Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Crna Gora

    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Crna Gora Empty Crna Gora

    Post by Mr.Pink Sat Sep 05, 2020 7:17 pm

    brao dritane


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Janko Suvar

    Posts : 7602
    Join date : 2019-06-06

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by Janko Suvar Sat Sep 05, 2020 7:19 pm

    pa ako ne podrzavas sto onda ponavljas te rezimske budalastine?

    naravno da nije "opet srpska", naravno da nece raditi nista od toga za sta ih rezim ( i njegovi govnjivi pokvareni, zli talk heads iz Srbije) optuzuje.

    jedan tiranski rezim je smrtno ranjen, jos nije ni umro, nego se kao takav batrga i postoji nada da ce sad biti jedan period kad ce moci slobodna zemlja da se odnosi prema tom rezimu. I to vec sad se vidi da ce ici pipavo i u rukavicama na razocarenje mnogih.


    et Nou Kantri
    No Country

    Posts : 10945
    Join date : 2015-05-16

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by No Country Sat Sep 05, 2020 7:23 pm

    Јеботе, оно кад ти Шуки преконосира да држиш страну злим српским нацошима! Crna Gora 3579118792


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by Erős Pista Sat Sep 05, 2020 7:24 pm

    No Country wrote:И могуће је да си у праву. Колико могу да проценим, далеко је то од свршене ствари. Но славило се ко да јесте све завршено.

    Slavilo se na vrlo razlicite nacine, ali jel razumes da ljudi na ovom forumu to ne vide kao "pobedu srpstva", nego prosto kso pobedu demokratije. Mozda su (smo) naivni, ali to je drugi par rukava.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 10945
    Join date : 2015-05-16

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by No Country Sat Sep 05, 2020 7:26 pm

    Не, овде си наиван само ти. Ако збиља јеси?


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Janko Suvar

    Posts : 7602
    Join date : 2019-06-06

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by Janko Suvar Sat Sep 05, 2020 7:28 pm

    ma kakvi kurcevi srpski nacionalisti.


    ja sam srpski nacionalista (misilm nisam po nekom samorazumevanju, al za potrebe toga kako se to definise ovde ajde) i pun mi je kurac od toga sto su ustali svi da se izvinjavaju ko blesavi i da se savijaju sebi kurac da popuse zato sto je neko razbio staklo neko.

    pun mi je takodje kurac i od toga sto cetiri poslanika URAe (jel tako treba?) sad odredjuju kakva ce biti spoljna politika zemlje i ne sme nista da im se kaze apropo toga jer ako im se kaze mozda se ipak sete da nisu bas tolkko protiv diktature.

    pun mi je kurac i sto Abazovic kaze da ce da rasformira rezim a da se drzi na kilometar od tih identitetskih pitanja, kao da rezim nije koristio identitetska pitanja da bi se tu odrzao, odnosno kao da su to odvojene stvari.

    Ja kao takav dakle iz tih pozicija, tih svih sto ti mislis da su zlo, uopste ne osecam da smo pobedili (mi Srbi) u Crnoj Gori, nego da se deslo samo ono sto sam gore napisao. E sad "samo" to je neverovatno velika stvar.

    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by Erős Pista Sat Sep 05, 2020 7:30 pm

    Lol, eto nas na pocetku. Nisam naivan, naravno. Nego se potajno radujem novoj istrazi poturica i stpskim tenkovima u Niksicu.

    To je bezobrazluk na koji ti je Mor jos onomad ukazivao - ucitavanje motivacija - koji je mnogo gori od bilo kakvih uvreda i prozivki. To trigeruje ljude, a ne tvoji stavovi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 10945
    Join date : 2015-05-16

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by No Country Sat Sep 05, 2020 7:38 pm

    Тај безобразлук сам себи учитаваш, а ауторство приписујеш мени!? То је ваљда тај “унутрашњи глас”? Ти си напросто компромисер и толеришеш српске националисте много лакше него ја, и то је изгледа генерацијска ствар - али уосталом то је твој избор и твоје право и коначно ти живиш у земљи која је обликована (и) таквим избором. Уопште се нисам бавио твојом унутрашњом мотивацијом, још од оног тренутка када смо установило да си пизда, јер си стао на страну човека који ме је на правди бога називао усташом, а све ради малог мира у забаченој кући. Ту је престао сваки разлог да се бавим твојом личношћу. Те одјеби.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Janko Suvar

    Posts : 7602
    Join date : 2019-06-06

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by Janko Suvar Sat Sep 05, 2020 7:41 pm

    izvinjavam se nou kantri sto psujem i sto ovako neprimereno besno sam pisao, prvo nebitno je i nebitni smo mi, drugo samo me frustrira, kako pises o CG od donosenja tog zakona, jer si formirao misljenje i sad mozes ga jebati ne planiras da ga menjas bez obzira na argumente i okolnosti.
    No Country

    Posts : 10945
    Join date : 2015-05-16

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by No Country Sat Sep 05, 2020 7:42 pm

    Теби је, Јанко, савршено јасно да немаш због чега да се извињаваш. Те немој.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Janko Suvar

    Posts : 7602
    Join date : 2019-06-06

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by Janko Suvar Sat Sep 05, 2020 7:45 pm

    Kazem zbog tona i nacina, mislim da sam u pravu oko same stvari, da nikakvi Srbi nisu pobedili i da to rezim govori da se odrzi, a da ti ponavljas ko papagaj iako si svestan da nije to istina, ali nema potrebe da se psuje itd...
    No Country

    Posts : 10945
    Join date : 2015-05-16

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by No Country Sat Sep 05, 2020 7:56 pm

    Ха. Мора бити да није победила коалиција коју предводе српски националисти? Него сам ја то, одвратан какав већ јесам, измислио?


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    fikret selimbašić

    Posts : 9410
    Join date : 2020-06-19

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by fikret selimbašić Sat Sep 05, 2020 8:06 pm

    No Country wrote:Ха. Мора бити да није победила коалиција коју предводе српски националисти? Него сам ја то, одвратан какав већ јесам, измислио?



    Još uvijek se igraju produžeci koji mogu i do januara da potraju, Milovi imaju pravo na još dvije izmjene, dok protivnik ima igrača više.*

    *Jeftinjara od metafore.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49672
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Sep 05, 2020 8:12 pm

    Da uzmemo da je DF "koalicija predvodjena srpskim nacionalistima" (mada oni nisu nista vise srpski nacionalisti nego sto je Milo crnogorski) - oni (DF) nisu "pobedili na izborima", iako su ostvarili odlican rezultat.
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by Gargamel Sat Sep 05, 2020 8:13 pm

    Јанош Винету wrote:Ма да, то су мало Цетињани чукнути, није уопште у питању Милов државни пројекат стварања нове црногорске нације на основи дрљевићизма. ”Маљи деца”.
    Crna Gora 286371741

    drljevićevci su i tokom WWII bili statistička greška, isto i '90ih. u mom kraju (Plav-Gusinje) su se ljevora dohvatili oni koji su išli u partizane, baliste, i četnike. pa su nam ti neki Cetinjani delovali kao potpuna egzotika, k'o da danas upoznam nekakvog hipika koji blebeće o seksualnoj revoluciji i Vudstoku.

    mislim... MoMila smo tretirali kao preobučene čete, a na mitinzima bi se pojavio rahmetli Vlada Dapčević.
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by Gargamel Sat Sep 05, 2020 8:30 pm

    ćaća wrote:Bio je i Pavićević. Este se sretali po partijskim sastancima?
    97-e je LSCG izgubio veliki broj glasača, u mom kraju i drugde. nama je glavni neprijatelj bio na Dedinju.
    bradilko

    Posts : 1104
    Join date : 2012-02-12

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by bradilko Sat Sep 05, 2020 8:52 pm

    No Country wrote:Кога сам ја за било шта оптужио? Ћаћа је сам рекао да му је мило, а знали смо и да нам није рекао. Брадилко је живео за дан када ће Милу видети леђа, за њега се сад већ стварно бринем. За Дисија ми стварно није јасно где је у свему овоме, а мислим да није ни њему. 

    Међутим, уопште нисам писао ништа о свему овоме. То што сте од мене направили некакво страшило, па из вас самих проговарам као некаква божемесаклони савест - то није мој проблем.
    ne brini se ti za bradilka. ti otkad je pao milosevic ne znas gde bijes pa se spustas na nivo da podrzavas razni olos koji je stvorio taj isti milosevic. to kod tebe traje vec dugih 20 godina. moglo bi se reci da je to pravo stanje.
    idemo dalje. ovo je tek pocetak. da prezivimo jos sutra ovu navalicu " patriota"..
    No Country

    Posts : 10945
    Join date : 2015-05-16

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by No Country Sat Sep 05, 2020 8:55 pm

    @Фикрет & Киндер:

    Ма добро, де, знам да нису победили. Знам математику за толико. Шиш.


    Last edited by No Country on Sat Sep 05, 2020 8:57 pm; edited 1 time in total
    No Country

    Posts : 10945
    Join date : 2015-05-16

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by No Country Sat Sep 05, 2020 8:56 pm

    bradilko wrote:
    No Country wrote:Кога сам ја за било шта оптужио? Ћаћа је сам рекао да му је мило, а знали смо и да нам није рекао. Брадилко је живео за дан када ће Милу видети леђа, за њега се сад већ стварно бринем. За Дисија ми стварно није јасно где је у свему овоме, а мислим да није ни њему. 

    Међутим, уопште нисам писао ништа о свему овоме. То што сте од мене направили некакво страшило, па из вас самих проговарам као некаква божемесаклони савест - то није мој проблем.
    ne brini se ti za bradilka. ti otkad je pao milosevic ne znas gde bijes pa se spustas na nivo da podrzavas razni olos koji je stvorio  taj isti milosevic. to kod tebe traje vec dugih 20 godina. moglo bi se reci da je to pravo stanje.
    idemo dalje. ovo je tek pocetak. da prezivimo jos sutra ovu navalicu " patriota"..
    Колико си ти блесав, то је за причу. Нисам видео од Афроћубана.
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by Gargamel Sat Sep 05, 2020 9:02 pm

    No Country wrote:Не, овде си наиван само ти.
    mislim da i ja spadam u kategoriju "naivnih" obzirom da dam se nadao da će DPS izgubiti. jebem li ga, definitivno nisam srpski nacionalista, možda jesam crnogorski ili bošnjački.

    dobrih 20 godina je prošlo od rata, a DPS i dalje gura priču o velikosrpskoj nemani. delom je to ono o zmijama, gušterima, i ujedanju. ali je dobrim delom i autoritarna tehnika stvaranja podela i guranja najgorih u opoziciji, a zbogradi bi se DPS predstavio kao jedina odbrana od date nemani. opozicija, kakva je da je, je jako loša jer je Đukanović tako hteo i na tome radio.

    Crna Gora nije menjala vlast od '45-e, valja provetriti. ova nova vlast će možda biti štetna, a možda iznenade. videćemo, nadam se da neće biti po onome kako ništa nisu zaboravili i ništa naučili.
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by Gargamel Sat Sep 05, 2020 9:17 pm

    bradilko wrote:spustas na nivo da podrzavas razni olos koji je stvorio  taj isti milosevic.
    spustite malo gard. koliko sam primetio, svi mi na ovaj ili onaj način podržavamo ološ koji je stvorio Sloba ili je taj ološ bio na prst u guzu sa npr. Radovanom.

    hebem li ga... dal' podržavaš Đukanovića ili Amfilohija?
    No Country

    Posts : 10945
    Join date : 2015-05-16

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by No Country Sat Sep 05, 2020 9:23 pm

    @Гаргамел:

    Проветравање је одлична ствар. Непринципијелне коалиције нису. ДПС и Мило свакако нису никаква вредност по себи, никакви чувари црногорске државности и независности, већ мафијашко-ухљебска огранизација, баш као што је СНС у Србији. Међутим, та ствар није једноставно бинарна, и Амфилохијева Црна Гора има врло озбиљне шансе да буде добрано гора од Милове. Ја не видим како све ово може на било које добро да изађе, али ето: проветравање је добро по себи. Што рече Дритан: у Црној Гори никада власт није била смењена на изборима, од кад је парламента (1906, чини ме се рече). Дакле, добро је, за први пут - одлично.

    А за даље ми је јако тешко да будем оптимиста.
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by beatakeshi Sat Sep 05, 2020 9:35 pm

    Malo nas/ih je, al' smo/su govna.
    ćaća

    Posts : 3378
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by ćaća Sat Sep 05, 2020 9:50 pm

    Gargamel wrote:
    ćaća wrote:Bio je i Pavićević. Este se sretali po partijskim sastancima?
    97-e je LSCG izgubio veliki broj glasača, u mom kraju i drugde. nama je glavni neprijatelj bio na Dedinju.

    Ja zapravo cenim izvorni LSCG, tu je zaista bilo mnogo antiratnih aktivista. Ali grešiš da je neprijatelj bio na Dedinju, bio je u Vili Gorici, i danas je tamo. Mislim da bi se danas i Slavko složio sa tim.
    ćaća

    Posts : 3378
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by ćaća Sat Sep 05, 2020 9:51 pm

    Gargamel wrote:
    No Country wrote:Не, овде си наиван само ти.
    mislim da i ja spadam u kategoriju "naivnih" obzirom da dam se nadao da će DPS izgubiti. jebem li ga, definitivno nisam srpski nacionalista, možda jesam crnogorski ili bošnjački.

    dobrih 20 godina je prošlo od rata, a DPS i dalje gura priču o velikosrpskoj nemani. delom je to ono o zmijama, gušterima, i ujedanju. ali je dobrim delom i autoritarna tehnika stvaranja podela i guranja najgorih u opoziciji, a zbogradi bi se DPS predstavio kao jedina odbrana od date nemani. opozicija, kakva je da je, je jako loša jer je Đukanović tako hteo i na tome radio.

    Crna Gora nije menjala vlast od '45-e, valja provetriti. ova nova vlast će možda biti štetna, a možda iznenade. videćemo, nadam se da neće biti po onome kako ništa nisu zaboravili i ništa naučili.

    Sve potpisujem.

    Crna Gora Empty Re: Crna Gora

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 6:07 pm