Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Američki izbori 2020.

    Erős Pista

    Posts : 81360
    Join date : 2012-06-10

    Američki izbori 2020. - Page 40 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Erős Pista Fri Jan 08, 2021 8:57 pm

    Američki izbori 2020. - Page 40 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Američki izbori 2020. - Page 40 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Guest Fri Jan 08, 2021 9:04 pm

    ni ja nisam verovao da će antifa ovo da uradi
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Američki izbori 2020. - Page 40 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by паће Fri Jan 08, 2021 9:14 pm

    Gargamel wrote:
    паће wrote:1) где сам споменуо?
    po zakonu, barem jedan od three strikes mora da bude ono što bi se kod nas kvalifikovalo kao teško krivično delo (serious felony). nisu u pitanju samo obični prekršaji (misdemeanor).

    Веровао или не, све те текстове имам на диску... радио сам једно пола године за неког типа који је то некако препаковано продавао. И мада сам често завиривао у то (из техничких разлога, и да се мало чешкам по глави), не пада ми на памет да срчкам кроз то. Ружна успомена, лоше се завршило, лоше је и почело.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    rumbeando

    Posts : 13577
    Join date : 2016-02-01

    Američki izbori 2020. - Page 40 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by rumbeando Fri Jan 08, 2021 9:19 pm





    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49943
    Join date : 2017-11-16

    Američki izbori 2020. - Page 40 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jan 08, 2021 9:25 pm

    Kirko Skaddeng wrote:
    Mór Thököly wrote:Mene ovo vise i ne interesuje puno. Mnogo vise me zanima kako ce izgledati prvi meseci liberalne restauracije(tm)

    a jbg mene zanima, nisam očekivao da će poslednju epizodu režirati Džordž Miler.

    A dobro, kao film jeste zanimljivo Američki izbori 2020. - Page 40 1399639816 

    Mislim, ono sto ce ostaviti politicke posledice to se vec desilo (juce, prekjuce). 

    Plus, naravno, bice zanimljivo kako ce Republikanci izaci iz svega ovoga (ako uopste uskoro izadju). Stvorili su pokret sa kojim sad vise blage veze nemaju sta ce i kako ce s njim...
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    Američki izbori 2020. - Page 40 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Gargamel Fri Jan 08, 2021 9:37 pm

    паће wrote:Веровао или не, све те текстове имам на диску... радио сам једно пола године за неког типа који је то некако препаковано продавао. И мада сам често завиривао у то (из техничких разлога, и да се мало чешкам по глави), не пада ми на памет да срчкам кроз то. Ружна успомена, лоше се завршило, лоше је и почело.
    three strikes na stranu..

    već napisah da verujem da si čitao nešto gde se pominje 96%, i verujem da je u pitanju nešto negativno.

    prosto mislim da si tu nešto pobrkao. u nekom velikom gradu su 96% forenzičkih dokaza prosto izmišljeni? mislim... zloupotreba ima, to je sigurno. ali nema logike da je brojka tako visoka.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7154
    Join date : 2020-03-05

    Američki izbori 2020. - Page 40 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Jan 08, 2021 10:03 pm

    Kirko Skaddeng wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Ama tu su bili i detalji (kod tog razbijanja) koji su napravili da te Baby Bell firme posluju ne samo po zakonu tržišta, nego i kao firme koje pruzaju usluge koje su javno dobro - i da u ovom drugom slučaju moraju da pružaju usluge po fiksnim cenama, po sporazumu sa državnim organom. Ako te zanimaju detalji napisaću. Da skratim, može da se Fejsbuk razbije na slikovnicu za babe i dede da gledaju slike unuka i newsfeed, i da za newsfeed važe isti zakoni kao i za bilo koju televiziju, radio, novine.

    Zanima me i to veoma, ne moraš se mučiti da pišeš, kopaću sam Američki izbori 2020. - Page 40 1143415371 Odjednom me je zaintrigiralo.
    Aj ukratko: obezbedjivanje lokalnog telefonskog saobraćaja u svakom selu u svakoj pripizdini je državni/javni interes, bez obzira koliko košta. Zbog toga Baby Bell ne može da prokopa kabal do tog sela i svake kuće i da kaže “ovoliko je koštalo, ovo je moj profit, plati ili gaji golube pismonoše”. Mesečna pretplata na telefon je bila ista i u gradu i na selu. Btw, ovo u selima u pripizdini je bio ozbiljan problem u državama u Stenovitim planinama, gde je obezbedjivanje infrastrukture do svakog sela prilično skupo, zbog terena. Iznos mesečne pretplate je bio dogovaran sa državnim telekomunikacionim organom, dal je FCC ili nešto drugi, ne znam. Medjumesni saobraćaj je takodje rešen preko MFJ, tako što su Baby Bell bile obavezne da dozvole konkurenciji da pruža te usluge preko telefonske infrastrukture koja je u vlasništvu Baby Bella.

    MFJ - Modified Final Judgement, presuda koja je regulisala razbijanje monopola.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    rumbeando

    Posts : 13577
    Join date : 2016-02-01

    Američki izbori 2020. - Page 40 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by rumbeando Fri Jan 08, 2021 10:08 pm

    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7154
    Join date : 2020-03-05

    Američki izbori 2020. - Page 40 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Jan 08, 2021 10:14 pm

    Ha. Ja sam verovao da ce doci do pukotina u rep stranci posle izbora, ako izgube, ali nisam ocekivao da ce da javno maltretiraju ikone republikanske partije.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49943
    Join date : 2017-11-16

    Američki izbori 2020. - Page 40 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jan 08, 2021 10:19 pm

    Na kraju je ispalo da ih je Trump unakazio.
    Anonymous
    Guest

    Američki izbori 2020. - Page 40 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Guest Fri Jan 08, 2021 10:22 pm

    Fatality udarac je počeo miniranjem izbora u Džordžiji. Ko je pratio poslednjih nedelja, jasno mu je da bez Trampove zdušne i sasvim svesne pomoći D verovatno ne bi uzeli Senat.

    Nije mi daleko od pameti da je ovo sa Kapitolom bilo donekle i svesno upereno protiv kolega koje mu nisu obezbedile pobedu u novembru.
    Erős Pista

    Posts : 81360
    Join date : 2012-06-10

    Američki izbori 2020. - Page 40 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Erős Pista Fri Jan 08, 2021 10:30 pm

    Gledam ovaj snimak i mislim se, samo je pitanje trenutka kad će da mu kažu "Pedofilu!". Nije prošlo tri sekunde, i kreće "You like little kids, Lindsey?".


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7154
    Join date : 2020-03-05

    Američki izbori 2020. - Page 40 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Jan 08, 2021 10:44 pm

    Američki izbori 2020. - Page 40 1233199462


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    avatar

    Posts : 7475
    Join date : 2017-03-14

    Američki izbori 2020. - Page 40 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by MNE Fri Jan 08, 2021 11:23 pm

    Erős Pista wrote:Gledam ovaj snimak i mislim se, samo je pitanje trenutka kad će da mu kažu "Pedofilu!". Nije prošlo tri sekunde, i kreće "You like little kids, Lindsey?".
    nije da im je odrečno odgovorio...
    avatar

    Posts : 168
    Join date : 2020-09-08

    Američki izbori 2020. - Page 40 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by staret Fri Jan 08, 2021 11:31 pm

    Kirko Skaddeng wrote:Fatality udarac je počeo miniranjem izbora u Džordžiji. Ko je pratio poslednjih nedelja, jasno mu je da bez Trampove zdušne i sasvim svesne pomoći D verovatno ne bi uzeli Senat.

    Nije mi daleko od pameti da je ovo sa Kapitolom bilo donekle i svesno upereno protiv kolega koje mu nisu obezbedile pobedu u novembru.

    Ако се погледају дешавања из изборне ноћи попут Аризоне и извештавање фокса итекако може да се помисли да су га његови минирали.
    Мислим да је план био да се узме Флорида, што је успео, а да са сигурицама попут Аризоне и Џорџије остане спорна само једна држава попут Пенсилваније па да је окренуо на суду. Мислим да он сумња да га је врх Републиканаца продао и спречио у томе.
    Трамп има велике противнике код Републиканаца још када је кренуо у номинацију за изборе 2016. Многе је он испрозивао и увредио још тада. Постоје и неки други односи повезани са новцем, Кином итд.
    Такође он је сигурно фрустриран што судови и судије који су блиски Републиканцима нису спречили масовно гласање поштом која је била кључна за његов пораз.

    Али то је сада готово. Мени је сада интересентаније како ће демократе контролисати њихово лево крило које ће доста да тражи а мислим да неће много да добије.
    avatar

    Posts : 168
    Join date : 2020-09-08

    Američki izbori 2020. - Page 40 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by staret Fri Jan 08, 2021 11:36 pm

    Иначе мислим да је цела прича о смени, импичменту очајнички покушај вођства демократа да одложи неминовни сукоб унутар демократа. Као што су радили са причом о Русима. Извозе кризу, збијају редова али видећемо колико ће то да траје. Можда је победа у Џорџији демократа медвеђа услуга и да сада могу да настану велики унутрашњи сукоби код демократа који се стално одлажу због претње Трампа, Републиканаца, Руса...Ја мислим да код демократа постоји већи идеолошки расцеп него ли код Републиканаца. Код Републиканаца је то више на личном нивоу.

    -------

    https://vasudeva.forumburundi.com/viewtopic.php?t=1823

    Američki izbori 2020. - Page 40 Empty Re: Američki izbori 2020.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 11:02 am