Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    R.I.P.

    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by bela maca Tue Mar 16, 2021 9:52 am

    R.I.P. - Page 17 1090578128


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    fikret selimbašić

    Posts : 9617
    Join date : 2020-06-19

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by fikret selimbašić Sat Mar 27, 2021 11:01 am

    Poznati di džej i muzički promotor Želimir Altarac Čičak izgubio je borbu sa koronavirusom. Ovu tužnu vijest objavila je njegova supruga.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by паће Sat Mar 27, 2021 4:55 pm



    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8095
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by Daï Djakman Faré Sat Mar 27, 2021 9:57 pm

    RIP Rodion Rosca, legenda rumunskog krautrocka

    A murit legendarul Rodion Roşca, părintele muzicii electronice româneşti. Artistul clujean suferea de o boală gravă 3
    27 Mar 2021 11:13:34 (Live: 16 cititori)
    Autor: George-Andrei Cristescu

    R.I.P. - Page 17 A-2522844-1574321793-9493

    A murit artistul clujean Rodion Roşca, care a avut o „suferinţă îndelungată” din cauza unei boli grave.

    „Dumnezeu să te odihnească în pace taticul meu. Tăticul meu s-a stins din viaţă în urmă unei suferinţe îndelungate, purtate cu demnitate şi curaj. Drum lin sufleţel”, a scris fiica artistului pe Facebook.

    Rodion Roşca şi-a anunţat fanii, în 2016, la un concert Electric Castle că este foarte bolnav şi că acela ar putea fi ultimul său concert.

    Artistul clujean a fost internat ulterior în spital. Într-un mesaj pe Facebook, Rodion GA a mărturisit că nu se mai poate face nimic în cazul său. Avea hepatită vitorică C+B şi ciroză în stadiu avansat.

    Rodion Ladislau Roşca a revoluţionat piaţa muzicală din România. La sfârşitul anilor ’70, la radiourile româneşti răsunau muzici drăceşti, melodii cu totul noi chiar şi pentru urechile experţilor. Stilul acesta electronic l-a dus în topurile din toată ţara – dar niciodată în afara ei. Abia la 59 de ani, în 2012, Rodion s-a lansat cu adevărat: a concertat în toată Europa, din Rusia până-n Danemarca, şi-a fost bine: s-au urcat oamenii pe scaune.



    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8095
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by Daï Djakman Faré Sat Mar 27, 2021 10:06 pm

    uvek mi je imao sefildski vajb ovaj rodionov album za strut, a to je verovatno zbog tih istih moog-ova ili cega vec



    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Tue Apr 06, 2021 10:10 am

    Ode Tozovac
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Tue Apr 06, 2021 10:49 am

    "Godine 1972. peva pesmu „Jeremija“, koju tadašnje komunističke vlasti svrstavaju u četničke pesme, zbog čega biva prinuđen da se skloni kod prijatelja u Nemačku. Nakon dve godine vraća se u Srbiju, vlasti mu oduzimaju pasoš, ali Tozovac ostaje miljenik publike i nastavlja da peva."



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by Mr.Pink Tue Apr 06, 2021 12:54 pm

    realno na top listi seljakluka likovi koji pevuse tozovca su mi pri samom vrhu

    sasvim opravdano proterivanje iz sfrj


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by Mr.Pink Tue Apr 06, 2021 12:59 pm

    ja sam doduse trenutno zapao u neku dark synthwave fazu 

    toliko sam ocajan i zeljan neke zurke da sam fazon spreman da odem u dolar na gotsko vece


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by boomer crook Tue Apr 06, 2021 3:44 pm

    Marius Lăcătuș wrote:"Godine 1972. peva pesmu „Jeremija“, koju tadašnje komunističke vlasti svrstavaju u četničke pesme, zbog čega biva prinuđen da se skloni kod prijatelja u Nemačku. Nakon dve godine vraća se u Srbiju, vlasti mu oduzimaju pasoš, ali Tozovac ostaje miljenik publike i nastavlja da peva."


    sto kaze drmatoriks "nekad sam umoran ko prebijen"

    Nikada "Jeremija" zvanično nije bio zabranjen. Moja prijateljica Rada Trifunović, urednica na Radio Beogradu, jednom prilikom stavila je "Jeremiju" kao predlog za hit meseca, i to među zabavnom muzikom. Kad su počeli da stižu glasovi samo za nju, Rada se uplašila i skinula tu pesmu, pa je stavila "Mirjanu". E onda je to neko primetio i tako je krenula priča "Tozovca zabranio Tito jer je srbovao". Gluposti, ja ne verujem da je to ikada došlo do Tita, ali dobro - rekao je Tozovac, a onda objasnio zašto su mu zabranili da napušta Jugoslaviju.
    - Pasoš su mi oduzeli za vreme Tita zato što sam pevao našim ljudima u inostranstvu, to se tada smatralo kao izdaja. Odnosno, tako su smatrali pojedinci u državnom aparatu. I mnogim mojim kolegama koji su išli preko oduzimali su pasoš. Često su me pozivali na saslušanja. Ali i to je prošlo, pasoš su mi vratili Draža Marković i Branko Pešić - kaže legendarni pevač.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fikret selimbašić

    Posts : 9617
    Join date : 2020-06-19

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by fikret selimbašić Tue Apr 06, 2021 3:57 pm

    Prije desetak godina u Trezoru je prikazano nekoliko Tozovčevih patriotskih pjesama, srpskih, tematika im je WW1. Ima i Jeremija artilerac. Prilično skupa emisija, filmska kamera, voz sa topovima, kazanima i ostalim vojnim drnđelama na vagonima, pedesetak statista u uniformama srpske vojske, povremeno i oni zapjevaju. Snimljeno negdje početkom sedamdesetih. Valjda će to kao in memoriam reprizirati ovih dana.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by boomer crook Tue Apr 06, 2021 4:03 pm

    ma naravno. nije bio zabranjen tozovac. sam kaze da su mu pasos uzimali zato sto je pevao "neprijateljskoj emigraciji".


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Tue Apr 06, 2021 4:04 pm

    bio sam klinac ali se sećam da se pričalo da jeremija ne sme da se peva


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by boomer crook Tue Apr 06, 2021 4:05 pm

    inace bio je komsija moje mame koja ga je cesto susretala kada je setala moju stariju cerku. on se uredno javljao i "ljubim ruke mlada damo". simpatican i lepo vaspitan covek.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Tue Apr 06, 2021 5:33 pm

    tozovac baš pravi onaj seljoban, rang miroslav ilić i hristo stojičkov na marakani pevaju zvezda le
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Tue Apr 06, 2021 5:47 pm

    ti si neizlečivo glup ko kurac, nivo cele te srbadije i seljadije kojoj se podsmevaš. ima tu neki frojd da kaže nešto.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Tue Apr 06, 2021 6:00 pm

    paljba gegula, jebo te tozovac
    avatar

    Posts : 7520
    Join date : 2017-03-14

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by MNE Tue Apr 06, 2021 7:29 pm

    pokondireni Gari
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8095
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by Daï Djakman Faré Tue Apr 06, 2021 8:14 pm

    RIP dj stivi


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Mypalfootfoot

    Posts : 219
    Join date : 2014-11-19
    Age : 123
    Location : mauritius

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by Mypalfootfoot Tue Apr 06, 2021 8:44 pm

    Mr.Pink wrote:
    toliko sam ocajan i zeljan neke zurke da sam fazon spreman da odem u dolar na gotsko vece
    uvek me podseti da je tu zipa yoma (s)kovala zanat. R.I.P. - Page 17 1912529702

    rip stivi, slušala se suspirija u dark fazi onomad
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Tue Apr 06, 2021 9:20 pm

    jel neko od vas bio u tom dolaru?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by bela maca Tue Apr 06, 2021 9:22 pm

    Ja sam provela mnogo studentsko veče tamo


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by Sotir Tue Apr 06, 2021 9:27 pm

    Данас сам прошао испред аутобусом. И оданде као да сам осетио мирис мокраће из оног ходника.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by plachkica Tue Apr 06, 2021 10:09 pm

    danas sam se setila ove pesme, i mog tate, pokojnog 30+ godina.

    ovo je bila jedna od dve njegove pesme (druga je aj čijim šorom ova frula svira')

    rođen 1941. godine u bedi nekog valjevskog sela, odatle njegovi sišli u koceljevo,
    majka mu umrla posle porošaja sa najmlađom tetkom 1944. u nekom od poslednjih zvegova.

    ljuta posleratna sirotinja, 6 dece bez majke, kad je došao iz vojske, saznao je da su jednu
    od mlađih sestara udali za nekog starca u neko selo, bila lepa kao olivera katarina,
    ode da je poseti, šokira se tretmanom koji je imala tu i povede je sa sobom. otac ih istera iz kuće,
    jer skandal, zaposle se u lokalnoj kožari i odbaci svoje planove o daljem školovanju, kasnije im se pridružila i najmlađa sestra, odatle su prešli u šabac, tata je tu upoznao mamu, tetke otišle za beograd. nikad im deda nije oprostio što su ih osramotili i pogazili njegovu reč, tati nije došao na sahranu.

    uz ovu pesmu je ridao čovek veliki kao stena


    Daï Djakman Faré

    Posts : 8095
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by Daï Djakman Faré Tue Apr 06, 2021 10:34 pm

    respect za caleta


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place

    R.I.P. - Page 17 Empty Re: R.I.P.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 4:03 am