Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Novi Sad

    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by паће Fri Sep 15, 2017 2:33 pm

    Могао би, док је већ у дућану, да префарба оно т у називу улице, одмах би кренуло вирално по свету.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    plavaivy

    Posts : 3139
    Join date : 2014-11-21

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by plavaivy Fri Sep 15, 2017 2:38 pm

    pa Lancana Reakcija radi te sarene murale(onaj u Cara Dusana i onaj kod Limanske pijace) i taj Remedov...prave zurke i koncerte za skupljanje donacija

    https://www.facebook.com/lancanareakcija/?ref=br_rs
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Fri Sep 15, 2017 2:48 pm

    ja mislim na ovaj i te aranzmane slicne

    Novi Sad - Page 23 21433035_1908631152737739_7956909018135479851_n
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Fri Sep 15, 2017 3:04 pm

    to je "andjeo mira" sa slike Stevana Aleksica, "beli andjeo" je ono sto smo poslali na Vojadzeru i sto sad mecemo na platne kartice.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Fri Sep 15, 2017 4:35 pm

    Roditeljima novosadskih đaka uskoro će biti podeljeni testovi na više vrsta droga kojima će moći da testiraju svoju decu.
    Načelnica novosadske Uprave za obrazovanje Lidija Tomaš potvrdila je da je grad opredelio sredstva za kupovinu testova na narkotike i kazala da je u toku usvajanje finansijskih planova.

    - U narednih petnaestak dana testovi će biti nabavljeni, a saveti roditelja podeliće ih roditeljima. Oni će kod kuće moći da testiraju decu i da o rezultatima, ako žele, obaveste škole - rekla je Tomaševa pred početak sednice Koordinacionog tela za borbu protiv nasilja u osnovnim i srednjim školama.
    Kako je ranije najavljeno, testove će dobiti roditelja sedmaka i osmaka, kao i roditelji srednjoškolaca, a biće ih nabavljeno 25.000.

    1) deca će naći način da prevare roditelje, jedno 1.000 puta lakše nego profesionalce

    2) roditelji neće umeti da interpretiraju rezultate pošto nisu profesionalci a često su i funkcionalno nepismeni

    3) pojavljivaće se lažno pozitivni rezultati. profesionalci umeju da identifikuju lažno pozitivne rezultate. hint: koji je najpopularniji vojvođanski slatkiš?

    4) to što je neko negativan ne znači da ne uzima drogu. profesionalci primećuju i druge stvari osim rezultata testa

    5) kada se roditelj pretvori u full time policijskog islednika obično je kasno za bilo kakvu intervenciju. 

    6) u porodicama u kojima deca nisu narkomani niti im je ikada palo na pamet da uzmu drogu, ali im roditelji veruju u plavog kita i druge urbane legende, doći će do trajnog pogoršanja odnosa između roditelja i dece jer će deca biti bez razloga i često uz primenu fizičke sile podvrgnuta ponižavajućem dijagnostičkom postupku.
    plavaivy

    Posts : 3139
    Join date : 2014-11-21

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by plavaivy Fri Sep 15, 2017 8:58 pm

    diktotar wrote:ja mislim na ovaj i te aranzmane slicne



    a to..nemam pojma ko je to radio a i stilski se jaaaako razlikuje od ovih..

    ja iz Lancane Reakcije znam drugaricu glumicu Milicu i bili smo za vikend na dobrotvornoj svirci gde su svirali drugari iz Deep Steady-ja

    svidjaju mi se random mesta za murale razbacana po celom gradu,ovo poslednje je skroz ludo i super
    ♏

    Posts : 4558
    Join date : 2016-06-09

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by ♏ Fri Sep 15, 2017 11:20 pm

    Blind Lime Pie wrote:hint: koji je najpopularniji vojvođanski slatkiš?

    Je l' me zajebavaš da rezanci s makom mogu da naprave false positive na testiranju na opijate?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by kondo Fri Sep 15, 2017 11:35 pm

    pa nista, klinci ce da krljaju strudlu s makom i to onu od trpkovica ili ace pekara u kojoj je samo mak, a onda ce preko toga da jedu ketamin, steklo, mdma, krokodil i ostalo.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Fri Sep 15, 2017 11:36 pm

    hehe a kad je pokusano to sa testovima da se uvede javne gradske firme i ostalu upravu brze bolje je ukinuto, posle raznih prvih rezultata.
    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by паће Sat Sep 16, 2017 8:05 am

    diktotar wrote:hehe a kad je pokusano to sa testovima da se uvede javne gradske firme i ostalu upravu brze bolje je ukinuto, posle raznih prvih rezultata.

    Као кад су овде ставили, негде пред деведесете, фоткалицу на семафор. Овајдио се само фотограф који је развијао филмове, иначе од казни слаба вајда, јер је ту одмах гаража од (тада покрајинске) мурије, на 90% фотака су били они и, хм, повезана лица.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Mon Sep 18, 2017 5:04 pm

    Nepoznati muškarac porazbijao je danas oko 10:30 časova stakla na ulazu u novosadsku filijalu Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje na Žitnom trgu, saznaje 021.


    Ovaj građanin je, prema navodima svedoka, vidno besan zbog toga što nije uspeo da overi zdravstvenu knjižicu jer mu je nedostajao jedan papir, tzv. slučaj "FT1P", dok je izlazio iz šalter sale Fonda porazbijao sve staklene površine koje su mu se našle na putu.

    Obezbeđenje u Socijalnom nije uspelo da  ga zaustavi, a građani koji su se zatekli u sali su samo nemo posmatrali ili su čak pozdravili uzvicima odobravanja njegov gest.

    To je bilo ovako. Odnesemo sta treba da Laki dobije maminu penziju. Skupimo pet sest papira odemo u socijalno, cekamo devet i po sati i predamo.

    Zovu oni nas i kazu, ima rupa od godinu dana od kako je zavrsio gimn do kad je upisao fakultet. Reko jeste ima, nije odma upisao nije znao sta ce. "Kako mi to administrativno da pokrijemo?". Nema je li institucije koja daje papir da nisi isao u skolu. Kazu da on na obicnom papiru napise da je pauziao godinu to potpise i preda. Ode on tamo ceka devet i po sati  i preda. Kazu ne moze tako, mora da bude overen taj obican papir od notara inace je samo papir. Uradi to, ceka devet i po sati i preda.

    Zovu oni njega, kazu izgubili smo izvod iz maticne knjige umrlih, mi smo krivi, necete cekati, samo donesite drugi. Odnese Laki to, kazu ovaj je izdat u mestu prebivalista, a treba u mesto gde je umrla. Uzme drugi, vrati se ,niko nije znao da je doslo do greske njihove, opet ceka devet i po sati i preda.

    Kazu bice hitno reseno, posto je nasa greska i 90 dana kasnije dobije penziju.


    Ocu reci, nek je srusio sve im jebem nenormalno.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by Erős Pista Mon Sep 18, 2017 5:17 pm

    Dobrodošao, druže.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Tue Sep 19, 2017 6:15 pm

    tu zgradu inace treba sravniti sa zemljom, nakon sto iz nje izadju svi gradjani stranke koje godinama maltretiraju

    http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=09&dd=18&nav_category=16&nav_id=1304906

    cudi me da 4 primitivna sabana iz obezbedjenja nisu uspeli da ga zaustave, jako su kurazni i kurceviti kada se izivljavaju nad slabijima tamo.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Thu Sep 28, 2017 12:26 pm

    ovo organizuju radikali gradski tako da nisam siguran bas da bih trovo ljude da dolaze 

    http://media.ukusivojvodine.rs/2017/09/Program-Festivala.pdf
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Fri Oct 06, 2017 5:17 pm

    kurdi komunjare otvorili pub u novom sadu. https://www.facebook.com/powwowpub/

    inace na njih nabasao gari u cuba libre lokalu, oni otisli tamo jer su mislili da u lokal sa takvim imenom izlaze komunisti, ono obican tuc tuc podrumcic Novi Sad - Page 23 1399639816
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by ficfiric Tue Oct 10, 2017 8:24 am

    FOTO: Novi Sad kupuje novogodišnje ukrase, počelo kićenje grada postojećim

    Novi Sad - Page 23 59db3aba1a603-kicenje%20gradske%20kuce2

    Grad Novi Sad raspisao je tender za kupovinu nove novogodišnje rasvete, konkretno dekorativnih lampica, 3D figura i svetlećih zvezda.

    Grad je ove godine raspisao nabavku za novogodišnje ukrase mesec dana ranije u odnosu na prošlu godinu.

    Iz konkursne dokumentacije Gradske uprave za građevinskog zemljište i investicije jasno je da se nabavljaju ukrasi najvećim delom proizvođača "Ido Light", s obzirom na to da su priložene fotografije uzete upravo iz kataloga ovog italijanskog proizvođača.

    ...

    Kako je 021 zabeležio u centru Novog Sada, već je počelo kićenje Gradske kuće postojećim ukrasima.


    http://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/173259/FOTO-Novi-Sad-kupuje-novogodisnje-ukrase-pocelo-kicenje-grada-postojecim.html


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by паће Tue Oct 10, 2017 8:31 am

    Како је кренуло, ускоро ће у Мрчајевцима паузирати са расветом током марта, да и јадни расветљивачи ухвате који дан одмора.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Tue Oct 10, 2017 11:16 pm

    ustanova studentski kulturni centar ce organizovati za vikend manifestaciju dani fruskogorskih vina. dajte svuda da probamo da organizujemo seosku slavu i tri tezge za prodaju govana.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sun Oct 29, 2017 12:12 pm

    Novi Sad - Page 23 22789084_1560192860714823_6922214535581555952_n
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Wed Nov 08, 2017 1:30 pm

    preduzimac koji je varao na prodaji stanova svojevremeno, a mozda i skorije  Novi Sad - Page 23 2304934895



    ISPRED skladišta firme SZR „Kondor gradnja“ čiji je bio vlasnik, na Bulevaru despota Stefana u Novom Sadu, sinoć oko osam časova, više napadača pretuklo je Spasoja Miličevića (63). I pored brzog zbrinjavanja u Urgentnom centru, Miličević je jutros podlegao višestrukim povredama. 

    Miličevića je, kako nezavanično saznajemo, tuklo nekoliko napadača naoružanih palicama, a policija je, posle sinoćnjeg uviđaja, i danas takođe bila na mestu događaja, sa psima tragačima, koji su tražili potencijalne dokaze.

    neko je kanda oguglo na "pustimo institucije da rade svoj posao"
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Wed Nov 08, 2017 1:32 pm

    Jebiga rizik posla.

    http://www.blic.rs/vesti/vojvodina/priveden-zbog-duple-prodaje-tri-stana/fr24ett
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by darling Wed Nov 08, 2017 1:38 pm

    ♏️ wrote:
    Blind Lime Pie wrote:hint: koji je najpopularniji vojvođanski slatkiš?

    Je l' me zajebavaš da rezanci s makom mogu da naprave false positive na testiranju na opijate?

    moja drugarica radi ko stjuardesa u etihadu, rade im redovne testove na drogu, upozorili su ih da ne jedu mak nekoliko nedelja pre testiranja.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Wed Nov 08, 2017 1:40 pm

    Ja zaboravio da odgovorim čoveku ali da, velika količina maka izaziva lažno pozitivni rezultat. Čak i obično pecivo posuto makom može ponekad da izazove taj rezultat, a ako pojedeš tri parčeta štrudle, ali one prave, seljačke, kod koja je kora samo nešto što drži fil na okupu, verovatnoća dramatično raste.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Wed Nov 08, 2017 1:49 pm

    u kad baba spremi rezanaca ili strudle, mi se nafiksamo pa tako drogirani na priredbu da pevamo alfi kabilja
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Fri Nov 10, 2017 3:05 pm

    Blind Lime Pie wrote:Jebiga rizik posla.

    http://www.blic.rs/vesti/vojvodina/priveden-zbog-duple-prodaje-tri-stana/fr24ett

    eh, izgleda neki nesporazum u srodnim poslovnim krugovima  Novi Sad - Page 23 2304934895



    policija je uhapsila 57-godišnjeg Nebojšu Tubića iz Novog Sada, poznatijeg pod nadimkom Žabac, osumnjičenog da je sinoć naneo teške telesne povrede 63-godišnjem Spasoju Milićeviću koji je jutros preminuo.

    Novi Sad - Page 23 Empty Re: Novi Sad

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 2:23 am