Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rio Tinto

    lalinea

    Posts : 3459
    Join date : 2014-10-29

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by lalinea Fri Jul 19, 2024 8:49 pm

    ficfiric wrote:
    паће wrote:Ајде пребројте се, колико разних пуњача имате.

    Koliko ja vidim, sadasnje baterije su najproblematicniji deo svih tih uredjaja. Mobilni telefoni vec vise od deset godina nisu dobili nista novo od funkcija posto baterije jedva guraju ovo sto trenutno postoji.

    Nesto ne vidim ni da se elektricni automobili masovno kupuju.

    Del Cap wrote:Plus tržište polovnih el. automobila praktično ne postoji, jer se baterije veoma i nepovratmo zroše a užasno su skupe (u odnosu na vrednost auta) za zamenu.

    1) pricate o Srbiji. Videla sam eksploziju el auta u dve zemlje od 2019.
    2) da bi se baterija el auta srozala treba mnogo (10+) godina i jako mnogo hiljada km. A trziste polovnih svakako postoji (al da, ne u Srbiji)


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    ♏

    Posts : 4773
    Join date : 2016-06-09
    Location : gotta have those beans

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ♏ Fri Jul 19, 2024 8:55 pm

    Postoji i u Srbiji, življe je od tržišta novih, recimo često pet do deset godina stara elektro vozila kupuju manje firme koje rade dostavu po gradu.
    avatar

    Posts : 18904
    Join date : 2014-12-12

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by beatakeshi Fri Jul 19, 2024 8:57 pm

    Kako se pune te baterije?
    Odakle ta struja?
    ♏

    Posts : 4773
    Join date : 2016-06-09
    Location : gotta have those beans

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ♏ Fri Jul 19, 2024 9:07 pm

    Neko troši energente da iskopa ugalj i da ga preveze u baš velike peći. Tamo ga zapali, što napravi baš visoku temperaturu i zagreje neku vodu, koja u obliku pare okreće neke turbine koje generišu neku struju – ugalj koji kopamo je krš i treba ga mnogo, a proces baca ogromnu količinu energije ni u šta by design. Ta struja se potom i ponovo uz velike gubitke long ass kablovima visokonaponski prenosi do transformatorskih stanica u blizini krajnjih korisnika, koji imaju neke jeftine overnight punjače. Dosta generalizacija, ali eto tako nekako.
    lalinea

    Posts : 3459
    Join date : 2014-10-29

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by lalinea Fri Jul 19, 2024 9:14 pm

    ♏ wrote:...koji imaju neke jeftine overnight punjače...
    Ili prosto ukljuce auto u obicnu uticnicu...


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    disident

    Posts : 15353
    Join date : 2016-03-28

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by disident Fri Jul 19, 2024 9:23 pm

    Ima takvih slučajeva punjenja tj kradje zajedničke struje npr zgrade koliko hoćeš, samo se nadje skrivenije mesto da se bocne utičnica


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    ♏

    Posts : 4773
    Join date : 2016-06-09
    Location : gotta have those beans

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ♏ Fri Jul 19, 2024 9:27 pm

    lalinea wrote:Ili prosto ukljuce auto u obicnu uticnicu...

    Pojedinci da, firme obično instaliraju bilo šta jer npr. dva voze dok se jedan puni i onda ne može baš vazda da se džedži na šuku.
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ficfiric Sat Jul 20, 2024 12:37 am



    _____


    Uprava napolje!

    Hans

    Posts : 93
    Join date : 2024-06-24

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Hans Sat Jul 20, 2024 5:23 am

    beatakeshi wrote:Kako se pune te baterije?
    Odakle ta struja?
    Zavisi...
    https://n1info.rs/vesti/video-opasna-snalazljivost-beogradjanina-punio-auto-direktno-sa-bandere-kaze-ne-krade-struju
    Del Cap

    Posts : 6790
    Join date : 2019-11-04

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Del Cap Sat Jul 20, 2024 10:18 am

    avatar

    Posts : 7697
    Join date : 2017-03-14

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by MNE Sat Jul 20, 2024 10:51 pm

    ♏ wrote:Neko troši energente da iskopa ugalj i da ga preveze u baš velike peći. Tamo ga zapali, što napravi baš visoku temperaturu i zagreje neku vodu, koja u obliku pare okreće neke turbine koje generišu neku struju – ugalj koji kopamo je krš i treba ga mnogo, a proces baca ogromnu količinu energije ni u šta by design. Ta struja se potom i ponovo uz velike gubitke long ass kablovima visokonaponski prenosi do transformatorskih stanica u blizini krajnjih korisnika, koji imaju neke jeftine overnight punjače. Dosta generalizacija, ali eto tako nekako.
    to je sve čista zelena energija a ti si očigledno fašista antivakser ravnozemljaš
    avatar

    Posts : 18904
    Join date : 2014-12-12

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by beatakeshi Sat Jul 20, 2024 11:10 pm

    ♏ wrote:Neko troši energente da iskopa ugalj i da ga preveze u baš velike peći. Tamo ga zapali, što napravi baš visoku temperaturu i zagreje neku vodu, koja u obliku pare okreće neke turbine koje generišu neku struju – ugalj koji kopamo je krš i treba ga mnogo, a proces baca ogromnu količinu energije ni u šta by design. Ta struja se potom i ponovo uz velike gubitke long ass kablovima visokonaponski prenosi do transformatorskih stanica u blizini krajnjih korisnika, koji imaju neke jeftine overnight punjače. Dosta generalizacija, ali eto tako nekako.
    Odličan!
    plachkica

    Posts : 16382
    Join date : 2014-11-06

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by plachkica Mon Jul 22, 2024 9:22 pm

    u valjevu je danas bio protest protiv rio tinta, nije mi jasno ko ga je oragnizova a ne znam ni govornike, pretpostavljam da su neki lokalni ljudi. deluje da je bilo puno ljudi
    ikonografija nije irintantna, ali muzička podloga, aaaa, ajd marš na drinu, ima smisla, ali od veseli se sprski rode mi se svih metar kose diže na glavi)

    (neće da mi ubaci video, pa evo link)

    https://www.youtube.com/live/e9hV7oKTeNM
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ficfiric Mon Jul 22, 2024 9:29 pm

    Ja ne mogu da zamislim da u Sapcu izadje ni pola ove mase, na bilo koju temu.


    _____


    Uprava napolje!

    Летећи Полип

    Posts : 11311
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Летећи Полип Mon Jul 22, 2024 9:30 pm

    I meni isto kripi pesma. Five nights at Freddie's OST materijal.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    rujofil

    Posts : 598
    Join date : 2016-04-16

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by rujofil Mon Jul 22, 2024 10:08 pm

    svidja mi se ovaj eko-cetno rivajval. Ovo ce biti verovatno poslednji veci protesti u modernoj srbiji
    konjski nil

    Posts : 3013
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by konjski nil Mon Jul 22, 2024 10:18 pm

    idem u rudnik da volontiram Rio Tinto - Page 11 2304934895


    _____
    Rio Tinto - Page 11 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Rio Tinto - Page 11 2692
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3334
    Join date : 2021-09-13

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Uncle Baby Billy Tue Jul 23, 2024 12:03 am

    nisam bio na eko-protestu u poslednjih 10 godina a da nije bilo versko-četno vajba. od MHE protesta ispred Andrićevog venca sa ludim Draganom Jovanovićem preko Rio Tinto govorancija Anite Mančić na trgu Nikole Pašića pa do ovoga danas. koalicija koja se uslovno rečeno formirala oko ovih pitanja je valjda nešto ideološki najšire što se u Srbiji desilo u novijoj istoriji.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    rujofil

    Posts : 598
    Join date : 2016-04-16

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by rujofil Tue Jul 23, 2024 12:24 am

    Najaci momenat kad je Dragan Jovanovic pricao kako su kod njega u selu pekli turke i jeli
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ficfiric Tue Jul 23, 2024 8:41 am

    Sto se cetnika tice, ko je terao Solca da lepi EU etiketu na rudnike litijuma. Jbg, ovo je normalna reakcija. I predstavnici EU i kojekakvi Hilovi, najvise pisaju po pro-zapadnom glasackom telu


    _____


    Uprava napolje!

    hk1

    Posts : 360
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by hk1 Tue Jul 23, 2024 6:54 pm

    mozda
    a mozda je do toga i kako se medijski nesto prezentuje
    kinezi u zrenjaninu imaju drzavu u drzavi, bor i okolina izgledaju kao u postapokalipticnim filmovima itd itd pa niko ne govori o tome kako nas je kina kolonizovala


    meni je sve ovo jezivo, jer sam sve svesniji da ce nakon sto vucic ode (iz zemlje za neku godinu, prepun para) njega smeniti neko od ovih desnicara sa pricom kako je vucic bio samo piun mrskog zapada, postavljen od kolonijalnog upravnika da opljacka srbiju
    One Eyed Bob

    Posts : 2004
    Join date : 2015-08-13

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by One Eyed Bob Tue Jul 23, 2024 7:01 pm

    Vučića će smeniti ili previranje u redovima svoje koalicije pa će neki Mali ili Selaković ili Dačić stati za kormilo zemlje (ne hvatajte se za imena, dajem samo primer) ili će ga oboriti široka i nelagodna koalicija u kojoj će biti baš svega i čija će politika biti difuzna i podložna unutrašnjim previranjima i izdajama (što je super stvar i to se zove demokratija). 

    Izgleda da ovaj litijum zaista sekira širok sloj ljudi, a svako široko demografsko zahvatanje nužno pokazuje da je naša populacija u osnovi ekstremno ksenofobna i desničarski nastrojena. Zapravo ni ne znam šta želim da kažem, nešto na temu da nije bitno da li mačka nosi kokardu i kamu sve dok lovi plutokrate i kolonijalne upravnike, tako nešto valjda.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    hk1

    Posts : 360
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by hk1 Tue Jul 23, 2024 7:29 pm

    Rio Tinto - Page 11 3579118792

    ali nisu kolonijalni upravnici jedini problem jebem mu

    ovo bi zapravo mogle biti sjajne teme i za klasnu borbu, a od toga ni traga
    opet se sve pretvara u toboz nacionalni sukob (kolonijalni upravnik sa mrskog zapada pljacka i truje srbina)


    e: i ja lupam pod uticajem ppp i to onog najludjeg dela i ovih snimaka i komentara sa tvitera
    jednostavno ne razumem te ljude 
    iznova me fascinira koliko ne vide uzrocno posledicne veze
    doduse ponekad se pitam dal ja  ludim i prespajam i "vidim" nepostojece
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by паће Tue Jul 23, 2024 7:35 pm

    hk1 wrote:Rio Tinto - Page 11 3579118792

    ali nisu kolonijalni upravnici jedini problem jebem mu

    ovo bi zapravo mogle biti sjajne teme i za klasnu borbu, a od toga ni traga
    opet se sve pretvara u toboz nacionalni sukob (kolonijalni upravnik sa mrskog zapada pljacka i truje srbina)

    Па ту је неолиберални талас сипао гориво у тенкове, оне тинк тенкове, и већ четрдесетак година долива, са само 1 аџендом, да никад више ни случајно не настане 1 левица и некакав раднички покрет, на нивоу забране размишљања о томе. Засад су постигли да је о томе немогуће разговарати. Оно, немогуће је разговарати и о скоро било чему другом, ал' то је та колатерала.

    Тако да нема тих гована од којих би се направила класна борба, свима је хируршки премештена на слепу мрљу.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    avatar

    Posts : 7697
    Join date : 2017-03-14

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by MNE Tue Jul 23, 2024 9:34 pm

    Vučić ne može da se obori bez desnice, u nekoj najblažoj varijanti to će biti neki novi Koštunica.

    Krugodvojkašenje i kukanje po tnjiterima nema baš nikakvu svrhu.

    Rio Tinto - Page 11 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Sep 08, 2024 3:53 am