Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Novi Sad

    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Wed Jan 14, 2015 8:52 pm

    Odgovarao bih ja na sve ovo da oslobodjenje nije "neko", al posto je "neko"  :

    Srpski VICE @srpskivajs  ·  Jan 1
    Zašto treba srušiti spomenik Neznanom junaku
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Wed Jan 14, 2015 9:02 pm

    pa oslobodjenjem se bave radikali jbg. oni uvek nesto oslobadjaju i brane.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Wed Jan 14, 2015 9:07 pm

    necemo da pobedi narodna muzika ! Novi Sad - Page 4 1143415371
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Tue Jan 20, 2015 9:23 am

    JKP "Vodovod i kanalizacija" obeležilo je juče Bogojavljenje, pred današnju slavu preduzeća, a tom prilikom sveštenik je osveštao vodu iz gradskog Vodovoda.
    Prema rečima sagovornika 021.rs iz ovog javnog preduzeća, posle osveštavanja vode iz gradskog vodovoda u buradima ispred kabineta direktora Miloša Stanisavljevića, u besedi je istaknuto da je na taj način, simbolično, blagoslov prenesen i na vodu koja se distribuira Novosađanima preko sistema vodosnabdevanja.
    Kako 021 saznaje, slava firme, Sveti Jovan, koja je bila ukinuta za vreme bivšeg direktora JKP "Vodovod i kanalizacija" Branka Bjelajca, ponovo je uspostavljena na inicijativu savetnika direktora u ovom preduzeću i predsednika Pokreta "Dinara-Drina-Dunav" Tomislava Bokana, koji je ovogodišnji kum slave.


    Novi Sad - Page 4 Voda_vodovod_19012015_1_600
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Wed Jan 21, 2015 12:35 am

    Novi Sad - Page 4 B7zj_SNCMAEp7Vr
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Wed Jan 21, 2015 9:13 pm

    Gruhonjić nastavlja sa "došli divlji oterali domaće" poimanjem politike. Samo on i Bogoljub još to furaju...

    http://www.autonomija.info/dinko-gruhonjic-sveta-novosadska-vodica.html
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Thu Jan 22, 2015 2:15 pm

    godisnjica je racije.

    pogledati film koji iz perspektive ucesnika opisuje odnos prema zlocinu.

    http://www.imdb.com/title/tt0060507/


    Andras Kovacs' film, considered one of the most important Hungarian films of the 1960's, centers around four men who await trial for their involvement in the massacre of several thousand Jewish and Serbian people of Novi Sad in 1942. Each denies any responsibility, claiming that they were only following orders. The film is sigificant for its willingness to address the subject of Hungary's role in WWII, which was taboo at the time of the its release.

    Set in 1946, this movie deals with the planning and execution of the January, 1942 Novi Sad massacre of 4,000 Yugoslavian Serbs and Jews by Hungarian army units. It was undertaken as a reprisal for a partisan ambush (in which 17 soldiers were gunned down). And it is mainly explored through the reminiscences of four participants--Major Buky, Lieutenant Tarpataki, Ensign Pozdor, and Corporal Szabonow--cell-mates awaiting trial. Ultimately, however, what you get is an extended debate over issues of individual responsibility.
    Kamikaze

    Posts : 20
    Join date : 2012-06-11

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Kamikaze Thu Jan 22, 2015 10:34 pm

    Šuvar i varivo wrote:Gruhonjić nastavlja sa "došli divlji oterali domaće" poimanjem politike. Samo on i Bogoljub još to furaju...

    http://www.autonomija.info/dinko-gruhonjic-sveta-novosadska-vodica.html
    Nisam baš ukačio gde spominje divlje i pitome ali je potpuno omašio sa ovim kačenjem troprstih SDK i poređenjem sa današnjim. Samo je falila neka Đokovićeva fotka sa tri prsta, Filipenko style.

    burkholderia mallei wrote:godisnjica je racije.

    pogledati film koji iz perspektive ucesnika opisuje odnos prema zlocinu.

    http://www.imdb.com/title/tt0060507/


    Andras Kovacs' film, considered one of the most important Hungarian films of the 1960's, centers around four men who await trial for their involvement in the massacre of several thousand Jewish and Serbian people of Novi Sad in 1942. Each denies any responsibility, claiming that they were only following orders. The film is sigificant for its willingness to address the subject of Hungary's role in WWII, which was taboo at the time of the its release.

    Set in 1946, this movie deals with the planning and execution of the January, 1942 Novi Sad massacre of 4,000 Yugoslavian Serbs and Jews by Hungarian army units. It was undertaken as a reprisal for a partisan ambush (in which 17 soldiers were gunned down). And it is mainly explored through the reminiscences of four participants--Major Buky, Lieutenant Tarpataki, Ensign Pozdor, and Corporal Szabonow--cell-mates awaiting trial. Ultimately, however, what you get is an extended debate over issues of individual responsibility.
    Bio dobar dokumentarac o Kepiru večeras na RTV, saznali su za njega uz puno sreće, na kraju su ga locirali tako što su ga našli u budimpeštanskom telefonskom imeniku.


    _____
    Obey I Bay
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Thu Jan 22, 2015 11:23 pm

    Na ovakve stvari sam mislio :

    Oni jesu besrupulozni primitivci, ali time je stvar još opasnija. Oni skrnave i lupetaju, jer drugačije i ne znaju. Ali, epilog toga je da ono malo normalnog i aktivnog sveta jednostavno otupi i kaže – ma baš me briga, neću da pratim medije, neću da idem na izbore, hoću da budem anesteziran…
    Ali ako primitivcima ni sveta gradska vodica ne pomogne, preći će oni i na prinošenje ljudskih žrtava, nemojte uopšte sumnjati u to. (Podvukao ja, boldovao Dinko)

    On ne uviđa , da je ta podela između nas i njih prilično besmislena, jer valjda živi u nekom svetu gde Tadić nije blejao u Jagodini sa Arkanovim vojnikom, Čanak se niej tukao po kafanama i pevao sa Karleušom. Mnogo ga zgražava što se JP obeležava slavu, a ono šeta za Zorana koji uvodi veronauku. Nema tu nas i njih, jer smo "mi" te granice obrisali...

    A osim toga kolumnista koji mu se smeši od gore desno sa naslovne strane, je dobitnik Karićeve nagrade Novi Sad - Page 4 1143415371
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Bluberi Fri Jan 23, 2015 12:15 am

    I svi imaju jednu glavu i dva uva na njoj.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Fri Jan 23, 2015 1:06 am

    Pa jel nije Tadić blejao, Čanak pevao, Zoran uvodio , a Vasić primao nagradu?
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Bluberi Fri Jan 23, 2015 1:07 am

    Pa zar ljudi nemaju dva uva?
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Fri Jan 23, 2015 1:17 am

    Imaju , al na Dinkove uši ulazi ZBL, a na Bokanove Ceca ,a to je jedna suštinska razlika. Novi Sad - Page 4 1143415371
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Bluberi Fri Jan 23, 2015 1:44 am

    I šta je tvoja poenta, osim besmislenog oponiranja?
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Fri Jan 23, 2015 3:52 pm

    Poenta je trebalo da bude da nije svako ko kritikuje naprednjački režim odmah na pravoj strani. Kritike koje dolaze iz NS u poslednje vreme ,a koje se tiču Cece i te (naravno užasne )organizacije koja pretenduje da predstavlja izbeglice , vrlo lako mogu imati jako ružan podtekst.

    Znajući ko te kritike piše , potpuno sam siguran da se upravo na taj podtekst i ciljalo.
    Erős Pista

    Posts : 82288
    Join date : 2012-06-10

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Erős Pista Fri Jan 23, 2015 3:54 pm

    Ja sam kod Gruhonjića često nailazio na taj kulturrasistički "antidođoški" sentiment. Ne mogu da da preturam po netu, ali sam prilično siguran.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Bluberi Fri Jan 23, 2015 3:58 pm

    Ma nije u tome stvar. Mogao je da napiše da mu ide na nerve Gruhonjić, kao i meni, samo bez propratne prazne priče o dva ekstremizma.
    Erős Pista

    Posts : 82288
    Join date : 2012-06-10

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Erős Pista Fri Jan 23, 2015 4:01 pm

    Razumem šta ti je zasmetalo, ali ja bih otišao malo dalje, pa rekao da to nisu dva ekstremizma, nego jedan te isti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Bluberi Fri Jan 23, 2015 4:03 pm

    E sad kad bi proširio priču mogao bih ti reći da zastupaš bazduljevštinu. Na dugom štapu, ali bi se dalo izvesti.
    Erős Pista

    Posts : 82288
    Join date : 2012-06-10

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Erős Pista Fri Jan 23, 2015 4:07 pm

    Slažem se da se tako može upasti u bazuljevštinu, ili pre u ćirjakovićevštinu, treba biti oprezan, ali treba i pričati o tim stvarima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Bluberi Fri Jan 23, 2015 4:08 pm

    To da. treba pričati.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Fri Jan 23, 2015 5:18 pm

    Ne razumem termin "dva ekstemizma"? Nisam nigde rekao da su to dva ekstremizma. Rekao sam da je to potpuno jalova kritika - to jao otkud naprednjaci odjednom, a znate ja sam inace glasao za Tadicev treci mandat, sta fali...
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Wed Jan 28, 2015 8:32 pm

    http://www.mirror.co.uk/news/world-news/city-accused-copying-only-fools-5057000
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Wed Feb 04, 2015 7:26 am

    http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/On-sa-Kosova-ona-iz-Novog-Sada-nista-od-vencanja.html

    1. On bi da placa u radnji novcem iz monopola. Nek uzme pravu licnu kartu i moz se venca sutra. Izvod iz maticne knjige rodjenih, za Djakovicu moze da podigne u Jagodini.

    2. Ona implicira da ima nesto lose u bivanju samohranom majkom. Uzasna mizoginija.

    3. Kad bi meni neko objasnio zasto neki ljudi hoce da obaveste drzavu, e drzavo mi smo monogamni , sve bi mi bilo jasno u zivotu.

    4. Ovo je senzacionalizam.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Thu Feb 05, 2015 9:48 am

        "ArtSCAPE Zimski market" će biti održan u novosadskom klubu The Quarter, u subotu 7. februara, na kome će brojni dizajneri izlagati ručno rađenu odeću, torbe, nakit, kozmetiku, dečiju odeću.Najavljeni su performansi grupe IKKI i umetnice Arta Gashi, dok će za muzički deo biti zaduženi Live Alternative Sounds by Radio Progres, SeXi SaXopHone by Vojislav Savkov i DJ Dovlaman (FunKy BeAtz, scratchy RhYthmS).
       U izložbenom delu predstaviće se Šikonni Šik, Rename, Šolaja, Čivilook, Glory Box, Nakit - Hand made by Edit, Spring String, handmade berkesel, AZE art, HotaHota, Škrabac, Gugadžina, Bejlboj novčanici, Marina Femić, Kristijan Tanasin, Lutkart, John Nestorson, Drvene narukvice Mikan, Sweetly - Modern art jewerly, Juca Accessories, Sabi Handmade, Milkina deca, popnitna, Bela vrana, Tamamtamam, Studio Glina, Masne Tied Up, Senka Radaković, White Paw Art, SHII clothing, Atelje RB, Kasbah Eccentrics, Bi Žu, Frtzokla, Afro Blue, Wildflower Design i Noa Kuf.
    Market se otvara u 17 časova i traje do ponoći.



    hendmejd vasar. usput ce moci da se pomogne i napustenim zivotinjama.

    Novi Sad - Page 4 Empty Re: Novi Sad

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon Sep 16, 2024 10:22 pm