Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Američki izbori 2020.

    Летећи Полип

    Posts : 11130
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Летећи Полип Thu Nov 05, 2020 7:44 pm

    ficfiric wrote:
    Da, ali Kamala koja ce braniti titulu, imace 60


    Nisam znao da je toliko matora. Dobro se drži. Mada je malo psiho, tako da ipak ne bi.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8086
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Daï Djakman Faré Thu Nov 05, 2020 7:53 pm

    Kirko Skaddeng wrote:inače meni se čini da je ovogodišnja greška mnogo veća nego 2016. kada je relativno dobro procenjen popular vote, i po državama (tamo gde su pravljene dobre ankete) i na saveznom nivou. ove godine procenti su waaaay off jer pollsteri ne umeju da ukalkulišu ljude koji ih iz nepoverenja i direktnog otpora vuku za nos.

    rekavši to, ne znam zašto se od polstera očekuje potpuna preciznost. polovi pre svega služe akterima procesa da vide opšte trendove (i naravno, one na mikronivou) i ravnaju se u skladu s njima, a ono što dolazi u medije je clickbait igračka koja nudi opšti pogled na proces ali ne može da proriče budućnosti i da čita misli.

    to je vrlo slično meteorologiji. čak i najprecizniji modeli imaju granice.
    opet moram da izreklamiram genijalnog cush-a koji je juce na pocetku pricao jedno 10 minuta o mucenom nejtu i polling nauci in general. pollsteri nude enterntainment product za political theatre u vidu koji treba da izazove "boo" ili "yaay" reakciju za politicke ovisnike sa obe strane koji cuce u svojim iskopanim rovovima. isto tako postoji jedna druga, poveca grupa ljudi koja ne ucestvuju u politickom teatru koja se pojavi jednom u 4 godine na birackom mestu da glasaju za jedno od dve opcije pre povratka u hibernaciju. to su ljudi koji ne pripadaju iskopanim rovovima i shodno tome nemaju do te mere fiksirani pogled na stvari kao sto imamo mi koji smo investirani u politicki teatar. vole trampa ali ustace tog dana i glasati za bajdena ili obratno. potpuno su nepouzdani za pollstere zbog svog casual odnosa jer misle da u sustini NIJE BITNO. ti ljudi su danak drustvenim procesima koji traju od 1970-ih i posto su alijenirani od politike kao borbe na zivot i smrt, ona je za njih jos jedna opcija u entertainment programu zivota u americi u koju mogu da se ukljuce (ili ne) - tradicionalna folklorna manifestacija izmedju "nemoj da si seronja" stranke ili "nemoj da si picka" stranke. "ceo zivot sam glasao za ne-budi-picka stranku ali tramp me toliko nervira da nisam izasao / sam glasao za bajdena" - to su ti ljudi. gledajte cusha, lik sa-zi-ma !



    Last edited by Daï Djakman Faré on Thu Nov 05, 2020 7:56 pm; edited 1 time in total


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by kondo Thu Nov 05, 2020 7:56 pm

    mstislaw wrote:Ljubica Gojgić potpuno pro-Tramp. Zašto li me to ne iznenađuje?


    pa šta?

    sad je kao pa sramota biti pro ili kontra nekog, pogotovo ako si odavde

    ja nisam pro tramp ali ozbiljno verujem da su republikanci difoltni izbor u americi.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    zvezda je zivot

    Posts : 7048
    Join date : 2014-11-07

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by zvezda je zivot Thu Nov 05, 2020 7:59 pm

    Marius Lăcătuș wrote:
    mstislaw wrote:Ljubica Gojgić potpuno pro-Tramp. Zašto li me to ne iznenađuje?


    pa šta?

    sad je kao pa sramota biti pro ili kontra nekog, pogotovo ako si odavde

    sad sramota ili ne ali si il debil il zlikovac ako si protramp


    _____
    ova zemlja to je to
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by kondo Thu Nov 05, 2020 8:05 pm

    legitimno stanoviste ako te zanimaju efekti americke politike na svet. s tim da tramp ne moze imati onoliko mandata koliko treba da se ociste efekti intervencionisticke politike demokratskih administraicja poslednjih 25 godina.
    obama je zlikovac u poredjenju sa trampom ali jbga narandžasti nije crnjo ni ume da sune trojku u prolazu, dakle nekul za dem hipsteraj.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Mr.Pink Thu Nov 05, 2020 8:07 pm

    ima pare i iz njujorka je i kara dobre ribe


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Јанош Винету

    Posts : 5224
    Join date : 2016-01-26

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Јанош Винету Thu Nov 05, 2020 8:11 pm

    Daï Djakman Faré wrote:
    Kirko Skaddeng wrote:inače meni se čini da je ovogodišnja greška mnogo veća nego 2016. kada je relativno dobro procenjen popular vote, i po državama (tamo gde su pravljene dobre ankete) i na saveznom nivou. ove godine procenti su waaaay off jer pollsteri ne umeju da ukalkulišu ljude koji ih iz nepoverenja i direktnog otpora vuku za nos.

    rekavši to, ne znam zašto se od polstera očekuje potpuna preciznost. polovi pre svega služe akterima procesa da vide opšte trendove (i naravno, one na mikronivou) i ravnaju se u skladu s njima, a ono što dolazi u medije je clickbait igračka koja nudi opšti pogled na proces ali ne može da proriče budućnosti i da čita misli.

    to je vrlo slično meteorologiji. čak i najprecizniji modeli imaju granice.
    opet moram da izreklamiram genijalnog cush-a koji je juce na pocetku pricao jedno 10 minuta o mucenom nejtu i polling nauci in general. pollsteri nude enterntainment product za political theatre u vidu koji treba da izazove "boo" ili "yaay" reakciju za politicke ovisnike sa obe strane koji cuce u svojim iskopanim rovovima. isto tako postoji jedna druga, poveca grupa ljudi koja ne ucestvuju u politickom teatru koja se pojavi jednom u 4 godine na birackom mestu da glasaju za jedno od dve opcije pre povratka u hibernaciju. to su ljudi koji ne pripadaju iskopanim rovovima i shodno tome nemaju do te mere fiksirani pogled na stvari kao sto imamo mi koji smo investirani u politicki teatar. vole trampa ali ustace tog dana i glasati za bajdena ili obratno. potpuno su nepouzdani za pollstere zbog svog casual odnosa jer misle da u sustini NIJE BITNO. ti ljudi su danak drustvenim procesima koji traju od 1970-ih i posto su alijenirani od politike kao borbe na zivot i smrt, ona je za njih jos jedna opcija u entertainment programu zivota u americi u koju mogu da se ukljuce (ili ne) - tradicionalna folklorna manifestacija izmedju "nemoj da si seronja" stranke ili "nemoj da si picka" stranke. "ceo zivot sam glasao za ne-budi-picka stranku ali tramp me toliko nervira da nisam izasao / sam glasao za bajdena" - to su ti ljudi. gledajte cusha, lik sa-zi-ma !

    Ништа од овога није поткрепљено ничим. Сажимање бабе врачаре која поправља покварену електронику на Тојота Ландкрузеру. Тип са дијагностиком дође и види да је цркао сензор радилице, замени га и тера даље.
    Овако не може, морају неке цифре, неки графикони. Не може само баба да га оправи тако што продува дизну.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Anonymous
    Guest

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Guest Thu Nov 05, 2020 8:12 pm

    Moje to neko mišljenje je da bivanje pro-Trampom čoveka diskvalifikuje za bona fide razgovor o društvu. To je isto kao da si za Orbana, Erdogana, Bolsonara. Trampovac vidi svet kao poprište cinične igre moći, bez ikakve druge supstance, i to mu se dopada i želi da bude na strani jakih, surovih, bezobzirnih. Nije u pitanju body count nego način na koji misliš o svetu. Ja sam prema trampovcima uspostavio potpunu distancu i gledam na njih kao na nove naciste.
    zvezda je zivot

    Posts : 7048
    Join date : 2014-11-07

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by zvezda je zivot Thu Nov 05, 2020 8:12 pm

    misim ne bih da ulazim u rasprave sta je vise kul pro tramp ili pro obama. i ko je zapravo pravi nacista

    misim kolko je meni poznato ovde ima tacno 3 forumasa koja su pro obama: Vilmos, Gargamel i boomer crook pa pricaj s njima.


    _____
    ova zemlja to je to
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Janko Suvar Thu Nov 05, 2020 8:15 pm

    zvezda je zivot wrote:misim ne bih da ulazim u rasprave sta je vise kul pro tramp ili pro obama. i ko je zapravo pravi nacista

    misim kolko je meni poznato ovde ima tacno 3 forumasa koja su pro obama: Vilmos, Gargamel i boomer crook pa pricaj s njima.
    jel to istina sto kaze? Američki izbori 2020. - Page 3 2134255106
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by kondo Thu Nov 05, 2020 8:21 pm

    mozda jesu gargamel i boomer, doduše u pauzi kopanja očiju

    slažem se sa kirkom u smislu šire društvene slike ali treba razumeti da postoji ugao koji mogu zastupati ljudi koji gledaju partikularne posledice politike trampove administracije koja se ne tiče amerike. njih ne dotiče i ne mora da dotiče što je ovaj neopevan ljakse bez premca u istoriji.


    Last edited by Marius Lăcătuș on Thu Nov 05, 2020 8:34 pm; edited 1 time in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    disident

    Posts : 15074
    Join date : 2016-03-28

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by disident Thu Nov 05, 2020 8:26 pm

    Američki izbori 2020. - Page 3 Kt8CTSu


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    boomer crook

    Posts : 36939
    Join date : 2014-10-27

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by boomer crook Thu Nov 05, 2020 8:26 pm

    Janko Suvar wrote:
    zvezda je zivot wrote:misim ne bih da ulazim u rasprave sta je vise kul pro tramp ili pro obama. i ko je zapravo pravi nacista

    misim kolko je meni poznato ovde ima tacno 3 forumasa koja su pro obama: Vilmos, Gargamel i boomer crook pa pricaj s njima.
    jel to istina sto kaze? Američki izbori 2020. - Page 3 2134255106




    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36939
    Join date : 2014-10-27

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by boomer crook Thu Nov 05, 2020 8:27 pm

    Marius Lăcătuș wrote:mozda jesu gargamel i boomer, doduše u pauzi kopanja očiju

    volim ja gargamela samo me nervira. doduse nije to bas ekskluzivan klub.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36939
    Join date : 2014-10-27

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by boomer crook Thu Nov 05, 2020 8:27 pm

    i nije gargamel pro obama. on je covek poslednji klintonista.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by kondo Thu Nov 05, 2020 8:35 pm

    pa to je mnogo gore


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50160
    Join date : 2017-11-16

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Nov 05, 2020 8:38 pm

    Obama od blata jos stoji
    Летећи Полип

    Posts : 11130
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Летећи Полип Thu Nov 05, 2020 8:53 pm

    Kirko Skaddeng wrote:Moje to neko mišljenje je da bivanje pro-Trampom čoveka diskvalifikuje za bona fide razgovor o društvu. To je isto kao da si za Orbana, Erdogana, Bolsonara. Trampovac vidi svet kao poprište cinične igre moći, bez ikakve druge supstance, i to mu se dopada i želi da bude na strani jakih, surovih, bezobzirnih.  Nije u pitanju body count nego način na koji misliš o svetu. Ja sam prema trampovcima uspostavio potpunu distancu i gledam na njih kao na nove naciste.


    Dobro sad, to važi za neke obrazovane tipove iz srednje klase. Dole je to čisti resantiman. Vama u gradovima ide dobro a ništa ne radite, mi crnčimo a sve propada. Vremenom te to proždere, jebi ga.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Јанош Винету

    Posts : 5224
    Join date : 2016-01-26

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Јанош Винету Thu Nov 05, 2020 9:01 pm

    Трамписти нису нацисти. Најбоља аналогија до сада - Радикали.

    Они су Америчка Радикална Странка на челу са др. Трампиславом Шешељом. Можда и СНС?

    Направе пут у неком селу и сви сељаци срећни, а то што уништавају државу на неком другом нивоу нема везе.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    fikret selimbašić

    Posts : 9584
    Join date : 2020-06-19

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by fikret selimbašić Thu Nov 05, 2020 9:09 pm



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Летећи Полип

    Posts : 11130
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Летећи Полип Thu Nov 05, 2020 9:13 pm

    Daï Djakman Faré wrote:

    Odslušao sam prvih pola sata, završiću večeras pred spavanje


    Pravi dobre poante, ali je beznadežan berniebro. Sanders ne bi mogao da dobije Trampa. Onomad, možda ali teško. Danas nikako. Mladi Kurci likuju kako je Bajden puko sa Latinosima, a Berni prošao dobro. Biva, Sanders bi prošao bolje protiv Trampa. Tramp je desničar, i ti ljudi su glasali za njega zato što je desničar. Takvi sigurno ne bi glasali za Sandersa umesto Bajdena. Takođe, Bajden je dobio rustbelt - i protiv Trampa, i protiv Sandersa.

    Budimo realni, Bajden je bio optimalan izbor protiv Trampa, i uspelo je. Sad kad je odradio svoju svrhu može da ide na spavanje, a Belu Kuću da prepusti tehnokratama da vode državu.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11130
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Летећи Полип Thu Nov 05, 2020 9:19 pm

    Јанош Винету wrote:
    Направе пут у неком селу и сви сељаци срећни, а то што уништавају државу на неком другом нивоу нема везе.


    Pa pazi, to se može reći za svakoga. I demokratske glasače boli kurac šta će biti sa provincijom, ako urbanim centrima ide dobro. 



    Srpsku srednju klasu je boleo kurac za tranziciju, dok god su tako stečene pare išle u potrošnju. Sad ta ista srednja klasa kuka za levicom.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Guest Thu Nov 05, 2020 9:22 pm

    Летећи Полип wrote:
    Kirko Skaddeng wrote:Moje to neko mišljenje je da bivanje pro-Trampom čoveka diskvalifikuje za bona fide razgovor o društvu. To je isto kao da si za Orbana, Erdogana, Bolsonara. Trampovac vidi svet kao poprište cinične igre moći, bez ikakve druge supstance, i to mu se dopada i želi da bude na strani jakih, surovih, bezobzirnih.  Nije u pitanju body count nego način na koji misliš o svetu. Ja sam prema trampovcima uspostavio potpunu distancu i gledam na njih kao na nove naciste.


    Dobro sad, to važi za neke obrazovane tipove iz srednje klase. Dole je to čisti resantiman. Vama u gradovima ide dobro a ništa ne radite, mi crnčimo a sve propada. Vremenom te to proždere, jebi ga.

    U pravu si. Pričam o onom svetu sa kojim ovde komuniciram.
    Anonymous
    Guest

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Guest Thu Nov 05, 2020 9:51 pm

    kada mi neko kaže da je za npr Trampa uvek pitam:

    ok, šta se to toliko dobro dešava zbog njega, pa ga nije potrebno zameniti nekim drugim?

    u dublje diskusije od toga retko ulazim
    rumbeando

    Posts : 13783
    Join date : 2016-02-01

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by rumbeando Thu Nov 05, 2020 9:59 pm

    Američki izbori 2020. - Page 3 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 12, 2024 10:03 pm