Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Tue Dec 15, 2020 12:52 pm

    Btw, ta opozicija je imala prilike i da sprovodi nekakve mere (u Sapcu) i mogli smo da vidimo kako to izgleda:

    - Obavezne maske u svim lokalima, dok je u BG-u to uvedeno desetak dana kasnije
    - Pijace otvorene uz obavezne maske i dezinfekciju na ulazu, dok su drugde bile zatvorene.
    - Zatvoreni bazeni, dok su u okolnim mestima bili otvoreni.
    - Podela maski i zastitnih sredstava
    - Ogranicen rad lokala do 20h dok su drugde radili do 23h

    ...


    _____


    Uprava napolje!

    rumbeando

    Posts : 13711
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Tue Dec 15, 2020 12:56 pm

    Prilično je očigledno da broj umrlih kod nas ima hard limit, tj. da se šiša kosilicom kao na onoj letošnjoj slici pošto stopa smrtnosti po zvaničnim podacima OPADA s prepunjavanjem bolnica.

    Broj umrlih u nedelji koja se završila 14.12: 375
    Broj novozaraženih u nedelji koja se završila 14 dana ranije, dakle 30.11: 49.251
    Stopa smrtnosti: 0,76%

    Broj umrlih u nedelji koja se završila 14.11: 109
    Broj novozaraženih u nedelji koja se završila 14 dana ranije, dakle 31.10: 8082
    Stopa smrtnosti: 1,35%

    Broj umrlih u nedelji koja se završila 14.10: 10
    Broj novozaraženih u nedelji koja se završila 14 dana ranije, dakle 30.9: 471
    Stopa smrtnosti: 2,12%

    Izvori:
    https://aatishb.com/covidtrends/?data=deaths&trendline=false&location=Serbia
    https://aatishb.com/covidtrends/?trendline=false&location=Serbia

    Kao što se vidi, najniža stopa smrtnosti je trenutna, dok je bilo relativno malo umrlih očigledno ih je mrzelo da se cimaju da smišljaju lažan broj.
    disident

    Posts : 15037
    Join date : 2016-03-28

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by disident Tue Dec 15, 2020 12:59 pm

    Opozicija u Srbiji je stalno Isla kao vetrokaz,u kontra vucicu, pa kad on uvodi teske mere oni su kukali kako je sajam logor,pravili protest protiv vlasti,kada je on digao sve mere i pustio da epidemija divlja,onda traze jace mere.

    Liberalni kult smrti


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8062
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Daï Djakman Faré Tue Dec 15, 2020 1:00 pm

    e bas sam trazio tu sliku sa kosilicom pre nekog vremena i nisam mogao da nadjem.

    ako bi neko mogo da repostuje, bio bih zahvalan.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    rumbeando

    Posts : 13711
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Tue Dec 15, 2020 1:02 pm

    I ja sad spucah 20 minuta i ne nađoh.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Dec 15, 2020 1:12 pm

    ficfiric wrote:Btw, ta opozicija je imala prilike i da sprovodi nekakve mere (u Sapcu) i mogli smo da vidimo kako to izgleda:

    - Obavezne maske u svim lokalima, dok je u BG-u to uvedeno desetak dana kasnije
    - Pijace otvorene uz obavezne maske i dezinfekciju na ulazu, dok su drugde bile zatvorene.
    - Zatvoreni bazeni, dok su u okolnim mestima bili otvoreni.
    - Podela maski i zastitnih sredstava
    - Ogranicen rad lokala do 20h dok su drugde radili do 23h

    ...

    Šapcu alal vera, ne kažem ništa. Samo mislim da uopšte uzev nisu dorasli zadatku na nacionalnom nivou, čim se sada akaju uslovima za izbore 2022 (glođu kosku koju im je Vučić bacio mimo Ustava), a neki se eto bave i elektroprivredom Kosova. Ljudi bre ovo je svetski rat, zauzmi stranu u njemu u posveti se tome.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Dec 15, 2020 1:19 pm

    Janko Suvar wrote:dobro, moguce, ne vidim to tako, naprednjaci su i pre pozajmljivali pare i smanjivali plate i penzije i nisu bas nimalo gubili podrsku zbog toga.

    iskustvo pokazuje da se oni plase nestabilnosti i ulice, to je mooje razumevanje ovih odluka. Ima deo javnosti koji uoopste nije ozbiljno shvatio epidemiju, koji veruje u neke gluposti, teorije zavere itd, i naprednjacka vlast se plasi da ce opozicija (opet) da instrumentalizuje taj deo javnosti protiv njih. 

    Tako ja to tumacim, mislim da nema tu sad potrebe da se raspravljamo ko je bot i gluposti. 

    Prihvatam da je moguce da gresim. 


    Ocekivao bih od Tadica, Djilasa, Jeremica, Obradovica, Zelenovica, Veselinovica, pa i od javnih licnosti nekih da izadju i zajednicki predloze:

    a) lockdown, dakle potpunu zabranu kretanja uz iznimke za nabavku i posete lekaru (ima tu naravno kommplikovane logistike, al  ono pisemo na forumu jebenom)
    b) UBI dok traje lockdown. 
    c) da pozovu svoje pristalice i javnost da postuje propisane mere i da se vakcinisu cim to bude moguce. 

    Tako bi se opozicija protivila ovoj nerazumnoj politici neradjanje nicega a i udaljila bi se od onog dela javnosti, koji nije sposoban da razume ovu situaciju i ugrozava druge. 

    Ne bih se protivio ni da opozicija izadje sa nekim sirim planom koji bi predstavljao ozbiljan napad na sirenje laznih vesti, nadrilekarstvo i generalno priotvljenje civilizaciji koje vidjamo u poslednje vreme. To bi trebalo da ukljucuje i stvari nevezano za epidemiju.


    Edit:

    Stavio sam sliku naprednjackog gradonaclenika Sapca jer sam to jutro video vest da su smenili Bogavac, a onda na tviteru da se ona i Ratkovic plakale zbog toga. Malo je naravno zajebancije radi, ali nacelno mislim da su to dobre odluke i da ne treba poreski obveznik da placa njih dve da rade bilo sta, te da je protivljenje tome sire i vaznije od podele vlasti / opozicija. 

    sklonio sam, nije ni smesno. Nisam nikad glasao za SNS i necu glasati - jer ne zelim Srbiju u Evropskoj uniji.

    Mozes slobodno jer sa njima nema teoretske sanse da Srbija udje u EU
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Janko Suvar Tue Dec 15, 2020 1:27 pm

    neka izadje opozicija i nek trazi mere koje ce biti dobre za javno zdravlje, a teret kojih ce snositi vlasnici biznisa. 

    nece to uraditi, jer je ista ko i vlast.


    takodje nece to uraditi i jer hoce glas lika sto misli da ce Soros da mu meti cip u dupe, i takodje takodje nece to uraditi jer onda ispada da rade isto sto i Vucic, posto je bolesna priroda jednog coveka i odnos prema njoj sva politika u Srbiji.

    Podjednako dakle krivi, budale.



    edit2: a u krajnjoj bas najkrajnjoj liniji ne znaju kako da se odrede prema epidemiji, ne znaju kako da se odrede javnom zdravstvu i ne znaju kako da se odrede prema interesima biznisa, jer je be all and end all sto znaju da lupe neke rok kad ce Srbija udje u Evropsku uniju i to im je bila cela politika dvaes godina. I sad kad dodje tako Vucic i lupi taj isti rok, ne znaju da se sastave sa sobom evo vec deset godina.


    Last edited by Janko Suvar on Tue Dec 15, 2020 1:31 pm; edited 1 time in total
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Dec 15, 2020 1:30 pm

    Ne mogu samo vlasnici biznisa, sve ce propasti, ne moze se tako u Srbiji skrpiti 5,6,7 milijardi evra. Mora se i zaduzivati i mozda trositi i deo deviznih rezervi. Za pocetak morao bi privatan sektor da se ukljuci u borbu protiv Covida, sto time da im se dopuste testiranja, sto time da se nateraju da se koriste i njihovi kapaciteti, kao u Grckoj recimo.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by ontheotherhand Tue Dec 15, 2020 1:54 pm

    Još jedan Santa zajeb

    Two people who recently played Santa Claus and Mrs. Claus at a holiday celebration in Georgia have tested positive for COVID-19, possibly exposing dozens to the novel coronavirus.

    The unidentified pair were diagnosed with coronavirus on Saturday, two days after appearing in a Christmas parade in Ludowici and taking photos with roughly 50 children following a tree-lighting ceremony, according to officials.

    Robert Parker, the chairman of the Long County Board of Commissioners, said in a statement on its website that the duo "were not displaying any symptoms at the time of the event."

    "While this event was not put on by the City of Ludowici or the Long County Board of Commissioners, it was well attended by our public officials and I believe I speak for the majority of them in saying that we still stand by the decision of the Chamber to move forward with these holiday traditions and to bring some sense of normalcy to these trying times," he said.

    Parker added that his own kids took photos with Santa and said "no children were forced to attend the events and that choice was left solely in the hands of their parent."

    "I have personally known both 'Santa' and 'Mrs. Claus' my entire life and I can assure everyone that they would have never knowingly done anything to place any children in danger," he continued. "They have both filled these roles for many years, and bringing joy to children during the holidays is one of the most important parts of their lives."
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Tue Dec 15, 2020 1:55 pm

    Kirko Skaddeng wrote:Samo mislim da uopšte uzev nisu dorasli zadatku na nacionalnom nivou, čim se sada akaju uslovima za izbore 2022 (glođu kosku koju im je Vučić bacio mimo Ustava), a neki se eto bave i elektroprivredom Kosova. Ljudi bre ovo je svetski rat, zauzmi stranu u njemu u posveti se tome.

    Sa ovim se slazem ali pricamo o ovome

    Janko Suvar wrote:Podjednako dakle krivi

    Ne, vala. Vlast ima stopostotni uticaj na mere koje se donose. U tome im ne smetaju ni malobrojni epidemiolozi.

    Na raspolozenje gradjana opozicija takodje nema uticaj. Da nije tako, sada bismo imali demonstracije u kojima se traze bolji izborni uslovi Virus - Page 21 1844795956 .
    Siguran sam da ne utice znacajno ni InTeRnEt. Od "obicne raje na pijaci" se mogu cuti stavovi Nesterovica i Danice Grujicic a ne Srdjana Noga i Nikole Sandulovica.


    Btw, kada se rade ankete o tome da li bi neko primio vakcinu, umesto vlast-opozicija, vise bih voleo da vidim kakav je odnos ispitanika prema Nestorovicu i Danici. Ja mislim da su oni najveci krivci za ove skuvane mozgove


    _____


    Uprava napolje!

    rumbeando

    Posts : 13711
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Tue Dec 15, 2020 1:57 pm

    Ljuttko tamo:
    Jutros m[i] drugarica prepričava subotnje čekanje da mužu preda potrrepštine u Bataji. Ispred grobarski kombi i vozač, videvi je da vuče pune torbe uz cerekanje kaže, u gospodjo al ste vi otimista. A vi duhoviti na sabajle, odgovara ionako sludjena ona. I dok čeka , iz bolnice iznose 2 tela preminulih u kesama. Duhoviti vozač se obraća med radnicima sa pitanjem, kad ćete da stanete, isprazniste bolnicu a onda se okrene mojoj drugarici koja čeka sa strane , sinoć sam oterao 12 komada. med radnici svi u skafanderima ko god da su , bolničari, čistačice... ćute
    Dambo

    Posts : 372
    Join date : 2019-05-05

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Dambo Tue Dec 15, 2020 2:09 pm

    ficfiric wrote:Siguran sam da ne utice znacajno ni InTeRnEt.

    Nepotrebno si bezobrazan. Nastavi slobodno da mislis da su stavovi ljudi ovakvi kakvi su jer je to Beba Popović skuvao sa Bojanom Klačarom a Andrej Vučić finansirao parama iz Franša.
    bemty

    Posts : 3792
    Join date : 2014-11-12

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by bemty Tue Dec 15, 2020 2:11 pm

    narode, politika vam je druga vrata desno, ovde pricamo o tome kako ce svi dumremo.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Janko Suvar Tue Dec 15, 2020 2:12 pm

    Danica Grujicic wrote:Pre svega vakcine su veliko dostignuće čovečanstva koje su sprečile milione obolelih i zaraženih i to ne može da se dovodi u pitanje. To je činjenica. Tako da pitanje da li treba vakcinisati decu ne treba dovoditi u pitanje. Ono o čemu treba da se razmišlja, debatuje je kvalitet vakcine i koje vakcine treba da budu obavezne. Smatram da su takve rasprave neophodne. Ali te rasprave moraju biti u okviru struke pre svega pedijatara koji rade sa decom zatim epidemiolozima! O tome ne treba da raspravljaju ljudi koji nemaju veze sa medicinom i da te stavove plasiraju u javnost.




    Virus - Page 21 AbfOaWZe_bigger




    Marinika Tepić

    @MarinikaTepic



    Nisam antivakcinaš
    ALI ne može se kršiti Ustav čl.25 ni zbog jedne vakcine!

    Obećanje Kinezima da eksperimentišu na nama, Vučić neka okači mačku o rep!
    Mnoge bolnice liče na štale, zdravstvo se raspada kao Lončareva pomoćna kuća u Šilerovoj,
    dok od Srbije prave kinesku četvrt!



    edit: bold je iz originala
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Tue Dec 15, 2020 2:15 pm

    bemty wrote:narode, politika vam je druga vrata desno, ovde pricamo o tome kako ce svi dumremo.

    +1

    Ja sam bio protiv toga da se pecamo na Jankov spin Virus - Page 21 1844795956


    _____


    Uprava napolje!

    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Janko Suvar Tue Dec 15, 2020 2:15 pm

    bemty wrote:narode, politika vam je druga vrata desno, ovde pricamo o tome kako ce svi dumremo.


    evo ja necu vise, rekao sam sta sam imao.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Janko Suvar Tue Dec 15, 2020 2:15 pm

    ficfiric wrote:
    bemty wrote:narode, politika vam je druga vrata desno, ovde pricamo o tome kako ce svi dumremo.

    +1

    Ja sam bio protiv toga da se pecamo na Jankov spin Virus - Page 21 1844795956
    na narodu poznat i kao "citat"


    edit: a bukvalno sekund nisam izdrzao, svaka cast Virus - Page 21 1399639816
    bemty

    Posts : 3792
    Join date : 2014-11-12

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by bemty Tue Dec 15, 2020 2:21 pm

    evo da malo promenimo temu - predlazem da preimenujemo forum u vaxxin svet


    _____
    Warning: may contain irony.
    boomer crook

    Posts : 36877
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Tue Dec 15, 2020 2:25 pm

    Virus - Page 21 1399639816 Virus - Page 21 1399639816 Virus - Page 21 1399639816


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36877
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Tue Dec 15, 2020 2:25 pm

    molim dizajnera da ubaci jednu inekciju i 5G antenu!


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Tue Dec 15, 2020 2:27 pm

    Virus - Page 21 1233199462 Ae, probacu


    _____


    Uprava napolje!

    bemty

    Posts : 3792
    Join date : 2014-11-12

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by bemty Tue Dec 15, 2020 2:28 pm

    i gejcov mikrocip!


    _____
    Warning: may contain irony.
    bela maca

    Posts : 11025
    Join date : 2014-10-28

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by bela maca Tue Dec 15, 2020 2:29 pm

    U Srbiji koja je bila prekorumpirana!


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Dec 15, 2020 2:33 pm

    Oce mi onda bolje raditi Windows?

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Thu May 02, 2024 5:18 pm