Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rio Tinto

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 10, 2024 10:39 am

    MNE wrote:
    Janko Suvar wrote:
    profesorka engleskog iz zena u crnom kaze da ce biti teske ekoloske posledice, a dekanesa rudarsko-geoloskog fakulteta, kaze da nece. Ko uspe da izvede na ulicu Svetlanu Bojkovic pokazace se da je u pravu

    "imenica deka- nesa nije tvorena po tvorbenom obrascu poželjnome u bosanskome jeziku, dok dekanica jeste."

    jbm li ga kako je na crnskom i gorskom

    Ja bih probao sa dekanka
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Janko Suvar Sat Aug 10, 2024 10:40 am

    Oko samog protesta, rezim ga nece ugasiti hapsenjima i medijima, ugasice ga opozicija, jer ce opet ukljuciti u njega ljude neprihvatljive javnosti.


    _____
    ????
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 10, 2024 10:41 am

    One Eyed Bob wrote:
    Janko Suvar wrote:
    profesorka engleskog iz zena u crnom kaze da ce biti teske ekoloske posledice, a dekanesa rudarsko-geoloskog fakulteta, kaze da nece. Ko uspe da izvede na ulicu Svetlanu Bojkovic pokazace se da je u pravu

    posledica će svakako biti, kao i svuda gde se prave rudnici. no, provizija je isplaćena, tajnim sporazumom utvrđena je rudna renta, rodilo se i valja ga ljuljati. 
    postoji jako dobar razlog zašto je ovo pitanje ujedinilo ceo politički spektar. ne zato što se viralno šire preterivanja o uništenju čitavih regija zbog jednog rudnika, već iz istog razloga zašto su ta preterivanja uopšte i nastala: zato što je ovo metaforični događaj par ekselans sa najvećim mobilizatorskim potencijalom od XX veka. e sad koliki je taj potencijal tačno videćemo, ali budite malo oprezniji, skrušeniji, neće se ovo rešiti hapšenjima i lobiranjem po medijima. ne brinem ja lično za tebe naravno, ti ćeš se adaptirati jer imaš taj jedan poseban, prilagodljiv mindset, već kažem vi kao jedan sistem.

    Kad se Kremlj stavi na jednu stranu u vezi sa necim u Srbiji, samo idi na drugu, nema sanse da ces pogresiti
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 10, 2024 10:43 am

    Janko Suvar wrote:Oko samog protesta, rezim ga nece ugasiti hapsenjima i medijima, ugasice ga opozicija, jer ce opet ukljuciti u njega ljude neprihvatljive javnosti.

    SNS sada podrzava oko 26% birackog tela maksimum. To je manje nego pre protesta Srb vs nasilja. Posle ovog ce jos manje. U nekom momentu ce pobede i na pokradenim izborima postati nemoguce.
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Janko Suvar Sat Aug 10, 2024 10:52 am

    nije uopste stvar partijske politike. Ima ljudi u zemlji koji nece EV nego hoce da zivi lepo od svog imanja kao sto je njegov deda ziveo. 

    Na svakoj stranci je da mu kaze da mu je deda ziveo 55 godina, da mu je babi umrlo troje dece i da nema toga sto zamislja, nego mu je deda gurao celog zivota dao zivi malo bolje nego njegov deda. Malo ga je i socijalisticka revolucija gurnula vise nego sto bi sam ikad mogao. 

    To su naravno normalni sentimenti, al je nemoralno i u krajnjoj liniji beskorisno da se ovako na njih izvlaci opozicija, jer ne mogu normalno da dobiju glasove, zbog toga sto jesu. 

    Ako bog da za pet godina se nadjemo ovde i ovaj topik ce izgledati kao one Edisonove karikature sa zicama. Mislim ovaj topik nece, ovde su svi pametniji od toga, al ova debata hoce. 

    Bice protest doci ce 50.000 ljudi. Onda ce na protestu govoriti Kesic, pa ce doci 35.000 i tako sve dok ne doje Hadzihavizbegovic i 500 ljudi, a onda ce se napraviti rudnik, sve ce biti onoliko u redu koliko moze u takvoj stvari i bice ljudima smesno sto su uopste i dolaziti. 

    Opet ako bog da, bar ce neki rudar iz Loznice moci da posalje dete na faks u BG, da nauci da ga mrzi.


    _____
    ????
    One Eyed Bob

    Posts : 2073
    Join date : 2015-08-13

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by One Eyed Bob Sat Aug 10, 2024 10:59 am

    Janko Suvar wrote:
    Bice protest doci ce 50.000 ljudi. Onda ce na protestu govoriti Kesic, pa ce doci 35.000 i tako sve dok ne doje Hadzihavizbegovic i 500 ljudi

    to tako obično ide ali ovi tvoji™ idu full mental ovog puta, šalju Dunđera da zauzima česmu, hapse ljude kao julovci i uopšte čini se da se trude da dođe prvo 50.000 a nakon toga 100.000 ljudi. videćemo da li će se taj trend nastaviti, ništa ne motiviše ljude kao vodeni top i suzavac, jeste neprijatno ali je i invigorating.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 10, 2024 11:01 am

    Janko Suvar wrote:nije uopste stvar partijske politike. Ima ljudi u zemlji koji nece EV nego hoce da zivi lepo od svog imanja kao sto je njegov deda ziveo. 

    Na svakoj stranci je da mu kaze da mu je deda ziveo 55 godina, da mu je babi umrlo troje dece i da nema toga sto zamislja, nego mu je deda gurao celog zivota dao zivi malo bolje nego njegov deda. Malo ga je i socijalisticka revolucija gurnula vise nego sto bi sam ikad mogao. 

    To su naravno normalni sentimenti, al je nemoralno i u krajnjoj liniji beskorisno da se ovako na njih izvlaci opozicija, jer ne mogu normalno da dobiju glasove, zbog toga sto jesu. 

    Ako bog da za pet godina se nadjemo ovde i ovaj topik ce izgledati kao one Edisonove karikature sa zicama. Mislim ovaj topik nece, ovde su svi pametniji od toga, al ova debata hoce. 

    Bice protest doci ce 50.000 ljudi. Onda ce na protestu govoriti Kesic, pa ce doci 35.000 i tako sve dok ne doje Hadzihavizbegovic i 500 ljudi, a onda ce se napraviti rudnik, sve ce biti onoliko u redu koliko moze u takvoj stvari i bice ljudima smesno sto su uopste i dolaziti. 

    Opet ako bog da, bar ce neki rudar iz Loznice moci da posalje dete na faks u BG, da nauci da ga mrzi.

    Nije to najvaznije, napisah sta je top prioritet
    Erős Pista

    Posts : 82302
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Sat Aug 10, 2024 11:04 am

    Neko jutros probudio Latinku umesto Suvara.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 82302
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Sat Aug 10, 2024 11:09 am

    samo je opozicija opet u nedostatku politike neke

    Shit HAPPY says

    Rio Tinto - Page 16 Scree489




    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Janko Suvar Sat Aug 10, 2024 11:18 am

    One Eyed Bob wrote:
    Janko Suvar wrote:
    Bice protest doci ce 50.000 ljudi. Onda ce na protestu govoriti Kesic, pa ce doci 35.000 i tako sve dok ne doje Hadzihavizbegovic i 500 ljudi

    to tako obično ide ali ovi tvoji™ idu full mental ovog puta, šalju Dunđera da zauzima česmu, hapse ljude kao julovci i uopšte čini se da se trude da dođe prvo 50.000 a nakon toga 100.000 ljudi. videćemo da li će se taj trend nastaviti, ništa ne motiviše ljude kao vodeni top i suzavac, jeste neprijatno ali je i invigorating.
    u pravu si, ako pokusaju da na silu zaustave proteste bice gore. Vidim i ja okruzenju da to rade, ali nije im ovo prvi rodeo, verovatno ce ici u onom pravcu kao i svaki put do sad.
    Nektivni Ugnelj wrote:


    Nije to najvaznije, napisah sta je top prioritet
    Nisam razumeo sta je prioritet. 26 posto birackog tela je pola od izaslih i srpski delovi opozicije ce uvek gravitirati ka rezimu, kad se ukaze zastrusujuca mogucnost da Pavle Grbovic odlucuje o necemu. Rezim je stabilan, zato i trazi opozicija, neku plimu da podigne zajedno preosvecenog Fotija i Brajana Brkovica. Sto su se odlucili za protivljenje industriji i tehnoloskom razvoju, da bude ta plima, to je zato sto su duboko nemoralni ljudi. 


    et Pista

    Nije Latinka, jer ja ne mislim da je takav sentiment specificno srpska stvar, nastao od zadruga i opstina, a pomognut Rusijom, nego ima svuda. Ima u najrazvijenijim i bogatijim zapadnim zemljama, sa pola populacije visokoobrazovane, da nece nuklearne elektrane bez ikakvih objektivnih razloga, prosto iz sujeverja.


    _____
    ????
    Erős Pista

    Posts : 82302
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Sat Aug 10, 2024 11:21 am

    Ovo sto ovde citamo je 1/1 botovski propapagandni komplet, i ko je jutros prosetao po jutarnjim programima rezimskih televizija video je da se na svima vrte identicne fraze, sofisterije i zamene teza.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Janko Suvar Sat Aug 10, 2024 11:25 am

    ja ne verujem da je Bokan rekao dekanesa Rio Tinto - Page 16 1399639816


    ni dekanica


    _____
    ????
    Nim Chimpsky

    Posts : 179
    Join date : 2024-06-04

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nim Chimpsky Sat Aug 10, 2024 11:51 am

    Janko Suvar wrote:Na svakoj stranci je da mu kaze da mu je deda ziveo 55 godina, da mu je babi umrlo troje dece i da nema toga sto zamislja, nego mu je deda gurao celog zivota dao zivi malo bolje nego njegov deda. Malo ga je i socijalisticka revolucija gurnula vise nego sto bi sam ikad mogao. 
    Deda mu je ziveo 55 godina jer je poginuo u jednom od ratova koje su vucicevi radikali pokrenuli sirom Jugoslavije. Babi je umrlo troje dece jer je direktor bolnice, vucicev ortak iz skupstinske klupe, pokrao lekove.

    Elektricno vozilo bi u ovoj prici vozili vucicevi propagandisti a seljak iz price bi nastavio da vozi raspalog juga.

    Sve u svemu radikale treba pocistiti. Na izborima, dakako, posle izbora lustracijom iz javnog zivota, a pre izbora sa svih diskusionih foruma.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 10, 2024 11:55 am

    Janko Suvar wrote:
    One Eyed Bob wrote:

    to tako obično ide ali ovi tvoji™ idu full mental ovog puta, šalju Dunđera da zauzima česmu, hapse ljude kao julovci i uopšte čini se da se trude da dođe prvo 50.000 a nakon toga 100.000 ljudi. videćemo da li će se taj trend nastaviti, ništa ne motiviše ljude kao vodeni top i suzavac, jeste neprijatno ali je i invigorating.
    u pravu si, ako pokusaju da na silu zaustave proteste bice gore. Vidim i ja okruzenju da to rade, ali nije im ovo prvi rodeo, verovatno ce ici u onom pravcu kao i svaki put do sad.
    Nektivni Ugnelj wrote:


    Nije to najvaznije, napisah sta je top prioritet
    Nisam razumeo sta je prioritet. 26 posto birackog tela je pola od izaslih i srpski delovi opozicije ce uvek gravitirati ka rezimu, kad se ukaze zastrusujuca mogucnost da Pavle Grbovic odlucuje o necemu. Rezim je stabilan, zato i trazi opozicija, neku plimu da podigne zajedno preosvecenog Fotija i Brajana Brkovica. Sto su se odlucili za protivljenje industriji i tehnoloskom razvoju, da bude ta plima, to je zato sto su duboko nemoralni ljudi. 


    et Pista

    Nije Latinka, jer ja ne mislim da je takav sentiment specificno srpska stvar, nastao od zadruga i opstina, a pomognut Rusijom, nego ima svuda. Ima u najrazvijenijim i bogatijim zapadnim zemljama, sa pola populacije visokoobrazovane, da nece nuklearne elektrane bez ikakvih objektivnih razloga, prosto iz sujeverja.

    Samo bez brige, kad doguraju do 19% videcemo kako ce sastavljati i lokalne i drzavnu vladu. Samo polako.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 10, 2024 11:57 am

    Naravno, bitno je i sta se desava na glavnom "frontu", 8.novembra, a tu se trend malo popravio
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Janko Suvar Sat Aug 10, 2024 12:08 pm

    Radikali se ne mogu pocistiti tako sto ce se govoriti da su krivi za ratove. Poglavito jer nisu. Cak i ovako kilava opozicija je shvatila to, pa se uhvatila Oskara Pocoreka i vojvode Misica. Trebalo im je naravno dve nedelje da dovedu onog iz Tuzle lika, ja dajem do oktobra da ce Dragan Miokovic govoriti , i to samo jer je Divjak umro.


    _____
    ????
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Janko Suvar Sat Aug 10, 2024 12:15 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:Naravno, bitno je i sta se desava na glavnom "frontu", 8.novembra, a tu se trend malo popravio
    sad kad postave nekog sto porodino mrzi Ruse od vremena pogroma, na Eskobarevo mesto i stvar krece se lomi Rio Tinto - Page 16 1399639816


    _____
    ????
    One Eyed Bob

    Posts : 2073
    Join date : 2015-08-13

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by One Eyed Bob Sat Aug 10, 2024 12:18 pm

    Erős Pista wrote:Ovo sto ovde citamo je 1/1 botovski propapagandni komplet, i ko je jutros prosetao po jutarnjim programima rezimskih televizija video je da se na svima vrte identicne fraze, sofisterije i zamene teza.

    ChatSRN


    _____
    Gdje punac drži pive?
    Erős Pista

    Posts : 82302
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Sat Aug 10, 2024 12:29 pm

    Rio Tinto - Page 16 3579118792 Rio Tinto - Page 16 3579118792 Rio Tinto - Page 16 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5428
    Join date : 2016-01-26

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Јанош Винету Sat Aug 10, 2024 12:29 pm

    Проблем је једна ствар у ланцу прогреса који нам срећу квари - нико нема ни најмању намеру да отвара фабрику најсавременијих литијумских батерија у Србији.

    Самсунг има најсавременију технологију који љубоморно и брижљиво чува, и коју је развијао дуго и мукотрпно.

    Фабрика литијумских батерија налази се наравно у западној Пољској, јер Пољска има јефтину радну снагу а близу је Берлина и осталих западних тржишта, има излаз на море па може слободно да извози и увози те има јако добар политички однос са Јужном Корејом и Америком. Гаранције које је пољска влада дала Јужнокорејцима су врло битне у овом послу, као и висок ниво интегрисаности у евроатлантски систем - ЕУ и НАТО, што гарантује оперативну безбедност технологије (да не покраду Немци).

    Шанса да се једна тако осетљива технологија пребаци овде је минимална, у рангу да TSMC отвори фабрику чипова овде. Потребан је екосистем за индустријску производњу, финансијски подстицаји и ниски порези, јака хемијска индустрија, велика количина чисте воде, образовани стручњаци који нису прецењени и кротка радна снага повољног односа цене и квалитета. Све ово Србија одавно нема.

    Ако би негде била фабрика батерија, велике су шансе да буде у Хрватској или Словенији пошто она задовољава већину услова као и Пољска - има море, близу је тржишта, има довољно образоване радне снаге, није прескупа за бизнис, политички врло наклоњена Западу.

    Нема ту шансе за развој, производи веће финализације нису нам намењени у глобалној подели карата. Чак ни полупроизводе не правимо (то раде Чеси и Пољаци), већ само голу сировину.

    То Вучић мора да обезбеди својим страним партнеримаTM а нама прича бајке о фабрикама батерија и електричних возила једном, кад прораде рудници. Ти рудници се отварају да би Немачка профитирала на финалним производима, а не да би ми правили и батерије и возила. Ми смо ту само као копачи сировина.

    Фабрике батерија већ постоје у Пољској и раде увелико, али на 50% потенцијала, са опцијом да повећају капацитет када се повећа дотур сировина.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Јанош Винету

    Posts : 5428
    Join date : 2016-01-26

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Јанош Винету Sat Aug 10, 2024 12:38 pm

    Janko Suvar wrote:nije uopste stvar partijske politike. Ima ljudi u zemlji koji nece EV nego hoce da zivi lepo od svog imanja kao sto je njegov deda ziveo. 

    Na svakoj stranci je da mu kaze da mu je deda ziveo 55 godina, da mu je babi umrlo troje dece i da nema toga sto zamislja, nego mu je deda gurao celog zivota dao zivi malo bolje nego njegov deda. Malo ga je i socijalisticka revolucija gurnula vise nego sto bi sam ikad mogao. 

    To su naravno normalni sentimenti, al je nemoralno i u krajnjoj liniji beskorisno da se ovako na njih izvlaci opozicija, jer ne mogu normalno da dobiju glasove, zbog toga sto jesu. 

    Ako bog da za pet godina se nadjemo ovde i ovaj topik ce izgledati kao one Edisonove karikature sa zicama. Mislim ovaj topik nece, ovde su svi pametniji od toga, al ova debata hoce. 

    Bice protest doci ce 50.000 ljudi. Onda ce na protestu govoriti Kesic, pa ce doci 35.000 i tako sve dok ne doje Hadzihavizbegovic i 500 ljudi, a onda ce se napraviti rudnik, sve ce biti onoliko u redu koliko moze u takvoj stvari i bice ljudima smesno sto su uopste i dolaziti. 

    Opet ako bog da, bar ce neki rudar iz Loznice moci da posalje dete na faks u BG, da nauci da ga mrzi.

    То је тако било са Београдом на Води, појео вук магарца.
    Буржуји су тражили да се сагради парк, Вучко саградио шопинг центар и неке сакате станове и зграде, кад се све погледа ништа страшно. Проблем је начин на који је то рађено. Процедура је осим кршења закона, отимачине имовине и силовања правног система Србије, безочне пропаганде и харанге довела и до смрти једног човека.

    Овај пут су улози већи (да будемо затровани киселинама заувек и вечита Немачка колонија) а народ спремнији на отпор.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Erős Pista

    Posts : 82302
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Sat Aug 10, 2024 12:50 pm

    Ma naravno. Bajke koje se ponavljaju po sluzbenoj duznosti.
    A cista voda i plodna zemlja fakat posfaju scarce resources, to nije nikakav antimodernizam nego realnost sveta izlozenog ubrzanom globalnom zagrevanju. Ovo je zaista gomila propagandnih opstih mesta u koje ne veruju ni oni koji ih pisu. U situaciji u kojoj nema jasne cost benefit analize u prilog rudniku, a one koje postoje govore protiv njega, naravno da ne treba dozvoliti otvaranje rudnika.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Janko Suvar Sat Aug 10, 2024 12:58 pm

    Janko Suvar wrote:
    Nektivni Ugnelj wrote:Ma nije frka, covek ocigledno misli da Srbiju i ljude u njoj treba unistiti, pa se onda sve tu slaze.
    profesorka engleskog iz zena u crnom kaze da ce biti teske ekoloske posledice, a dekanesa rudarsko-geoloskog fakulteta, kaze da nece. Ko uspe da izvede na ulicu Svetlanu Bojkovic pokazace se da je u pravu

    Erős Pista wrote:Ma naravno. Bajke koje se ponavljaju po sluzbenoj duznosti.
    A cista voda i plodna zemlja fakat posfaju scarce resources, to nije nikakav antimodernizam nego realnost sveta izlozenog ubrzanom globalnom zagrevanju. Ovo je zaista gomila propagandnih opstih mesta u koje ne veruju ni oni koji ih pisu. U situaciji u kojoj nema jasne cost benefit analize u prilog rudniku, a one koje postoje govore protiv njega, naravno da ne treba dozvoliti otvaranje rudnika.


    _____
    ????
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 10, 2024 1:14 pm

    One Eyed Bob wrote:
    Erős Pista wrote:Ovo sto ovde citamo je 1/1 botovski propapagandni komplet, i ko je jutros prosetao po jutarnjim programima rezimskih televizija video je da se na svima vrte identicne fraze, sofisterije i zamene teza.

    ChatSRN

    Rio Tinto - Page 16 3579118792
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 10, 2024 1:16 pm

    Erős Pista wrote:Ma naravno. Bajke koje se ponavljaju po sluzbenoj duznosti.
    A cista voda i plodna zemlja fakat posfaju scarce resources, to nije nikakav antimodernizam nego realnost sveta izlozenog ubrzanom globalnom zagrevanju. Ovo je zaista gomila propagandnih opstih mesta u koje ne veruju ni oni koji ih pisu. U situaciji u kojoj nema jasne cost benefit analize u prilog rudniku, a one koje postoje govore protiv njega, naravno da ne treba dozvoliti otvaranje rudnika.

    Ne pazi, da mi to kopamo i da to srbija posle prodaje...pa ok. To su lepe pare i moze se za deo njih steta sanirati. Ovako... Tako da ovo nije cak ni ona ruska prica da se zivi od zemnih resursa, ovo je ubi boze.

    Rio Tinto - Page 16 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 11:31 pm