Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    R.I.P.

    Daï Djakman Faré

    Posts : 7994
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by Daï Djakman Faré Wed Sep 22, 2021 9:17 am

    a inace The Code i The Covenant The Sword and The Arm of the Lord - jedina dva Cabs albuma izdata sa Jugoton licencom  R.I.P. - Page 21 899159439

    jugoslavija - jedina socijalisticka republika na svijet koja je izdavala old school industrial na zvanicnom drzavnom lejblu o trosku poreskih obveznika  R.I.P. - Page 21 3137070404

    mislim to je toliko jak claim to fame da ta recenica treba ide u sazetak YU kulturnih dostignuca odma posle one o izgradnji muzeja savremene umetnosti 1958 R.I.P. - Page 21 2304934895

    JU-GO-SLA-VI-JA R.I.P. - Page 21 658766951 R.I.P. - Page 21 658766951 R.I.P. - Page 21 658766951


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by паће Wed Sep 22, 2021 10:21 am

    Cousin Billy wrote:SKANDALOZAN PLAN ĐILASOVACA

    PAĆE: U BURUNDIJU MI SPREMAJU SRČANI UDAR
    MILO LOMPAR: ZLOUPOTREBA JEZIKA RADI POLITIČKOG NASILJA - NOVI, PERFIDNI UDAR NA NACIONALNU KULTURU

    Док сам ово читао, већ сам размишљао како да то симетрично преведем на енглески.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by Erős Pista Mon Sep 27, 2021 6:29 pm

    https://rs.n1info.com/showbiz/preminuo-alan-lankaster-basista-i-jedan-od-osnivaca-benda-status-quo/



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by Sotir Wed Sep 29, 2021 11:19 pm

    Преминуо Иван Тасовац (55), вечерас му је изненада позлило.
    Solus_Rex

    Posts : 3502
    Join date : 2018-07-03

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by Solus_Rex Wed Sep 29, 2021 11:40 pm

    Tasovac je gostovao na Kurir TV maja 2021. godine i tada je pričao o tumoru posle pada na košarkaškom terenu kada mu je i otkriven tumor na kičmi:

    - Pao sam na košarci, povredio sam kičmu, nepokretnog su me preneli u bolnicu, snimili su me i pronašli da imam tumor na četvrtom pršljenu. Posle tri nedelje sam operisan. Da nisu pronašli, pitanje je šta bi bilo - pričao je on.

    Usledio je, kako je govorio, oporavak kada je ponovo učio da hoda.

    - Ne znam šta još mogu da kažem, ali sada primećujem jednu stvar. Dok pričam o filharmoniji, sa zadovoljstvom i lakoćom o tome govorim. A kad treba da se vraćam na priče od pre tri, deset ili sto godina, imam utisak da to nikog živog ne interesuje - ocenio je Ivan Tasovac.

    Navodi kako je tada spoznao da nema potrebe gubiti vreme na pogrešne ljude i da je uvideo ko su mu pravi prijatelji.

    - Posle toga krenete daleko opuštenije u svoj dalji život, sa manje ljutnje prema svima drugima - ispričao je direktor Beogradske filharmonije.


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    boomer crook

    Posts : 36650
    Join date : 2014-10-27

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by boomer crook Thu Sep 30, 2021 12:17 am

    ju


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Thu Sep 30, 2021 11:02 am

    čekaj, kako čovek koji ima tumor i zna da ga ima, umre tako što mu iznenada pozli.

    ako smem da napišem pre nego što me dočeka kofa govana što se još nije ohladio, meni je on izgledao kao klasičan mid to late life crisis cokehead.

    promaklo mi da je umro richard h kirk. jbga kad je otišo mark e.smith sad mogu svi i možemo svi.

    meni je najdraže koliko su cabs generalno zvučali kao proto acid house. evo kirk:






    ovaj singl imam već 40+ godina. ako uopšte znam gde je, valjda je negde u kevinom stanu....



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by disident Thu Sep 30, 2021 11:20 am

    Marius Lăcătuș wrote:čekaj, kako čovek koji ima tumor i zna da ga ima, umre tako što mu iznenada pozli.

    ako smem da napišem pre nego što me dočeka kofa govana što se još nije ohladio, meni je on izgledao kao klasičan mid to late life crisis cokehead.

    promaklo mi da je umro richard h kirk. jbga kad je otišo mark e.smith sad mogu svi i možemo svi.

    meni je najdraže koliko su cabs generalno zvučali kao proto acid house. evo kirk:






    ovaj singl imam već 40+ godina. ako uopšte znam gde je, valjda je negde u kevinom stanu....


    Nije ti ovo skup kvazi gradjanera gastoza pileceg mozga, tj ppp , naravno da smes. Dodao bi samo i govno od coveka


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Thu Sep 30, 2021 11:25 am

    R.I.P. - Page 21 903208043


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 33877
    Join date : 2012-02-10

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by ficfiric Thu Sep 30, 2021 11:32 am

    Marius Lăcătuș wrote:čekaj, kako čovek koji ima tumor i zna da ga ima, umre tako što mu iznenada pozli.

    R.I.P. - Page 21 Vladimir_Putin_at_award_ceremonies_%282018-11-04%29_02_%28cropped%29_%282%29


    _____


    Uprava napolje!

    Ferenc Puskás

    Posts : 11548
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by Ferenc Puskás Thu Sep 30, 2021 1:00 pm

    disident wrote:
    Marius Lăcătuș wrote:čekaj, kako čovek koji ima tumor i zna da ga ima, umre tako što mu iznenada pozli.

    ako smem da napišem pre nego što me dočeka kofa govana što se još nije ohladio, meni je on izgledao kao klasičan mid to late life crisis cokehead.

    promaklo mi da je umro richard h kirk. jbga kad je otišo mark e.smith sad mogu svi i možemo svi.

    meni je najdraže koliko su cabs generalno zvučali kao proto acid house. evo kirk:






    ovaj singl imam već 40+ godina. ako uopšte znam gde je, valjda je negde u kevinom stanu....


    Nije ti ovo skup kvazi gradjanera gastoza pileceg mozga, tj ppp , naravno da smes. Dodao bi samo i govno od coveka
    Pravda za ppp! Pa tamo oseru pokojnika ko golubovi.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Thu Sep 30, 2021 1:03 pm

    daj link!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9411
    Join date : 2020-06-19

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by fikret selimbašić Thu Sep 30, 2021 1:08 pm

    Ferenc Puskás wrote:
    Pravda za ppp! Pa tamo oseru pokojnika ko golubovi.

    Nije se ni Tasovac bolje proveo.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Thu Sep 30, 2021 1:45 pm

    ma gde vi to vidite


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9411
    Join date : 2020-06-19

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by fikret selimbašić Thu Sep 30, 2021 1:47 pm

    RIP topik na tamou.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    zvezda je zivot

    Posts : 6957
    Join date : 2014-11-07

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by zvezda je zivot Thu Sep 30, 2021 4:02 pm

    i ja kazem pravda za ppp, to mesto je hardkor kad je umiranje posredi, neki ovde su dovoljno matori da se secaju ksenije pajcin.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4298
    Join date : 2016-09-29

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by nalog sa ženinog laptopa Thu Sep 30, 2021 4:07 pm

    R.I.P. - Page 21 286371741 R.I.P. - Page 21 286371741 R.I.P. - Page 21 286371741


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4298
    Join date : 2016-09-29

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by nalog sa ženinog laptopa Thu Sep 30, 2021 4:07 pm

    yveydo starice!


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    fikret selimbašić

    Posts : 9411
    Join date : 2020-06-19

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by fikret selimbašić Thu Sep 30, 2021 4:47 pm

    Zvezda se ne sjeća ili je pauzirao od foruma pa mu je promaklo da je i na Burundiju bilo pišanije po umrlima R.I.P. - Page 21 2304934895


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by паће Thu Sep 30, 2021 4:52 pm

    Мммм да, био је пиш живи.

    п.с. каже зет да је израз „пиш живи“ генерацијска ствар, то говори само госпоја му (тј наша ћерка.3) и ко има преко 50.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Sep 30, 2021 7:00 pm

    Paće jesi se potreso kad si čuo da je umro Rcihard H. Kirk?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by паће Thu Sep 30, 2021 7:39 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Paće jesi se potreso kad si čuo da je umro Rcihard H. Kirk?

    Протресао мало главом и нисам успео да се сетим ко је. Од свих имена које википедијатрија спомиње око њега знам само кабаре Волтер, али од њих тек не могу да се сетим ниједне ствари. То је све кренуло таман кад сам ја престао да пратим. Деца, кућа, посо.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    ficfiric

    Posts : 33877
    Join date : 2012-02-10

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by ficfiric Fri Oct 01, 2021 10:30 pm

    Druga vest na Informeru

    Da li ste vi normalni?! Je l ni kod smrti ne možemo da podvučemo crvenu liniju... Da li u takvoj zemlji želite da živite?!

    R.I.P. - Page 21 482282_zrjnh_f

    Premijerka Srbije Ana Brnabić reagovala je danas na tvit sociologa Daria Hajrića koji u svojoj izjavi nije birao reči o preminulom dugogodišnjem direktoru Beogradske filharmonije Ivanu Tasovcu, četiri sata nakon što je objavljena vest o njegovoj smrti, i poručila da je možda to trenutak da svi zajednički podvučemo crvenu liniju

    Premijerka je rekla da je preminuo blizak prijatelj Ivan Tasovac,ne samo kolega već drug, i da su se nakon njegove smrti pojavili najstrasniji mogući tvitovi, a da je jedan objavio sociolog Dario Hajrić koji se često pojavljuje u medijima da komentarise društvene prilike u Srbiji i političku scenu.

    "Objavio je tvit, ako se ne varam četiri sata nakon što je Ivan preminuo, najgore moguće, najstrašnije sadržine", izjavila je premijerka Srbije.

    Ona je rekla da je Ivan Tasovac, ako se izuzme sve ono što je učinio za Srbiju i Beogradsku filharmoniju, nečiji sin i otac dva deteta, nečiji suprug i prijatelj, i naglasila činjenicu da je neko ko je sociolog i treba da komentariše u ime neke elite uspeo da par sati od njegove smrti da govori najstrašnije i koristi najpogrdnije izraze.

    Brnabić je navela i da nije mogla ranije na to da odgovori, jer prosto nije znala šta bi rekla, i upitala zašto to nismo kao društvo osudili ili zašto mediji koji svakodnevno Hajrića zovu da gostuje na njihovim televizijima nisu osudili njegove neprimerene reči.

    "Je l ne možemo ni tu da podvučemo crvenu liniju, da kažemo gospodine vi ste socilog da li vi mislite da to što vi radite, da je to normalno, da li vi želite da živite u takvoj zemlji. Da li vi onda želite da mi koji nismo sociolozi radimo vama iste stvari, zato što se ne slažemo sa vama. Da li ste vi normalni?", upitala je Brnabić.

    Ona je naglasila da je ovo morala da kaže zbog Ivana i da se nada da će neko umeti da čuje njenu poruku kako bi pokušali da zajedno povučemo neku crvenu liniju.

    "Pošto, ako ovako nastavimo i o nama "vučićevcima", "sendvičarima" može baš sve da se kaže i za života i posthumno, i o našim porodicama i svemu tome, i onda da se relativizuje kada se neko fizički napadne i razbiju vaše prostorije, i sve je to u redu i da niko i ne osudi kada iz Ðilasove stranke kaže svako će naći svog naprednjaka, dokle ćemo onda stići, ko misli da je to normalno", poručila je Brnabić.

    Premijerka je zaključila da je sada možda trenutak da i oni koji se sa njima politički ne slažu i ne dele iste politicke vrednosti i mišljenja, podvuku zajednički neku crvenu liniju i da se nada da će je možda neko čuti.

    Hajrić je nekoliko sati nakon što je objavljeno da je Tasovac preminuo objavio tvit krajnje neprimerene sadržine.

    "Jao, je l' to sad treba i o Tasovcu pisati tugaljive otišo si, a bio si poznat čovek i noseća greda kulture rekvijem-tvitove i potpuno zanemariti da je bio ordinarna kaca g....a?", napisao je on na Tviteru.



    _____


    Uprava napolje!

    Janko Suvar

    Posts : 7602
    Join date : 2019-06-06

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by Janko Suvar Fri Oct 01, 2021 10:37 pm

    Zvati Anci Brnabu da moderira ovaj topik R.I.P. - Page 21 1143415371
    ficfiric

    Posts : 33877
    Join date : 2012-02-10

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by ficfiric Fri Oct 01, 2021 10:40 pm

    + DJV



    _____


    Uprava napolje!

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 6:55 pm