Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    VAKCINA

    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by паће Fri Jan 22, 2021 1:13 pm

    Erős Pista wrote:To sam i ja hteo da primetim! Gledam na tviteru Pokret za zivot i Vladimira muza Stojkovica, bave se nekim marginalijama, na osnovnu delatnost - zaboravili.

    Tacno je izdata komanda.

    Чуј издата. Издала, главна команда је издала ствар.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Fri Jan 22, 2021 1:36 pm

    Najmanje 1.900 doza Modernine vakcine protiv koronavirusa propalo je u Sjednjenim Američkim Državama (SAD), nakon što je greškom isključen zamrzivač u kojem su čuvane.

    Slučaj se dogodio 19. januara u Jamajka Planu, najvećem gradskom zdravstvenom centru u Bostonu, u saveznoj državi Masačusets, javlja AbcNews.

    Stručnjak za javni zdravstveni sistem u Bostonu Kajl Toto rekao je da je zamrzivač bio na sigurnom mestu i da je greškom isključen tokom čišćenja.
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by паће Fri Jan 22, 2021 1:38 pm

    Ово буквално као оно кад на интензивној смртност порасте око 17:30, кад долази спремачица.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Јанош Винету

    Posts : 5236
    Join date : 2016-01-26

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by Јанош Винету Fri Jan 22, 2021 1:43 pm

    Урбана легенда и виц стар 50 година је постао стварност у магичној 2021ој.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by plachkica Fri Jan 22, 2021 1:55 pm

    moderna je i povukla jednu seriju od 330.000 doza, tako da ta sića od 1900 zbog isključenog frižidera nije ništa.
    biće zajebano ako fajzer uspori isporuke, pa ne bude vakcina za drugu dozu.

    a oko antivaksera, bilo je zabavno juče gledati komntare antivaxera na mrežama, neverica, gađenje,
    bes, bili su zabavni (al to su slobodni strelci ništa organizovana bagra): o kukavno srpstvo čipovano

    (btw, i nestora su uključili u kampanju imunizacije, sa nekom pričom o probioticima koje valjda piti nedelju dve pre i nedelju dve posle vakcine. kapiram da je to za ljude koji njega slušaju i njemu veruju
    bolje nego da je preko noći promenio mišljenje u vakcinišite se sad i odmah)
    avatar

    Posts : 573
    Join date : 2020-12-04

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by Hans Fri Jan 22, 2021 3:09 pm

    Ovde ostavljaju štek Pfizera za drugu dozu.

    Prosvetarima koji su štiklirali sve vakcine počeli da šalju pozive za Sajam.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by kapetanm Fri Jan 22, 2021 4:42 pm

    Dobijam od komsije snimak sa N1 ne znam da li lazan da smo pristali da testiramo 3. Fazu sinovca i kaze covek necu da budem krdo a vi idite na klanje
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Fri Jan 22, 2021 4:50 pm

    Ne može se tajno testirati jer ti podaci ne mogu da budu objavljeni.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by plachkica Fri Jan 22, 2021 4:51 pm

    n1 suptilno truje, ignorišu ime vakcine (sinovac i sinofarm nisu iste vakcine) i naziva je kineskom,
    do traženja ljudi u onom redu koji su nezadovoljni (jer su im iz šatora rekli da stanu u red i da čekaju
    pa će doktor videti da li mogu da se vakcinišu). a ta priča da ćemo učestvovati u testiranju
    treće faze za sinovac je stara skoro 6 meseci i od tog testiranja se odustalo.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by kapetanm Fri Jan 22, 2021 5:08 pm

    Pa naravno. Al to bukti i truje po mrezama
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50256
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jan 22, 2021 5:10 pm

    plachkica wrote:n1 suptilno truje, ignorišu ime vakcine (sinovac i sinofarm nisu iste vakcine) i naziva je kineskom,
    do traženja ljudi u onom redu koji su nezadovoljni (jer su im iz šatora rekli da stanu u red i da čekaju
    pa će doktor videti da li mogu da se vakcinišu). a ta priča da ćemo učestvovati u testiranju
    treće faze za sinovac je stara skoro 6 meseci i od tog testiranja se odustalo.

    Nemam nista protiv. Ne zato sto mislim da ljudi ne treba da se vakcinisu, nego ipak treba da shvate da moraju da se potrude oko ostalih vakcina osim kineske. Jer ima ljudi (mnogo) koji nece ici da se time vakcinisu
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Fri Jan 22, 2021 5:14 pm

    Biće jagma za bilo kakve vakcine cele godine.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50256
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jan 22, 2021 5:20 pm

    Pa bas zato
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Fri Jan 22, 2021 5:25 pm

    Pritom cenim da će generalno Sinofarm stizati u većim količinama of Fajzera (Moderna i AZ su još daleko i za prve količine). Sputnjik još ima problema sa masovnijom proizvodnjom a ne znam šta da mislim o ovim razgovorima sa Torlakom. Enivej, onaj ko eksplicitno neće kinesku će se načekati, pogotovo ako nije u nekim prioritetnim grupama.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50256
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jan 22, 2021 5:26 pm

    buffalo bill wrote:Pritom cenim da će generalno Sinofarm stizati u većim količinama of Fajzera (Moderna i AZ su još daleko i za prve količine). Sputnjik još ima problema sa masovnijom proizvodnjom a ne znam šta da mislim o ovim razgovorima sa Torlakom. Enivej, onaj ko eksplicitno neće kinesku će se načekati, pogotovo ako nije u nekim prioritetnim grupama.

    problem je sto to može vrlo lako da bude tipa 60% stanovništva
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by Janko Suvar Fri Jan 22, 2021 5:43 pm

    Mór Thököly wrote:
    plachkica wrote:n1 suptilno truje, ignorišu ime vakcine (sinovac i sinofarm nisu iste vakcine) i naziva je kineskom,
    do traženja ljudi u onom redu koji su nezadovoljni (jer su im iz šatora rekli da stanu u red i da čekaju
    pa će doktor videti da li mogu da se vakcinišu). a ta priča da ćemo učestvovati u testiranju
    treće faze za sinovac je stara skoro 6 meseci i od tog testiranja se odustalo.

    Nemam nista protiv. Ne zato sto mislim da ljudi ne treba da se vakcinisu, nego ipak treba da shvate da moraju da se potrude oko ostalih vakcina osim kineske. Jer ima ljudi (mnogo) koji nece ici da se time vakcinisu
    ovo je strasno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by kondo Fri Jan 22, 2021 5:51 pm

    plachkica wrote:n1 suptilno truje, ignorišu ime vakcine (sinovac i sinofarm nisu iste vakcine) i naziva je kineskom,
    do traženja ljudi u onom redu koji su nezadovoljni (jer su im iz šatora rekli da stanu u red i da čekaju
    pa će doktor videti da li mogu da se vakcinišu). a ta priča da ćemo učestvovati u testiranju
    treće faze za sinovac je stara skoro 6 meseci i od tog testiranja se odustalo.

    ta vest jeste stara vest, iz septembra meseca ali je rojtersova i cini mi se da ima chip za okidanje reakcije funkcionalno nepismenih, zato sto se u njoj pominju obe kineske, s tim da sinovac zovu sinovac a sinopharm - CNBG (china national biotec group) sto je ime proizvodjaca.

    i da, u toj vesti pise da je CNBG dogovorio trial u srbiji.
    https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-vaccine-china-idUSKBN25W0BA?fbclid=IwAR3IdFRhjrGaFNm7wHEJFnSXKh7uccXxOs0YwAwemae8ZgLohtTnizkvD7E


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by Erős Pista Fri Jan 22, 2021 5:54 pm

    Kesić je na svojim društvenim mrežama objavio fotografiju nastalu nekoliko minuta nakon što je primio vakcinu.
    “Ništa ne boli, čak malo i prija. Ljubazne sestre častile su me sa još par vakcina, kažu ‘na lepe oči’”, našalio se voditelj u opisu fotografije.
    Komentarišući proces vakcinacije, Kesić je za Nova.rs izjavio da je prijatno iznenađen, te da je primio kinesku vakcinu.
    “Vrlo sam prijatno iznenađen brzinom kojom smo supruga i ja, nakon prijave, obavešteni o vakcinaciji. Sama procedura je veoma dobro organizovana, medicinski radnici su ljubazni i predusretljivi i sve ukupno, nismo proveli više od pola sata u hali 11 Beogradskog sajma. Iako mi je bilo svejedno koju vakcinu ću primiti, obavestili su me da je reč o kineskoj. Vrlo prijatno iskustvo i jedva čekam da idem na revakcinaciju”, rekao je voditelj.
    Kesić je ranije, u velikom novogodišnjem intervjuu za Nova.rs, rekao da će sa zadovoljstvom primiti vakcinu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Fri Jan 22, 2021 6:00 pm

    Marius Lăcătuș wrote:
    plachkica wrote:n1 suptilno truje, ignorišu ime vakcine (sinovac i sinofarm nisu iste vakcine) i naziva je kineskom,
    do traženja ljudi u onom redu koji su nezadovoljni (jer su im iz šatora rekli da stanu u red i da čekaju
    pa će doktor videti da li mogu da se vakcinišu). a ta priča da ćemo učestvovati u testiranju
    treće faze za sinovac je stara skoro 6 meseci i od tog testiranja se odustalo.

    ta vest jeste stara vest, iz septembra meseca ali je rojtersova i cini mi se da ima chip za okidanje reakcije funkcionalno nepismenih, zato sto se u njoj pominju obe kineske, s tim da sinovac zovu sinovac a sinopharm - CNBG (china national biotec group) sto je ime proizvodjaca.

    i da, u toj vesti pise da je CNBG dogovorio trial u srbiji.
    https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-vaccine-china-idUSKBN25W0BA?fbclid=IwAR3IdFRhjrGaFNm7wHEJFnSXKh7uccXxOs0YwAwemae8ZgLohtTnizkvD7E

    Ima ovo:

    https://www.danas.rs/drustvo/loncar-nisu-ispunjeni-uslovi-da-bi-se-kineska-vakcina-testirala-u-srbiji/

    Ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je danas da nisu ispunjeni uslovi da bi se kineska vakcina testirala u Srbiji.
    ...
    Kineska Nacionalna biotehnička grupacija (CNBG) i kompanija Sinovak javile su ranije danas da su Srbija i Pakistan među zemljama koje su pristale da učestvuju u trećoj fazi kliničkih ispitivanja njihovih vakcina protiv korona virusa.

    Možda je mislio na Sinovak, ali je ostalo nejasno čija tačno vakcina tada nije ispunila uslove.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50256
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jan 22, 2021 6:06 pm

    Janko Suvar wrote:
    Mór Thököly wrote:

    Nemam nista protiv. Ne zato sto mislim da ljudi ne treba da se vakcinisu, nego ipak treba da shvate da moraju da se potrude oko ostalih vakcina osim kineske. Jer ima ljudi (mnogo) koji nece ici da se time vakcinisu
    ovo je strasno.
    to je istina
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by rumbeando Fri Jan 22, 2021 6:07 pm

    According to data [about Oxford/AstraZeneca vaccine] given to the UK regulator, the Medicines and Healthcare products Regulatory Agency, levels of the neutralising antibody in the blood (what is used to see if the vaccine kills the virus in the test tube) were about three times higher if the second dose was given 12 weeks after the first, rather than six weeks, regardless of whether one dose was low or both were standard. This suggests that a later second dose is better, which makes sense because it is what we see with other vaccines. It also puts debate about the evils of delaying the second dose into context, but is a preliminary result needing confirmation with bigger numbers.
    https://www.theage.com.au/national/comparing-vaccines-is-tricky-especially-at-warp-speed-20210114-p56tzn.html
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by Janko Suvar Fri Jan 22, 2021 6:22 pm

    ne, znam da je istina da neki ljudi ne zele da se vakcinisu, strasno je sto mislis da mediji treba da obmanjuju
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50256
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jan 22, 2021 6:24 pm

    Janko Suvar wrote:ne, znam da je istina da neki ljudi ne zele da se vakcinisu, strasno je sto mislis da mediji treba da obmanjuju

    zasto obmanjuju ako su verno preneli sta su neki ljudi u redu rekli? zasto obmanjuju ako zapravo citiraju ministra? To onda nije laž, nego nešto drugo, što takođe nije sjajno, moralno, ali može biti korisno
    boomer crook

    Posts : 36998
    Join date : 2014-10-27

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by boomer crook Fri Jan 22, 2021 6:31 pm

    ne postoji nikakva steta od kineske vakcine. samo korist.

    ZIVELA JEDNA KINA! NIKAD TAJVAN! DOLE JAPANOFILSKA BANDA SA FORMOZE!

    ima nekih nusefekata doduse...


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by ontheotherhand Fri Jan 22, 2021 6:32 pm

    VAKCINA - Page 25 Empty Re: VAKCINA

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 20, 2024 7:46 am