Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by lalinea Tue Dec 15, 2020 9:55 am

    Kondo bio u pravu.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Dec 15, 2020 9:56 am

    Još da ovo stigne do naših lekara koji još uvek izbegavaju da daju brufen jer je u martu neki Francuz nešto rekao...
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Dec 15, 2020 10:00 am

    Idemo polako ka olakšavanju mera :ljaksofon:
    Nemam komentar na ovo...

    http://rs.n1info.com/Vesti/a683675/Brnabic-o-epidemioloskoj-situaciji.html?fbclid=IwAR3BQ7OdXydFY9bmKQ34fpCNdYXVnopR_hpBwpkH2LAPobv9K7CpArlbELc
    паће

    Posts : 40200
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by паће Tue Dec 15, 2020 10:02 am

    Kirko Skaddeng wrote:Još da ovo stigne do naših lekara koji još uvek izbegavaju da daju brufen jer je u martu neki Francuz nešto rekao...

    Зар није било обратно, да су испочетка сви давали бруфен а онда испало да је све на основу једне узгредне реченице у неком раду?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Dec 15, 2020 10:10 am

    Ne, nego su Francuzi rekli da brufen zbog nečeg ne valja, pa je hitno izbačen i zamenjen paracetamolom, a posle se ispostavilo da je posredi bio višak opreza. Od pacijenata čujem da i dalje naši lekari izbegavaju da daju brufen. Odlično reaguju na promene u protokolima ali informacije do njih stižu malo haotično, nesređeno, ponekad zakasnelo.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Dec 15, 2020 10:37 am

    Kirko Skaddeng wrote:Idemo polako ka olakšavanju mera :ljaksofon:
    Nemam komentar na ovo...

    http://rs.n1info.com/Vesti/a683675/Brnabic-o-epidemioloskoj-situaciji.html?fbclid=IwAR3BQ7OdXydFY9bmKQ34fpCNdYXVnopR_hpBwpkH2LAPobv9K7CpArlbELc

    "Merićemo i donećemo odluku koja ima najviše smisla. Moje je da sagledam i iz ekonomskog i iz političkog aspekta
    Janko Suvar

    Posts : 7709
    Join date : 2019-06-06

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Janko Suvar Tue Dec 15, 2020 10:39 am

    ja samo hocu da kazem da ostane za zapisnik, da za ovu stvar krivim u jednakoj meri naprednjacku administraciju i opoziciju koja je pravila protest protiv epidemioloskih mera.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by kondo Tue Dec 15, 2020 10:44 am

    što naprednjačku vlast, opozicija je kriva za sve


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 34305
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Tue Dec 15, 2020 10:45 am

    Janko, fali ti stari avatar


    _____


    Uprava napolje!

    Janko Suvar

    Posts : 7709
    Join date : 2019-06-06

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Janko Suvar Tue Dec 15, 2020 10:49 am

    fali Virus - Page 20 1949538119 ali KinderLad kaze da vreedja njegova nezna osecanja, a ja to postivam.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Dec 15, 2020 10:50 am

    Ja samo hocu da pitam koji su to politicki aspekti koji su vazniji od javnog zdravlja?
    Janko Suvar

    Posts : 7709
    Join date : 2019-06-06

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Janko Suvar Tue Dec 15, 2020 10:55 am

    politicki aspekt vazniji od javnog zdravlja je da im ne izadje opozicija opet na protest protiv "drzanja u kavezima"
    ficfiric

    Posts : 34305
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Tue Dec 15, 2020 11:03 am

    Opozicija je organizovala samo lupanje u serpe (ne bi me iznenadilo da se i toga boje), protest je bio neorganizovan. Oni opozicioni politicari koji su dosli, dobili su batine


    _____


    Uprava napolje!

    bela maca

    Posts : 11048
    Join date : 2014-10-28

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by bela maca Tue Dec 15, 2020 11:11 am

    Janko Suvar wrote:politicki aspekt vazniji od javnog zdravlja je da im ne izadje opozicija opet na protest protiv "drzanja u kavezima"
    hvala vučiću


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    ficfiric

    Posts : 34305
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Tue Dec 15, 2020 11:12 am

    Mladi lav Janko


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40200
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by паће Tue Dec 15, 2020 11:25 am

    ficfiric wrote:Mladi lav Janko

    Гипсани Пајкић са ледовкама?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Dec 15, 2020 11:28 am

    Janko Suvar wrote:politicki aspekt vazniji od javnog zdravlja je da im ne izadje opozicija opet na protest protiv "drzanja u kavezima"

    To se ne bi desilo. Osim mozda ove  YT "opozicije" koju direktno kontrolisu.
    ficfiric

    Posts : 34305
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Tue Dec 15, 2020 11:37 am

    Sto se tice protesta, jos kako ih ima Virus - Page 20 1844795956 Eno, izvestaja na Srbin info

    UŽIVO: Krenule litije za spas naroda i u Srbiji

    UŽIVO: Protest ugostitelja, turista, frilensera kod ministra

    Narod ispred Skupštine Srbije: Traže smenu Vučića i Ane Brnabić


    Nego, jebo ovaj Jankov spin


    _____


    Uprava napolje!

    Janko Suvar

    Posts : 7709
    Join date : 2019-06-06

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Janko Suvar Tue Dec 15, 2020 11:55 am

    Mór Thököly wrote:
    Janko Suvar wrote:politicki aspekt vazniji od javnog zdravlja je da im ne izadje opozicija opet na protest protiv "drzanja u kavezima"

    To se ne bi desilo. Osim mozda ove  YT "opozicije" koju direktno kontrolisu.
    a sto onda rade ovo, ako mozes da mi objasnis? i sto stalno pominju taj politicki aspekt. i zasto je onda povucena odluka u uvodjenju policijskog casa, onda kad se opoziciona javnost samoorganizovala i oterala Borisa Tadica?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Dec 15, 2020 12:02 pm

    Zato sto treba da pozajmljuju pare, a to je i politicki cin
    Janko Suvar

    Posts : 7709
    Join date : 2019-06-06

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Janko Suvar Tue Dec 15, 2020 12:12 pm

    dobro, moguce, ne vidim to tako, naprednjaci su i pre pozajmljivali pare i smanjivali plate i penzije i nisu bas nimalo gubili podrsku zbog toga.

    iskustvo pokazuje da se oni plase nestabilnosti i ulice, to je mooje razumevanje ovih odluka. Ima deo javnosti koji uoopste nije ozbiljno shvatio epidemiju, koji veruje u neke gluposti, teorije zavere itd, i naprednjacka vlast se plasi da ce opozicija (opet) da instrumentalizuje taj deo javnosti protiv njih. 

    Tako ja to tumacim, mislim da nema tu sad potrebe da se raspravljamo ko je bot i gluposti. 

    Prihvatam da je moguce da gresim. 


    Ocekivao bih od Tadica, Djilasa, Jeremica, Obradovica, Zelenovica, Veselinovica, pa i od javnih licnosti nekih da izadju i zajednicki predloze:

    a) lockdown, dakle potpunu zabranu kretanja uz iznimke za nabavku i posete lekaru (ima tu naravno kommplikovane logistike, al  ono pisemo na forumu jebenom)
    b) UBI dok traje lockdown. 
    c) da pozovu svoje pristalice i javnost da postuje propisane mere i da se vakcinisu cim to bude moguce. 

    Tako bi se opozicija protivila ovoj nerazumnoj politici neradjanje nicega a i udaljila bi se od onog dela javnosti, koji nije sposoban da razume ovu situaciju i ugrozava druge. 

    Ne bih se protivio ni da opozicija izadje sa nekim sirim planom koji bi predstavljao ozbiljan napad na sirenje laznih vesti, nadrilekarstvo i generalno priotvljenje civilizaciji koje vidjamo u poslednje vreme. To bi trebalo da ukljucuje i stvari nevezano za epidemiju.


    Edit:

    Stavio sam sliku naprednjackog gradonaclenika Sapca jer sam to jutro video vest da su smenili Bogavac, a onda na tviteru da se ona i Ratkovic plakale zbog toga. Malo je naravno zajebancije radi, ali nacelno mislim da su to dobre odluke i da ne treba poreski obveznik da placa njih dve da rade bilo sta, te da je protivljenje tome sire i vaznije od podele vlasti / opozicija. 

    sklonio sam, nije ni smesno. Nisam nikad glasao za SNS i necu glasati - jer ne zelim Srbiju u Evropskoj uniji.
    ficfiric

    Posts : 34305
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Tue Dec 15, 2020 12:23 pm

    Ako pricas o toj opoziciji koju pominjes, sve vreme se zalazu za normalne mere - ni za ovo, ni za zakljucavanje penzosa uz izlaz jednom nedeljno u cetiri ujutru.

    Sto se tice konkretnih predloga, za to su zaduzeni oni koji su strucniji. Evo, u poslednje vreme Ujedinjeni protiv kovida daju konkretne predloge ali corak


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34305
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Tue Dec 15, 2020 12:25 pm



    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Dec 15, 2020 12:36 pm

    čekaj Fićo sad je tvoja teza da opozicija ne treba da se založi za konkretne mere jer "nije stručna"? pa jebemu tako možemo da preispitamo i UPK, kao, šta će unutra ortoped kad nije stručan. ili da kažemo da stranke ne treba da predlažu ekonomske reforme jer u njima ne sede samo ekonomisti. politika se ne vodi tako.

    odgovor na epidemiju ima najširi mogući društveni zahvat i moguće je doneti političku odluku da se u svemu podržavaju zahtevi UPK, da se obrati međunarodnim telima (znam, znam, ali mora tako), da se obznani moratorijum na sve političke aktivnosti osim onih vezanih za kovid sve dok traje kriza, budući da u situaciji u kojoj država svesno ubija najslabije građane zaista nema o čemu drugom da se priča.

    radi se o sledećem: ti ljudi mahom uopšte ne razumeju šta se dešava a pola njih verovatno ni ne veruje u kovid. oni koji razumeju ne žele da se zameraju većini u Srbiji koja je dosledno i apsolutno protiv bilo kakvih mera. i sve ovo važi i za vlast.

    ja bih voleo da se već jednom razume da se Srbija danas deli na one koji mogu da dobiju krevet u Dragiši Mišoviću i na one koji ne mogu. to je apsolutno jedina podela koja je danas značajna građanima Srbije.
    ficfiric

    Posts : 34305
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Tue Dec 15, 2020 12:45 pm

    Koliko sam ja cuo opoziciju, mesecima se pozivaju na Radovanovica a sada i na UPK. Uglavnom ponavljaju ono sto oni pricaju.

    U martu su se zalagali da se uvedu mere. U aprilu da se penzosi u nekom terminu puste napolje, da se otvore pijace uz odredjene mere i da prestanu bakljade. U maju i junu da se ne dozvole proslave matura, utakmice i tako to....

    Opozicija jeste kilava i izbusena. U vreme najzesceg udara epidemije prave klipove o tome sta je desnica, itd. ali njima pripisivati otpor merama zastite i vakcinama - e jbg, nemojmo preterivati. To rade Nogo, Radule, Jovana ali njih valjda ne racunamo u opoziciju


    _____


    Uprava napolje!

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Fri May 17, 2024 2:09 pm