Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Mon Aug 24, 2020 2:23 pm

    Vracaju se proverenim resenjima. Dok se protiv korone borilo sapunom i rakijom, nismo imali zarazene Virus - Page 23 1844795956



    _____


    Uprava napolje!

    bela maca

    Posts : 11025
    Join date : 2014-10-28

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by bela maca Mon Aug 24, 2020 4:16 pm

    da li neko zaista veruje da danas u srbiji ima svega 57 novih slučajeva, kada su u celom svetu cifre maltene rekordne?


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Guest Mon Aug 24, 2020 4:21 pm

    ja  verujem (na osnovu onoga što slušam iz medicinskog okruženja) da ima značajno manje slučajeva nego pre nedelju-dve. naše otvaranje je bilo vrlo naglo i tek sada se, posle dva meseca, oporavljamo od utakmica, izbora i drugih masovnih skupova.  u drugim zemljama je dinamika nešto drugačija, postepeno su pristupili otvaranju i to im sada dolazi na naplatu.

    podrazumeva se da će naše opuštanje trajati vrlo kratko.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Guest Mon Aug 24, 2020 4:27 pm

    svakako ćemo imati jedan medeni mesec, ali očekujem da traje tačno toliko, mesec do mesec i po dana. nadam se da će prevagnuti razum i da će odložiti početak škole dok ne shvate da nikakve škole ne može biti ove godine.
    meni je i dalje najbolji epidemijski indikator onaj anegdotski - to jest, za koliko sam pravih, živih ljudi čuo da su pozitivni. već neko vreme izostaju takve vesti.
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Mon Aug 24, 2020 5:05 pm

    Mi ćemo ići po principu vruće hladno. Dok je malo da si damo oduška onda, kad stignu posledice, da zatežemo, pa naizmenično
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Guest Mon Aug 24, 2020 9:09 pm

    Virus - Page 23 EgNQJaOWsAAJG6j?format=jpg&name=900x900
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Mon Aug 24, 2020 9:22 pm

    Kako nju da zakaci biolosko oruzje koje napada samo Kineze?


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Guest Mon Aug 24, 2020 9:24 pm

    Krmača ogavna je krajem februara urlala na građane da nikako ne podležu medijskoj panici, jer je to "just a flu".
    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by beatakeshi Mon Aug 24, 2020 9:25 pm

    Ćuo sam da će se ponovo kandidovati na predsedničkim izborima.
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Mon Aug 24, 2020 11:38 pm

    Jao pa sad sam se setio kandidature Virus - Page 23 3274312807
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by kondo Tue Aug 25, 2020 8:37 am

    na osnovu kojih naučnih podataka govorite o drugom talasu epidemije na jesen?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Aug 25, 2020 8:57 am

    za mene je to isuviše složena tema da bih se bavio pojedinačnim naučnim radovima. jednostavno, ne bih umeo da ih čitam jer se ne razumem u statistiku. no, postoji neka vrsta stručnog konsenzusa da je hladno vreme okidač za respiratorne epidemije - ako francuski epidemiolozi grupno kažu da od jeseni i zime preti opasnost, valjda imaju dobar razlog da to govore.
    meni je pojam "talasa", takođe, malo dubiozan - šta to uopšte znači? postoje periodi sa većim i sa manjim brojem slučajeva. mi ulazimo u period kada će ljudi biti sabijeni u kuće i radne prostore, mere će biti dosta olabavljene,  i u skladu sa svim što smo videli realno je očekivati značajno povećanje broja slučajeva. videćemo na šta će to ličiti, a ja polazim od toga da će biti najgore moguće kako bih se bolje pripremio za taj period.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7164
    Join date : 2020-03-05

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Aug 25, 2020 8:58 am

    Pa sedeće ljudi unutra po kafanama i restoranima, deca u školu, studenti u domove i na predavanja. Još ako bude i fudbala i košarke...


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by kondo Tue Aug 25, 2020 9:11 am

    ako bude bilo nečega što liči na talas, sa više stotina novozaraženih dnevno i više hospitalizovanih nego tokom leta, sigurno neće biti ničega od toga o čemu pišeš. zapravo biće samo za one koji su preležali virus i veruju da imaju nekakav imunitet. a to je baš malo.

    naravno ima taj konflikt između ekonomije i realnosti, država mora da ubira porez da bi preživela pa zato tera ljude u normalnost a ljudi to prihvataju jer se samozavaravaju da normalnost postoji. deca da idu u školu da bi roditelji išli na posao.

    zadatak svakog zdravog čoveka (mentalno zdravog) je da se odupre tome.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Aug 25, 2020 9:16 am

    prešao sam juče oko 15km pešaka, svuda je bila gužva, puni splavovi, puni kafići, restorani

    i onda dođe talas zato što nam seva paja, pa onda malo ozbiljnosti i nema talasa

    tako ćemo ciklično dok ne umre korona

    mada biće super sad škole, bioskopi i tsl
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Aug 25, 2020 9:25 am

    Mislim da se ispilio nekakav mrljavi konsenzus da su za najveći broj slučajeva odgovorni "superspreading" događaji, kao što je bila ona utakmica, i kao što su velike žurke i slavlja u zatvorenim prostorima. Kad bi barem od toga pobegli...
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by паће Tue Aug 25, 2020 10:17 am

    Vasa wrote:za mene je to isuviše složena tema da bih se bavio pojedinačnim naučnim radovima. jednostavno, ne bih umeo da ih čitam jer se ne razumem u statistiku.

    Вероватноћа је наука. Статистика је метод.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Aug 25, 2020 10:22 am

    za mene je matematika u kompletu alat
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by паће Tue Aug 25, 2020 10:30 am

    Talason wrote:za mene je matematika u kompletu alatа

    ал требаће ти и клешта, унимер, пајсер, ведечетрдесет, цеваста клешта и дисасемблер и још којешта.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 7490
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by MNE Tue Aug 25, 2020 10:52 am

    паће wrote:
    Talason wrote:za mene je matematika u kompletu alatа

    ал требаће ти и клешта, унимер, пајсер, ведечетрдесет, цеваста клешта и дисасемблер и још којешта.
    kažu da je ovaj dobar

    Virus - Page 23 Images?q=tbn%3AANd9GcTbJ4ptaWFyUmhgM9uaHvPXkuB4HK5oJkaqTQ&usqp=CAU
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by паће Tue Aug 25, 2020 11:34 am

    Дршка није баш ергономска, али послужиће.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81440
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Tue Aug 25, 2020 11:48 am

    Pace, trolujes, ne samo ovde, nego svuda. Nesnosno je, ne znsm kako to ne uvidjas. Mene je zanimalo ono o cemu su Vasa i ostali razgovarali, onda si upao ti isterujuci samo tebi znanu jezicku pravicu i posle toga od razgovora nije ostalo nista. Isto je i na drugim topicima, npr tamo gde pravis foru o Kosarama (haha) i pravis i pravis i PRAVIS. 

    Molim te kontrolisi se malo, forum je postao necitljiv, tj ceo forum se pretvorio u jedan topik - sale od cale pace.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by паће Tue Aug 25, 2020 12:02 pm

    Да, почело је од тога да се наука своди на статистику на једном месту, на другом да и један сДрагојевиц сматра да публика није заслузила да јој се пише, може и да се писе... и све скупа сам онда почео и ја да доприносим свеопштем обарању стандарда.

    Извињавам се.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Aug 25, 2020 12:10 pm

    Nisam rekao da se nauka svodi na statistiku već da se ne osećam kompetentnim da čitam naučne radove za čije je tumačenje vrlo poželjno poznavati statističke alatke. Žao mi je zbog toga što sam priznavanjem svojih ograničenja snizio standarde diskusije  Virus - Page 23 4135669698

    Nego Paće prešao si mi jednu komunikacionu crvenu liniju, nećemo razgovarati nedelju dana.
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by паће Tue Aug 25, 2020 12:16 pm

    Мени је то звучало као да за добар део науке која се сад објављује треба познавати статистику управо зато јер се на њој заснива. А то зато што, чини ми се, тапкају у мраку или немају ништа темељније, па се обраћају статистици јер ће она, надају се, прва да укаже на трагове узрока. А и најбрже ће да да нешто што се да објавити.
    Да ли ту има и радова који научно објашњавају и механизам деловања, налазе узрочнике? Бемлига ако знам.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Thu May 02, 2024 7:18 am