Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    bela maca

    Posts : 11049
    Join date : 2014-10-28

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by bela maca Sun Dec 06, 2020 5:41 pm

    u tempu ima ograničenja ali je oko 3 bilo prazno


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sun Dec 06, 2020 5:43 pm

    LIDL ima ograničenja, bude napisan ukupan broj ljudi spram m2 ali to niko ne broji.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Dec 06, 2020 5:47 pm

    Maxi (u stvari Shop&Go) je počeo da "skriva" male korpe, da ih sklanja iz onog ulaznog dela i da ih drži negde unutra, prodavačice kažu da rade zato da bi bar malo ljudi odustalo od kupovine.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Dec 06, 2020 5:50 pm

    Da, rešenja iz aprila više nisu moguća, neko bi dobio batine kada bi pokušali da ograniče broj kupaca.
    Kod mene u minimarketu prodavačice ne znaju šta da rade sa ljudima koji ulaze bez maske. Kažu, prete da će sve da polome, da išamaraju prodavačice.
    boomer crook

    Posts : 36982
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Sun Dec 06, 2020 5:54 pm

    bilo koji prostor spolja uz kontakt koji je ispod 5 min nije rizican koliko 5 min u zatvorenom prostoru.

    ovde kod mene u kraju su tri najveca hotspota zatvorena i to je plus. doslovce niti jedan kafic/restoran ne radi a do pre nedelju dana su bili krcati ljudima bez maski.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Sotir Sun Dec 06, 2020 6:29 pm

    Добро, напољу јесте свуда гомила људи, али ако уз овакву кошаву некога напољу запљуне заражени онда је стварно шампион. Овај који пљује, наравно.
    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by bemty Sun Dec 06, 2020 6:38 pm

    kovidu je prvi rodjendan osamnaestog, hocemo forumsku zurku?


    _____
    Warning: may contain irony.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Dec 06, 2020 6:46 pm

    Šta se tačno dogodilo tada? Ne znam kako računaš početak. Meni je 31. decembar, tada je South China Morning Post objavio prvu vest o misterioznom gripu u Vuhanu. Google News mi je tako podešen da detektuje sve distopijske vesti, pa sam čitao baš taj tekst.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Sotir Sun Dec 06, 2020 7:04 pm

    Ух, кад се сетим вести из Вухана, и како граде болницу. Па онда цео град у карантин.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by ontheotherhand Sun Dec 06, 2020 8:48 pm

    Zar nije ranije, u novembru u Kini: https://www.newsweek.com/one-year-first-covid-case-china-1547200
    In March, the South China Morning Post published an article based on Chinese government data that showed the first known case of COVID-19 can be traced back to November 17, 2019—possibly a 55-year-old individual from Hubei province, although "patient zero" has yet to be confirmed.


    A u Italiji još ranije, u septembru nađen u kanalizaciji.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Sun Dec 06, 2020 8:50 pm

    7 coronavirus deaths reported at 3 Washington state nursing homes after staffers attended large wedding


    The wedding with 300 people took place last month inside an airplane hangar

    Seven residents at three Washington state nursing homes have died of coronavirus in an outbreak linked to staff who attended a large wedding last month and became infected.

    The outbreaks were reported on Nov. 20 -- about two weeks after the wedding in rural Ritzville attended by hundreds of people, according to reports.

    The victims were elderly men with underlying medical conditions, the Grant County Health District reported Thursday.

    The virus may have also killed four other residents at two of the facilities, the health district said. The cause of death in those cases is pending.

    In a statement, the district said it hasn’t confirmed if staff members infected at the wedding had direct contact with the seven residents who died.

    “Because staff in these facilities care for entire units, direct contact with associated patients is not known,” they said.

    More than 300 people attended the Nov. 7 wedding inside an airplane hangar, the Tri-City Herald reported Thursday.

    At the time, statewide coronavirus restrictions limited wedding gatherings to 30 guests or fewer, according to the paper.

    On Nov. 16, health officials said at least 17 people who attended the wedding had become infected. Other attendees were urged to get tested and quarantine.

    The nursing homes reporting the deaths were identified as McKay Healthcare & Rehab Center in Soap Lake; Lake Ridge Center in Moses Lake; and Columbia Crest Center in Moses Lake.
    https://www.foxnews.com/us/7-coronavirus-deaths-washington-state-nursing-homes-wedding
    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by bemty Sun Dec 06, 2020 9:24 pm

    iskreno, ne znam zasto sam zapamtila taj datum kao bitan. realno, pocetak je u ovom slucaju fluidan pojam. al svejedno mozemo da se napijemo?


    _____
    Warning: may contain irony.
    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by паће Sun Dec 06, 2020 9:42 pm

    bemty wrote:iskreno, ne znam zasto sam zapamtila taj datum kao bitan. realno, pocetak je u ovom slucaju fluidan pojam. al svejedno mozemo da se napijemo?

    Цивилизовано, у паровима.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Sun Dec 06, 2020 10:35 pm

    271 pacijent za dva i po dana primljen u Batajnicu. Planirani kapacitet završene bolnice je 930 mesta, od toga 250 na intenzivnoj.

    NOVOIZGRAĐENA kovid bolnica u beogradskom naselju Batajnica od petka je primila 271 pacijenta obolelog od korona virusa, rekla je večeras direktorka te zdravstvene ustanove Tatjana Adžić Vukičević.
    Ona je gostujući na TV Pink navela da su ti pacijenti sa srednje teškim i teškim kliničkim slikama i da su i mlađi i stariji pacijenti, sa pridruženim bolestima ili bez njih, podjednako životno ugroženi.
    Kazala je da je pritisak na bolnicu u Batajnici veliki.
    - Udarnički je težak rad svih nas koji radimo, ne samo u kovid bolnici u Batajnici, već i u svim drugim kovid bolnicama širom zemlje. Pritisak je ogroman - naglasila je Adžić Vukičević.
    Kovid bolnica u Batajnici primila je prve pacijente u petak 4. decembra.
    https://www.novosti.rs/vesti/drustvo/942624/pritisak-ogroman-adzic-vukicevic-kovid-bolnici-batajnici-petka-primljen-271-pacijent
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50246
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Dec 06, 2020 10:57 pm

    Meni uopste nije jasno zasto je zabranjen rad vikendom prodavnicama koje nisu ugostiteljske... Besmislena mera. 

    S druge strane, danas je ponovo % novoobolelih od testiranih fantasticno visok. Ljudi pricaju o nekakvom "zaravnjavanju". Pa mi ako "zaravnamo" na 6-7k novih dnevno (zvanicno), i to tako ostane mesec dana...mi smo potpuno pukli.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Sun Dec 06, 2020 11:32 pm

    Čanak u emisiji sa temperaturom: Kažu da sam negativan

    https://nova.rs/vesti/politika/canak-u-emisiji-sa-temperaturom-kazu-da-sam-negativan/?ref=fbnova

    Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak bio je večeras gost u emisiji "Hit tvit, na Pink televiziji. Čanak na početku emisije rekao da je bio pod visokom temperaturom neposredno pred emitovanje, ali da je testiran na koronavirus gde je utvrđeno da je negativan.

    Čanak koji je otvorio emisiju vešću da je od posledica virusa preminuo jedan član njegove partije, nastavio i rekao da je određene simptome ima i on sam. Prema njegovim rečima, neposredno pred emisiju bio je u kovid ambulanti:

    “Pred početak emisije sam se zamislio i slučajno shavtio da mi je neprijatno. Nakon toga sam izmerio temperaturu, a rezultat je pokazao da je jako visoka. Otišao sam, neposredno pred početak emisije da uradim brzi test. Kažu da sam negativan. Videćemo šta će biti već sutra. Jedino što mogu da kažem je da ovo nikad nije bilo za mog života” – rekao je Čanak koji nosio čak ni masku.

    Nakon toga, predsednik LSV-a nastavio je sa izlaganjem o vakcini protiv koronavirusa, za koju nije imao dileme da je potrebna čovečanstvu.

    “Ne mogu da verujem da mi i dalje pričamo o tome da li da se vakcinišemo. Kako živeti ako ne verujete nikome? Možda je tu reč o paranoidnoj šizofreniji. Mene ne zanima da li je vakcina sa Kine ili Tajlanda, mene samo interesuje da li ona dobro radi i to je sve”, kazao je Čanak.


    _____


    Uprava napolje!

    bela maca

    Posts : 11049
    Join date : 2014-10-28

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by bela maca Sun Dec 06, 2020 11:34 pm

    Virus - Page 4 3274312807


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    plachkica

    Posts : 16204
    Join date : 2014-11-06

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by plachkica Sun Dec 06, 2020 11:36 pm

    ficfiric wrote:
    Čanak u emisiji sa temperaturom: Kažu da sam negativan

    https://nova.rs/vesti/politika/canak-u-emisiji-sa-temperaturom-kazu-da-sam-negativan/?ref=fbnova

    Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak bio je večeras gost u emisiji "Hit tvit, na Pink televiziji. Čanak na početku emisije rekao da je bio pod visokom temperaturom neposredno pred emitovanje, ali da je testiran na koronavirus gde je utvrđeno da je negativan.

    Čanak koji je otvorio emisiju vešću da je od posledica virusa preminuo jedan član njegove partije, nastavio i rekao da je određene simptome ima i on sam. Prema njegovim rečima, neposredno pred emisiju bio je u kovid ambulanti:

    “Pred početak emisije sam se zamislio i slučajno shavtio da mi je neprijatno. Nakon toga sam izmerio temperaturu, a rezultat je pokazao da je jako visoka. Otišao sam, neposredno pred početak emisije da uradim brzi test. Kažu da sam negativan. Videćemo šta će biti već sutra. Jedino što mogu da kažem je da ovo nikad nije bilo za mog života” – rekao je Čanak koji nosio čak ni masku.

    Nakon toga, predsednik LSV-a nastavio je sa izlaganjem o vakcini protiv koronavirusa, za koju nije imao dileme da je potrebna čovečanstvu.

    “Ne mogu da verujem da mi i dalje pričamo o tome da li da se vakcinišemo. Kako živeti ako ne verujete nikome? Možda je tu reč o paranoidnoj šizofreniji. Mene ne zanima da li je vakcina sa Kine ili Tajlanda, mene samo interesuje da li ona dobro radi i to je sve”, kazao je Čanak.

    jel je nosio ili nije?

    za par dana naslov u informeru: čanak pokušao atentat na đuku!
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Dec 06, 2020 11:50 pm

    video sam neki insert na tviteru, samo je ona batajnica imala masku
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Sotir Mon Dec 07, 2020 12:00 am

    Рекли су му да је негативан, лол.

    disident

    Posts : 15081
    Join date : 2016-03-28

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by disident Mon Dec 07, 2020 12:47 am

    plachkica wrote:
    ficfiric wrote:

    jel je nosio ili nije?

    za par dana naslov u informeru: čanak pokušao atentat na đuku!
    Debilcina
    Virus - Page 4 2398469_screenshot-6_ff


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Guest Mon Dec 07, 2020 8:09 am

    Psihopatska struktura ličnosti. On uopšte ne razume šta je problem sa time što je uradio.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Mon Dec 07, 2020 8:11 am

    S druge strane, ugrozio je antimaskera


    _____


    Uprava napolje!

    plavaivy

    Posts : 3139
    Join date : 2014-11-21

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by plavaivy Mon Dec 07, 2020 8:30 am

    moja mama je jutros srela komsinicu medicinsku setru dok se vracala sa posla u kovid bolnici i kad ju je mama pitala kako je  zena je pocela place..

    treba vise da se snima haos po bolnicama i da se objavljuje..ne znam kako nema vise snimaka iz bolnica po drustvenim mrezama..
    avatar

    Posts : 573
    Join date : 2020-12-04

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Hans Mon Dec 07, 2020 9:07 am

    Rodjaku je posle desetak dana tegoba strefila visoka temperatura. Spakuje se i ode po noci negde u Beogradu, cekala je ood 22h do 5h. Da li je privatno ili ima negde drzavno nocu da se ide, ne znam za sada.

    Dekica (88) iz familije se oporavlja. 'Samo' sto mu je korona okinula simptome koji su slicni alchajmeru. Ponasao se kao malo dete u nekim periodima, ne u prenosnom znacenju, nego stvarno, sve sa promenama glasa. Izgleda da se ti simptomi povlace. U tim godinama nije ni cudno, mozda je tu bilo diskretnih simptoma koji su ranije ukazivali na rani stepen bolesti a da ukucani nisu znali da prepoznaju, medjutim ovi ispadi su bili prilicno bizarni.

    Bar postoji neka sansa da se stari izvuku iako su teski hronicari.

    Virus - Page 4 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Sun May 19, 2024 9:53 am