alternativa, kako je već napisano, postali Vučić i radikali iz devedesetih. Doduše, to je pa njihovo pravo, neka im, ali treba ih obavestiti šta su postali, ako sami to ne vide, i ponovo, treba ih obavestiti da sa tim pravom ide i obaveza da se pohasaju posledice tog izbora. BTW, niko ne misli da će Vučić bilo koga uvesti u EU, ali je dovoljno za početak da to što više gazi. Naročito ovakve sa ovih snimaka. To će na kraju biti dobro za njih, zato što će ih privesti poznaniju stvarnog sveta. Jer ovakvi kakvi su, ni za di su nisu. Posledica svega što rade i svih njihovih izbora do sada je jedno rođeno dete na sto stanovnika. Alal vera, to je mera!

    Kakvi su to "ljudi" koji kad su prvi put u svojoj novijoj istoriji kroz maglu nazreli konture stvarnog sveta, prvo što su uradili, to je da kmeče, dreče, viču, riču, njaču i muču, i to o čemu - kako imaju samo jednu želju, a to je da se vrate u podrum i u mrak iz koga su izgmizali. Gde će jesti i korijenje, samo da se ne bave stvarnim svetom. Ama baš nikakvi. To su odrtaveli čike i tete sa umom bebe. Eventualno sa umom deteta mlađeg od 6 godina. Gaziti takve, da bi silom bili naterani da odrastu, to je dobro delo.

    Dobro, da se vratim "opoziciji" ovom Vučiću iz 2024. Šta su drugo nego radikali i Vučić iz devedesetih oni koji se po ceo dan već godinama deru o "antiglobalizmu", "zlom kapitalizmu", "stranim koroporacijama" , "strancima", "stranim ambasadama" , "zapadu", "stranim privatnim kompanijama" (valjda je akcenat na ovome PRIVATNE) , "rudarskoj koloniji", "kolonijalizmu", "kolonijalnom upravniku", "ponižavanju" i uobičajeno "kosovo, kosovo, kosovo, kosovo, kosovo". Tu je naravno uvek i "zla Amerika". Od toga je samo korak do jeftinog antiizraelizma (koji je već poprilično digao glavu, friplestajneri na sve strane), i još jedan korak, do kompletnog i otvorenog luzerstva, kad je takvima uvek neko drugi kriv za ama baš sve što su sami sebi navukli na vrat svojim luđenjem.

    Doduše, tzv građani koji su radosno slali poljupce slobi slobodi i bacali cveće na tenkove, sve misleći da će to orgijanje proći nekažnjeno, tu već 25 godina cmizdre zbog nekoliko srušenih mostova i nekoliko srušenih praznih zgrada, pa je valjda pogrešno od takvih očekivati da se dive veličanstvenim organizacijama, kao što su NATO ili eto Rio Tinto. Znači, ignorisati, nego kopaj to, pa da zapevamo.
    One Eyed Bob

    Posts : 2073
    Join date : 2015-08-13

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by One Eyed Bob Sun Aug 11, 2024 9:27 am

    Da li nevidljiva ruka koja stoji iza protesta ima spremne pravnike koji će asistirati onima protiv kojih su podnete ili će biti podnete krivične prijave?


    _____
    Gdje punac drži pive?
    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ficfiric Sun Aug 11, 2024 9:35 am

    One Eyed Bob wrote:Na kraju su svi prešli na Vučićevu stranu u uverenju da je on naš Ataturk koji će nas korbačem uvesti u Evropu.

    Htedoh odgovoriti na ovo pre neki dan ali sad je Puzigaca u principu napisao ono sto sam hteo da napisem, pa da se nadovezem

    Niko ne misli da Vucic vodi u Evropu. Prosto, ljudi mrze "zuti" deo Srbije a njih ne gazi niko bolje od Vucica.


    _____


    Uprava napolje!

    One Eyed Bob

    Posts : 2073
    Join date : 2015-08-13

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by One Eyed Bob Sun Aug 11, 2024 9:46 am

    Imam tu prokletu osobinu da uvek tražim racionalne motive za nečije ponašanje ali naravno da si u pravu. U suštini oni još uvek pizde zbog toga što Čeda nije postao predsednik a Petar Luković ministar za krvavi pir tolerancije, nema tu veće mudrosti.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    Hans

    Posts : 101
    Join date : 2024-06-24

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Hans Sun Aug 11, 2024 9:59 am

    disident wrote:
    Nektivni Ugnelj wrote:Ocekivao sam nesto znaaaaaatno gore

    E sad najjezivija pojava, koja nema veze sa organizatorima ili protestom, a ima sa vlastima tj strukturama koja sada njima blati proteste , je  bila full naci grupa likova u crnom, sa naci oznakama i vodjom. Ko ih je video danas kako marširaju zna o čemu pišem.
    Pisali smo vec o njoj ovde, ali trenutno su oni ona  cehovljeva puška u prvom činu.

    Video sam neku dvojicu u crnom, jedan ima istetoviran krst na vratu, sa po slovom sa strane krsta, nije mi poznat taj simbol.


    A ovo ostalo, baš i ne razumem šta bi promenili? 
    Da političari vode?
    Kako da se smanji udeo najcrnjih desničara?
    Je l' neko miriše na Biju?
    Teško mi je da razumem ovako kriptične postove.




    Meni je u celoj Rio Tinto priči iznenađujući momenat što su se svi odjednom nadigli na ekološku priču, kao da decenijama nemamo problem sa istovarivanjem otpada ko gde hoće, odsustvom filtera, zagađenim vazduhom, raširenom kulturom bacanja otpadaka onako neciljano i rasterećujuće, recikliranjem zastupljenim u tragovima, plastikom po rekama, azbestom koji se kruni po SFRJ gradnji i niko da zucne... Kao da postoji neki magijski momenat u ovoj priči.
    One Eyed Bob

    Posts : 2073
    Join date : 2015-08-13

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by One Eyed Bob Sun Aug 11, 2024 10:16 am

    Mislim da su ti naciji bili Narodne patrole. Verovatno su bili tu kao provokatori i manekeni u slučaju nemira, da se kamera fokusira na njihova nedela.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    One Eyed Bob

    Posts : 2073
    Join date : 2015-08-13

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by One Eyed Bob Sun Aug 11, 2024 10:22 am

    Meni je u celoj Rio Tinto priči iznenađujući momenat što su se svi odjednom nadigli na ekološku priču, kao da decenijama nemamo problem sa istovarivanjem otpada ko gde hoće, odsustvom filtera, zagađenim vazduhom, raširenom kulturom bacanja otpadaka onako neciljano i rasterećujuće, recikliranjem zastupljenim u tragovima, plastikom po rekama, azbestom koji se kruni po SFRJ gradnji i niko da zucne... Kao da postoji neki magijski momenat u ovoj priči.

    Savršena oluja. Ljudima je dosadilo da se guše u smradu i prljavštini. Sa izuzetkom ove godine (zimus jedva da je bilo anticiklona), poslednjih nekoliko godina se nije moglo disati jer je smog eskalirao, što zbog velikog povećanja broja automobila, što zbog grejanja na čvrsto gorivo i ko zna još čega. To je sve koincidiralo sa time što je Rio Tinto odlična populistička meta (ne mislim ništa loše pod time). I da tu su i klimatske promene, koje postaju deo svakodnevice, i čak i oni koji ih negiraju osećaju povećanu dinamiku atmosfere i traže razloge za neugodno brze promene godišnjih obrazaca.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    Del Cap

    Posts : 6843
    Join date : 2019-11-04

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Del Cap Sun Aug 11, 2024 10:32 am

    Potpredsednica SSP i narodna poslanica Marinika Tepić provela je noć na železničkoj stanici Prokop, zajedno sa još 80 građana koji se bore protiv rudarenja litijuma. Kako navodi za Nova.rs, oko 200 pripadnika policije u punoj opremi i još najmanje 40-50 onih u civilu upali su na prokop i rasterali građane. Kaže da je situacija izgledala kao da je na delu teroristički akt, zbog čega su građani plakali.


    što su ljudi otišli na prokop? što se uopšte blokiraju gazela, prokop itd, jesu tu neki centri moći, šta li?
    One Eyed Bob

    Posts : 2073
    Join date : 2015-08-13

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by One Eyed Bob Sun Aug 11, 2024 10:36 am

    Vrv dogovor sa vlastima da se demonstrira, ali umereno i bez čačkanja centara moći. Ovo se dešava svaki put, i svaki put je jednako jalovo (akcija nakon demonstracija, ne same demonstracije, naravno).

    Vlasti bi doduše najviše volele da se ne demonstrira uopšte.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    One Eyed Bob

    Posts : 2073
    Join date : 2015-08-13

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by One Eyed Bob Sun Aug 11, 2024 10:42 am

    što se sinoćnjeg događaja tiče, bio je prošaran provokatorima, crkvenjacima, crnokošuljašima, lovcima u mutnom, čudacima iz duboke provincije, demagozima iz kafane, štakorskim njuškama bez posebnog zanimanja. sve kako i treba da bude na velikom i tenzičnom političkom skupu.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by zvezda je zivot Sun Aug 11, 2024 12:18 pm

    One Eyed Bob wrote:što se sinoćnjeg događaja tiče, bio je prošaran provokatorima, crkvenjacima, crnokošuljašima, lovcima u mutnom, čudacima iz duboke provincije, demagozima iz kafane, štakorskim njuškama bez posebnog zanimanja. sve kako i treba da bude na velikom i tenzičnom političkom skupu.

    ovo je tacno, ali rec prosaran ovde dize 200 kg iz benca. jednom rukom, a drugom zonglira. svaki dosadasnji skup bio je prosaran i ovima i onima. to sto imas cudake u masi ne objasnjava ovoliku promenu vajba. protest izgleda ovako zbog onoga sto se culo sa bine, sa ozvucenja i iz mase. 

    svak ima pravo da halucinira narod koji je izaso i preuzeo protest od razmazene beogradske srednje klase. mali problem s tom fantazijom je sto juce nije ni bilo toliko mase. po proceni opozicionih medija na piku srbije protiv nasilja bilo je mnogo vise ljudi na ulicama


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 82302
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Sun Aug 11, 2024 12:20 pm

    Da, ali ne u sred avgusta.

    Naravno da je "narod" koji preuzima fantazija. Pustili su diletante da vode i zato je na kraju i ispao haos. Ali fakat je tema mobilizatorska kao retko sta do sada.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Летећи Полип Sun Aug 11, 2024 12:34 pm

    Nije u pitanju narod, ali jeste ona tiha druga polovina opoziciono nastrojenog stanovnistva kojoj su do sada nudili samo podgrejano Kosovo kao tacku za artikulaciju nezadovoljstva.

    Ideja da je zlf nekako podbacio sto nije preuzeo vodjstvo u protestima je za lol. Zlf ne ume da hendluje vecinu gradjanerije, a kamoli ovu ekipu.
    Erős Pista

    Posts : 82302
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Sun Aug 11, 2024 12:37 pm

    Pa ne, nego bi bilo kakav pokusaj preuzimanja vodjstva od strane partije, bilo koje, ne samo Zlf, bio vidjen kao "otimanje" protesta.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Летећи Полип Sun Aug 11, 2024 12:41 pm

    Erős Pista wrote:Pa ne, nego bi bilo kakav pokusaj preuzimanja vodjstva od strane partije, bilo koje, ne samo Zlf, bio vidjen kao "otimanje" protesta.
     
    I kada to ne bi bilo tako vidjeno, zlf ne bi mogao to da uradi.


    Ljudi pomirite se sa tim da, kako ima sve vise bivsih SRN glasaca, kao i onih sto izlaze iz apstinencije, da ce opozicija ubuduce izgledati drugacije, i da gradjanska opcija vise nece imati ideolosku, organizacionu, retoricku, ili kakvu god hegemoniju koju je imala do sada.
    Erős Pista

    Posts : 82302
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Sun Aug 11, 2024 12:44 pm

    Ne, ma jasno je to. Ne znam ko je tvrdio drugacije.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 37337
    Join date : 2014-10-27

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by boomer crook Sun Aug 11, 2024 1:09 pm

    da sada ne kacim slike ali je izuzetno zanimljivo kako je gomila ruskih & desnicarskih twitter globalnih trolova okrenula curak za doslovce 48 sati. od PAZI VUCKO OBOJENA REVOLUCIJA do JEZUITSKI BLACK ROCK OKUPIRA SRBIJU, HEROJSKI NAROD USTAO.

    ne kapiram sta to znaci. sto kaze zvezda treba neko pametniji time da se bavi ali nagadjam da ili im je jasno da AV nekako ispada iz igre (ja to ne vidim) pa se spremaju da se pozicioniraju u onome sto ce doci nakon njega ili mu okrecu ledja zbog neceg drugog.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 7703
    Join date : 2017-03-14

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by MNE Sun Aug 11, 2024 1:15 pm

    da, evo po telegramu već je izdajnik koji poklanja zemlju Šolcu i nacistima
    Јанош Винету

    Posts : 5428
    Join date : 2016-01-26

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Јанош Винету Sun Aug 11, 2024 1:16 pm

    Људи исправно резонују и пребацују се на страну јачег. То је добар знак.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    avatar

    Posts : 7703
    Join date : 2017-03-14

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by MNE Sun Aug 11, 2024 1:29 pm

    + im u ovom trenutku kada im pada Kursk odgovara da se medijsko težište prebaci negdje drugo pa makar bila i neka lite revolucija u Srbiji
    boomer crook

    Posts : 37337
    Join date : 2014-10-27

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by boomer crook Sun Aug 11, 2024 1:39 pm

    pa ne znam. valjda to ipak rade razlicite kancelarije u ljubjanki.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    паће

    Posts : 41157
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by паће Sun Aug 11, 2024 1:41 pm

    boomer crook wrote:pa ne znam. valjda to ipak rade razlicite kancelarije u ljubjanki.

    А све што се убрља јер не зна левица шта ради десница, то је у ствари варка да се збуни непријатељ, све је то део већег плана...punning clan, you know...


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    plachkica

    Posts : 16402
    Join date : 2014-11-06

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by plachkica Sun Aug 11, 2024 1:57 pm

    pretvorili ste se u antipod ekipi kojoj sve proteste u svetu organizuje soroš

    rusi sa protestom nemaju veze, sem kao pomoć vučiću od zvanične rusije (one dojave o rušenju i slične gluposti), trolovi troluju i zajebavaju se, drže one koji su naklonjeniji rusiji u nadi da će oni da im pomognu i malo skreću pažnju sa svojih problema. tupava propaganda. a mi drugi dan pokušavamo da dokučimo koji je njihov plan.
    nema ga, zabole ih dupe, uvek će imati dačića da im garantuje ono što je njima bitno i to je to. 

    nisam išla na blokadu, vratili smo se posle okupljanja i malo me je sramota jer sam ostavila onu decu narodnim patrolama
    Erős Pista

    Posts : 82302
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Sun Aug 11, 2024 2:07 pm

    Ja ne vidim da je iko tvrdio da Rusi organizuju proteste, niti da imaju bilo kakve direktne veze s njima. Ne razumem s kim se raspravljas.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Rio Tinto - Page 20 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 11:59 pm