Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kosovo*

    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by Janko Suvar Fri Oct 23, 2020 12:06 am

    No Country wrote:
    Janko Suvar wrote:

    Prvo svi Srbi su kosovski Srbi, oni koji nisu, nisu Srbi.


    Drugo,

    Ja nisam naravno rekao da Srbija ne postoji bez Kosova, i to je samo pokusaj da se izbegne tema o kojoj zapravo jesam govori. To je razocravajuce od tebe, posto mislim da je neposteno.


    Rekao sam sledece, u procesu priznavanja Kosova na nacin na koji to cini ova administracija, stradaju javne i demokratske institucije. Za potrebe potpisiovanja onog papira (to nije pravno obavezujuci dokument ) sa Haradinjem, morali smo da damo medije, parlamentarnu opoziciju, javni diskurs, bilo kakvu naznaku kompetencije u javnoj upravi.

    Za potrebe samog priznavanja, naprednjaci bi morali da jos vise da stegnu demokratske institucije i demokratsko drustvo, u tom procesu ce nestati sve sto zovemo drzavom. Bice nesto sto se zove Srbija, ima i sad, samo sto kad neko ko nije deo rezima ocekuje nesto od Srbije ( da se otkrije ko je ubio Olivera Ivanovica, da dodje policija dok mu pale baraku, da se napravi politika javnog zdravstva tokom pandemije, da mu ne postave jebenog direktora jebene osnove skole koji nije nepismen) drzave nema.

    E to je za vas Srbija na zapadu likove pitanje, da l ste spremni potpuno da zrtvujete drustvo i zemlju, zarad tog cilja. S obzirom koliko ima tih Srbija na zapadu likova u Vucicevom dupetu i budzetu, odlucili ste.

    Tiranija unistava drzavu dakle, a ne nemanje Kosova, to sam rekao.
    Лепо сам рекао да је рођен да пише за таблоиде. Није потребно само да лажеш, него и да уживаш у томе.

    Mozes da kazes da se ne slazes sa ovim mojim tumacenjem ,to je skroz validno ne slaze se bas niko na forumu a izgleda ni u zemljji, al ne mozes da kazes da sam nesto slagao jer to je tumacenje, politickih dogadjaja, mehanizma ove administracije. Slago bih kad bih reko nesto namerno neistinito, tako da ono ne znam zasto govoris takve stvari, al ajde sad.


    U stvari cak i nisam usameljn u tom tumacenju, nedemokratska priroda vlasti se tolerise, jer deliveruje :tm:. Ako oces da se ne tolerise, mora i da se ne deliveruje.

    U svakom slucaju, to nije odgovor nego uvreda, samo sto mi bas uopste nije stalo.
    disident

    Posts : 15072
    Join date : 2016-03-28

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by disident Fri Oct 23, 2020 12:06 am

    Janko Suvar wrote:
    Mór Thököly wrote:Ideju da Srbija ne postoji bez Kocoba može da baštini samo neko ko je po nacionalnosti Kosovski Srbin, a ne Srbin.

    Prvo svi Srbi su kosovski Srbi, oni koji nisu, nisu Srbi.


    Drugo,

    Ja nisam naravno rekao da Srbija ne postoji bez Kosova, i to je samo pokusaj da se izbegne tema o kojoj zapravo jesam govori. To je razocravajuce od tebe, posto mislim da je neposteno.


    Rekao sam sledece, u procesu priznavanja Kosova na nacin na koji to cini ova administracija, stradaju javne i demokratske institucije. Za potrebe potpisiovanja onog papira (to nije pravno obavezujuci dokument ) sa Haradinjem, morali smo da damo medije, parlamentarnu opoziciju, javni diskurs, bilo kakvu naznaku kompetencije u javnoj upravi.

    Za potrebe samog priznavanja, naprednjaci bi morali da jos vise da stegnu demokratske institucije i demokratsko drustvo, u tom procesu ce nestati sve sto zovemo drzavom. Bice nesto sto se zove Srbija, ima i sad, samo sto kad neko ko nije deo rezima ocekuje nesto od Srbije ( da se otkrije ko je ubio Olivera Ivanovica, da dodje policija dok mu pale baraku, da se napravi politika javnog zdravstva tokom pandemije, da mu ne postave jebenog direktora jebene osnove skole koji nije nepismen) drzave nema.

    E to je za vas Srbija na zapadu likove pitanje, da l ste spremni potpuno da zrtvujete drustvo i zemlju, zarad tog cilja. S obzirom koliko ima tih Srbija na zapadu likova u Vucicevom dupetu i budzetu, odlucili ste.

    Tiranija unistava drzavu dakle, a ne nemanje Kosova, to sam rekao.
    Naprednjaci to cine poradi sebe i svog dzepa, Kosovo mu tu dodje kao zgodan usputni izgovor. Niti je za potrebe samog priznanja tako nesto potrebno


    Btw i da dodam, ovakvu Srbiju i ne treba odrzavati u zivotu a kamoli spasavati


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Летећи Полип

    Posts : 11130
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by Летећи Полип Fri Oct 23, 2020 12:10 am






    @Šule


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Oct 23, 2020 12:10 am

    Janko Suvar wrote:
    Mór Thököly wrote:Ideju da Srbija ne postoji bez Kocoba može da baštini samo neko ko je po nacionalnosti Kosovski Srbin, a ne Srbin.

    Prvo svi Srbi su kosovski Srbi, oni koji nisu, nisu Srbi.


    Drugo,

    Ja nisam naravno rekao da Srbija ne postoji bez Kosova, i to je samo pokusaj da se izbegne tema o kojoj zapravo jesam govori. To je razocravajuce od tebe, posto mislim da je neposteno.


    Rekao sam sledece, u procesu priznavanja Kosova na nacin na koji to cini ova administracija, stradaju javne i demokratske institucije. Za potrebe potpisiovanja onog papira (to nije pravno obavezujuci dokument ) sa Haradinjem, morali smo da damo medije, parlamentarnu opoziciju, javni diskurs, bilo kakvu naznaku kompetencije u javnoj upravi.

    Za potrebe samog priznavanja, naprednjaci bi morali da jos vise da stegnu demokratske institucije i demokratsko drustvo, u tom procesu ce nestati sve sto zovemo drzavom. Bice nesto sto se zove Srbija, ima i sad, samo sto kad neko ko nije deo rezima ocekuje nesto od Srbije ( da se otkrije ko je ubio Olivera Ivanovica, da dodje policija dok mu pale baraku, da se napravi politika javnog zdravstva tokom pandemije, da mu ne postave jebenog direktora jebene osnove skole koji nije nepismen) drzave nema.

    E to je za vas Srbija na zapadu likove pitanje, da l ste spremni potpuno da zrtvujete drustvo i zemlju, zarad tog cilja. S obzirom koliko ima tih Srbija na zapadu likova u Vucicevom dupetu i budzetu, odlucili ste.

    Tiranija unistava drzavu dakle, a ne nemanje Kosova, to sam rekao.

    Sta ja ili bilo ko ko ni najmanje nije za SNS, a jeste za (raz)resavanje Kosovskog pitanja uopste imamo da odgovaramo na tako postavljeno pitanje? "Mi" ne zrtvujemo nista. Jer da je politika od 2000 vodjena kako treba nikad ne bi ni bilo izbora ili Kosovo ili krah demokratije. Ovako kako je vodjena, jebiga, sta god da se desi ne osecam nikakvu odgovornost. Od Kosova je napravljeno pitanje svih pitanja, narodu se mozak svakodnevno ispira time i sad - jao, kako resiti to pitanje "demokratski". Nek o tome razmisljaju drugi. Ja gledam/serem, da kazem, sa strane i nit zrtvujem, nit ne zrtvujem nesto.
    No Country

    Posts : 11125
    Join date : 2015-05-16

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by No Country Fri Oct 23, 2020 12:11 am

    2Шуки:

    Па кад спинујеш безочно. Лепо си написао да Србије нема без Косова, а у међувремену си смислио ову бљузгу горе. Вучић и камарила ће свакако уништити Србију и "институције", са признањем Косова или без, јербо су термити какви јесу. Евентуално је твој Коштуница могао нешто да поради, но он је нашао за сходно да тлапњу угради у Устав, и тако заиста отвори сезону разваљивања свега.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by Janko Suvar Fri Oct 23, 2020 12:22 am

    devojcica mi se budi, prehladjena je, doci cu kasnije.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Oct 23, 2020 12:26 am

    No Country wrote:2Шуки:

    Па кад спинујеш безочно. Лепо си написао да Србије нема без Косова, а у међувремену си смислио ову бљузгу горе. Вучић и камарила ће свакако уништити Србију и "институције", са признањем Косова или без, јербо су термити какви јесу. Евентуално је твој Коштуница могао нешто да поради, но он је нашао за сходно да тлапњу угради у Устав, и тако заиста отвори сезону разваљивања свега.

    cije je usvajanje od strane vecine pri tom de facto falsifikovano
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Oct 23, 2020 12:34 am

    Mislim, mi imamo nelegitimne izbore od 2012 gde se vlada na osnovu nelegitimnog ustava. U samoj sustini, Srbija mu dodje nesto kao provizorijum. I onda dodje neko i kaze mi - e, znas, Srbije nema ako prizna Kosovo. Ma pali... Srbije ili vec nema, ili, ako je ima, itekako ce, kao i sad,  postojati ako prizna Kosovo. To  pitanje je u tom predmetu prosto periferno. At best.
    Летећи Полип

    Posts : 11130
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by Летећи Полип Fri Oct 23, 2020 12:47 am

    Problem naše nacionalističke inteligencije nikad nije zaista bilo Kosovo i razbijanje Jugoslavije, već činjenica da im sa Zapada nikada ni dinar nije kanuo, za razliku od drugosrbijanaca koji su od svog rada imali sasvim fine egzistencije.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Fri Oct 23, 2020 12:57 am

    Lol, brate, eno Mise Djurkovica u centru za evropske studije, a Samardzicevih sinova u Briselu (bar je bio, ne znam sad). Sve su to zvake za ludake i mlacenje gloginja tudjim kurcem.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11130
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by Летећи Полип Fri Oct 23, 2020 1:05 am

    Dobro sad, to su pojedinci. Pričamo o krupnom planu.



    A da su domaći nacionalisti listom anglofili, germanofili, frankofili, a gotovo nikako iskreni rusofili - to znamo.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by ćaća Fri Oct 23, 2020 2:02 am

    Iskreni rusofil može da bude samo onaj potpukovnik Šćepo koji je '48 zaglavio Goli Otok.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by Janko Suvar Fri Oct 23, 2020 2:16 am

    No Country wrote:2Шуки:

    Па кад спинујеш безочно. Лепо си написао да Србије нема без Косова, а у међувремену си смислио ову бљузгу горе. Вучић и камарила ће свакако уништити Србију и "институције", са признањем Косова или без, јербо су термити какви јесу. Евентуално је твој Коштуница могао нешто да поради, но он је нашао за сходно да тлапњу угради у Устав, и тако заиста отвори сезону разваљивања свега.


    Ja wrote:Sesto, oko same stvari, Mejdej je u pravu, cak i da Vucic uspostavi takvu diktaturu da na silu ugura Srbiju u NATO, opet ne moze da uspostavi takvu diktaturu da prizna Kosovo (a da bilo kakvi naznaci drzave nastave da postoje).



    Samo da kazem ovo zarad istine:

    -Ivan Samardzic ne radi nista na zapadu ™, ni za evropsku uniju nego je diplomata koji je predstavljao Srbiju pri EU, a sada je otpravnik poslova u Maroku. Znate on je u mladosti imao veliku ljubav iz Maroka a onda su mu to tako dali. A takodjer je i isao u skolu zato da bude diplomata pa eto.
    -Milos Samardzic je drzavni sluzbenik, radi u Kancelariji za evropske integracija. Vote him out. Izglasajte administraaciju koja ce ukinuti kancelariju za evropske integracije pa on to vise nece preko veze raditi i sve u redu.


    Treba reci i ovo, ta prica gde rade Samardziceva deca su prvo pocela u bolesnim desnim portalima, bez citalaca i sa ko zna kakvim skribomanima budalama, a onda ih je rezimski tabloid svako malo vadio i pokusavao njme da diskredituje Samardzica. To je bilo kad su rezimski tabloid vodiil Djilas, Miskovic i Vucicevic, dakle u vreme demokratije. I sramotno je da se tako nesto uopste povlaci, niti je dokaz bilo cega.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by Janko Suvar Fri Oct 23, 2020 2:19 am

    Naravno da nema rusofila zasto bi bilo ko bio rusofil, osim ako je izrazito fan nemanja leba da jede i trpenja camotinje vasceo zivot.
    No Country

    Posts : 11125
    Join date : 2015-05-16

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by No Country Fri Oct 23, 2020 2:31 am

    Janko Suvar wrote:
    Mór Thököly wrote:Again, ja mislim da je osnivni Vucicev problem kako da zavrsi Kosovo, a kako da Srbija ostane "nesvrstana da postoji ".
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by Janko Suvar Fri Oct 23, 2020 2:50 am

    pa dobro, ja sam objasnio sta mislim pod tim, ne vidim sta dalje, da pisem tu.


    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Oct 23, 2020 5:48 am

    Janko Suvar wrote:
    No Country wrote:2Шуки:

    Па кад спинујеш безочно. Лепо си написао да Србије нема без Косова, а у међувремену си смислио ову бљузгу горе. Вучић и камарила ће свакако уништити Србију и "институције", са признањем Косова или без, јербо су термити какви јесу. Евентуално је твој Коштуница могао нешто да поради, но он је нашао за сходно да тлапњу угради у Устав, и тако заиста отвори сезону разваљивања свега.


    Ja wrote:Sesto, oko same stvari, Mejdej je u pravu, cak i da Vucic uspostavi takvu diktaturu da na silu ugura Srbiju u NATO, opet ne moze da uspostavi takvu diktaturu da prizna Kosovo (a da bilo kakvi naznaci drzave nastave da postoje).



    Samo da kazem ovo zarad istine:

    -Ivan Samardzic ne radi nista na zapadu ™, ni za evropsku uniju nego je diplomata koji je predstavljao Srbiju pri EU, a sada je otpravnik poslova u Maroku. Znate on je u mladosti imao veliku ljubav iz Maroka a onda su mu to tako dali. A takodjer je i isao u skolu zato da bude diplomata pa eto.
    -Milos Samardzic je drzavni sluzbenik, radi u Kancelariji za evropske integracija. Vote him out. Izglasajte administraaciju koja ce ukinuti kancelariju za evropske integracije pa on to vise nece preko veze raditi i sve u redu.


    Treba reci i ovo, ta prica gde rade Samardziceva deca su prvo pocela u bolesnim desnim portalima, bez citalaca i sa ko zna kakvim skribomanima budalama, a onda ih je rezimski tabloid svako malo vadio i pokusavao njme da diskredituje Samardzica. To je bilo kad su rezimski tabloid vodiil Djilas, Miskovic i Vucicevic, dakle u vreme demokratije. I sramotno je da se tako nesto uopste povlaci, niti je dokaz bilo cega.

    Ma de nije dokaz bilo cega. U najmanju ruku je dokaz da je on 100 posto covek struktura, a ovo sto bulazni je, u najboljem slucaju, 1 sport. A u najgorem nesto daleko odvratnije.
    avatar

    Posts : 18430
    Join date : 2014-12-12

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by beatakeshi Fri Oct 23, 2020 8:09 am

    Janko Suvar wrote:Naravno da nema rusofila zasto bi bilo ko bio rusofil, osim ako je izrazito fan nemanja leba da jede i trpenja camotinje vasceo zivot.
    U pauzi istrage poturica Antonić jeste, mada je to neka Pravoslavija.
    I da, ovo u nas nije tiranija.
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by Esterházy Márton Fri Oct 23, 2020 8:49 am

    Janko Suvar wrote:
    No Country wrote:2Шуки:

    Па кад спинујеш безочно. Лепо си написао да Србије нема без Косова, а у међувремену си смислио ову бљузгу горе. Вучић и камарила ће свакако уништити Србију и "институције", са признањем Косова или без, јербо су термити какви јесу. Евентуално је твој Коштуница могао нешто да поради, но он је нашао за сходно да тлапњу угради у Устав, и тако заиста отвори сезону разваљивања свега.


    Ja wrote:Sesto, oko same stvari, Mejdej je u pravu, cak i da Vucic uspostavi takvu diktaturu da na silu ugura Srbiju u NATO, opet ne moze da uspostavi takvu diktaturu da prizna Kosovo (a da bilo kakvi naznaci drzave nastave da postoje).



    Samo da kazem ovo zarad istine:

    -Ivan Samardzic ne radi nista na zapadu ™, ni za evropsku uniju nego je diplomata koji je predstavljao Srbiju pri EU, a sada je otpravnik poslova u Maroku. Znate on je u mladosti imao veliku ljubav iz Maroka a onda su mu to tako dali. A takodjer je i isao u skolu zato da bude diplomata pa eto.
    -Milos Samardzic je drzavni sluzbenik, radi u Kancelariji za evropske integracija. Vote him out. Izglasajte administraaciju koja ce ukinuti kancelariju za evropske integracije pa on to vise nece preko veze raditi i sve u redu.


    Treba reci i ovo, ta prica gde rade Samardziceva deca su prvo pocela u bolesnim desnim portalima, bez citalaca i sa ko zna kakvim skribomanima budalama, a onda ih je rezimski tabloid svako malo vadio i pokusavao njme da diskredituje Samardzica. To je bilo kad su rezimski tabloid vodiil Djilas, Miskovic i Vucicevic, dakle u vreme demokratije. I sramotno je da se tako nesto uopste povlaci, niti je dokaz bilo cega.

    Ovaaj, Samardzic je klasican predstavnik intelektualne nomenklature, kao i razbaruseni Antona. A takvi mogu ocas posla da udenu svoje naslednike gde god imaju neki uticaj.
    паће

    Posts : 40158
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by паће Fri Oct 23, 2020 12:39 pm

    Janko Suvar wrote:
    Prvo svi Srbi su kosovski Srbi, oni koji nisu, nisu Srbi.

    Ел се ти то спремаш за пријемни за патријарха? Последњи лик кога сам баш запамтио да је овако оштро дефинисао шта је то Србин био је онај деда Паја.

    Тиждамикаеш шта сам ил дал' сам. Мш бре. Од тог јебеног Коцоба имам нешто ћалетових прича из младости (био тамо на раду годину-две) и два-три познанства, значи отприлике пет пута мање него што имам из шгјз Магуарске или Оландије.

    Mór Thököly wrote:Mislim, mi imamo nelegitimne izbore od 2012 gde se vlada na osnovu nelegitimnog ustava. U samoj sustini, Srbija mu dodje nesto kao provizorijum. I onda dodje neko i kaze mi - e, znas, Srbije nema ako prizna Kosovo. Ma pali... Srbije ili vec nema, ili, ako je ima, itekako ce, kao i sad,  postojati ako prizna Kosovo. To  pitanje je u tom predmetu prosto periferno. At best.

    Питање је пре да ли ће се кући нешто десити ако се извуче нека карта из доњег реда. Миссим ша сад - исти шпил какав је и био. И пре је фалило карата, па смо играли даље и правили се да имамо цео шпил.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Wed Oct 28, 2020 2:36 pm

    http://rs.n1info.com/Vesti/a665646/Trajkovic-Bajden-zaista-licno-intervenisao-da-se-zastite-Decani.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16198
    Join date : 2014-11-06

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by plachkica Mon Nov 02, 2020 8:51 pm

    srbija kolonizuje kosovo

    avatar

    Posts : 18430
    Join date : 2014-12-12

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by beatakeshi Mon Nov 02, 2020 9:23 pm

    Ko gradi, dr Čo?
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Mon Nov 02, 2020 10:04 pm

    Levi nenacionalista u zahvatu širenju istine i dobrih odnosa među kolektivitetima:


    Oštre kritike na račun vlade imao je i poslanik LVV, Redžep Seljimi (Rexhep Selimi) – ostavili ste sudbinu Albanaca u rukama Srpske liste, poručio je.
    „Sudbinu Albanaca u severnim opštinama ostavili ste u rukama Srpske liste koja nam govori šta su Albanci učinili. Na severu se nastavlja nasilje i progon Albanaca iz njihovih domova. Ne smeju se vratiti na svoja imanja. Projekat etničkog čišćenja Albanaca se nastavlja. Srbija se uvek ponaša isto prema kosovskim Albancima, proširili su teritoriju našim zemljama. To je ono što pokušavaju i sada. Naročito od druge polovine 19. veka do danas, Srbija je koristila sve svoje mehanizme nasilja za proterivanje Albanaca“, rekao je on, piše Koha.
    Redžepi je izneo podatak da je iz opština na Severu proterano navodno 12.000 Albanaca, a podsetio je i na ubijene Mitrovčane iz nereda februara 2000. Izneo je i tvrdnju da su albanski mladići utopljeni u Ibru marta 2004. utopljeni „nasilno“.
    „Recite mi da li su ovi statistički podaci netačni, 16. marta 2004. godine, albanska deca Egzon Veljiu (12), Avni Veselji (11), Florent Veljiu (9) nasilno su utopljena u reci, pod progonom i nasiljem kriminalnih bandi koje podržavaju srpske paralelne strukture. Setimo se pogubije Selvera Haradinja eksplozivom, sećamo se ubistva policajca Envera Zumberija. Sve one pretnje i napadi na Albance događaju se stalno“.

    Podsećamo, neprovereni navodi predstavnika lokalne nevladine organizacije o tome da su 2004. Srbi uzrokovali davljenje mladića u selu Čabra, a koje je tada preneo kosovski javni servis, RTK ispostavili su se kao lažni, ali je vest tada poslužila kao okidač za najveće višednevno etničko nasilje posle završetka rata na Kosovu.
    Tada se kao posebno pitanje otvorila uloga kosovskih medija, o čemu je OEBS u Beču izdao poseban izveštaj u kojem je kritikovao „očigledan spin“, „neodgovorno i senzacionalno“ izveštavanje elektronskih medija na albanskom.
    „Takođe, treba napomenuti da su mediji, posebno elektronski, pokazali neprihvatljiv nivo emocija, pristrasnosti, nebrige i pogrešno primenili ‘patriotski’ žar. Posebno izveštavanje u veče 16. marta od strane tri glavna kosovska televizijska kanala zaslužuje najjaču moguću kritiku,“ navodi se u OEBS-ovom izveštaju.[/size]

    https://kossev.info/teske-optuzbe-na-racun-severa-u-kosovskoj-skupstini-odgovorni-za-smrt-mladica-iz-cabre-2004-srbi-koji-su-cinili-zlocine-zive-na-severu/
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by kondo Tue Nov 03, 2020 9:42 am

    Kosovo* - Page 9 123549114_10157687204192643_6824374354463203290_o.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=nRtaIFyNU2EAX9HseE0&_nc_ht=scontent.fbeg1-1


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Kosovo* - Page 9 Empty Re: Kosovo*

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun May 12, 2024 7:34 am