Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kosovo*

    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by Janko Suvar Sun Oct 18, 2020 7:28 pm

    Mór Thököly wrote:Again, ja mislim da je osnivni Vucicev problem kako da zavrsi Kosovo, a kako da Srbija ostane "nesvrstana da postoji ".
    avatar

    Posts : 18350
    Join date : 2014-12-12

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by beatakeshi Sun Oct 18, 2020 7:39 pm

    Mislim da ga državnička pitanja ne interesuju, samo lična korist i izbegavanje robije.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by Janko Suvar Sun Oct 18, 2020 7:43 pm

    e pa sad jedno, ne moze bez drugog.

    ne verujem bas ni da ga epidemioloska i pitanja javnog zdravlja, duboko interesuju, al eto tu smo gde smo.
    No Country

    Posts : 11084
    Join date : 2015-05-16

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by No Country Sun Oct 18, 2020 7:52 pm

    Janko Suvar wrote:
    Mór Thököly wrote:Again, ja mislim da je osnivni Vucicev problem kako da zavrsi Kosovo, a kako da Srbija ostane "nesvrstana da postoji ".
    Ма то, ево како су нам Косово отели и како ће тек да га отму, а како ће Србија да преживи са ишчупаним срцем!? Коштуњичарење као такво.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Oct 18, 2020 8:01 pm

    Da li ste vi pri sebi? Kakvo postojanje Srbije, kakve p.m.???
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by Janko Suvar Sun Oct 18, 2020 8:02 pm

    Upravo sam se obukao da idem na trcanje, vraticu se, budite u pripravnosti.
    паће

    Posts : 40080
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by паће Sun Oct 18, 2020 8:05 pm

    Janko Suvar wrote:Upravo sam se obukao da idem na trcanje, vraticu se отрцан :паће:, budite u pripravnosti.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    No Country

    Posts : 11084
    Join date : 2015-05-16

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by No Country Sun Oct 18, 2020 8:07 pm

    Mór Thököly wrote:Da li ste vi pri sebi? Kakvo postojanje Srbije, kakve p.m.???
    Почео си да персираш Шукију?


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Oct 18, 2020 8:09 pm

    Pa ucinilo mi se da se slazes s njim Kosovo* - Page 7 1143415371
    No Country

    Posts : 11084
    Join date : 2015-05-16

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by No Country Sun Oct 18, 2020 8:36 pm

    Лол.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Wed Oct 21, 2020 8:13 pm

    Nemački ambasador: Naši srpski prijatelji pucaju sebi u nogu


    Ambasador Nemačke u UN kritikovao je u današnjem obraćanju pred Savetom bezbednosti UN srpskog ministra spoljnih poslova Ivicu Dačića.

    Kako kaže, čini mu se da je njegov govor "kopiranje ranijih intervencija", a povodom politike povlačenja priznanja nezavisnosti tzv. Kosova, rekao je da "naši srpski prijatelji pucaju sami sebi u nogu".

    "Iznenađen sam ovom politikom pokušaja povlačenja priznanja. Naši srpski prijatelji pucaju sami sebi u nogu, jer ako žele da se pridruže EU, treba da rade na priznanju i priznaju i sami (Kosovo)", rekao je nemački ambasador.

    On je dodao da mu govor Dačića izgleda kao "kopi pejst" (copy paste) ranijih njegovih intervencija.

    Nemački diplomata je rekao da predstavnici Srbije mnogo govore o zločinima Albanaca, a da se, kako tvrdi, nikada ne čuje o zločinima koji su počinjeni nad Albancima 1998. i 1999. godine, kao što su, kako tvrdi, etnička čišćenja i masovna deportacija.

    On je zamerio i ruskom ambasadoru, kao predsedavajućem, da nije dozvolio prištinskoj predstavnici da završi obraćanje i kritikovao ga da nije dozvolio da se Savetu bezbednosti obrati i specijalni izaslanik EU Miroslav Lajčak.

    Nemački ambasador je rekao da prištinska predstavnica nije završila svoje obraćanje.

    "Dajte joj šansu da završi", rekao je on, na šta je ruski ambasador odgovorio da nije shvatio da ona nije završila i da je izgleda bio zamrznut ekran.

    Nakon što je nemački ambasador završio obraćanje, predstavnica Prištine se ponovo obratila.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by Janko Suvar Wed Oct 21, 2020 8:21 pm

    dobar izbor datuma, odlican.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by kondo Wed Oct 21, 2020 8:23 pm

    zbog kragujevca? e moj šukrija.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by Esterházy Márton Thu Oct 22, 2020 12:16 pm

    Mór Thököly wrote:Again, ja mislim da je osnivni Vucicev problem kako da zavrsi Kosovo, a kako da Srbija ostane "nesvrstana".

    Pa da. Ima ona epizodica kada je Sloba zaskicao u Dejtonu jer ga je, onako presrecnog zbog dogovora, ohladio papir Vorena Kristofera kako je pravo vreme da se otvori tema Kosova, a Rugova je na par km od vojne baze...

    Dakle, Vucic ce da zaspinuje kako je spasio Srbe preko ZSO, pustice da Kosovo priznaju u UN, prolongirace medjusobno priznanje, ali ce ljuto da pisti na novu temu koja mu bude gurnuta pod nos i za koju odlicno zna - NATO...
    Margit Savović

    Posts : 2436
    Join date : 2012-02-11

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by Margit Savović Thu Oct 22, 2020 12:33 pm

    Lakse mu je da nas uclani u NATO nego da prizna Kosovo.
    паће

    Posts : 40080
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by паће Thu Oct 22, 2020 12:42 pm

    Ако нас учлани у Нато, учланио је одмах и Косово, јер је оно, јелте, у саставу Србије.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Oct 22, 2020 1:22 pm

    Margit Savović wrote:Lakse mu je da nas uclani u NATO nego da prizna Kosovo.

    To tako izgledakad se gleda normalno i zdravorazumski.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Thu Oct 22, 2020 1:44 pm

    Miloševiću nije bilo nepoznato da su mnogi na tzv Zapadu tražili i formalno da se UN sankcije SRJ ne skidaju ni 1995. dok se "ne reši i pitanje Kosova", tu pre svega mislim na Nemačku. Ameri su bili pragmatičniji, korak po korak. Ali uvezivanje svega odjednom je nešto o čemu su razni i tada razmišljali. I onda je tu dinamika da mu Ameri daju prostor da se nadiše (1995) pre nego što mu opet gurnu glavu pod vodu (1999).

    Ovo drugo - ne može članstvo u NATO-u pre priznanja Kosova, ne možeš da imaš otvoreni "teritorijalni spor" koji ide uzkurac manje-više svim članicama. Postoji neki čudan doživljaj ulaska Srbije u NATO kao konačne pobede nekakvih građanista i kao ultimativne kazne za srpski nacionalizam, kao eto sad je konačno poražen, i to provejava između redova (i ne samo između) gdegod se čovek okrene. A to je detinjasto i blentavo.
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by Esterházy Márton Thu Oct 22, 2020 2:29 pm

    Danas je dobro poznato da je guranje glave pod vodu 1999 izvedeno zbog Milosevicevog oglusavanja da se pozabavi kosovskom temom izmedju 1996-1997, ima isuvise dobrih svedocenja o tome  ljudi iz tadasnjeg drzavnog vrha i diplomatije. Zakljucak je potpuno jasan - Milosevic to nije zeleo, jer je znao da ce ga to kostati vlasti. Po svom starom obicaju je sve prolongirao, kupovao vreme i na kraju platio daleko skuplju cenu. Naravno, preko nase grbace.

    Oko NATO se slazemo. AV ce prolongirati medjusobno priznanje da bi time prolongirao pocetak price oko ulaska Srbije u NATO. I to vec moze da se cita izmedju redova nekih njegovih izjava. To zna naravno i Zapad, pa ce da mu pridje u toj prici preko BiH, sve fino, kulturiska, kao manje-vise u ovih 8 godina. Guranje glave u vodu nije iskljuceno, ali ce pedagosko*- operativni pristup biti sasvim drugacijim sredstvima nego 1999.

    Ulazak Srba u novu evroatlantsku vladu CG, lomljenje Dodika u BiH na NATO stranu ili njegovo uklanjanje je scenario koji se nimalo ne dopada AV. Zato je Don bio idealan partner - dok je bilo njega, Srbi u CG mogli su da se instrzumentalizuju i kao spoljnopoliticka opozicija. Ta prica je zavrsena.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Thu Oct 22, 2020 2:41 pm

    Ovo zadnje možeš da čitaš i obrnuto - kako da srpski nacionalisti nauče da funkcionišu unutar Nato-a, i to prvo "srpska periferija" poput RS u BiH ili CG, pa tek onda Srbija kao veliko finale.
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Thu Oct 22, 2020 2:48 pm

    Naucice vrlo brzo i lako. Iznenadicemo se koliko brzo i koliko lako.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by Esterházy Márton Thu Oct 22, 2020 2:52 pm

    buffalo bill wrote:Ovo zadnje možeš da čitaš i obrnuto - kako da srpski nacionalisti nauče da funkcionišu unutar Nato-a, i to prvo "srpska periferija" poput RS u BiH ili CG, pa tek onda Srbija kao veliko finale.

    Upravo tako.

    Erős Pista wrote:Naucice vrlo brzo i lako.  Iznenadicemo se koliko brzo i koliko lako.

    Moguce. Vec je par puta brzopotezno fleksibilizovan* posle napada goruceg patriJotizma.
    No Country

    Posts : 11084
    Join date : 2015-05-16

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by No Country Thu Oct 22, 2020 5:12 pm

    Српски националисти су го курац. И они некадашњи, а поготово ови данашњи.

    Зато их, бајдвеј, толико и има.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Oct 22, 2020 7:16 pm

    Najvaznija stvar za buducnost ovih prostora je da li ce se desiti "the loss of Turkey". Ako se to desi, mnoge stvari ce izgledati drugacije.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by ontheotherhand Thu Oct 22, 2020 7:44 pm

    Loss of Turkey bi bilo šta tačno?

    Kosovo* - Page 7 Empty Re: Kosovo*

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 12:41 pm