Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kosovo*

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Sep 20, 2021 12:35 pm

    Ne bi bilo vojne reakcije na to, mislim da je to iskljuceno. Ali...
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by boomer crook Mon Sep 20, 2021 12:37 pm

    Mór Thököly wrote:Ne bi bilo vojne reakcije na to, mislim da je to iskljuceno. Ali...

    dok je americka baza dole bilo bi.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Sep 20, 2021 12:39 pm

    Mislim, nisam ja siguran da je AV covek koji se dobro snalazi u toj vrsti kosmara. Konferencije za stampu i gostovanja na televiziji su jedno, dok takve situacije traze jako cvrste zivce i ne bih iskljucio da ce pokusati sve sto moze da tako nesto izbegne. Milosevicevi zivci i njegovi su neuporedive stvari.
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Mon Sep 20, 2021 12:40 pm

    Pa to je pitanje. I ja bih ranije ocekivao da je bude, a sad vise uopste nisam siguran.

    Et bumer


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Sep 20, 2021 12:40 pm

    boomer crook wrote:
    Mór Thököly wrote:Ne bi bilo vojne reakcije na to, mislim da je to iskljuceno. Ali...

    dok je americka baza dole bilo bi.

    pa niko ne bi dirao tu bazu. amerikanci dve nedelje posle onog fijaska da sad ratuju na kosovu je SF imho. Dali bi oruzje Albancima i to je to. Ali to je mozda i gore.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Mon Sep 20, 2021 12:41 pm

    Ako izbije bilo kakvo sranje, američka vojska imaće ulogu nekakvih plavih šlemova (posredovanje, pomoć civilima itd), plus vrlo diskretna pomoć Kosovu, pod uslovom da ih niko ne dira u bazama i na terenu. Zaista ne verujem da bi im palo na pamet da se vojno mešaju i čini mi se da jeste sazrelo za malo akcije dole, obe strane su dosta raspoložene za to.
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Mon Sep 20, 2021 12:47 pm

    Mór Thököly wrote:Mislim, nisam ja siguran da je AV covek koji se dobro snalazi u toj vrsti kosmara. Konferencije za stampu i gostovanja na televiziji su jedno, dok takve situacije traze jako cvrste zivce i ne bih iskljucio da ce pokusati sve sto moze da tako nesto izbegne. Milosevicevi zivci i njegovi su neuporedive stvari.

    Ja ne verujem da bi on to ikad uradio potpuno na svoju ruku, ali ne bih iskljucio da dobije mig da je tako nesto moguce.

    Mislim da je na zapadu misljnje da Srbi nisu dobili dovoljno u SFRJ raspadu (i da TO destabilizuje region) sve jace, da je vera u "realisticna resenja" sve jaca, da je EU pregovaracima malo dokurcilo i Kurtijevo kurcenje, da je vec svima jasno da od pregovora nema nista, i da sve to zajedno gura situaciju ka trenutku u kojem de facto razgranicenje izgleda kao najbolja solucija, koja se pritom ne moze izgurati u pregovorima, nego mora kao priznanje de facto stanja, a onda to stanje mora prvo da se uspostavi.

    Srbi onda dobijaju prvu pobedu, ostatak Kosova (mozda) priznanje i ajukurac vise.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Mon Sep 20, 2021 12:50 pm

    A Vucic ostaje na vlasti do 2081, kada se povlaci u korist malog Vuhana.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Mon Sep 20, 2021 12:50 pm

    I taj kontrolisani sukob treba da kontrolišu Vučić, Kurti i neverovatno sposobne EU birokrate. What could go wrong.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Sep 20, 2021 12:57 pm

    Nisam pametan, ali mi se ne svidja sve ovo, obe strane ostaju sa sve manje opcija
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Sep 20, 2021 12:59 pm

    Kurti je u Skupštini Kosova rekao da će, sve dok, kako tvrdi, građani Kosova plaćaju za tablice kada uđu u Srbiju, na snazi biti i obaveza da sva vozila imaju oznaku "RKS".


    паће

    Posts : 40080
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by паће Mon Sep 20, 2021 1:02 pm

    Erős Pista wrote:Ne cuje Aleksandar, otvara fabriku u Svilajncu.

    Јел' неко јавио Јојогију?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Mon Sep 20, 2021 1:03 pm

    Kosovo* - Page 25 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Sep 20, 2021 1:30 pm

    Erős Pista wrote:
    Mór Thököly wrote:Mislim, nisam ja siguran da je AV covek koji se dobro snalazi u toj vrsti kosmara. Konferencije za stampu i gostovanja na televiziji su jedno, dok takve situacije traze jako cvrste zivce i ne bih iskljucio da ce pokusati sve sto moze da tako nesto izbegne. Milosevicevi zivci i njegovi su neuporedive stvari.

    Ja ne verujem da bi on to ikad uradio potpuno na svoju ruku, ali ne bih iskljucio da dobije mig da je tako nesto moguce.

    Mislim da je na zapadu misljnje da Srbi nisu dobili dovoljno u SFRJ raspadu (i da TO destabilizuje region) sve jace, da je vera u "realisticna resenja" sve jaca, da je EU pregovaracima malo dokurcilo i Kurtijevo kurcenje, da je vec svima jasno da od pregovora nema nista, i da sve to zajedno gura situaciju ka trenutku u kojem de facto razgranicenje izgleda kao najbolja solucija, koja se pritom ne moze izgurati u pregovorima, nego mora kao priznanje de facto stanja, a onda to stanje mora prvo da se uspostavi.

    Srbi onda dobijaju prvu pobedu, ostatak Kosova (mozda) priznanje i ajukurac vise.

    Inace, ovo mi je palo na pamet. Da odredjene strukture u "evroatlantskoj zajednici" zapravo igraju na podelu, ali ne znaju kako to da izvedu pa ajte vi malo pripucajte, al ne mnogo, pa da to oposlimo posle skidanjem spoljnog zida sankcija. Nisam mnogo ubedjen u ovo sto pricam ali koliko se nista zivo ne radi po pitanju Kosova, neki zakljucci se sami namecu... Na kraju krajeva to je bila Trampova skoro otvorena politika.[/quote]
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Sep 20, 2021 1:32 pm

    Mislim, ne treba nikad izgubiti iz vida da je recimo Rusija protiv takvog resenja. Ili bilo kakvog resenja.
    disident

    Posts : 15028
    Join date : 2016-03-28

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by disident Mon Sep 20, 2021 5:32 pm

    Desnicari se loze da je deo zandarmerije i vojske pokrenut ka Kosovu


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    plachkica

    Posts : 16171
    Join date : 2014-11-06

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by plachkica Mon Sep 20, 2021 5:39 pm

    sad došla da napišem



    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Mon Sep 20, 2021 5:56 pm

    plachkica wrote:sad došla da napišem





    Is you Madonna?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16171
    Join date : 2014-11-06

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by plachkica Mon Sep 20, 2021 6:17 pm

    inače, nije laž

    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Mon Sep 20, 2021 6:19 pm

    Hamerometrija.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Del Cap

    Posts : 6148
    Join date : 2019-11-04

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by Del Cap Mon Sep 20, 2021 6:20 pm

    A sve američka donacija :heart:
    паће

    Posts : 40080
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by паће Mon Sep 20, 2021 6:25 pm

    Del Cap wrote:A sve američka donacija :heart:

    Бесплатна прва доза, узорак.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Mon Sep 20, 2021 10:03 pm

    vreme čekanja na operatera je duže od dva minuta
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by boomer crook Mon Sep 20, 2021 10:22 pm

    Erős Pista wrote:
    plachkica wrote:sad došla da napišem





    Is you Madonna?

    lol. nase snage ce izaci na ibar samo ako kosovske vlasti rese da razrese ubistvo olivera ivanovica.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by boomer crook Mon Sep 20, 2021 10:26 pm

    inace sada ozbiljno uopste ne iskljkucujem neku eskalaciju. samo mislim da ovi pogresno procenjuju americko povlacenje iz avganistana.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Kosovo* - Page 25 Empty Re: Kosovo*

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 7:00 pm